Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2010/2011

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2010/2011 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
taurus
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 14:54
Prispevkov: 45


Še ob tako slabih razmerah je potrebno trenirati.Sicer pa se sneg kar dobro drži.

Vir:pohorje.org
_________________
LP by Taurus
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nana
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 22:14
Prispevkov: 67
Kraj: okolica MB

Kako pa je kaj na Piskru te dni? Še je možno koliko toliko se nasmučati?
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alioth
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 17:02
Prispevkov: 131


Sneg je bil danes na Arehu odličen. Ravno prav pomrznjen. Motila je le megla, ki na Ruški ni bila tako močna kot na Piskru. Fotke ne bom prilepil nobene, ker je vse belo. Mogoče jutri, če bo vremenska napoved držala.
Poslastica pa je bil popoldanski spust z Belvija. Snega je celo preveč in so ga spet malo razmetali sem ter tja. V areni so imeli neko VIP čago, zato so pod prelomnico postavljeni koli - ni bil trening!
Pa naj več povedo fotke.





















Čopka bi bila tudi še prevozna. Mogoče jutri...





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2011 1:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Danes na Arehu, predvsem Piskru odlična smuka, malce je motil veter, ampak glede na urejeno progo, sonce in potem hladen pir, tudi to pozabiš. Bilo je nekaj smučarjev, ampak nobene prave gužve. Sneg pa ornk trd. Izgleda bo še cel teden podobno, bo treba izkoristit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2011 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


OMFG in takšno smučišče še obratuje, po možnosti z polno ceno kart, pfej.
Vogel her aj come.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2011 3:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Damjan, a vidiš kje smučarje? Obratoval je ta vikend areh+ sleme. Smuka v dolino je bila dobra volja aliotha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2011 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


My bad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alioth
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2011 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 17:02
Prispevkov: 131


Pisker danes.
Upam, da bo koga prepričalo, če bo Pisker med tednom sploh obratoval. Obisk verjetno ne bo prav velik, vreme pa idealno.





Tole pa je bilo za moj užitek. In da ne bo koga spet zmotilo, ta del smučišča je že nekaj dni zaprt. Luka in čopka...









Pa še namig za tople dni, pivo v novem lokalu pri vzpenjači je samo 2,1
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2011 10:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes sem moral malo pogledat kakšne so kaj razmere na odprtih progah po Pohorju. Čeprav sem bil dovolj zgoden da bi lahko prišel na bus ob 8:20, sem se za uvod raje trikrat peljal po Slemenu:


Proga je že zjutraj bila pravi 'putrček', sploh tam kjer se vanjo upre sonce - ampak tak sneg meni paše, sploh če ni zvožen. In zvožen res ni bil, na smučišču sva bila natančno 2 (dva) smučarja :


Snega ni v izobilju, nisem povsem prepričan če bo zdržalo do nedelje ... sicer pa glede na zanimanje tudi ni pretirane škode:


Ob devetih pa na 'resno' smuko:


Stanje Piskra lahko opišem samo z besedo fenomenalno:


Stanje snega pa klasično spomladansko: na položnejših odsekih je hitro spuščalo, na strmini pa je bilo še ob enajstih trdo, sploh na senčni strani:






Ampak ker Miki ne more iz svoje kože , me je zanimalo zakaj tale
kratek odsek na desni strani ni zasnežen:


Zato, seveda - vsaj dveh hidrantov očitno celo zimo niso uspeli usposobiti. Amapak to je že del pohorske folklore, niti razburjam se ne, samo hecno mi je ... :


Ob enajstih sem se za pol ure prestavil na Ruško: stanje proge še boljše kot na Piskru, ker je bolj v senci. Tudi tu je bilo kar polno, snega povsod dovolj, tudi povezave v obe strani se še dobro držijo. Slikal pa na Ruški nisem, bolj ne-fotogeničnega smučišča na Pohorju ne poznam.

Za konec pa - kar zmore Alioth, lahko tudi Miki . Verjetno mi večina ne bo verjela, ampak smuka v dolino je bila opoldne prava uživancija: sneg je ravno prav popustil, nikjer nikogar, pod Poštelo in na čez Stadion se je ravno še dalo prismučati mimo vseh kopnin (ne bo pa šlo več dolgo):




Malo me je spominjalo na lansko prvomajsko Osojščico ... :


OK, peš do Vzpejače je bilo malo vroče , pa folk ki je v kratkih rokavih sedel na terasi pred Areno me je tudi čudno gledal - ampak mene to ni toliko motilo, da ne bi še enkrat zavil na Vzpenjačo in ponovil vožnje:


Mimogrede, preventivno sem vzel stare smučke, ampak so preživele brez poškodb. Sploh je na takšni poznosezonski smuki možnost da 'nabašeš' kamen bistveno manjša kot v kakšni decemberski 'idili' s 40 cm pršiča brez podlage (pa uživam tudi bolj, saj vem da nisem čisto normalen ... ampak tak fajn je smučat ko te nikamor ne zebe ). Skratka, dan za čisto desetko!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2011 10:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Citiram:
Za konec pa - kar zmore Alioth, lahko tudi Miki . Verjetno mi večina ne bo verjela, ampak smuka v dolino je bila opoldne prava uživancija: sneg je ravno prav popustil, nikjer nikogar, pod Poštelo in na čez Stadion se je ravno še dalo prismučati mimo vseh kopnin (ne bo pa šlo več dolgo):

tole je blo tud zanč na krvaucu, jst sm reku kr "prfektna čofta". tavna brez kupov odjužna. mejhn na konice pa korekcija z repi. pa še strahu ni ker ni nikjer nobenega. đe lani sem gledal , da se ene lepših smuk dogajajo spomladi , šport manijaki gredo že na kolesa , za zapoznele smučarje se pa najde kaka zaplata ali dve kateri niti nista izmučeni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerman
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 6:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 23:06
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

Fantje situacija je kar resna
Danes sem odšel na sprehod pod Pohorjem in pri golf igrišču opazil, da en hidrant na veliko spušča vodo. Ampak na res zelo veliko. Takoj sem odšel do informacij pri gondoli in jim povedal nastalo situacijo vendar se mi zdi, da nebodo nič kaj naredili(vsaj takšen občutek sem dobil kot, da jim je tam vseeno)
Upam, da kdo to čim prej prebere in malo boljše ukrepa
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Mogoče podtalnica?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerman
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 11:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 23:06
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

lenko je napisal/a:
Mogoče podtalnica?

nobena podtalnica, če je izpod zelenega pokrova vun na veliko tekla voda tak močno, da je ta zeleni pokrov bil skos v zraku, tam nižje na golf igrišču pa barje Po mojem mnenju je neki ventil šel kaj drugega nebi vedel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PohorskaVzpenjača
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2011 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Avg 2011 11:46
Prispevkov: 276
Kraj: Maribor

na pohorju sneži







upam na čimprejšnjo sezono
_________________
2013/14 1x dnevna 13x nočna
2012/13 25x dnevna 20x nočna
2011/12 23x dnevna 18x nočna

Najnovejši video: http://youtu.be/Cc4PfsCz4hI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 09, 2011 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Nova sezona je na vrsti, zato predlagam da nadaljujete v novi temi: http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?t=2659

Tole pa zaklepam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 Stran 33 od 33

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2010/2011
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB