Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2010/2011

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2010/2011 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 5:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Ni res, park je bil popolnoma dostopen. Če ne drugače, odspodaj prištanfaš gor, in se spustiš, in spet štanfaš. Ni druge, večina obiskovalcev to tudi dela, saj lahko park uporabljaš brez smučarske karte! Mene, pa zanima, glede na to da sem videl na levi cojzarci samo količke, ali so bili do konca proge?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 5:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Če misliš na včerajšnji slalom, potem ti povem, da so imeli nad prelomnico štart ter cil v ravnini, potem so imeli vmes fraj, da si se lahko pripeljal v ski/board park.....tako, da sta bila tistva dva boarderja res "prava patrona" .....in tako kot je rekel Lenko, dostop je bil mogoč, tudi s spodnje strani.....kar večina tudi počne...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenn
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 16:36
Prispevkov: 198


nočna danes 1A! res odlično
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alioth
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 2:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 17:02
Prispevkov: 131


S prodajo Piskra Hrvatom so Branikovci spet pokazali, koliko cenijo tiste, ki za okrnjeno smučanje plačajo polno ceno vozovnice. Ker so Hrvati že od zore pridno trenirali po neograjenem delu smučišča, je bilo to ob 9h, ko se odpre za nas, plačnike, že precej razrito. In teh malih divjakov je bilo polno smučišče tudi po 9. uri. Glede na polovično zaporo in omenjeno divjanje, je bila smuka neprijetna in nevarna. Po smučišču pa je je bilo tudi precej pešakov, ki so gledali tekmovanje. Neprehoden je bil tudi prehod od koče Cojzarica na smučišče. Zaradi gneče in ozkega prehoda se je tudi prelomnica pred zadnjo strmino hitro zdrsala do ledu, kar seveda za večino ni prijetno.
V nedeljo dopoldan pa je crknil tudi krogec - desna Cojzarica, kar je povzročilo na sidru precejšnjo gnečo.

Pa še nekaj sobotnih slik s "Piskera". Gneče še ni, ker je ura šele nekaj čez 9.





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Danes od 7.30-11.15 na Cojzarici/Piskru za prste polizat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomic sl12
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 3:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 20:21
Prispevkov: 197
Kraj: maribor

Se pridružujem zgornjem postu,letos še ni blo bolše smuke,tak da hitro izkoristit to odlično smuko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 3:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

fischerpro3 je napisal/a:
Danes od 7.30-11.15 na Cojzarici/Piskru za prste polizat...
7:30 ??? Kakšni 'VIP - termini' so zdaj spet to ? Ne, resno vprašam: imajo zdaj na Piskru jutranje treninge ali zakaj obratujejo ob tako nemogočem času?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 4:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Treningi so zgoraj....ampak do 9.00 morajo biti proge pospravljene....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bade25
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 6:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 12:08
Prispevkov: 75


fischerpro3 je napisal/a:
Danes od 7.30-11.15 na Cojzarici/Piskru za prste polizat...


Tudi stadion je bil enak, da sem se "drl" zraven, čeprav tisto čudo od sedežnice ni delalo se je splačalo dopoldan pešačit do gondole.
Res take smuke letos še nisem imel...niti v tujini ne......danes niti veter ni nič motil za razliko od včeraj.....dokler me ni nič hudega sluteč na Slemenu (!!!) zahaklal en "dimnjačar" (starejši se boste spomnili Dimnjačara in njegovega načina smučanja - roke in noge narazen, pa gremo v dolino....) in se mi ni uspel izognit, me nabasal od zadaj in razbil komolec. Še sreča, da sem imel želvo, če ne bi jih fasal še po hrbtu.....no k sreči je komolec samo močno udarjen, vendar sem vsaj do konca tedna "out".
Uživajte še do petka!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 12:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Danes je na Pohorju že krepko dišalo po pomladi, proti moji navadi sem uspel biti na Vzpenjači že pred začetkom obratovanja (tam sem se lepo usedel v bife na kavico in čakal da poženejo, za razliko od večine penzionistov, ki so raje šli stat pred spuščeno roleto ... so stvari ki jih nikoli ne bom dojel):


Mimo Luke je bilo zelo lepo speglano, je pa tudi zelo hitro spuščalo ... :


... kar pa me niti slučajno ni motilo, to je 'moj' sneg (vsaj dokler se preveč ne razrije):


Še najbolj zimski sneg je bil na zadnjih 100 višinskih metrih, zjutraj je bila še krepka inverzija:


Proga pod Poštelo je kot vedno spuščala počasneje kot tista mimo Luke:


Kot je pisal že Fischerpro3: ne-obratovanje sedežnice Radvanje je po eni strani malo zoprno, po drugi strani pa celo pozitivno, folku se ne da pešačit tistih 150 metrov in proga je skoraj prazna, zato je bila še opoldan skoraj 'deviška'. Spomladanski sneg in nič razrito - redka, a zame idealna kombinacija !




Skratka, spet en dan ko skoraj nimam kaj za skritizirat, preparacija prog je bila vzorna (nobenih stopnic, valov ali grud), snega je še dovolj. Penzionisti so sicer na veliko šimfali da Vzpenjača začenja obratovati čisto prepozno (8:55), meni to seveda paše, da mi nespečneži ne uničijo prog še pred mojim prihodom . Zdaj pa veliko vprašanje: kako dolgo še? Napoved ni obetavna, za ta vikend se seveda ni bati, če pa bo zdržalo do 20. pa se v tem trenutku ne bi šel stavit . Najprej bo po moje 'crknila' proga mimo Luke, zgoraj ob vlečnici je že malo rjavo, prav tako na Trikotni na levi strani, preden se zavije na Čopko. Pod Poštelo in čez Stadion bo verjetno zdržalo bolj dolgo. Upam seveda da Pohorci ne bodo ponovili nesramnosti iz marca 2009, ko so sredi tedna 'iz čistega miru' zaprli in nehali teptati proge v dolino, čeprav je bilo snega še povsem dovolj.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taurus
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 10:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 14:54
Prispevkov: 45


Citiram:
OD 14.3.2011 BODO SMUČIŠČA OBRATOVALA OD 8.00 DO 15.00 URE!




Torej še moje napovedi: Proga mimo luke bo po mojem zdržala tja do sredine tedne, Poštela in stadion pa po mojem do konca tedna. Malce me skrbi le za Sleme pod podvozom, ter za povezave na Arehu. Do zdaj sem upal na še kakšno pošilko snega, vendar pa narava...je nepredvidljiva.

vir slike in citata: pohorje.org
_________________
LP by Taurus
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Vceraj sem bil se verjetno zadnjic v tej sezoni na nocni. Skoda, da ni na vidiku kaksne ohladitve. Glede na visoke temperature zadnje dni, je bila smuka zelo solidna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bronco
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

Zgleda, da je počasi konec za to sezono...
Za nočno to definitivno velja:

Od 16.03.2011 naprej naprave na nočni smuki ne bodo obratovale!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Bil na nočni v ponedeljek, in so proge kar razmeroma dobre bile na razmere. Čudi me to, desna stran habakuka je bila zratrakirana, ljudje pa so se rajše vozili pod reflektorji. Jao... Sicer pa par kopin, ne večjih kot kvadratni meter, in pa nekaj nabrale se vode. Z tem, da še je na habakuku ob progi nekaj zalog snega. Bolj je kritična proga od habakuka, na poštelo.
Čez vikend pa mimogrede, napovedana ohladitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Naslednja Stran 32 od 33

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2010/2011
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB