Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Naslednja
 Turracher Höhe « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2005 7:55 pm    Naslov sporočila: Turracher Höhe Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Mmmmmmmmm...

http://www.turracherhoehe.at/home/content.php?menu=2&page=webcam/webcam.php&cam=1

Pa,še tiste kamere zraven,na levem robu mal poklikejte.
Verjeten bodo nasleden vikend začel,ker tut na začetni strani piše "užitek na pistah od konca novembra do začetka maja"

Če bo,pa če bo vrame bom mogoče šu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Atomic
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2005 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja jest tud njih stalno spremljam in vidm da imajo dobro opremo za zasneževat in posebno močne žirafe. Res je delalo bo že nasledni teden. Verjetno le ta proga ki dela tudi do maja. Seveda je pa zraven hitra sedežnica ki te bo pripeljala na vrh.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2005 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Danes so odprli smučišče!!! Delujejo tri naprave v petek pa bo odprta še ena šestseda. Tako, da nevem, če bo še kaj z ledeniško smuko naslednji teden pa itak odprejo Nassfeld, Katschberg,Gerlitzen...
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amd_64
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2005 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Pridružen/-a: Tor Nov 2005 20:37
Prispevkov: 0
Kraj: Grosuplje

V soboto gremo s šolo na to smučišče, pa me malo zanima, kakšno se vam zdi, kakšne so kaj proge in podobno...
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
baltic
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2005 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

2 šestsedi,proge ob njiju dolge in dobre,ob taspodni sedi je pomoje še bolša kot na tazgorni.Smučišče je lep,tut okolica in men je kul.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2006 8:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

28.1 gremo na to smucisce, malce sem pogledal po internetu in upam da zadeva obeta, res da je malce manj km prog, ampak upam da bo dobro.. Je drugace veliko ljudi na temu smuciscu?
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2006 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Še nisem bil tam, ampak kolega pravi, da je ena od zančilnosti tega prijetnega smučišča ravno to, da je običajno na njem manj ljudi kot na bližnjih, nekoliko večjih smučiščih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2006 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Jest sm bil enkrat že gor pa je tko tko. Vozil smo se na dveh šestsedah in na tazgorni progi je porazno na taspodni pa kar dobro. Glede na to koliko časa se voziš gor in imeti moraš kar dober avto da zvoziš ovinke gor se ne splača za en dan.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2006 10:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Jaz sem pozimi sicer bil samo enkrat, in sicer na novoletni dan 2003, pa mi je bilo zelo všeč. Za en dan je ravno prav. V glavnem se smuča na obeh šestsedežnicah, ob zgornji so tri ali štiri proge, tudi ena kar 'huda' črna, ob spodnji tri. Zgoraj je odprt teren nad gozdno mejo, ob spodnji sedežnici pa gozdne proge. Ostalo (dvosedežnica, vlečnica Weitental) je pa bolj tako, da se pelješ enkrat ali dvakrat po vsaki progi, da ne postane prehitro 'dolgcajt' .

Glede dostopa: meni se ne zdi hudo dolg, le kakih 15 minut bolj dolgo se voziš kot v BKK. Je pa res cesta kar strma, če je na njej kak nov sneg bi verjetno potreboval verige. Drugače pa sem gor prišel, siecr poleti, tudi že s prastaro Citroen Viso s 45 konji , tako da ni treba imeti ravno nekega 'hudega' avta ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2006 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Hja, glede dostopa nimam tezav, moti me le smucisce, ker kot berem se ga navelicas, za vozit sta pa samo progi ob sestsedah, se se nisem cisto odlocil, samo ce pa je manj ljudi na smuciscu, pa zna bit tudi lustno..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2006 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Pozdravljeni,

urejal zgornjega posta ne bom, da ga boste sploh upazili..

Skratka, danes smo se odpravili na Turracher-Hohe, 8:30 sem se ze cekiral na prvem check-pointu in se podal na ogrevani sestsedeznici sneznim radostim naproti.. Mislim da se vsi strinjate da ni lepsega od sveze zratrakiranega ravno prav kristaliziranega snega in tocno tako je bilo do dolge 11 ure namrec ljudi je bilo dobesedno nic, vreme je bilo rahlo vetrovno na eni strani smucisca na drugem pa idila brez soncka, ki ga odkrito povedano nisem pogresal.. Nasmucal sem se, kot ze dolge ne, odvozil sem 25 "fur"..

Smucisce se mi dopade, namrec sama razgibanost terena mi izredno ugaja, proge so lepo urejene, tiste dve sestsedeznici sta takorekoc edinole uporabni, vendar se z vrha vsake razkrijejo 3 proge..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Caia
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2006 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 9:48
Prispevkov: 31


A lahko kdo pove katera pot do tega smučišča je najbolj ugodna?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2006 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Bom jaz povedal, ker sem ravno prišel od tam. Iz avtoceste greš na istem odcepu kot za Osojščico in Bad Kleinkircheim. Slediš oznakam za Bad, do Bada je še kakih 30 km. Po badu greš samo naprej in čez par km prideš do križišča, kjer te tabla napoti na Turacher hohe. Do tja je iz Bada 20 km oz. 20 minut, vsega skupaj pa iz Lj. kake 2 uri in okoli 150 km. Ne moreš zgrešiti, vsi kraji so tudi na avtokarti Slovenije.

Meni se je zdel Mikijev opis še najboljši. Smučišča se drugi dan že kar malo naveličaš, ampak mi smo rinili tja 2 dni, ker je bil tam bistveno boljši sneg kot v Badu. Ena 6-seda ima 3 solidne proge, dokaj zahtevne, na koncu pa kakih 200 m ekstremno strmega in širokega smučišča. Druga 6-seda je bolj za začetnike, ampak pelje toliko smučišč in variant, pa še ogromno celca je, da imaš kar nekaj dela, preden se je naveličaš. Ogrevani sedeži so pa itak nekaj ekstra. Ostalo ni vredno omembe, razen lepe okolice, čudovitih tekaških stez in lepega jezera.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2006 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana


Tekaške in sprehajalne poti po zaledenenem jezeru

Jutranja idila po celcu

Novost, topli sedeži na šestsedežnici

Na skoraj 2000 metrih te bresplačno postrežejo sladoled.

in pravi šanpanec v steklenih kozarcih.

V sredo sem obiskal to manjše,mirno koroško smučišče,ki leži objezeru,ki je večinoma zamrznen,20 km.od BKKa.Začelo se je z lepim vremenom,brez gneče,avto parkiran tik ob sedežnici Kornockbahn,ki ima ogrevane sedeže.Poleg lepe narave kar dobrih prog oske in ne ravno položne. Zelo lepi hoteli,apartmajske hiše v čarobnem okolju.
smrek,jezer.Tudi dobre tekaške proge.Zelo se trudijo za svoje goste in jih razvajajo z ležalniki na vsakem koraku.Enojni in dvojni za pare.Posebnost:BRESPLAČNI ŠANPANC IN SLANOLED VSAK DAN NA VRHU SEDEŽNICE.
22x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2006 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes sem šel pogledat situacijo. Vreme kot na zgornjih slikah, na vrhu nekaj vetra, topli sedeži so se kar prilegli. Umeten sneg, trd, ponekod grudast ali leden, naravni sneg je bolj za kuliso. Ogromno tečajnikov, ki so seveda zasedli celotno širino dokaj ozke proge, da si se včasih komaj prebil mimo. Če za vikend ne bodo odprli še kakšnih prog (kar pa slabo kaže), bi obisk odsvetoval. Sicer pa v nedeljo prihaja zima, vsaj kar se temperatur tiče .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Naslednja Stran 1 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB