Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe 2010/11

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Turracher Höhe 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes, kot je opisal tomi za BKK tudi tukaj toplo, z razliko da so bile temperature za 3 stopinje manjše. Precej manj gostov na smučišču kot sem pričakoval, do 10:30 je bilo še prazno, potem se je vsaj malo napolnilo. Vreme podobno pričakovanemu, oblačno z vmesnimi jasninami, vidljivost zaradi tega večinoma dobra, sneg pa različne kvalitete, od ledenega na Kornocku (veter), do odlično prepariranega na Turrachbahnu, kjer je moja najljubša proga na Turrachu. Letos je odprt BoarderCross park na skrajno levi progi št.4 iz Kornocka, v bistvu vlečnice Paulilft, poživitev za smučišče. Mi smo v glavnem smučali na Kornocku, Zirbenwaldu in še največ na Turrachabhnu. Glede na vremenske pogoje, kar dober smučarski dan, dobro zasneževane proge, razen mogoče na Kornocku (veter), kjer se najde kamenje, odprte so celo dve progi pod sedežnico, jutri podobno vreme, verjetno spet manj obiska, zato priporočam, če se odločate med Koroškimi smučišči.

Še obvezni slikovni del:
Na poti na smučišče iz kombija, posnetek na spodnji del Klamerce (BKK), vse skupaj je izgledalo bogo, na Turrachu boljše razmere.

Na Zirbenwaldu, hitro smo odšli iz Kornocka zaradi vetra - prazne proge in sedežnice na tej strani

Pogled na Kornock v oblaku in vetru, brez veze je bilo tu ostati.

Pogled na spodnji del črne proge na Turrachbahnu, odlično pripravljena, kar dolgo je zdržala

Diretissima, perfetktno, sploh je bil prav na Turrachbahnu sneg čudežno daleč najboljši


Topništvo počiva, dečki dobro ste opravili delo

Desna proga na Turrrachabhnu, res pohvalno, pa tudi leva je bila danes odlična.


Ko smo se vračali na drugo stran nazaj je bilo na Kornocku že veliko boljše

Vstop na BoarderCross park, čisto na levi, ko prideš iz grebena pred ovinkom, park se nadaljuje skoraj do doline/spodnje postaje Kornock

V parku, nekaj boxov, skakanic, mislim, da jih je na progi kar kakšnih 15


Ob koncu, je začela nastajati čista plavina na nebu, vse do Slovenije, kjer je deževalo takoj po tunelu, zanimivo vreme.


Če potegnem črto čez današnji dan, veliko boljši od pričakovanj, ne more se sicer primerjati z novotetno turnejo na vzhodnem tirolskem, ampak vseeno, dober dan. Aja, danes je bilo precej Slovencev tukaj, v glavnem odlični smučarji. Če kdo koleba za jutri, mislim da je kar dobra odločitev kar tole smučišče, snežne razmere so bile danes veliko boljše od pričakovanj.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2011 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes je bil zame eden najslabsih dnevov v letosnji sezoni. K slabemu vtisu je delno prispevalo pomanjkanje sonca, gneca na 6sedeznicah (Kornock dopoldne zaradi vetra ni delal), nekaj ledenih plosc, nekaj kupov nesprijetega zrnatega snega, najvecja zamera pa gre prakticno splosno grudastim progam. Dobri sta bili edino progi na zgornjem delu Kornocka. Zdaj pa premik na Meli, upam da popravim povprecje vikenda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2011 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi jaz imel še danes zjutraj 4 favorite:Goldeck (odpadel zaradi zaprte proge v dolino), Katschberg (odpadel zaradi slabega vremena), Turrach (ko sem videl na Hrušici gnečo in pogovore kam se gre, je odpadel še ta) in na koncu sem šel v Innerkrems, kjer tudi ni bilo vse kot je treba, ampak vsaj gneče ni bilo, praznina, po moji oceni cca 250 smučarjev in kakšnih 200 hrvaških tekmovalcev in trenerjev, ki so imeli neko tekmo na osrednji progi na 4 sedi. Imam občutek, da sem vseeno izbral srečno, kljub vetru . Današnji dan opišem v pravi temi.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2011 12:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


Eto, mi smo bili gor na akciji v soboto in presenetljivo ni bilo gužve. Samo prvo rundo na 6 sedi smo čakali 2-3 minute potem pa nikjer več nič. Tudi smučišče je bilo popoldan zelo prazno in včasih 100m pred sebo in za sabo nisi imel niti enega smučarja. Vreme brez oblačka in idelanih temperatur tam od -6 do -12 stopinj. Kuclov do konca nobenih kritičnih res pravega leda pa tudi ne. Na nekaterih delih je bolj trda podlaga ampak robovi še delajo.

Pa še eno vprašanje. Ima turracher možnost da po št. karte pogledaš koliko si prevozil in če ja kje lahko to pogledam in koliko časa ???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2011 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Ima to možnost (kot vsa ostla Koroška smučišča). Piogledaš to na Skiline. Na strani se lahko tudi registriraš in imaš potem evidence po sezonah in sodeluješ v raznih tekmovanjih.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2011 11:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


Hvala za info.

Sem bil kar priden. dobrih 25km
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2011 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


To je bilo pa bolj v easy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dejan_007
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 10:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 12:12
Prispevkov: 41


Nekaj slik z današnjega dne - 12.02.2011





























Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 4:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V soboto sva po daljšem času obiskala to smučišče, ki se mu sicer v glavni sezoni zaradi gneče in pomanjkanja sonca izogneva. Sicer je bilo ljudi tudi tokrat veliko, ob dopoldanski gneči na Kornocku sva raje smučala drugje. Sneg je bil dober, bilo pa je precej toplo in opoldne se je na prisojnih mestih sneg ojužil, drugje pa je ostal suh. Na zmrznjenem jezeru smo si lahko ogledali tudi prestižni šport polo, a name ni naredil pretiranega vtisa, bom raje ostal pri malenkost manj prestižnem smučanju .



















Na zadnji sliki je žal nesreča, že takrat sem predvideval, da hujša, ker sta bila v akciji kar dva helikopterja. Danes pa sem bral, da sta se zaletela Slovenec, ki se je huje poškodoval, in Avstrijec, ki je kasneje podlegel poškodbam. Zgodilo pa se je na široki ravnini na mestu, kjer se združita dve progi s Kornocka.

http://kaernten.orf.at/stories/502645


Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 62 x = 18 x Mölltal, 9 x Sillian, 7 x BKK , 7 x Turrach, 5 x Osojščica, 5 x Mokrine, 3 x Goldeck, 2 x Katschberg, 2 x Lienz, 1 x GG Resort, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 11:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes lep sončen dan s primernimi temperaturami (od -3 do +4), z močnejšim vetrom po kosilu med 13 uro in 14 uro. Proge zjutraj v odličnem stanju, so se pa kar hitro pokazale ledene plošče na vseh izpostavljenih delih, gneča na smučišču nekje od 10 ure in 12 ure, vrste na sedežnicah, potem pa se izpraznilo, tako da je na koncu ni bilo več skoraj nikogar in posledično odlična smuka. V letošnji sezoni mi še ni uspelo smučati na tako polnem smučišču, izgleda da še ne mislimo nehat smučat. Glede na zapoznelo Veliko noč, misli imeti to sezono kar nekaj smučišč na Koroškem odprto skoraj do prvomajskih praznikov. Danes sem po dolgem času spet smučal skupaj s tomijem, ki ostaja tukaj še jutri, bo povedal kako se bo iztekla jutrišnja smuka z napovedanim slabim vremenom, avtodomarjev z SLO registracijami je bilo tukaj na spodnjem parkirišču kar nekaj.


Jutranji sonček in prazno smučišče,

ki se je hitro napolnilo.

Proge na Turrachbahnu v začetku še prazne..

Pozneje je nastajala vrsta pred sedežnico in seveda proge so se posledično kar napolnile.

Pogled proti dvosedi

Na sredini slike rjava flika na progi na Panoramabahnu

Črna proga pod sedežnico Kornock popoldan na vetru

Veter

Na levi progi Kornocka, brez vetra in popoldan še vedno proge v dobrem, skoraj odličnem stanju.


Osrednja proga pa je ostala v malo manj dobrem stanju na izpostavljenih mestih, sploh gornji greben je bil zaradi vetra poln ledenih plošč in zmrznjene zemlje(pozno popoldanske slike) .



Prijeten skoraj pomladanski smučarski dan.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes sem razmišljal, ali je bolje smučati ob soncu in gneči ali ob oblačnem vremenu in praznem smučišču. Seveda je moj odgovor jasen: obakrat .

Ob včerajšnji gneči bi, če ne bi bilo dobre družbe , po..., danes pa bistveno več čakajočih, kot na tej sliki ni bilo:



Vse razen sonca in števila ljudi je bilo podobno kot včeraj, razmere na progi pa je prišla pogledat tudi tale gozdna žival, me prav zanima, kaj je to. Da bo kakšen poznavalec lažje ugotovil, je spodaj še povezava do večje slike.



http://www.shrani.si/f/1B/UZ/4epOgvIY/1/snc00139.jpg
Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 66 x = 18 x Mölltal, 9 x Sillian, 9 x Turrach, 7 x BKK , 6 x Mokrine, 5 x Osojščica, 3 x Goldeck, 2 x Katschberg, 2 x Lienz, 1 x GG Resort, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja, 2 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Divji petelin
http://193.2.23.10/prirocnik/slika.aspx?idslika=829bbd33-deb9-45e0-8f50-bffbbca166e2

Pa boljše da zbrišeš sliko, da je slučajno ne vidi kak "ekolog", lahko na Turracherjo kar pozabijo na kakšno širitev smučišč, še to progo bo treba pogozdit, da ne bo imel kdo več takšnega srečanja kot ti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mndrin
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 26, 2011 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Nov 2010 19:09
Prispevkov: 5


Na voljo imam kupon v katerem je vključeno:
2 x ENODNEVNO SMUČARSKO KARTO
2 x IZPOSOJO SMUČI ELAN ZA 1 DAN
2 x KOSILO V HOTELU SEEWIRT TURRACHER HOEHE

Ker ga meni ne bo uspelo izkoristit, ga prodam za 50?.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2011 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


Bil kdo v zadnjem času kaj gor? Kaj mislite glede obiska jutri - koliko je kaj ljudi običajno v tem času?
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2011 7:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


Prvič na Turrachu. Kar soliden smučartski dan glede na nenormalne visoke temperature. Je pa pravi užitek, ko se po koncu smučanja človek preobleče v skoraj poletno opravo, še papuče so manjkale :-)
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB