Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Naslednja
 Turracher Höhe « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2007 12:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Zadnji dan leta je bilo znosno do 11.ure, potem so nastale (zame) prevelike vrste. Gužve ni bilo edino na Turrachbahnu, kjer je bila Diretissima v prav dobrem stanju.
V soboto pa je avstrijski smučar zletel s proge na štajerski strani smučišča in se ubil. Glede na (ne)zavarovanost robov prog ob pomanjkanju naravnega snega se mi to sploh ne zdi čudno. Še tam kjer so mreže, so večinoma spodaj vrzeli, skozi katere lahko zdrsneš. Ampak, tako pač je v Avstriji, zaradi tega se jih ne bo veliko odpovedalo smučanju in žičničarji seveda to vedo. Kaj privabi ljudi, varnost ali v prejšnjih postih naštete stvari?
Še nedeljski dogodek, ko sta se na ravnini, na mostičku ob prehodu čez cesto ob vlečnici čelno zaletela borderka in border. Fant je obležal in so ga odpeljali s helikopterjem.

Želim vam ugodno in varno smuko v letu 2007!
Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2007 7:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Jutri grem prvič gor. Malo me zanima pot, ker bi šel Ljubelj - Celovec - Feldkirchen (sem škrtica in ne dam za vinjeto). Kakšna je kaj cesta in označbe? zanima me bolj za Celovc - je treba skoz it al je kakšna obvoznca?
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PEK
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2007 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2006 18:41
Prispevkov: 147
Kraj: Kamnik

Dans bil gor. Za tak dnar bi blo lah velik bol... proge so vec al manj polom. Nassfeld krepko bolsi.
_________________
"SHUT UP and SKI!!!"


Nazadnje urejal/a PEK Sob Jan 06, 2007 9:35 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2007 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


turracher je zakon!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2007 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Danes sem bil gor. Veliko preveč ljudi, sam dren, pa tud kar precej kamenja. Leva proga na Turrachbahnu pa zaradi tekme zaprta!
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2007 11:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Danes bil prvič gor. Nekaj je že Pek napisu, ampak malce daljše poročilo. Najprej smo cjazl v tist klanc (60 konjev + tono težak prazn avto z 3 vosli ni ravno najboljš, še dobr da je bla suha cesta) potem pa še šok na blagajni, ko smo ugotovil da smo prestari za mladinsko karto Snega ni ravno veliko, je zlo trd in na mestih ledeno (sploh pod topovi, ker jim je ratal zasneževat z vodo). Kamnov je še preveč, ljudi pa sploh (na Cerknem je prava milina proti temu), čeprav se na napravah ni čakalo preveč. Na koncu je bilo malo bolje, ko so se proge zmehčale pa tudi gužve ni bilo več.

Pogled proti vrhu, vreme je bilo mešano: nekaj snežink, oblačno in sonce.


Prehod čez jezero:

Seveda ko smo bili mi na vrsti so se sanke pokvarile

Proge so bile na koncu večinoma v zelo slabem stanju:


Za konec: prijetno smučišče, super naprave, samo proge so bolj tako (res pa je da so trenutne razmere slabe, če bi bil gor ko bi bilo dosti snega in brez gužve bi seveda lahko premislil). Saj se trudijo (čeprav mi niso spucal šip, niso mel zastonj šapanjca, jabolk), ampak po mojem mnenju je na Mokrinah vse za razred višjem nivoju. In potem še cena, 34? je preveč zato kar nudijo, sploh glede na konkurenco, tako da tudi zaradi dostopa me verjetno ne bo še nakaj časa nazaj.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Zakaj nisi karte kupu na Skipasstravel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 11:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Ker smo šli čez Ljubelj. Če bi šel v Skipasstravel bi potem moral plačat še predornino (in po možnosti še čakat pol ure) pa nabavt še vinjeto in bi bil na koncu na istem z ?.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Čakati ti nebi bilo treba, ker je predor do treh kraljev odprt v obe smeri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Vseen. Smo mislil da bomo dobil tam mladinsko, čeprav malce dražje kot v Skipasstravel. Samo ko si tam po 2 urah vožnje je pač brezveze obrnt.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2007 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj sem bil gor, od prejšnjega (prednovoletnega) obiska so naredili kar precej snega, ki pa je na številnih mestih zelo trd, oziroma leden. Kljub 7 stopinjam na vrhu se razen ob novi kombinirani žičnici sneg sploh ni ojužil, omembe vrednih kamnov praktično ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2007 1:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Ko berem poročila z drugih smučišč vidim, da sem s Turrachom dobro zadel. Oba dneva vikenda je sneg, razen na res prisojnih delih, ostal trd, včeraj je bilo na senčnih progah celo preveč ledeno. V soboto zjutraj je bilo sicer nekoliko zoprno, ker je bila zaradi nočnega dežja tanka ledena skorja. Sicer pa smo s pomladansko smuko zaključili, prihaja zima

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


je u soboto kr gužvo za prčakvat ane
kokr sm vidu je smučišče znano po gužvi, se pravi da bomo sardine v konzervi v soboto?
me sam tko zanima, k nism še biu gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
palcek
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 11:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


zame je turacher tabolš res zakon letos sm biu že 4x pa tei je blo bomba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 8:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


kje se gre da se izgoneš avtoceste in predora oz se sploh splača ta varianta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Naslednja Stran 3 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB