Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Aktualne informacije

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Aktualne informacije « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

zelenec je napisal/a:

Lux, a si mogoče ljubitelj Nevejskega sedla??


Hm...Težko bi rekel, da sem ljubitelj, kajti še nikol nisem smučal tam in ne vem kako je. Bi pa šel z veseljem kdaj pogledat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andro_
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 6:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


jaz sem bil pred cca. 5 leti na sella nevei . ..... ampak proga kaj vredna je le tista pod gondolo . na vrhu so le kratke vlečnice...

amak zame so bile tudi vlečnice vredu ker sem takrat imel cca. 7 let ...
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 8:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


to te sprašujem, ker se mi dozdeva, da si smučišče lahko ogledaš kar na svoji sliki, ki jo imaš v imenu (če pa se motim, me popravi)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Te bom popravil - na sliki je Arabba z okoliškimi gorami, gledana z ene izmed višje ležečih točk Alta Badie. Ljubitelj tega območja pa vsekakor sem, tja smo hodili več let in upam da bom te kraje lahko obiskal še kdaj v prihodnjih letih.

Da pa ne bom čisto off-topic še eno obvestilo: v petek, 31. marca 2006, na Golteh brezplačna smuka za vse dame.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2006 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Ponovno je bil fajn dan na Golteh danes, predvsem zgodaj zjutraj. Potem so vmes prišli oblaki, kar je zadevo poslabšalo, ampak vseeno je bilo na trenutke še nekaj sonca, vsaj na nekaterih delih. Okrog ročke, kjer je senčna lega, so proge še zelo trde, drugje pa se sneg ojuži po kakšni uri ali 2 obratovanja. 2 tedna še bo zagotovo zdržalo .

Spodnja postaja nihalke Žekovec:










Naslednje slike so z otroške vlečnice Mulda:









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2006 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Jaz sem bil včeraj gor (spet enkrat po 10 letih). Sonce cel dan, sneg zjutraj leden, potem južen, na levi progi od Starih stani so se že pojavile luknje, ljudi ne preveč (popoldne nas je bilo le še par 10, dopoldne pa ravno toliko da se ni čakalo). Skrata super smučarski dan in zelo ugodna cena karte.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 02, 2006 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

V bistvu sta že Leopold in MaLi vse povedala.

Sneg je bil tako včeraj, kot danes zjutraj trd. Ko pa je malo spustilo, je bilo super. Zjutraj je po moje najboljše na Medvedjaku, ki je najbolj izpostavljen soncu, ko pa tu že preveč 'spusti', je pa na oni strani, zaradi bolj senčne jutranje lege, še zmeraj trdo. Kljub mehkejšemu snegu, sem včeraj ob 2h še vedno užival na prazni Ročki. Kot je že Leopold omenil, sta se v zgornjem delu proge v Ročko pojavili dve kopnini, ki se jih je dalo včeraj še brez problema obvozit, danes pa je bil zgornji del zaprt, od prvega odcepa s Starih Stan naprej je pa še vedno dovolj snega. Enkrat sem tudi posnel vožnjo z vrha v Ročko, vendar je posnetek velik 50 mega in ga moram malo zmanjšati, potem pa ga bom poskusil spravit na medmrežje.

Današnje fotke:
Medvedjak še vedno širok kot sredi sezone




Družinska proga...


Včerajšnje:
Spodnji del Medvedjaka popoldne - pogled z Blatnika...


Strašanska gneča na Ročki - tako na progi, kot na sedežnici...


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Matic
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2006 3:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Lepe slikice, pa lepo še je tam gor.

; zanimivo pa je, kako lahko dva različna fotoaparata naredita dokaj različne slike na isti dan (ali so tvoje dale skozi kakšno Picaso, MaLi?)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2006 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Matic je napisal/a:
; zanimivo pa je, kako lahko dva različna fotoaparata naredita dokaj različne slike na isti dan (ali so tvoje dale skozi kakšno Picaso, MaLi?)


Res je, da že v osnovi nardita fotoaparata različne slike, potem pa sem jih še uredil s Picaso .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 17, 2006 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Danes smo uradno zaključili sezono na Golteh . In še vedno je solidna smuka.














Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2006 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Zimska sezona na Golteh se je sicer končala že pred dobrim tednom, pa se vseeno spodobi da po celoletnem poročanju napišem kratek zaključek.

Skupaj z 22. aprilom (naprave so še obratovale, sam pa sem bil žal prisiljen ostati doma - bolezen) so zabeležili 134 obratovalnih dni, kar je zagotovo rekord zadnjih nekaj let. Kot zanimivost - rekorder, g. Srečko, je letos nabral kar 119 dni, jaz pa, prav tako rekordnih, 58. Zame je bila sezona nedvomno uspešna in seveda, tako kot verjetno vsi, upam na čim več takšnih sezon.

Pa še članek iz Dela, v katerem je govora predvsem o pogledih italijanskih solastnikov na preteklo in prihodnje sezone...

Delo je napisal/a:
Italijani že snujejo nove naložbe na Golteh

Sre 12.04.2006
Mozirje ? Smučarsko sezono na Golteh, ki je že končana, saj je smuka navkljub obilici snega ugodna samo še prvih nekaj jutranjih ur, bodo žičničarji sklenili v ponedeljek. Črto pod najuspešnejšo sezono doslej so predvčerajšnjim že potegnili lastniki smučarskega centra na Mozirski planini ? 51 odstotkov imajo v lasti južnotirolska podjetja iz Merana in Brunica v Italiji, preostalo pa konzorcij slovenskih vlagateljev s Premogovnikom Velenje na čelu. Na pobočjih krajinskega parka Golte je to sezono smučalo 75.000 smučarjev, to je polovico več kakor lani in prav toliko nad pričakovanji žičničarjev. Prvič v novodobni zgodovini centra bo pozitivna tudi bilanca. O dobičku prvi mož italijanskih vlagateljev Richard Stampfl še ne želi govoriti, bo pa bržčas zelo visok, saj se je pozitivna finančna smernica kazala že ob novem letu. Pričakovati je, da bodo bilančni dobiček lastniki najverjetneje zelo reinvestirali. ?Storili smo prvi korak za naprej, imamo dobro osnovo tudi za uspešno letno sezono, v kateri moramo na Golteh predvsem povečati število dejavnosti in privabiti več obiskovalcev. Poleti pričakujemo tudi izdatnejše sodelovanje lokalnega okolja.? Čeprav so Južni Tirolci za oživitev pred leti še opustošenega smučarskega centra doslej porabili že skoraj pet milijonov evrov (naložbe so realizirali brez posojil ? samo z lastnimi sredstvi), kar je daleč največja zasebna in turistična naložba v Zgornji Savinjski dolini, pri čemer so jim za nameček propadle prve tri zimske sezone zapovrstjo, jim potrpljenje ni pošlo, saj s slovenskimi partnerji že snujejo nove naložbe. ?V mislih imam predvsem projekte za dodatne sedežnice in vlečnice, nemara nam celo uspe urediti nove proge, to pa ni odvisno samo od nas. Vsekakor moramo poskrbeti za boljši in učinkovitejši dostop na smučišče. Nihalka je ozko grlo in ne zmore pripeljati dovolj ljudi, zato potrebujemo cestno povezavo z ljubenske smeri. Še prej bomo morali bolje skrbeti za parkirišča na spodnji gondolski postaji?, napoveduje Stampfl, ki med nalogami za prihodnje leto omenja še nekaj kozmetičnih popravkov, zlasti pri prenizkih in nepraktičnih dostopih in izstopih z vlečnic in sedežnic. P. Š.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dadi
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2006 6:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 7:50
Prispevkov: 39


Odpravil sem se na kratek izlet po Golteh in naredil nekaj posnetkov. Vem, da je posnetkov veliko, in da je še prezgodaj za kakršnekoli spremembe, ampak vseeno. Če ne drugega, bodo vsaj kolesarji imeli kaj od tega, saj sem videl sledi enega.

Morava




Limona




Ratrak, ki ga do sedaj še nisem videl. Kadar je preveč snega je potrebno uporabiti zgornji dodatek




Beli zajec še vedno precej zasnežen.




Lahovnica in sledi smučarjev (mogoče turnih?)




Stari stani (zgoraj)




Stari stani (spodaj)




Blatnik




Dokončevanje priključka za zasneževanje v zgornjem delu Ročke




Jezero je še vedno pokrito z ledom.




Baby-Lift, ki pa ga kolikor jaz vem, letošnjo sezono niso uporabili.




Preseka




Medvedjak




Mislim, da ta zgradba ne bo nič drugega kot apartma.




Hotel




Trasa morebitne sedežnice s Planinske Ravne do Mozirske koče bo verjetno potekala tam, kjer so sedaj električni drogovi. Mogoče ne?




Planinska Ravna je skupek cest, ki izgledajo kot terase, ena nad drugo. Kot nalašč za morebitna parkirišča




Urejanje parkirišč v Žekovcu




LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2006 7:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Tudi jaz sem bil včeraj na Golteh - s kolesom. Dadi, sem skoraj 100%-en, da so tiste sledi, ki si jih videl, moje, saj jaz nisem opazil nobenih - vsaj na Belem zajcu jih ni blo videti. Ko pa sem bil spodaj Starih Stan, sem na vrhu opazil dva in sem pomislil na tebe.

Kot je že dadi povedal, kakšnih večjih sprememb za enkrat ni mogoče opaziti, saj je delo zaradi snega in razmočenega terena precej oteženo.

Ena izmed oznak kolesarke proge v dolino... Naslednjič se bom verjetno zapeljal po njej, včeraj pa sem se odločil za varjanto proti Ljubnem.


Pri Kebru (kmetija na približno 900 m n.v.) se odpre lep pogled na Savinjsko dolino z okolico...


Tu pa se konča tudi asfalt na cesti proti vrhu. Od tod do Planinske ravne so še približno 3 km...


Planinska ravna in možna lokacija bodoče spodnje postaje sedežnice...


Tako je izgledalo včeraj...


Tako pa je bilo 31.12.2005

Pod 'zajlam' nihalke, malo pod vrhom...




Alpski vrt...






Medvedjak spodaj (ob robovih je ponekod še vedno velika količina snega)...




Blatnik spodaj...


Dadi, ratraka tudi jaz še nisem opazil in mislim, da ga to zimo še ni bilo. Mislim pa da gre za novo Firštovo pridobitev (tudi na njegovem 'dvorišču' ga še ni bilo videti). Bo pa zagotovo prišel prav ob takšnih zimah, kot je bila letošnja.
Zadnjih nekaj metrov Belega zajca je že povsem kopnih...


Medtem, ko je situacija nekaj metrov višje, kot je že iz Dadi-jevih fotk razvidno, povsem drugačna... Tu pa je bilo potrebno lepo hodit zraven kolesa.


Lahovnica... Kljub temu, da ni umetno zasneževana, se sneg zaradi njene lege tu ponavadi ohrani najdlje...


Domov pa sem se vrnil po drugi strani - proti Ljubnemu. Zadnjih 6 km do parkirišča na Starih Stanih je makedam, drugače pa je cesta asfaltirana...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 09, 2006 7:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Madonca. Tukaj se bi še dalo prav fajn smučat...
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 09, 2006 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


dejvi je napisal/a:
Madonca. Tukaj se bi še dalo prav fajn smučat...


Ampak res , samo pač smuče treba nest na rami gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 8 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Aktualne informacije
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB