Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2010/11

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Osojščica 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 10:48 pm    Naslov sporočila: Osojščica 2010/11 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Na Osojščici ta vikend, 30. in 31. oktobra, začenjajo sezono. Obratovali bosta osemsedežnica in dvosedežnica Bergerbahn .
Dostop bo po cesti do spodnje postaje osemke, brez plačila cestnine.

http://www.gerlitzen.com/?cat=maincontent&type=etacarinae&artikelcat=aktuelles&file=EkZEpVuZVyyLARrXNN.inc.php&lid=de&sid=wi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AZ
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2010 12:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 4:37
Prispevkov: 27


A se lahko ta spodnji postaji osemke tudi kupi karta? Da se ne bi brezveze vozu gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 6:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes lep smučarski dan na otvoritvi Osojščice, ne pomnim, da so kdaj odprli tako zgodaj tukaj, mogoče ima kakšen star šampion druge informacije. Odprti sta bili samo dve sedežnici, jaz sem smučal samo na osemsedi Neugarten, na dvosedo Bergerbahn, sploh nisem šel. Dovoz je bil po gorski cesti do spodnje postaje osemsede, parking točno pri akumulacijskem jezeru in Almsee Hütte, rampa je dvignjena. Na cesto se začneš vzpenjat malo pred Klosterlom, danes zjutraj je bila cesta precej ledena in proti vrhu že kar polna snega. Priporočam zimske gume, čisto zaradi varnosti, če se bo kdo odločil, da gre jutri, ko je še zadnji dan odprto. Čisto za info, sem poslušal eno mlado smučarko, ki je pripeljala otroke s kombijem, da je dvakrat kar mislila, da ne bo več šlo, sicer sem pa srečal dva, ki sta obrnila.
V glavnem nas je bilo cirka 250 smučarjev, večinoma kar Slovencev in domačinov, domača atmosfera, hehe. Precej je bilo spet tekmovalcev, vendar na srečo brez prog. Sedežnica je delala s manjšo brzino, predvsem pomoje zaradi vetra na vrhu, tudi sedežev je bilo pol manj. Kljub visokim temperaturam je sneg zdržal precej dolgo, predvsem zgornja polovica, razlog veter. spodnji del pa je popustil v moker sneg, vendar je bilo takret že vse precej prazno. Občasno vrsta na sedežnici, zaradi slabe kapacitete sedežnice. Leva proga je zaprta, ampak sem jo vseeno izprobal, celo nekaj 'celca' je bilo na voljo. Hrana v koči odlična, edino čakali smo pa..., niso bili ravno najbolj pripravljeni na začetek sezone.
Če potegnem črto čez današnji dan, mi je bil smučarsko bolj dopadljiv kot včerajšni na Mölltalu, pomladanske temperature, sneg pa ne sicer sem pričakoval mikija, ampak ima očitno preveč dela z grobovi .

Slikc ni veliko, pozabil pogledat baterijo, tako da so fotke iz slabe kamere telefona
Dve sliki so iz parkinga nad spodnjo postajo Kanzelbahna, pametni Age je kljub GPS-u moral it prvo po napačni cesti (Kanzel strasse) na smučišče, sicer smo bili štirje bizgeci, ki smo pljunili stran 7 EUR, ampak... Hotel sem priti pred deveto, pol sem prišel pa ob 9:45. Sem se pa vsaj peljal prvič po tej cesti, hehe.


Spodnja postaja osemsede

Proti zgornji postaji sedežnice, slaba fotka, sonce tole kamero ubije

Takole je izgledalo na progi večinoma časa pred kosilom, potem je bilo pa vse prazno.

Gruča nadobudnih malih smučarjev, teh je bilo danes veliko, večinoma domačinov, Gorenjcev in Korošcev. Zadaj proga na Klosterle, že zratrakirana, vendar zaprta.


Še info za AZ-a, pomoje se karta kupi pri sedežnici, vsaj piše tako, jaz imam sezonsko, tako da me to ni posebej zanimalo. Videl pa nisem nobene kasse.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AZ
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 4:37
Prispevkov: 27


Karta se kupi na spodnji postali Bergerbahna, tak so mi v gostilni povedali....ampak ker Bergerbahn sploh ni delal, se tudi po karto ni dalo it in je prijazni žičko dovolil, da smo se vsi brez karte smučali zastonj!!

Uglavnem, bilo je fino, cesta do gor je pa res pravi teksas, avto je tud z zimskimi gumami kr plesal čez ovinke. Me je pa zelo razočarala slovenska mularija iz klubov - vsi se vrivajo, poleg tega pa so še nesramni do amena

Še slike:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

AZ je napisal/a:
Me je pa zelo razočarala slovenska mularija iz klubov - vsi se vrivajo, poleg tega pa so še nesramni do amena


AZ ti tukaj so bili še v redu, ker ni bilo prevelike vrste, moral bi enkrat probat na Mölltalu na šestsedi, ko je 200 ali več smučarjev v vrsti. Tam jaz dobim popizditis, blišć in beda naše smučarije, že pri koreninah nadutost, zato pa je naša članska ekipa tako dobra pozneje, stotisoč izgovorov za slabe rezultate.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Tudi jaz sem bil danes gor, sploh nisem pričakoval kaj naj pričakujem, od ceste oz dostopa, prišel sem šele okoli 12h, podlaga je že bolj ali manj spustila. Vozil sem kakšnih 50 metrov za nekim zelo turistično počasnim nemcem, malo pod vrhom smo srečali navzdol vozeče vozilo, omenjeni nemec je precej prestrašeno ustavil na neprijetno strmem delu, čeprav je bilo prostora za obe vozili več kot dovolj, no, njemu je uspelo speljati, meni pa v prazno, ker sem bil že tako čisto na robu zaradi umika me je ob vožnji nazaj povleklo ven, sledilo je kratko obdobje intenzivne jeze napram omenjenemu Jurgenu, no po parih minutah sta prišla dva kombija Kranjsko Gorskega smuč. kluba, potisnili so nos ven, obrnil, dol do ovinka in spet gor, končno na vrhu!

Parking v blatu pa nič za to, sledile so 3 ure, vsaj za ta letni čas, odlične smuke, pripomogla pa je tudi osvežitev lokacije (zadnje čase samo dobri stari molltal), super!

Naslednji vikend pa na Turracher Hohe, verjetno, še naslednjega pa upam, da na Heiligenblut.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 422
Kraj: pod Strmcem

Age je napisal/a:
AZ je napisal/a:
Me je pa zelo razočarala slovenska mularija iz klubov - vsi se vrivajo, poleg tega pa so še nesramni do amena


AZ ti tukaj so bili še v redu, ker ni bilo prevelike vrste, moral bi enkrat probat na Mölltalu na šestsedi, ko je 200 ali več smučarjev v vrsti. Tam jaz dobim popizditis, blišć in beda naše smučarije, že pri koreninah nadutost, zato pa je naša članska ekipa tako dobra pozneje, stotisoč izgovorov za slabe rezultate.

LP


Tudi sam se MILIJONKRAT podpišem pod navedeno !!!!!
_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 6:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Žal včeraj nisem mogel biti na dveh mestih istočasno , pa sem dal prednost Molltalu. Danes sva kljub slabim obetom zavila na Osojščico: najprej havala vsem ki so opozarjali o slabem stanju ceste na osemsedežnico, z letnimi gumami nisva niti poskusila. Raje sva se peljala iz Bodensdorfa do spodnje postaje dvosedežnice Bergerbahn, cesta je suha oz. brez snega, na spodnji postaji Bergerbahn brezplačno dobiš listek s katerim na povratku plačaš cestnino. Danes sta obratovali Bergerbahn in osemsedežnica, žal je vrh bil skoraj ves dopoldan v megli, ki je vztrajno segala do 9. stebra osemsedežnice. Temu primerno je bila vidljivost v zgornjem delu proge slaba, spodaj OK. Občasno je rosilo, pihal je močan JZ veter, sneg že zjutraj mehek. K sreči je bilo zelo malo smučarjev, tako da se proga ni preveč uničila. Skratka: ni bilo bogve kaj, ampak oktobrsko smuko na Osojščici sem si pa le privoščil - kdo ve kdaj bo spet podobna priložnost ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Se še jaz pofočkam, včeraj sem šel še jaz gor pogledat. Najprej do spodnje postaje Bergerbahn-a, kjer pa šok: sedežnica zaradi premočnega vetra ni obratovala. Sledil je spust v dolino in na okoli do 8sede... Sta bila pa te poteze zelo vesela dva Madžara, ki sta isti dan naredila 400km in nista poznala poti naokoli, tako da sta mi sledila . Kako se je pa smučalo so pa že drugi povedal.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 6:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Obljubljene fotke od včeraj.

Spodnja postaja Bergerbahn, natančno na tej višini se je začela megla, medtem ko je bilo nižje lepše vreme in celo nekaj sonca:


Neugarten v spodnjem delu, ta odsek proge je bil ves dan brez megle ... :


... medtem ko je bil vrh ves čas v 'mleku':


Razen ene kratkotrajne izjeme:


Lep pogled na Osojsko jezero s panoramske ceste:



_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2010 3:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Zapadlo je precej novega snega in za vikend bo spet smuka ob osemsedežnici

http://www.gerlitzen.com/?cat=maincontent&type=livecam&breit=true&sid=wi&lid=de
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nani
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2010 4:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 19:16
Prispevkov: 9


tomi je napisal/a:
Zapadlo je precej novega snega in za vikend bo spet smuka ob osemsedežnici

http://www.gerlitzen.com/?cat=maincontent&type=livecam&breit=true&sid=wi&lid=de


Tomi, a lahko kaj opišeš pot, kje se pride do spodnje postaje 8-sedežnice. Če bo vreme, morda pridem v soboto.
_________________
Sezona 2011/12 25 dni smuke 16xMoelltal, 1xTurracher,1xOsojščica, 2xMokrine, 1xBjelašnica, 1xIgman, 1xJahorina, 1xPoden, 1xStariVrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2010 4:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Pelješ se v smeri Klosterlov - v krožišču pri Hoferju in Lidlu, kjer greš sicer naravnost do godole, greš do naslednjega izvoza za Bad Kleinkircheim. Po kakšnih 10km zaviješ desno proti Klosterlom, se pelješ mimo odcepa za Ariach in kmalu zagledaš tablo za Gerlitzen Gipfelstraße in po njej prideš do spodnje postaje Neugartna.

Pa še Guglov zemljevid z napotki:

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=A10&daddr=46.705991,13.905443&hl=sl&geocode=FULLxwId-sLTAA%3BFUetyAIdIy7UAA&abauth=def3fb80:6_tDSCh5NFXVWfIPrea1nHtCCBE&mra=mr&vps=8&jsv=292a&sll=46.604167,14.002075&sspn=0.996336,2.463684&num=10
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2010 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi, potem se verjetno kaj vidiva v soboto? samo bo pa še bolj zaj.... prit gor, če bo sneg, že zadnjič so imeli nekateri kar probleme . Boš moral kar z Jaguarjem, hehe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nani
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2010 11:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 19:16
Prispevkov: 9


tomi je napisal/a:
Pelješ se v smeri Klosterlov - v krožišču pri Hoferju in Lidlu, kjer greš sicer naravnost do godole, greš do naslednjega izvoza za Bad Kleinkircheim. Po kakšnih 10km zaviješ desno proti Klosterlom, se pelješ mimo odcepa za Ariach in kmalu zagledaš tablo za Gerlitzen Gipfelstraße in po njej prideš do spodnje postaje Neugartna.

Pa še Guglov zemljevid z napotki:

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=A10&daddr=46.705991,13.905443&hl=sl&geocode=FULLxwId-sLTAA%3BFUetyAIdIy7UAA&abauth=def3fb80:6_tDSCh5NFXVWfIPrea1nHtCCBE&mra=mr&vps=8&jsv=292a&sll=46.604167,14.002075&sspn=0.996336,2.463684&num=10


Hvala za opis poti. Drugače pa sem danes preveril web kamero in glej ga zlomka, sedežnica deluje, smučarji vozijo...

Sedaj pa mi ni jasno, a je odprto samo za vikend ali tudi med tednom ?
_________________
Sezona 2011/12 25 dni smuke 16xMoelltal, 1xTurracher,1xOsojščica, 2xMokrine, 1xBjelašnica, 1xIgman, 1xJahorina, 1xPoden, 1xStariVrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 1 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB