Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Kanin - aktualne informacije 2010/2011

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Kanin - aktualne informacije 2010/2011 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
rannt
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 20:17
Prispevkov: 133


Charlie Uno je napisal/a:
Nekateri pravijo, da gužve ni že zadnjih dvajset let, odkar smo "čefurje" nagnali... Je pa gneča, pa tudi drenj.
V soboto je bilo menda na Kaninu 1300 smučarjev, v nedeljo pa do okvare 400, kar glede na en preveč ugodno vremensko napoved tudi ni malo. Bil sem v gondoli, ko se jim je pokvaril sistem za podajanje gondol na gornji postaji. Pa so ga mojstri v nekaj urah popravili in če v svoje delo ne bi bili prepričani, bi nas verjetno takoj poslali v dolino.
Janez, ti pa rajši kar uživaj na Krvavcu ali Kranjski gori.


A to pomeni, da je žičko šu na malco? Namreč ko sem bil jaz nazadnje na kaninu, se ob povratku v dolino kabina ni hotela zapeljat na zajlo in je enostavno obstala na postaji. Žičko pa jo je rutinirano z rokami potisnil naprej, da je zagrabilo zajlo. Tako sem potem zakapiral, zakaj so kabine tako neenakomerno razporejene.

To se je res zgodilo, upam pa, da ne bo kdo prvega stavka vzel preveč zares
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 10:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Zdi se, da imajo s podajalnimi sistemi na vseh postajah kar nekaj težav. Na B in C postaji gondolce prehajajo iz ene pletenice na drugo. Včasih se zgodi, da se "kavaljček", ki potiska gondolo ne spusti - ali so prešibke vzmeti (če so), ali pa sama gravitacija ni dovolj za "zlepljeno" mast. Včasih pa se tudi gondola ustavi pod mestom, kjer naj bi se ta kaveljček spustil in zato le-ti potujejo mimo stisnjeni ter seveda ne opravljajo svoje funkcije. Edina rešitev je tu le žičničar, ki ročno potisne gondolo naprej.
Pri kakšnih drugih napravah mnogokrat pri podobnih zastojih pomaga stvar pošteno očistiti ter na novo namazati. Morajo pa tu biti takšne masti, da bodo še vedno dovolj malo viskozne pri minus dvajsetih stopinjah ter ne preveč tekoče pri plus trideset ali več stopinjah Celzija. Upam, da vzroki za te težave niso hujši.
K neenakomerni razporeditvi gondol pa malce prispevajo tudi tovorne gondole ter tiste, s katerimi vozijo vodo na gornjo postajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2011 9:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


Živijo,
na spletni strani kanin.si piše, da je povezava zaprta...je to res ali so to še decembrske informacije

tnx
lpm
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jazbec
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2011 4:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

mdolzan je napisal/a:
Živijo,
na spletni strani kanin.si piše, da je povezava zaprta...je to res ali so to še decembrske informacije
tnx
lpm


Res je!!!!
Na naši stran dela vse - razen Grabna ( Tiha dolina) - kao nevarnost plazov...
Prevala se je odprla včeraj ob 12h, povezava pa ne dela - kao nevarnost plazov
Zjutraj sneg odličen, kasneje ga sonček predela in tistih nekaj, ki nas je bilo gor smo se preselili na Prevalo, ker je tam sneg celi dan bil odličen ...sicer, pa po 11h se plaža začne polniti in proge prazniti....
Zadnja fura ob 14h na C postajo me je pa že spomnila, da prihaja kmalu čas poletnih počitnic - morje in valovi - čeri in morskih psov še ni zaznati
_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2011 12:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Ta vikend (če bo odprta povezava) gremo verjetno po dolgem času spet pogledat na Kanin - SN. Na SN še nisem smučal, berem pa, da je precej senčna, torej bi bila dobra taktika - do malice Kanin, potem pa lahko na Sella Nevei pričakujemo precej bolj ohranjen sneg do konca?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Sem malo pozabil...

Torej, v soboto smo bili na Sella Nevei/Kaninu.

Najprej naj izpostavim neumnost italijanske signalizacije - tabla za gondolo te ob (sicer pravem) parkirišču pošlje naprej po cesti, tista cesta za dostop do gondole, pa je zaprta in je dejansko očitno samo za zaposlene. Mi smo hoteli čimprej na Kanin, zato se nam je zdelo logično, da bo tabla postavljena za obiskovalce, zaposleni verjetno že vedo kako se pride do gondole... Po dolini naprej vodi dokaj ozka ovinkasta cesta, tako da smo obračali malo po češko, ker bi glede na pogled navzdol lahko vozili vsaj pol ure, da bi prišli do kakšnega res primernega mesta...

Na vrhu smo ujeli sonce, vseeno pa se je na Kaninu kmalu dvignila megla do restavracije in tam s presledki vztrajala nonstop, tako da je bilo smučati praktično brezveze, ker nisi videl nič, tista 4-seda je pa bolj povezovalne narave. Zamerili so se mi tudi, ker so imeli zaprto teraso na vrhu restavracije, ker je to eno moje najlubših mest za pavzo in zasluženo pivo.

Potem smo jo mahnili nazaj na italijansko stran in je bila še najboljša povezovalna proga, ki pa jo je v zgornjih predelih mučila megla. Proga ob gondoli je bila zgoraj ok, spodnja polovica pa vse bolj čoftasti kuclji. Ker se nikjer ni dalo prav nasmučati smo malo podaljšali pavzo in se ob 4h odkucljali dol.

Verjetno zadnja smuka letos. Za moj okus je (v Sloveniji) že pretoplo, pa ne bi rad staknil kakšne poškodbe ravno na zaključku. Tako da - nasvidenje naslednjo sezono.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jazbec
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

http://www.mojalbum.com/idrsko/freeride-kanin-1

http://www.mojalbum.com/idrsko/freeride-kanin-2



Včeraj bil gor - verjetno sem tud jst zaključu za letos ...zjutraj trdo, potem pa postopoma mehkejše do na koncu južno morskega snega....ležanje na plaži in to je sedaj TOP PONUDBA....
_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borutz
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 3:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 18:45
Prispevkov: 97


do kdaj zdrzi sneg?
_________________
41xCerkno, 3xKrvavec, 1x Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
jazbec
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

borutz je napisal/a:
do kdaj zdrzi sneg?

Dokler ga ne stopi

Verjetno si mislu, do kdaj je še kar v redu za smučat: na sončni strani nekje do11h - 11,30h, na senčni pa je dober kr celi dan - resda netak kokr sred zime, me je dobro
_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borutz
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 10:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 18:45
Prispevkov: 97


a pride te dni cez vikend guzva?
_________________
41xCerkno, 3xKrvavec, 1x Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
jazbec
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2011 8:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

borutz je napisal/a:
a pride te dni cez vikend guzva?


Ne skrbi, gužve ni, razen pri šanku na plaži ...je pa vsako soboto gor nekaj za videt - to soboto menda "trubaši"
_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
FIDA
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2011 8:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 13:13
Prispevkov: 78
Kraj: Prevalje in Ljubljana

jazbec je napisal/a:
Ne skrbi, gužve ni, razen pri šanku na plaži ...je pa vsako soboto gor nekaj za videt - to soboto menda "trubaši"


In brezplačen test smuči FIDA... Zraven plaže!
_________________
www.fidasports.com in www.facebook.com/FIDAsports
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2011 9:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

jazbec je napisal/a:
borutz je napisal/a:
a pride te dni cez vikend guzva?


Ne skrbi, gužve ni, razen pri šanku na plaži ...je pa vsako soboto gor nekaj za videt - to soboto menda "trubaši"


Kanin ratal Kopaonik?? Ja nič, fajn ne??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2011 11:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Bo treba na koledar pogledat.
V dolini se zdi, da je letošnje smučanje že nekje daleč v preteklosti.
Visoke temperature že v začetku aprila pa ne nudijo optimizma za prvomajske praznike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viharnik1
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 05, 2011 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2007 12:27
Prispevkov: 50
Kraj: Ljubljana

Zdravo!
Mene malo bolj razrite proge ne motijo pretirano, zanima me predvsem, če progo do postaje C(1600nmv) še teptajo oz če je vsaj dovolj snega za normalno smučarijo?
Kolikor mi je uspelo razbrati je na Italijnski strani zaenkrat še dovolj snega za smuka do dna doline?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 6 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Kanin - aktualne informacije 2010/2011
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB