Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2010/2011

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2010/2011 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
taurus
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 10:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 14:54
Prispevkov: 45


Ja, tista proga je edini uradni dostop od zg. postaje Poštele, na Habakuk (zakaj uradni-ljudje so naredili pod to progo še eno progo, po kateri se sedaj vozijo, poleg tega se jih nekaj pelje mimo spodnje postaje sedežnice Sleme preko tiste strme proge na Habakuk). Nič nimam proti temu, da jo zasnežijo, vendar pa bi lahko prej zasnežili Habakuk in naprej v dolino

Za zmanjšanje strmine, sem zato, ker je zelo nevarno. Ljudje padejo pod strmino in ker je zares strmo, se moreš na vrhu ustaviti, pogledati kje smučati in se nato pazljivo(še bolj kot ponavadi) spustiti, saj je ta proga dobesedno slalom med ljudmi. Progo bi bilo potrebno v celoti razširiti, za to pa tukaj ni prava tema.

Ratrakiranje: lahko bi bilo boljše, vendar pa sem doživel tudi že slabše ratrakiranje. Na stadijonu, se je videlo, kje se je peljal snežni teptalec. Sicer pa bo danes še en lep a mrzel smučarski dan.
_________________
LP by Taurus
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Vceraj sem bil na nocni... No ja, tako slabih razmer se nisem dozivel nikjer pri tako hladnem vremenu. Na levi strani Habakuka (gledano iz vrha proti Lukcu) je bila ena "spura" ratraka, ki je bila nizja od preostale proge za ca. 10cm. Potem so na nekaterih mesti povsem nepotrebne ledene plosce, ki bi jih bilo dobro uniciti zaradi solskih pocitnic: pri izstopu iz sedeznice Postela in pri vstopu v Lukca. Glede snega, ki res zgleda kot gris na ledu, pa morda ne bi bilo slabo, ce bi ta vrhnji del odmaknili ob stran ali poskusili s kaksno preparacijo (no ja, ze zasnezevanje konec februarja je bilo prvovrstno presencenje). Drugace pa je vceraj na nocni delal tudi top pri spodnji postaji Postele, kdo ve zakaj. Kamenckov sicer vceraj na nocni nisem opazil, je pa bilo par rjavih flekov, ampak to je bil prej zamrznjen umazan sneg kot kaj drugega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
taurus
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2011 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 14:54
Prispevkov: 45


6-sedežnica Pisker prepeljala 1.000.000-tega smučarja...
25.02.2011

Danes, v petek, 25. februarja 2011 nekaj po 12.00 so pohorski žičničarji s 6-sedežnico Pisker II prepeljali 1.000.000 smučarja. Ta čast je doletela Mariborčana Dejana Kocuvana, ki je na svoje veliko presenečenje od žičničarjev Športnega centra Pohorje v dar prejel celoletno vozovnico za smučišče Mariborsko Pohorje.

6-sedežnico Pisker, ki je s pripadajočim smučiščem Uršankovo ena najdaljših in najbolj atraktivnih smučišč na Mariborskem oziroma točneje Areškem Pohorju, so prvič zagnali decembra 2008, do danes je ?oddelala? dobrih 2200 obratovalnih ur, ob boljših dnevih pa se z njo prepelje tudi do 9.000 smučarjev.

Dejan, še enkrat čestitamo!



Vir:pohorje.org
_________________
LP by Taurus
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 3:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Sedaj ko sem pogledal na naprave ki bodo obratovale na nočni nocoj sem pa se razkuril...danes zvečer ne bo obratovala niti poštela?!?

Torej nočna smučarija odpade v nadaljne...precej mi je manjkala že sedežnica Radvanje, zdaj pa še poštela?
Mogoče kako mnenje, odgovor zakaj je tako?
Upam da ne zaradi premajhnega obiska...ker če je zato, lahko sedaj kar zaprejo...ne more biti karta v ponedeljek 18? da se non-stop voziš samo z gondolo...

lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Simo, povsem se strinajm s teboj, istočasno pa te opozarjam (kot uporabnik, ne kot mod): na tem forumu moraš biti s kritiko upravljalcev pohorskih smučišč zelo previden, ker takoj prileti kaj nazaj .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Tisti odsek zasnežujejo zato, da lahko slabši smučarji, tisti za katere je strmina pod sedežnico prestrma, pridejo na bolj položno progo, to je Habakuk in od tam potem pod prelomnico zopet nazaj pod sedežnico.

Trenutno je stanje na tistem odseku bolj bogo, zato tudi snežni topovi.

Poteza je pohvalna, ne pa da se še zgražate in iz sebe delate buhtle ne iz tistih, ki se trudijo narediti dobro še boljše.

Kar se pa prog tiče so pa v fenomenalnem stanju in boljšega letos še ni bilo. Vsi ki jamrate da je pa malo kuclov in ni vse ravno se pa vprašajte kaj dejansko znanje smučanja pomeni.
To ni to, da se znaš zjutraj ob 9:01 peljat ker je vse ravno in gladko, ob 9:05 ko pa prvi kucli pa že vsi jamrajo, da je to nemogoče.

Kultura in znanje smučanja sta vsako leto na slabšem nivoju. Po razritih in kuclastih terenih je treba znat smučat ne pa po avtocesti. In ko znaš tam smučat z dolgimi smučmi se lahko za smučarja okličeš.

Smuči je potrebno znati vrteti v zavoju, ne samo z bokom nagnit na kanto pa mislit kako fajn je karvat:P
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
smitko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 4:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

upam da ni dobu sezonsko za sezono 2010/11
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 4:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

ja, sem že dobil kontra

Glejte...mene ne moti nobeno zasneževanje pa nič...samo ne razumem zakaj poštela ne dela-saj sta vendar 2 progi... Ko pa smo januarja smučali pri 10 stopinjah pa je delala poštela.
To za mene ni nobeno zgražanje...mora pa se nekdo zamisliti, da mi domačini gremo raje smučat drugam kot pa na našo Pohorje.

Za proge pa vem da so v dobrem stanju in ravno zato sem imel ta teden smučanje na nočni v planu vsaj 3x....zdaj pa ne bom, grem raje drug teden nekam v Avstijo pa je.

lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x


Nazadnje urejal/a simo Pon Feb 28, 2011 4:48 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 4:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Lan se pravi so kupi ob 9:05 dodatna usluga, ki jo delate/delajo neukim smucarjem, da izboljsajo svoje bedno znanje smucanja? Po moje ste/so s tako dodatno ponudbo upraviceni se do kaksnega dodatnega eura, tako da ni panike za dodatno zvisanje cen.
Super, si me skoraj preprical, da bi po 15 letih spet kupil karto in sel smucat na nasa smucisca. Ker taksne dodatne ponudbe ti drugje vecinoma ne nudijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 4:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


Pa si pogledal koliko ljudi se pelje z poštelo na nočni? Maš gondolo, pa če voziš vseh 3 ur, od vrha pa do dol veleslalom, pa mi ne rečt da se ne nasmučaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 4:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Ja vem da mam gondolo...ampak meni in mislim da še komu 4seda najbolj odgovarja. Zaradi mene recimo ne bi bilo treba da dela sedežnica sleme...ampak vem da je potrebna ker se gor smuča verjetno več ljudi kot v dolino.

Nevem...nočem se prepirati, ampak za 18 eurov bi pač človek pričakoval kaj več kot le gondolo...žal.

lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


Žal:

od danes naprej lahko na Mariborskem Pohorju smučate že za 12,00 evrov! In to na NOČNI SMUKI.

Enotna akcijska cena velja od nedelje do četrtka od 18.00 do 21.00. Ob petkih in sobotah pa smučajte na nočni smuki za:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 5:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Lan__ je napisal/a:
Tisti odsek zasnežujejo zato, da lahko slabši smučarji, tisti za katere je strmina pod sedežnico prestrma, pridejo na bolj položno progo, to je Habakuk in od tam potem pod prelomnico zopet nazaj pod sedežnico.

Trenutno je stanje na tistem odseku bolj bogo, zato tudi snežni topovi.

Poteza je pohvalna, ne pa da se še zgražate in iz sebe delate buhtle ne iz tistih, ki se trudijo narediti dobro še boljše.

Kar se pa prog tiče so pa v fenomenalnem stanju in boljšega letos še ni bilo. Vsi ki jamrate da je pa malo kuclov in ni vse ravno se pa vprašajte kaj dejansko znanje smučanja pomeni.
To ni to, da se znaš zjutraj ob 9:01 peljat ker je vse ravno in gladko, ob 9:05 ko pa prvi kucli pa že vsi jamrajo, da je to nemogoče.

Kultura in znanje smučanja sta vsako leto na slabšem nivoju. Po razritih in kuclastih terenih je treba znat smučat ne pa po avtocesti. In ko znaš tam smučat z dolgimi smučmi se lahko za smučarja okličeš.

Smuči je potrebno znati vrteti v zavoju, ne samo z bokom nagnit na kanto pa mislit kako fajn je karvat:P


:worship

Hvala bogu, da je nekdo napisal kar mi že dolgo leži na duši....po pistah zna vsak (BTW letos sem imel vsaj 10 nočnih dobesedno skoraj pisto-sem sicer nekaj gundral zakaj Radvanje ne dela, na koncu pa sprevidel, da mi to celo paše, ker sem imel Stadion zmeraj par fur samo zase, kar je neprecenljivo) .....izven tega je pa za nekatere SF...BTW letos imam na Pohorju 33 smučarskih dni....brez rajsa v masi.....izgleda da so sila slabo zrihtane proge...skratka več bo treba smučat in manj.....


Nazadnje urejal/a fischerpro3 Pon Feb 28, 2011 6:01 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 5:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

simo je napisal/a:
ja, sem že dobil kontra

Glejte...mene ne moti nobeno zasneževanje pa nič...samo ne razumem zakaj poštela ne dela-saj sta vendar 2 progi... Ko pa smo januarja smučali pri 10 stopinjah pa je delala poštela.
To za mene ni nobeno zgražanje...mora pa se nekdo zamisliti, da mi domačini gremo raje smučat drugam kot pa na našo Pohorje.

Za proge pa vem da so v dobrem stanju in ravno zato sem imel ta teden smučanje na nočni v planu vsaj 3x....zdaj pa ne bom, grem raje drug teden nekam v Avstijo pa je.

lp


So ti lepo povedali, da zasnežujejo.....v izogib smrtnim nesrečam pač....ja taki smo, znamo dvignit napet trak, se splazit pod njim in smučat po jasno zaprti progi...in ko so smrtne žrtve??? Je kriv kdo??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 5:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

pj je napisal/a:
Lan se pravi so kupi ob 9:05 dodatna usluga, ki jo delate/delajo neukim smucarjem, da izboljsajo svoje bedno znanje smucanja? Po moje ste/so s tako dodatno ponudbo upraviceni se do kaksnega dodatnega eura, tako da ni panike za dodatno zvisanje cen.
Super, si me skoraj preprical, da bi po 15 letih spet kupil karto in sel smucat na nasa smucisca. Ker taksne dodatne ponudbe ti drugje vecinoma ne nudijo.


PJ....ne jemlji zadev iz konteksta...točno se da razumet na kaj je mislil...žal je tako, da v MB nekater motijo tri lise na stezi in se čez par kupov ne znajo odpeljat v dolino...tako pač imamo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  Naslednja Stran 30 od 33

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2010/2011
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB