Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » PANCERJI

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 PANCERJI « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
runner
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2005 11:22 pm    Naslov sporočila: PANCERJI Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Okt 2005 21:33
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana - Moste

"Najboljsi" pancerji - Holy Grail med smucarji...

Tukaj bi rad odprl temo o pancerjih. (opravicujem se ce je ze kje odprta)
Mnenja sem da so pancerji eden od najbolj pomembnih delov opreme. Ce ne najbolj pomemben?
Bode Miller je menda presaltal na Atomic samo zaradi pancerjev? Zanimajo me vase izkusnje... nasveti... na kaj biti pozoren ko se odlocas za pancer?

No, se za na konec vas prosim za mnenje glede teh dveh:

TECNICA Diablo Fire UltraFit

TECNICA Diablo Fire HF Perf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2005 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Tudi jaz mislim, da so pancerji eden izmed najbolj pomembnih delov opreme. Ker če se noga ne počuti dobro v pancerju in te bolijo stopala ti verjetno najboljše smuče ne koristijo, če jih ne moreš izkoristiti zaradi nelagodja v pancerju.

Jaz že vrsto let uporabljam pancerje Salomon. Mislim, da mi po obliki čevlja najbolj ustrezajo, saj imam visoko in široko nogo. Ko sem nazadnje kupoval nove pancerje, sem poskusil več različnih znamk, vendar so mi ti nekako najbolj ustrezali.
Seveda pa je čisto odvisno od vsakega posameznika za katero znamko se bo odločil.
Pri izbiri pancerjev se mi zdi najpomembnejše, da si vzemeš čas in poskusiš več različnih znamk/modelov. Fajn je, da imaš pancer, predn se odločiš za nakup vsaj 20 min na nogi.

Med smučanjem si ponavadi prve vožnje pancerje še odpiram, da se mi noga malo segreje, potem pa jih postopoma čedalje bolj zapiram.

Verjetno pa se vas bo večina strinjala kako fajni je občutek, ko se po celodnevni smučariji sezuješ iz pancerjev in daš noge v copate.

runner, takšne oz. podobne pancerje uporablja moj stric. Ga bom vprašal za mnenje ko ga vidim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bole
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2005 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

Lux je napisal/a:
Verjetno pa se vas bo večina strinjala kako fajni je občutek, ko se po celodnevni smučariji sezuješ iz pancerjev in daš noge v copate.
o ja, to najbol paše. Jst mam od alpine (če mene uprašaš so premehki). Res je ja, če si na začetku preveč zatisneš, te boli noga in užitek u smučanju izgine, zato pač morm počasi zapirat... sam prow pride tud tisto ka so mal bol mehki kadar hodiš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2005 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Citiram:
o ja, to najbol paše. Jst mam od alpine (če mene uprašaš so premehki).


Od alpine so definitivno premehki
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2005 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

tudi sam imam ze vsa leta tezave s pancarji, oz. da najdem pravi model zase, namrec nart imam visok ter pri prstih zelo siroko, tako da me vsak model zulu in edino v salomon pancarjih se pocutim super tudi po celo dnevni smuki !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2005 12:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Ja, od alpine so res bl mehki, jest mam tekmovalne pa se mi zdijo pre mehki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
runner
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2005 1:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Okt 2005 21:33
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana - Moste

ahh lepo je ko vidis da nisi sam s tezavo ...

Danes sem 1 uro imel Tecnico na nogah ...
in nisem je kupil :-(
Imam tako nestandardno stopalo da mi je preozek pancer in mi potem noga plese ko izberem par stevilk vecjega.

Iscemo holy grail naprej ... menda je Salomon sirsi (in Lange) ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2005 8:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

ce imas sirso nogo, bo salomon sigurno pravnsji zate, tudi lange sem probal pa ni kaj dosti sirsi model od obicajnih..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
runner
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2005 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Okt 2005 21:33
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana - Moste

poskusil sem tudi Atomic M11 ... nisem imel prevec casa ... ampak mislim da so malo sirse. Lov se nadaljuje ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2005 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

runner je napisal/a:
ahh lepo je ko vidis da nisi sam s tezavo ...

Danes sem 1 uro imel Tecnico na nogah ...
in nisem je kupil :-(
Imam tako nestandardno stopalo da mi je preozek pancer in mi potem noga plese ko izberem par stevilk vecjega.

Iscemo holy grail naprej ... menda je Salomon sirsi (in Lange) ...

Runner priporočam new ballance, ki ima številke tudi za širino. He-HE.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sid
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2005 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 16:15
Prispevkov: 31


Js mam Tecnico, 2 leti str tekmovaln model. Za letos bojo še v redu, glede na to da mi noga ne raste več pretirano.

Glede odpenjanja in zapenjanja pancarjev je pa itak tko, da si morm nujno po vsaki furi odpet pancerje, ker jih med vožnjo res zapnem čist do konca. Tko maš ful boljši občutek za sneg in smučko kot pa če maš napol odprte.

Sej bolečina pa tud mine po parih dneh smučanja...
_________________
Sezona 2005/2006 - 4 smučarskih dni:

2× Nassfeld;
1× Krvavec;
1× Velika Planina
6× Val Gardena
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gk
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2005 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 21:00
Prispevkov: 158
Kraj: Prlek!

Jaz man SALAMON
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SaMmY
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2005 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolesar
Kolesar

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 20:53
Prispevkov: 178
Kraj: Maribor

jaz imam Dolomite. zaenkrat so bili dovolj trdi, bomo videli kako bo kaj zdaj, ko so tut dile malo trše sem pa letos si probal Atomic M11, pa so mi bli super sam za letos sem blagajno spraznil...
_________________
It never get`s easier... you just go faster!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
runner
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2005 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Okt 2005 21:33
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana - Moste

Citiram:
Runner priporočam new ballance, ki ima številke tudi za širino. He-HE.


Hvala marko :-) ... jih ze imam ... NB 1022 2E -> siroki model (v njih sem tekel 9. LJ maraton)

OK resno ...
pri teku lahko si privoscis vecji copat... ampak ko smo pri pancerjih na racun sirine si NE SMES kupiti vecji (v dolzino) pancer.

Kaj sem se naucil:

- Vzames mehki del ven obujes ga in se s peto postavis ob steno. Dolzina mora biti odgovarajoca ... ne prevelika ne premajna.
- Ko je ze mehki del ven daj nogo obuto v nogavico v oklep. Nozne prste cist na zacetek in odzadaj (na peti) daj roko not (najvec 1 prst in pol prostora).
- Vrni nazaj mehki del in obuj pancer... posteno ga zategni.
- Bodi v pancerju (min 20 min) Hodi ... poskakuj ... sedi ...
- Te kje tisci ? Na smuciscu bo 3x huje!
- Potisni kolena naprej (obremeni jezik) mocno! Se ti pri tem peta dviguje? Ce se ti ... potem je prevelik ... vzemi manjsega ... ce te kje tisci ... to ni pancer za te (welcome 2 the club)
- raje vzemi pol stevilke manjsi pancer (itak se bo malo razsiril notranji mehki del) kot da na racun udobnosti ti noga "plese"
- na smuciscu postopoma doteguj pancer (ne na zacetku zategniti da ti ustavi krvavitev)
- na zacetku smucanja popuscaj klipsne na zicnici (ko se noga navadi to ne rabis vec)
- najbolj pomembne so sredinske kopce (druga in tretja) njih imej bolj zapete.

Na koncu se demant:
Ne trdim da nasveti 100% drzijo... jaz sem jih samo zbral tukaj

lp runner
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 10:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tokrat čisto resno. Si našel širši pancer? Moj sin ima enako dolgo nogo kot jaz, pa vsaj 1 cm širšo, mislim, da bomo imeli podobne težave, zaenkrat to relativno uspešno rešuje s prevelikimi pancerji. Je pa s pancerji res križ. Jaz že 15 let smučam z neprimernimi. Najprej sem imel premehke, potem sem kupil ene tekmovalne SanMarco, ampak sem kupil premajhne (ker niso imeli moje številke) in mislil da so dobre. V njih sem gledal televizijo, pa vseeno jokal na smučišču in se preobuval po 2 vožnjah. Posledica je, da sem kupil naslednje prevelike pa še premehke. Sem dal not dodaten podplat, pa dvojne zokne, zategnem do konca, pa noga še pleše. Lani sem enkrat za štos preizkusil ene svoje 20 let stare Alpina (počene in puščajo vodo), pa je bila smuka fantastična. Zame definitivno najpomembnejši kos opreme, ki pa ga žal ne moreš ustrezno preizkusiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » PANCERJI
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB