Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2010/11

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Osojščica 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
matkeg
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 30, 2010 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 19:35
Prispevkov: 36


EWER je napisal/a:
Lp!

Nameravali smo iti na katschberg vendar smo sezjutraj odločili da zaradi napovedanega slabega vremena gremo na Gerlitze. prišli smo ob 8:40 do 4 sede gužve tam ni bilo tako da začetek obetaven proge zelo lepo speglane. Čez dan že kako uro kasneje se je gužva hitro nabirala a je bila skozi celoten dan v mejah normale edino 4 sedežnice so ble problematične, 8 sedežnica je bla vredu brez neke velike gužve pač počakaš 2-3min Je pa na progah bilo zelo veliko ljudi raznih šol otrok tako da je bilo zaradi varnosti sebe in drugih skoraj nemogoče spustiti smuči in si trenutke prazne proge prav iskal vendar za zmerno vožnjo nič tako groznega. Vreme čudovito ves dan sonce. So pa se čez dan pojavile grbine na8 sedi in na 2 sedi še ni bilo tako velikih problemov največ pa je bilo na4 sedi tam ko sem se spustil na koncu ob 4 popoldne so bile plošče res zelo vidne poleg tega pa zelo veliko grbin. Zjutraj si skoraj ne bi mogel predstvaljati da lahko tako lepo speglano progo sploh tako uničiš xD

Vsi ki se odpravljate tjaj utri, vreme bo zagoovo čudovito saj je bila današnja napoved še najbolj črnogleda pa je skozi sijalo sonce, tako da vreme ni problem. Edino kar vam lahko predtsvlja problem je gužva, ki pa mislm da v teh prazničnih dneh ni nikjer dosti manjša. Res pa da kaki nassfeld, ki ima kar dobro razkropljena smučišča se to kar dobro prerazporedi podobno morda tud katschberg za katerega bi dal jaz glas vsem ki se jutri odpravljate v avstrijo.


Opravičujem se za kakšne slovnične napake, ker pišem ves zmatran

Lahko noč!


No potlej si bil najbrž z istim busom kot js in še en kup večine dolencov!
Se bi strinjal s tabo vreme super, težave mal povečano število smučarjev na progah, nekaj težav z drugo 4sedo ki pelje čisto na vrh ene pol urce so ble težave, predvsem sem bil razočaran nad progo, kjer so sploh strmin popustile že ob 12h!

Drugače pa razgibano smučišče sem bil prvič gor, pa tut zelo hitro si gor!
lp
_________________
Now Elan Amphibio in Salomon PRO HV100
Old Fischer race SC in Nordica BXR
sezona: 2008/2009 1×Bela, 1× Kranjska Gora, 5×Rogla; sezona: 2009/2010 5×Rogla, 2×Stari vrh, 1×Višarje; sezona: 2010/2011: 1×Gerlitzen, 1×Kranska gora,1×Krvavec
2011/2012: 1×Stari Vrh; 2012/2013:2×Stari Vrh, 2×Cerkno,1×Bela
2020/2021 4x Kranjska gora
2021/2022: 5xKranjska gora,1xRogla,1x SC Bela
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 01, 2011 4:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Sem si rekel, da na tak lep novoletni dan moram izkoristiti to, da bodo vsi "prihiteli" na smučišča okrog poldneva in iti mal smučat. Izbral sem si Osojščico (Gerlitzen) in kar dobro zadel. Na severni strani (proti Klosterlu) je bila tista proga z 911 m višinske razlike odlična, ravno prav trda, pa tudi ljudi je bilo ravno prav. Že pred Karavanškim tunelom sem kupil 4 urno karto in od 8.45 do 12.45 drvel po smučišču gor in dol. Super.


2010/2011 3x Moeltal, 4x Rogla, 1x Straža, 1x Osojščica (Gerlitzen)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dragec
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 8:04 pm    Naslov sporočila: gerlitzen Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 23:43
Prispevkov: 29
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni....je bil kdo te dni na Osojščici, kako je kaj s snegom in progami...namreč v soboto 8.1.2011 bi šel smučat na gerlitzen (osojščico)...
Pa lep pozdrav za vse....
_________________
Sezona 2009/2010
Golte 7x, Vogel 6x, Krvavec 15x, Kobla 1x, Soriška 1x, Mariborsko pohorje 1x, Cerkno 6x
sezona 2010/2011
Mölltaler Gletscher 3x, Krvavec 3x, Nassfeld 2x, Katschberg 1x, San martino di castrozza 3x, Vogel 1x
sezona 2011/2012
Val Gardena 6x, Krvavec 5x, Stari vrh 2x, Vogel 1x
sezona 2012/2013
Krvavec 1x, Stari vrh 3x, nato poškodba kolena.
sezona 2013/2014
Krvavec 6x, Bormio 7x, Vogel 4x.
sezona 2014/2015
Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj je bilo ogromno ljudi, pred enajsto uro je bilo zasedeno že tudi parkirišče pri kampu in smo parkirali že znotraj kampa, a sta dva avtobusa hitro opravljala transfer do gondole. Zgoraj so bile pred štirisedežnicami vrste, malo po dvanajsti pa ne več. Do enih sem smučal na spodnji progi Klosterle, kasneje pa največ ob vlečnici Pacheiner. Na osemsedežnico sem se šel hladit samo enkrat.
Na progah pa je bilo takole: naredili so nekaj snega, spodaj na Klosterlih so ob progi ogromni kupi. Novi sneg je nekje mehak, nekje zrnat in nesprijet s podlago, zato je na strmejših delih nastalo nekaj kupov, a to niti ni bilo problematično. Problematične (zame) so bile ledene plošče, ki jih niti ne vidiš in gneča na progah, na katerih se je trlo vse od začetnikov, skupin tečajnikov, otrok, mamic z vozički... Nornhaus, dolgo časa se nikakor nisem mogel sprostiti in uživati, po prazničnih dnevih na Vzhodnem Tirolskem se mi je vse skupaj zdelo katastrofalno. Razen seveda vremena, pa še tu bi raje par stopinj več in par m/s manj, zato tudi ni slik. No, čez čas sem se le privadil, poiskal posamezne krajše odseke brez ledu, najboljša pa je bila strmina ob Pacheinerliftu po kateri je smučal le redkokdo. Na koncu pa nas je seveda čakala še vrsta za povratek z gondolo.


Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 16 x Mölltal, 5 x Turrach, 2 x Mokrine, 3 x BKK, 1 x Katschi, 2 x Osojščica, 1 x Kranjska gora, 5 x Sillian, 1 x St. Jakob, 1 x Lienz

Ps: glede mamic z vozički sem seveda pretiraval, a na izteku proge proti vlečnici sem ju res srečal .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dragec
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 11:30 pm    Naslov sporočila: gerlitzen Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 23:43
Prispevkov: 29
Kraj: Ljubljana

tomi hvala ti za odgovor, mislim da bo padla osojščica v soboto....
poročilo sledi....
Lep pozdrav vsem!
_________________
Sezona 2009/2010
Golte 7x, Vogel 6x, Krvavec 15x, Kobla 1x, Soriška 1x, Mariborsko pohorje 1x, Cerkno 6x
sezona 2010/2011
Mölltaler Gletscher 3x, Krvavec 3x, Nassfeld 2x, Katschberg 1x, San martino di castrozza 3x, Vogel 1x
sezona 2011/2012
Val Gardena 6x, Krvavec 5x, Stari vrh 2x, Vogel 1x
sezona 2012/2013
Krvavec 1x, Stari vrh 3x, nato poškodba kolena.
sezona 2013/2014
Krvavec 6x, Bormio 7x, Vogel 4x.
sezona 2014/2015
Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Danes je sicer bila načrtovana Peca, ampak na spodnji postaji je sledilo streznjenje: 'wegen Sturm geschlossen'. Obratovali sta samo vlečnici v dolini, pa sem se zapeljal na Osojščico ki me pri močnem vetru še nikoli ni razočarala. Iz previdnosti sem se zapeljal na Klosterle (v upanju da bo obratoval vsaj prvi odsek), pa je bila previdnost odveč, obratovalo je vse, čeprav nekatere žičnice zaradi vetra z zmanjšano hitrostjo.

Klosterle 1 z zalogami, ki jih omenja že tomi. Tu je bila zame najboljša smuka, spomladanske razmere z ojuženim snegom in temperaturami med +3 dopoldan in +5 ob pol petih:


Vreme je bilo tako - tako: nekaj sonca, nekaj oblakov, megle nobene, vidljivost dobra. Predvsem pa močan JZ veter, Gipfelbahn je obratoval z 'varčno' hitrostjo:


Gneče na žičnicah ni bilo, nikoli nisem čakal več kot 1 sedež. Ampak to mi ni bilo dovolj in sem se spravil na zares prazne dele smučišča, recimo na Birkenhof ... :


... in na Pacheiner, kjer sta odprti obe progi. Pa taka gneča :




Sneg danes na splošno ni bil idealen, srečal si vse: ledene spihane ploskve na vrhu, pa neke čudne zrnaste kupe na ledeni podlagi, pa spomladanski sneg navožen v kupe, ampak na obeh vlečnicah je pa bilo čudovito, vsaj zame: komaj kaj zvoženo, rahlo ojuženo, kot da bi bili marca in ne januarja ! Seveda je sneg tam ostal tako dober zato, ker 90% folka na vlečnicah ne smuča, Birkenhofa po moje niti ne najdejo.

Osemsedežnico sem obiskal le na kratko, proga ledena kot po navadi, pa precej glasnih Poljakov - po miru na Birkenhofu je to zadnje kar sem si želel:


Dvosedežnica Bergerbahn je danes čudežno kljubovala vetru, k sreči je pihal skoraj v osi sedežnice:


Koliko je na Osojščici (na izpostavljenih mestih) zares naravnega snega, se vidi na tej sliki povezovalne poti med Birkenhofliftom in Bergerbahn :


Še enkrat zaloge na Klosterle. Pa se nobeden nič ne sekira zaradi teh kupov, nič jih ne ograjujejo (s čemer bi zožili progo) niti ne tiščijo snega brez potrebe po progi:




Ob štirih sem seveda bil še na Gipfelbahn ... :


... ki k sreči dela do 16:15, ena fura se bo še izšla :


Zadnji spust na Klosterle je bil temu primerno že bolj večerni, kar pa sploh ni slabo, barve so bile enkratne (vem, moral bi imeti pravi fotoaparat in ne mobija, ampak se mi ni dalo vlačit ta velike škatle ...):



_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes sicer nisem imel namena smučat, pa me je premamilo sonce, a ob pol enih, ko sem prišel gor, so me pričakali oblaki . Zgoraj je bil sneg rahlo južen, na spodnji progi Klosterle pa še čisto trd. Kasneje se je ta proga zmehčala le povrhu, zgoraj pa je nov sneg že zaviral. Kupe na Klosterle 1 so razgrnili, proga je res široka. Ljudi je bilo malo, a po drugi uri so se na Klosterle in Neugarten vsuli madžarski tečajniki in skupine, učitelje je bilo slišati po celem smučišču.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 16 x Mölltal, 5 x Turrach, 3 x Mokrine, 4 x BKK, 1 x Katschi, 3 x Osojščica, 1 x Kranjska gora, 5 x Sillian, 1 x St. Jakob, 1 x Lienz, 1 x Tromeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deep impact
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2011 0:36
Prispevkov: 24


Včeraj sem prvič smučal na Osojščici. Parkiral nisem na tisti strani kjer je jezero pa gondola, ampak na drugi strani hriba, kjer prideš do smučišča (mislm da Annenheim). Vreme super, dopoldne malo gužve, po 1.uri so pa zgleda vsi šli domov. Na južni strani (proti jezeru) so bile proge res slabe, nevem al se je kakšen učil na ratraku ali je vedno tako, pa tudi "od juga" rahlo. Severna stran (če se ne motim je to proga Klosterle) je pa res bila vrhunska, skoz do 3.ure popoldne, lepo trda, res odlično pripravljena (to mislm spodnji del, spodnjo 4-sedežnico). Popoldne so še na desni strani te proge odstranili ograjo (kjer so imeli nekakšno tekmo), tako da je bila ta stran celo popoldne skoraj taka kot zjutraj ob 9h ostale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prisma
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 14:47
Prispevkov: 3


Čudovit dan na Osoščici. Gneče začuda ni bilo in tudi proge so odlično zdržale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MILAN
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 10:26 pm    Naslov sporočila: Osojščica Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2010 17:24
Prispevkov: 16


Včeraj smo bili že ob 8h pod Klosterlom, pri -11 st. Sedežnica začela ob 8 15.
Precej trdo sicer dobro poštamfano, delale so vse naprave, na jezersko stran pa megla in oblak, sicer se je večinoma dalo kar povsod vozit kar dobro največ smučarjev je bilo na Neugartnu, včasih kar črno. presmučali vse in se kar dobro navozili. Popoldne se je umetni sneg zdrobil in je bilo povrhu moke, spodaj pa tudi kakšne ledene plošče. Umetnega snega na zalogi ni več, bodo mogli začet spet strelat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Perfekten dan,sonček brez vetra,ne premrzlo,sneg trd odličen.Zjutraj do desetih nobene gužve,med deseto in dvanajsto so se pojavili mađari,ki so delali gužvo na progah in v vrstah,vendar zgleda da so se hitro naveličali.Popoldan brez gužve,tako da sem vztrajal do zadnje fure Klosterla.Ena boljsih smučarij v tej sezoni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane10
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 11:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 11:04
Prispevkov: 31


Jaz sem si pa na "predkulturni dan" - v ponedeljek privoščil smučanje na tem smučišču. V Klosterlu sem bil že ob 8.15, se takoj zapeljal na vrh in tja do 12.30 že imel 10 voženj z vrha do tal . Na začetku je bilo trdo a odlično, proti koncu pa se je že "nadrzalo" kar nekaj snega, a se je pri zavojih dal odriniti. Na začetku ni bilo prav veliko ljudi, po 12 uri pa zmerno. Sem pa po 12.30 šel narediti tudi 1 vožnjo na Gipflu (proti jugu), kjer pa se je ljudi kar trlo na sončnih progah in mi je bilo žal . Ja, imel sem krasen sončen dan...

2010/2011 3x Moeltal, 4x Rogla, 1x Straža, 2x Gerlitzen (Osojščica), 6x Kronplatz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 20, 2011 6:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


V katero kočo se najbolj splača na opoldanski prigrizek?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihajlo86
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 21, 2011 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 14:50
Prispevkov: 43


a mogoče kdo ve koliko časa se čaka pred predorom karavanke ki ga morajo obnavljati ravno med počitnicami



AMZS

Na gorenjski avtocesti v predoru Karavanke bo do predvidoma 25. februarja dnevno med 7.30. in 17. uro zaradi nujnih vzdrževalnih del polovična zapora s 30 minutnim čakanjem pred predorom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihajlo86
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 14:50
Prispevkov: 43


Včeraj sem bilv gerlitznu. Pred karavankami se ni nič čakalo tam sem bil ob 7:25 in nazaj ob 16:10 promet je potekal v obe smeri normalno.

Proge so bile trde in dobro zratrakerane ljudi pa kar precej ,bilo je ogromno število smučarjev začetnikov in smučarskih šol . Vreme je bilo bolj slabo na vrhu sta se izmenjavala megla in sonce drugod pa je bila ves čas kar gosta megla. Zato sem se večino časa vozil po progi kjer je osemsedežnica. Nekajkrat bi skoraj izgubil živce ,ker se je že tako slabo videlo potem pa še te smučarske šole ,ki se vozijo na počes po progi in se nonstop ustavljajo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB