Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarske bunde

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
 Smučarske bunde « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Klemen72
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 12:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 13:27
Prispevkov: 37
Kraj: Medvode

Kupil Toper, 35% znizan.

Meni je super, preizkusen na -12, brez problema. Kot je povedal komentator pred mano ...pod jakno sem imel pri -12 tanek Toper puli. Materiali taki kot drugod, deklarirano do -20, varjeni sivi, zepki kjer je treba, krpica za ocala zep za mobitel in ostalo kar ponujajo tudi ostali.
Skratka meril sem tudi Vistovo jakno in Colmarjevo a nisem nasel razlike, sploh pa ne za 500 eur kot sta bili drazji. Ma niti v sanjah...
Super sem zadovoljen s Toperjem in hvala Bogu da sem se odlocil zanj.

Ce gre reprezentanca v Toperju na olimpijado, je to zame top brand...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Klemen72 je napisal/a:
Kupil Toper, 35% znizan.

Meni je super, preizkusen na -12, brez problema. Kot je povedal komentator pred mano ...pod jakno sem imel pri -12 tanek Toper puli. Materiali taki kot drugod, deklarirano do -20, varjeni sivi, zepki kjer je treba, krpica za ocala zep za mobitel in ostalo kar ponujajo tudi ostali.
Skratka meril sem tudi Vistovo jakno in Colmarjevo a nisem nasel razlike, sploh pa ne za 500 eur kot sta bili drazji. Ma niti v sanjah...
Super sem zadovoljen s Toperjem in hvala Bogu da sem se odlocil zanj.

Ce gre reprezentanca v Toperju na olimpijado, je to zame top brand...

Če si pa nič drugega ne morejo privoščiti
Itak pa, da pri Colmarju, Vistu, Spajderju plačaš 50% samo ime.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klemen72
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 2:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 13:27
Prispevkov: 37
Kraj: Medvode

Damjan-doc je napisal/a:
Klemen72 je napisal/a:
Kupil Toper, 35% znizan.

Meni je super, preizkusen na -12, brez problema. Kot je povedal komentator pred mano ...pod jakno sem imel pri -12 tanek Toper puli. Materiali taki kot drugod, deklarirano do -20, varjeni sivi, zepki kjer je treba, krpica za ocala zep za mobitel in ostalo kar ponujajo tudi ostali.
Skratka meril sem tudi Vistovo jakno in Colmarjevo a nisem nasel razlike, sploh pa ne za 500 eur kot sta bili drazji. Ma niti v sanjah...
Super sem zadovoljen s Toperjem in hvala Bogu da sem se odlocil zanj.

Ce gre reprezentanca v Toperju na olimpijado, je to zame top brand...

Če si pa nič drugega ne morejo privoščiti
Itak pa, da pri Colmarju, Vistu, Spajderju plačaš 50% samo ime.


Drugace ponavadi firme reprezentancam se placujejo, da jih nosijo.
Mislim, da je tezava slovenskih brandov drugje, v nekaterih slovenskih glavah. Imamo pa vrhunske znamke, z Red dot in drugimi nagradami...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 2:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Klemen72 je napisal/a:
Ce gre reprezentanca v Toperju na olimpijado, je to zame top brand...

To pa je referenca Konec koncev je polovica reprezentanc (teki, skoki, biatlon, pa verjetno bi se se kdo nasel) v Maya Maya, pa vecina verjetno nima prav veliko dobrih besed o tej znamki Pac tekmovalci nosijo tisto kar dobijo oz. opremo tistega ki dovolj placa.
Verjetno se razlika pri enem pomerjanju ne pozna, po letu uporabe pa ze. Je pa seveda odvisno kaj in koliko rabis. Razlika med 100 in 500+eur vrednimi bundami definitivno je. Najbolj jo pa opazis, ko jih rabis dnevno skozi celo leto. In takrat ugotovis, da se ponavadi splaca dati 500eur vec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klemen72
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 13:27
Prispevkov: 37
Kraj: Medvode



a tko kot med murino in bossovo obleko LOL... ista šivilja jo je skup vrgla
fantje, jaz bom tistih 500? pogonil za kakšno dobro papico in pupico. Veliko jih bo žulilo hot dog, jasno, v Vistu

ja, če pa drajsaš 100+ dni na leto, se pa zna kaj pokazat. se strinjam
jaz bom mojo gonil letos enih 25 dni, pa drugo leto tudi, pol pa kupim frišen model (Toper sicer stane 370EUR in ne 100)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 5:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kako je z Murinimi in Boss oblekami ne vem. Kako je pa z bundami pa na zalost vem. Tudi ce bi jih sivali isti, pa jih ne, je tu se material. In ce mislis, da ima Toper enak material kot recimo Descente, Goldwin, Kjus, Halti, Colmar, Spyder in podobni, se krepko motis Ampak na koncu je vazno, da si z bundo zadovoljen ti.
Jaz sem do sedaj videl samo eno Toper bundo, pa se to zelo na hitro in mi ni bila pretirano oh in sploh. Po drugi strani je pa zena dobila en Toper softshell in ce gledam samo na podlagi tistega, jaz za Toper bundo ne bi dal niti 100eur, kaj sele 370eur. Ampak dopuscam moznost, da so bunde cisto nekaj drugega kot pa njihovi softshelli
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 12:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Vidiš, meni pa so tele znamke, katere si naštel bolj mimo. Vse je stvar okusa. Ok Descente je zame v redu, Goldwin ne poznam. Kjus imam občutek, da bolj razmišljajo, kako še bolj nabiti ceno, kot kako dvigniti kvaliteto, njihove cene se mi zdijo pa res pretirane, so mi pa všeč njihovi dizajni. Colmar je po moje ostal 20 let zadaj tako z modeli kot z dizajni, njihove bunde meni izgledajo stil Stenmarka. Spyder je pa itak zgodba zase. Odkar so prišli ven s cenejšo linijo izdelkov to nikakor ne more več biti ugledna znamka, tudi če je izdelek kvaliteten. Ta njihova cenejša linija pa itak izgleda tako, da bi človek pomislil, da gre za cenene kitajske ponaredke, če jih ne bi prodajali v pooblaščenih trgovinah. Ampak vse je stvar okusa. Jaz bi simbol pajka raje prelepil s kakšno drugo slikco
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Od nastetih firm je meni vsec zgolj Halti. Descente in Phoenix se vidi na kilometer, da so japonske (imajo pac drugacen obcutek za estetiko kot Evropejci). Goldwin je vsaj na priblizno nevtralen, ceprav se mu tudi na dalec vidi izvor na vzhodu. Kjus mi je absolutno predrag, ceprav je vsaj dober, kar recimo Bogner s podobnimi ali celo visjimi cenami ni. Spyder pa mi po defaultu, pa ne vem zakaj, ni vsec.
Ampak tu ni bil point v tem ali je nekomu vsec design ali ne. Point je bil v tem, da je recimo nek Halti, Descente, Phoenix itd. vreden tistih 200-500eur vec in da po nobeni stvari (razen mogoce po barvi) ni primerljiv z nekim Toprom, Icepeakom, Kilimanjaro, McKinleyem in podobnimi. Ce pa design ni vsecen pa pac ni... glede designa in barve ima vsak svoje predstave, ki pa so glede kvalitete izdelave, materialov in kroja ponavadi dokaj podobne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 2:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Meni npr. je všeč tole http://www.dkb-consulting.it/ in tole http://www.vuarnet-international.com/fr/produits/collection.php?collection=skiwear&photo=03&season=hiver....če jo masovno gonijo njihove smučarske šole, jo bom pa tud jaz (enkrat pač)...Resno. Od vsega naštetega sem imel samo Descente in sem bil 4 sezone zelo zadovoljen s kompletom....ampak vsake stvari se nažreš in sem ga menjal oz. prodal. Zdaj imam Andraža, tudi zadovoljen (sploh sem bil z ceno po kateri sem ga dobil).....naslednji bo pa DKB...Malo nečimrnosti je v meni oz. dobim ošpice, ko vidim celo čredo wannabe smučarjev v Kjusu al pa Spyderju...kaj pa vem, sam razmišljam takole: znamko oz. kvaliteto sem si zmeraj moral prislužiti z znanjem, ker drugače vse skupaj izgleda sila smešno (top oprema+ fis smučke= pol pa problemi na prvi prelomnici, kako priti dol; da pokneš od smeha)....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
B-1B
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 21:06
Prispevkov: 1
Kraj: Maribor

Jaz bi pa nekoga lepo prosil da mi razloži, zakaj je ena jakna za recimo 500? toliko slabša, kot recimo ena Kjus al pa spajder za dobrega tisočaka? Ali je tukaj res takšna velika razlika v kakovosti in pa uporabljenih materialih, ali plačaš teh dodatnih 500? za logo?

Razlika med jaknami za 200 ali pa 500? mi je logična in ponavadi tudi takoj vidna, potem dalje pa več ne

LP,
Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Glavna razlika je v novi jahti, ki si jo je z dobičkom kupil Kjus, se mi zdi. To, da prodajajo sedaj tudi spyderje za 200 je pa itak vzelo ves smisel nakupa spyderja za 1000.V bistvu je pri vseh izdelkih in ne samo pri bundah tako, da z naraščanjem cene, kvaliteta narašča po zmanjšani stopnji. Če primerjaš bundi za 100 in 200 evrov, je praviloma razlika v kvaliteti občutna, če pa primerjaš bundi cene 500 in 1000 Eur pa je razlika v kvaliteti minimalana. Razlika je lahko v izdelavi (kvaliteta šivov), materialih (sukanec, zadrge, razni teflonski premazi, ojačitve, večslojne izlolacije, vodni stolpec, polnilo), raznih inovativnih rešitvah itd. Jaz trenutno smučam v bundi Aesse, ki naj bi bila dokaj dobra znamka in jo veliko uporabljajo zahtevni turni in alpinistični smučarji (tako se hvalijo), sam pa sem jo kupil, ker sem pred mnogo leti bil z eno njihovo že zelo zadovoljen in bila je ena dobra priložnost. No, pa že pri novi bundi ježki na rokavih niso dobro prijemali in flisasti ovratnik je bil že po par smučanjih muckast. Načeloma lahko danes z bundo v cenovnem razredu 400 - 500 EUR, ki jo lahko kupiš tudi v kaki razprodaji za 200 EUR, ali pa kupiš kakšen kvaliteten no-name, smučaš cel dan pri -25 in vetru, si cel dan suh v dežju, bundo opereš v pralnem stroju ene 10x in jo nosiš ene 100x, ne da bi se ji poznalo... Če pa boš šel iz Himalaje pri -50, je pa po moje vredno dati še kaj več denarja za specialno opremo. Drugo je pa vprašanje šminke in prestiža. Prodajajo tudi pozlačene sm. vezi, ki niso zato nič boljše (pa tudi nič slabše). Če komu to pač kaj pomeni in si lahko privošči naj ima.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

fischerpro3 je napisal/a:
znamko oz. kvaliteto sem si zmeraj moral prislužiti z znanjem, ker drugače vse skupaj izgleda sila smešno (top oprema+ fis smučke= pol pa problemi na prvi prelomnici, kako priti dol; da pokneš od smeha)....


S tabo se strinjam v delu, kjer govoriš o smučkah. Tukaj bi nekdo res moral tem osebkom razložit, da delajo ogromno napako. Zraven lahko dodamo še smučarske čevlje seveda.
Kar pa se tiče oblačil, pa po mojem mnenju nivo znanja smučanja ne more biti merilo za izbor ranga opreme. Ker tudi ne vpliva na sam stil smučanja. Tudi slab smučar je rad "na toplem" ob slabem vremenu in se ne trese rad v jakni za 150 eur in ne mara prezeblih prstov v čungalunga rokavicah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2011 8:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

sandokan je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
znamko oz. kvaliteto sem si zmeraj moral prislužiti z znanjem, ker drugače vse skupaj izgleda sila smešno (top oprema+ fis smučke= pol pa problemi na prvi prelomnici, kako priti dol; da pokneš od smeha)....


S tabo se strinjam v delu, kjer govoriš o smučkah. Tukaj bi nekdo res moral tem osebkom razložit, da delajo ogromno napako. Zraven lahko dodamo še smučarske čevlje seveda.
Kar pa se tiče oblačil, pa po mojem mnenju nivo znanja smučanja ne more biti merilo za izbor ranga opreme. Ker tudi ne vpliva na sam stil smučanja. Tudi slab smučar je rad "na toplem" ob slabem vremenu in se ne trese rad v jakni za 150 eur in ne mara prezeblih prstov v čungalunga rokavicah.

Takšno mnenje imam.....bilo je pa mišljeno sila karikirano, ker so tovrstni osebki (katere sem imel v mislih) oblečeni v top opremo od nog do glave....pa čeprav se peljejo do prve prelomnice...Tem osebkom lahko razlagaš o primerni opremi, ampak za njih je samo najboljše dovolj dobro, ker pač to lahko kupijo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2011 12:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Malo ste skrenili s teme, tako da sem pobrisal te prispevke, ki niso leteli na smučarske bunde kot take. Dajte se prosim držat teme, ne da bomo spet zašli v kakšne druge vode. Naj nosi vsak, kar mu paše... (če želi pametno izbrati pa naj pogleda na forum )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ennija
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2011 9:03 pm    Naslov sporočila: Descente Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2011 20:58
Prispevkov: 5


ojla....danes sem se vrnila iz Dolomitov...krasni dnevi smučanja so za mano, vendar...uh, malo me je zeblo, čeprav le pri -10...
Odločila sem se , da si kupim Descent dundo, pa me zanima, kje v Sloveniji jih imajo (če ??)

hvala vsem za odgovor (upam, da se me kmalu kdo usmili z informcijami)

...čau bau....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja Stran 3 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarske bunde
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB