Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe 2010/11

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Turracher Höhe 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 2:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Na SkiPass Travel glede obratovanja piše:

sob-ned : Kornockbahn, Zirbenwaldbahn, Wildkopflift, Übungswiesenlift und Engländerlift : Odrasli 27,50 ? Mladina : 22,00 ? Otroci 14,00 ?


Mi gremo smučat v soboto in se odločamo med Heiligenblutom (SkiPass dan - opening) in Turracherjem. A je v tem letnem času in teh razmerah Turracher boljša izbira? Na Heiligenblutu še nisem bil sploh, sem pa tu na forumu bral, da nimajo dobro poštimano umetno zasneževanje.. Ne bi si rad dil zjahal al pa kej..
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Na Turachu po moje ne bo slabo, za Heiligenblut pa ne vem, kaj naj bi sploh delalo.

SkiPass - opening na Heiligenblutu je odpovedan!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Ja, sam tale odpoved openinga se pomoje na naša na tisto za cel vikend, ki naj bi bilo organizirano od 26-28.. Lahko tudi premalo prijav.

Za smučarski dan 27.11. nič ne piše, da bi odpadlo..
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Jutrišnje odprtje druge strani na Kornocku prinaša letos prvič pravi mraz, predvidoma bo lepo sončno vreme, fajn pod minusom, cesta proti vrhu verjetno ne bo ravno najbolj očiščena, zato previdno. Mislim, da bo jutri spet slovenski dan . Ima kakšen iz foruma jutri namen smučat sem?

Nekaj vremenskih napovedi:



p.s: Priporočam topla oblačila, hehe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Seveda, se vidimo . Še vedno bolje, kot na Meliju, ko bo blizu -20, drugega pa itak ni.
Glede na napoved (sredi noči naj bi nehalo snežiti) pričakujem, da bomo prišli gor brez verig.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


pomoje bo zelo mehko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

JP, bo kmal kot na fronti. Ketne so pripravljene, samo se bom vseeno Ljubelju (vsaj zjutraj) izognil. Pa sem hotel kamnožerke vzet, pa sem ugotovil, da ne morem dat vezi dovolj skupaj za ta nove pancarje
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 11:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi, Leopold, potem jutranji zbor ob 9 uri v dnevni sobi pri Kornocku? ali pa mogoče na hribu s stoječim avtom malo prej, hehe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 11:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Dvomim da mi bo ratal do 9 gor pridt
V tist klanček bom pa že zlezu z mojim traktorčkom.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 11:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Velja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 8:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Današnji dan na Turrachu je minil v pravi zimski podobi, jutranje temperature na parkirišču - 8 stopinj in zgoraj še malček več -12 stopinj. Sončno vreme je bilo samo do pol desetih zjutraj, še sreča, da sva bila tako zgodnja, ker so se potem začeli vlačiti razni oblaki, občasno tudi snežni, nastajala je dokajšna gneča, predvsem zaradi obilice mladih slovenskih tekmovalcev. Ob vsem tem sva se rajši odločila za zgodnje kosilo, kar je bil pravi zadetek. Ko sva se vrnila nazaj se je spet delno odprlo nebo, vidljivost precej izboljšala, proge pa izpraznile, srečala sva tomija s katerim sva potem drgnila skupaj do britkega konca, ko naju je ustavil hladen veter in senca na progah. Na smučišču je cel ljubi dan večino topništva bruhalo ogromne količine umetnega snega po celem smučišču. Glede na napovedane padavine bo naslednji teden moralo delovati precej več naprav, kot danes. Tole je bil moje prvo letošnje smučanje ob katerem sem se počutil, da je zima na pragu, že vožnja proti smučišču, ti da pravi občutek, ko se pelješ po pobeljeni pokrajini.

Še komentar ob slikah:
Tudi v BKK-ju se besno pripravljajo na otvoritev sezone, jutranja na poti na Turrach.

Cesta na Turrach, takoj za največjim klancem, lepo so očistili cesto.

Ena klasična s sedežnice Kornock

Proga srednji del, danes so bile na določenih delih grudice, kar je bilo kar moteče, prav mehke proge zaradi novega snega pa niso bile. Na kakšnem delu se je našel kak kamen, ampak se mu je dalo izognit.

Jutranja panorama iz Kornocka na bližnje vrhove.

Zgornja postaja sedežnice.

Lenkoti delajo za našega pravega 'lenkota'


Pobočje pod sedežnico danes zjutraj deviško za mojstre 'ceuca'

Proga spodaj, vidne tiste zoprne grudice.

Pogled proti vlečnici Wildkopftlift in spodnji postaji sedežnice.

Panorama iz sedežnice Zirbenwald na pobočje Kornocka.

Žirafe na delu, proga na Zirbewaldbahnu, ki še ne dela, leva od spodaj gledano.

Zasnežujejo povsod, tako na dvosedežnici, kot na šestsedi Turrachabhn, vse je megleno od špricanja, hehe

Slik, ki so nastale med oblačnostjo in sneženjem ne bom dajal gor, je pa trajalo kakšne 2 uri, potem pa se je spet razvedrilo, tale slika je narejena takoj po kosilu cca 12:20, ko se je razvedrilo.

Ko je veter na vrhu postal premočan in je na progo prišla senca, sva midva s tomijem odnehala, saj veste, dokler te zebe v prste na nogah še gre, ko te začne pa zebsti v lule.. je treba it pa na toplo.

Mehanizacija je cel ljubi dan usmerjala 'paljbu' topništva


Pot domov brez problemov, cesta je bila že kompletna očiščena in suha, tole je info za morebitne jutrišnje avaturiste, ki grest probat pred jutrišnjim popoldanskim sneženjem.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Hvala za lepe fotke! Ni dosti manjkalo da se ne bi tudi midva odpravila na Turrach, potem pa nama je bila vremenska napoved premrzla za smučišče brez gondol . Bova počakala na prihodnji vikend, upam da odprejo BKK!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 10:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, zdaj sem precej siguren, da sta z tomijem bolj zmrzljiva kot jaz. Po moje ti še bolj kot on, hehe. Od zdaj naprej se bom prilagajal s poročili glede mrazu na vaju . Moja žena pa meni pravi, da sem zmrzljiv .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes je bilo bolje kot včeraj, zjutraj za dve, opoldne pa še za dodatni dve stopinji, tudi vetra je bilo manj. Mraz torej ni bil problem, kaj pa vreme? Kornock se je že kmalu po deveti uri na vrhu zavil v meglo, ki se počasi spuščala vse nižje. Zato sva se preselila na Zirbenwald, kjer je bila dobra vidljivost, tudi snežna podlaga je bila super. Manj super je bila množica ljudi, ki jih je bilo sicer precej manj kot včeraj, a so bili skoraj vsi seveda na Zirbenwaldu., torej se je ponovila slika s prejšnjih vikendov. Na srečo tudi popoldanska, ko se je smučišče spraznilo, k temu je najbrž dodatno pripomoglo sneženje, ki se je okrepilo.
Slikati se mi je zdelo brez veze, ker ne bi mogel narediti lepših slik, kot jih je včeraj Age .
Zaključek: v bistvu je bil prav lep zimski dan, ki sva ga sva zaključila z vožnjo po praznih, belih cestah .

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 16 x Mölltal, 5 x Turrach
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazo
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2010 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 22:39
Prispevkov: 58
Kraj: Mislinja

Včeraj na Turrachu mrzel, a vendarle lep sončen dan. Zjutraj na parkirišču je bilo -14, na vrhu Kornocka je tudi "fino" pihalo, ampak so človeku lepi razgledi otoplili dušo. Proge so drugače fantastične.
Še nekaj slik






_________________
2014/2015: 12 dni =1x Großeck-Speiereck, 1x Obertauern, 2x Katschberg, 1x Turracher Höhe, 1x Bukovnik, 5x Flachau, 1x Zauchensee
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB