Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Aktualne informacije

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Aktualne informacije « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Kloda
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2005 1:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2005 13:01
Prispevkov: 6
Kraj: Ve

Večina sankačev je povečini kup španatorjev... včasih je videt da se vozijo kot da bi bili sami, kot da jim sploh ni samoumevno, da se bo pa mogoče pripeljal kak smučar nasprot...sploh tam izza ovinka !!
Čimprejšnje okrevanje smučarju, ki jih je fasal!!
_________________
.Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 01, 2006 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Na Golteh sem bil vse dni od prejšnjega petka. (Poročanje sem malo zanemaril ). Vremenska situacija je bila od mojega zadnjega poročanja podobna kot v dolini in drugje - sneg, z občasno meglo in rahlim vetrom na trenutke, stanje na progah pa vremenu primerno (mehko in kupi). V torek (ali sredo?) so vmes tudi zaprli kakšno progo in jo poteptali, a 'tepih' razumljivo zaradi mehkega snega ni dolgo zdržal. Se je pa te dni še kako dalo navozit po celcu! Tako nekako je bilo do četrtka...

Naprej pa lahko kar citiram mikijevo poročanje s Pohorja - hvala miki!

miki je napisal/a:
Seveda sem bil gori predvčerajšnjim in včeraj (danes sem si privščil dan počitka ). Oba dneva dobra, skoraj perfektna smuka, s tem da je bilo v petek zelo mrzlo in precejšnja gneča, sploh na gondoli, včeraj pa skoraj idealne temperature tik pod ničlo in nekaj manj ljudi. Seveda, treba se je bilo pripraviti na silvestrovanja ...


V petek je bila gneča predvsem na parkirišču in gondoli (baje je bilo treba počakati 2 - 3 gondole, jaz sem šel gor že malo čez 8, takrat smo počakali samo eno gondolo). Na napravah na smučišču pa pretirane gneče ni bilo. Najdlje (okoli 3-4 minute - na pamet rečeno) je bilo potrebno počakati na Medvedjaku (večina gre z gondole na to sedežnico) in na Starih Stanih (tu pride nekaj smučarjev po progi, večina pa z Ročke in je zato malo daljša vrsta). Proge so bile dobro urejene, popoldne so se na strmejših delih, zaradi mehkega snega, naredili kupi. Včeraj je že bilo malo trše. V petek je tudi padel rekord letošnjega dnevnega obiska - smučalo nas je okoli 1700.

Nekaj petkovih fotk v galeriji (?gost )

Včeraj sem smučal samo dopoldne, potem pa s smučmi v dolino. Gneče niti ni bilo (kakšne so bile v bistvu najdaljše vrste se vidi na fotkah), za smučat pa zelo vredu. Bilo je dokaj hladno (malo hladneje kot na Pohorju - okrog 10h je bilo na vrhu Starih Stan -6°C), na 'mozirskih strani' (Medvedjak, Smrekovec) pa je rahlo pihalo.

Nekaj fotk od včeraj tukaj,še kakšna več pa v galeriji.
Preseka...


Turist...


Zadnji del Medvedjaka in Družinske proge...


Spodnji del Medvedjaka...


Medvedjak zgoraj...


Ročka...


Stari Stani...


Pogled proti Smrekovcu, Uršlji Gori in Koralpam v ozadju...


'Proga' v dolino...


Pogled s Planinske Ravne, od koder naj bi šla nova (dostopna) sedežnica, proti Medvedjaku...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
morel
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2006 1:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

hude slike...ogromno snegaaaa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
anci
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2006 9:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2005 18:29
Prispevkov: 13


Dvans je pa stanje na Golteh u k... Novga snega je okoli 25 cm, dela pa sam en teptalec. Na Starih Stanah in na vrh Medvedjaka so sami zameti. Celo noč je teptal, ko pa je prišel nazaj do hotela pa se sploh ni nobena njegova špura špoznala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Včeraj je bil zame na Golteh eden izmed najbolj meglenih dni. Na trenutke je iz te megle padlo tudi nekaj 'zmrznjenega dežja'. Stari Stani in Ročka nista obratovala zaradi "slabih vremenskih razmer" (=vidljivost nekaj metrov). Nekoliko bolje je bilo le v zgornjem delu Turista. Snežna podlaga je bila sicer dobra, nekoliko trše kot v soboto, tako da bi bila ob boljši vidljivosti smuka vredu.

Danes pa zagotovo najlepši dan v tej sezoni! Po dolgem dolgem času zopet sonce, skoraj brez oblačka. (Slik žal nimam, ker nisem imel fotoaparata, jutri bodo.) Ljudi je bilo zelo malo, zato se tudi, zjutraj 'speglan' in ravno prav trd, teren ni pretirano ''zvozil'. Ob 15h sem naredil zadnjo furo z vrha Starih Stan do konca Ročke - še vedno je bilo super.

Jutri pa se nam obeta enak, krasen dan!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lux
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2006 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Današnja situacija je bila zelo podobna včerajšnji - super , le da je bilo malo topleje in nekaj več smučarjev.

Pogled proti vrhu četrt pred osmo...


Hm.


Medvedjak...






Pogled s...


...in na Stare Stane


Seveda brez kakšne fure po celcu ni šlo...


Na zgornjo strmino proge proti Ročki (z vrha Starih Stan) so pripeljali dva topova (strmejši del se hitreje 'zdrajsa' in tu pa tam se pripelje kakšen kamenček). Upam, da bodo vsaj za par urc pognali tudi top na desnem delu zgornje strmine Medvedjaka.

Dame pozor! V petek 13. brezplačna smuka za vse predstavnice nežnejšega spola.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
morel
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2006 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

supr slike....božansko še posebi proga medvedjak na začetku...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2006 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Cel teden je bil super , slabo vreme je bilo le včeraj dopoldne, ko se je pas oblakov ravno toliko dvignil, da je zajel zgornji del planine - bilo je mrzlo in megleno. Okoli 12h pa se je ta pas v nekaj minutah spustil in zopet je bilo popolnoma jasno. Nekaj meglic se je preganjalo le še na nižjih nadmorskih višinah.
Proge so super, problematičen je le zgornji desni del Medvedjaka (ki bi ga lahko zasneželi), je označen s 'štrikom'.
Do petka prevelike gneče ni bilo (največ v sredo), v petek (brezplačna smuka za ženske) in soboto pa je bilo kar precej več ljudi. Na napravah je bilo potrebno počakat nekaj minut.

Fotk nimam, lahko pogledate zgornje in malo bolj 'ozelenite' smreke, pa bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2006 5:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Lux je napisal/a:
Proge so super, problematičen je le zgornji desni del Medvedjaka (ki bi ga lahko zasneželi), je označen s 'štrikom'.


Na tem delu je sedaj naret velik kup snega, tako da ga je tudi tu dovolj .

V petek sem šel gor ob pol 3h, malo 'na zrak' in naredit 3 fure. Proge so bile primerne nekoliko toplejšemu vremenu in pozni uri.

V soboto je bil lep dan , proge povsod 'fajne', vendar pa je bilo veliko ljudi. Čakalna doba je bila po nekaj minut, najdaljša seveda na Starih Stanih in Ročki. Na Medvedjaku in Smrekovcu je bilo gneče malo manj (se je spreminjala).

Včeraj pa velike gneče ni bilo. Snežna podlaga za izpit je bila dobra, nekoliko je nagajalo le vreme (nekaj oblakov, ki včasih kar niso hoteli skozi spustiti malo več sončnih žarkov, da bi nas malo ogreli, na trenutke rahel veter, okoli poldneva pa še snežna ploha ).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Špik
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2006 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Bil včeraj (sobota, 4.2.) 1. na Golteh, pričakala me je gneča na nihalki (naj bi se čakalo več kot 1,5h) in sem se po nasvetu parikrmojstra odpravil z avtom do smučišča (Stari Stani). Sicer je bilo vožnje za 30min, vendar je bila kar zanimiva in slikovita. Zgoraj nas je pričakalo prelepo sonce in temperature okoli 0° C. Proge kar vzorno urejene, me je pa malo razočarala dolžina le teh (ali pa sem se preveč razvadil v Cortini prejšnji vikend). Predvsem se mi pa zdi cena vozovnice 5200 SIT (če jo kupiš zgoraj je 500 SIT cenejša) kar malce visoka, glede na to kaj smučišče nudi.

Motilo me je pa CELODNEVNO NAŽIGANJE NEKE BREZVEZNE MUZIKE PRI SPODNJI POSTAJI Medvedjaka. Če bi vsaj kak normalen radio al pa izbor imeli, ne pa cel dan Atomikharmonikarjev in raznih Zlatkov Dobričev... No na dvosedi Smrekovec pa stvar popolnoma drugačna, saj ropot spodnje postaje preglasi vse in misliš, da bo sedežnica kar poletela ne pa da se komajopazno premika.

Vseeno pa kar lep dan na snegu, malce čakanja v vrstah, popoldan sem celo začutil utrujenost v noga in veselo odpujsal nazaj proti domu... Fotk pa žal ni...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2006 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

haha golte so vse kj druzga kokr Cortina pipi/melhijad (ker kol pa si )

kko da sedežnica tko ropota...sj so jo letos neki silno prenavlal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lux
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2006 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

morel je napisal/a:


kko da sedežnica tko ropota...sj so jo letos neki silno prenavlal?


So jo prenavljali ja - če se ne motim, so menjali zobnik na pogonskem kolesu. Upal sem da bo kaj bolje s to glasnosjo pa žal ni nič kaj.

Špik, skoraj zagotovo sva se kje srečala (če si kje opazil 7 rumenih 'avtošolarjev' sem bil verjetno zraven).

Drugače pa je bilo včeraj, kot je že Špik povedal, lepo vreme , vredu proge, vendar kot ponavadi ob lepih sobotah s tekmami - več ljudi (ok. 1300 z gondolo + po cesti + hotel, app,...). Jaz sem na gondoli čakal okrog pol ure, kako pa je bilo kasneje pa ne vem (vendar mislim da se 1,5 ure ni čakalo). Ponavadi je gneča na gondoli kadar so kakšna tekmovanja. Takrat so vsi bolj zgodnji in se zato naredi daljša vrsta.

Danes pa na gondoli povsem brez gneče. Praktično si prišel takoj na vrsto. Podobno na napravah. Proge ponovno fajne (ponoči so zasneževali na Starih Stanih). Vendar pa je bilo precej mrzlo (zjutraj -10 + veter zgoraj, čez dan pa se je malo segrelo).

Slik pa žal tudi jaz nimam... V sredo kaj pofotkam, že dolgo nisem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lux
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2006 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Kratko poročilo od nedelje...
Lep sončen dan, zjutraj nekoliko bolj hladno, čez dan se je kar prijetno otoplilo. Sneg je bil fajn, popoldne sem, malo drugače kot ponavadi, še vedno užival na Medvedjaku (na strmini iz Družinske proti Medvedjaku, ki je bila popldne še čisto 'gladka' ). Gneče na gondoli ni bilo (prišel sem takoj na vrsto), na napravah pa kakšna minuta, največ proti poldnevu.

V nedeljo sem bil žal brez fotoaparata, tukaj pa nekaj obljubljenih fotk od srede, 8. februarja...

Spodnja strmina Medvedjaka...


Stari Stani...


Spodnja postaja Starih Stan - zgornja postaja Ročke...


Stari Stani zgoraj...


Srednji del Ročke...


Eden izmed petih TA M20 (v srednjem delu Ročke)...


Spodnji del Ročke...


Morava alias Mulda...


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
morel
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2006 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

supr slike....komi čakam da grem enkrat u živlenju ke gor smučat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dadi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2006 12:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 7:50
Prispevkov: 39


Včeraj, 18.2., sem na zgornji postaji Ročke opazil velik zemljevid smučišča. Pohvalno. Slike žal nimam. Upam tudi, da bodo popravili podatke o napravah objavljene na njihovi spletni strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 6 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Aktualne informacije
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB