Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Pomoč pri izbiri dopusta: Flachau,Schladming ali Obertauren?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Pomoč pri izbiri dopusta: Flachau,Schladming ali Obertauren? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mirkuma
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2010 10:09 pm    Naslov sporočila: Pomoč pri izbiri dopusta: Flachau,Schladming ali Obertauren? Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 19:43
Prispevkov: 93


Zdravo, prebral sem vse teme o omenjenih smučiščih na tem forumu, pa se še vedno ne morem odločiti kam na smučarski dopust v januarju 2011.
Dopustoval sem že v Val Gardeni (krasno, a drago in dolga pot) in Mokrinah (povsem ok v januarskem terminu) in iščem nekaj podobnega (čeprav se Dolomiti verjetno ne morejo primerjati z ničemer)

Flachau in Schladming imata prednost tedenske karte Ski Amade za mnoga smučišča v tej regiji. V Schladmingu je dovolj prog, da najverjetneje ne bi bilo potrebno s skibusom ali avtom naokrog kot pri Flachau-u (slabše povezave brez snemanja smuči - sem bolj parkiraj in ne premikaj avta dopustnik).

Po drugi strani pa ima Obertauren prednost višje nadmorske višine, čeprav to pomeni v slabem vremenu prej minus, kot plus in pohvalne komentarje po forumih. Edino kar me malo straši, je da so proge nekoliko kratke in večina cca. 60% precej položnih (podatek z raznih forumov), čeprav je prav tako 100km prog kot v Schladmingu.
Nočna zabava me ne gane, ker ponavadi smučava z mojo cel dan na polno, zvečer po večerji pa sva ponavadi kaput.

Je kdo smučal na vseh treh smučiščih in mi lahko priporoča katero je primernejši za tedensko smuko in primerljivo recimo z Mokrinami? Uživava v smuki na naravnem snegu in ne pretrdi podlagi, v glavnem na rdečih progah, kdaj pa kdaj kakšna črna, včasih celo modre proge, da lahko malo spustiš in carvaš na polno.
Zadnja leta smučava v terminu 2 ali 3 teden januarja in ponavadi ni gneče, tako da sva kar razvajena (ponavadi nič čakanja v vrstah, tako da si ne predstavljam, čakanja 10-15min na naprave).

Vsakršnji komentar in predlog dobrodošel, da se končno odoločiva in rezervirava, preden ugodne ponudbe razprodajo.

Vnaprej hvala za komentarje ali morda druge predloge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2010 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Sam sem smučal že na vseh treh smučiščih, vendar v Flachauu nazadnje nekje med 5-10 let nazaj, na Obertauernu pa nekje 5 let.

Kar se tiče avta je Flachau res najslabše povezan, saj moraš za obisk drugih smučišč (Flachauwinkl, Zauchensee, Kleinarl, pa tudi Wagrain) uporabiti skibus, medtem ko so v področju Schladminga vsa smučišča povezana med sabo brez uporabe skibusa, mi smo lani avto pustili pri hotelu cel teden. Na Obertauernu prav tako lahko avto ostane parkiran čez cel dopust. Kar se prog tiče so vsa smučišča vrhunska, se mi pa proge na Obertauernu niso zdele kratke, vendar pa so v Schladmingu in Flachauu na voljo dosti daljše proge. Za smuko na naravnem snegu je zaradi nadmorske višine res najprimernejši Obertauern, vendar se mi zdi od vseh treh še najmanjši, in bi za tedensko smuko prej izbral Schladming ali Flachau. Zaj na kratko povedano ti ne morem dati nobenega priporočila, bi se pa sam po lastnem okusu najverjetneje odločil za Schladming.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2010 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

mogoče en dober predlog http://www.alpendorf.com/skigebiet-salzburger-land.html. edini ski bus je samo iz wagraina na drugi del wagreina- Flying Mozart pa si v flachau,če ga želiš iti pogledat,drugače pa je tu dovolj prog,se najde tudi apartma ki je skoraj na smučišču tako da avto stoji lahko celi teden če pa ti je to premalo pa grossarl in gastein tudi nista tako daleč

ko bo pa še tole končano bo pa prava špica http://salzburg.orf.at/stories/283865/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2010 11:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Ce se bos odlocal med Schladmingom in Flachau, ti svetujem prvega. Sodec po tvojem opisu ti bosta Kaibling in Reiteralm kot usojena. Planai in Hochwurzen imata bolj dirkaske in nekoliko poloznejse terene, medtem ko imata Kaibling in Reiteralm nekoliko zahtevnejse in daljse proge. Pri vseh stirih seveda obstajajo izjeme (recimo crna slalomska proga na Planai ali nekaj modrih prog na Kaiblingu).

Kar se tice prenocisca, bos najverjetneje tudi prisel bolje skozi v Ennstalu (vecja izbira gostisc s prenocisci).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Marvin
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2010 12:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 359


Obartauern je verjetno najboljša destinacija, a zato toliko dražji ("mondena destinacija") in proge so krajše kot v Schladmingu in Flachau-u.

Schladming in Flachau sta "tu nekje". Schladming ponuja štiri povezane hribe (meni je najljubši Kibling), ampak ubija z določenimi počasnimi povezavami: počasna dvoseda iz Planai-a na Hochwurzen in počasna in dooolga dvoseda iz hochwurzna na Reiteralm. K sreči so/bodo letos zamenjali sidra iz Kiblinga na Planai z novo sedežnico. Tudi tista gondola na vrh Hochwurzna ni ravno najboljša... Proge so pa super, razen mogoče na Planai-u, ampak to je osebna preferenca.

V Flachau res moraš uporabiti bus da prideš čez Wagrain (cca. 10 minut) do smučišča na drugi strani in tudi do Flachauwinkla na drugi strani. Na smučiščih v okolici Flachau-a ne boš srečal kakšnih starih naprav (hm, razen ene stare gondole v zauchensee-ju), smučišča so široka, steze dolge ... Imaš tudi dve variante povezanih smučišč Flachau - Alpendorf (+ bus skozi Wagrain) in FlachauWinkl - Zauchensee (+bus med obema 10 min.). Flachauwinkl je drugače dokaj neobljudeno smučišče

Heh, skratka sem za Flachau in letošnjo zimo tudi grem tja. Schaldming in proge tam so se mi vedno zdele "temačne" (vse gledajo na sever) - Flachau je pa popolno nasprotje...

Lahko pa narediš to kar mi naredimo vsako leto ne glede ali smo v Schladmingu ali v Flachau-u: enkrat se pač odpeljemo v drug kraj in en dan tam smučamo/bordamo.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkuma
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2010 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 19:43
Prispevkov: 93


Hvala vsem za komentarje, očitno nimam kaj zaj... s katerokoli izbiro.
Bom uskladil še termin in pregledal cene in vzamem kar pač ostane!
Hvala!

P.S.
Komentarje lahko še dodajate, vplačal bom šele čez vikend!
:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2010 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

evo jaz bom tukaj

Sehr geehrte Herr Smitko



Vielen Dank für Ihre Anfrage in unserem Landhaus. Es freut uns sehr, dass Sie Ihren Winterurlaub

bei uns im Alpendorf bei St. Johann verbringen wollen.



Unsere Besonderheiten:



? Familiär geführtes Haus in ruhiger, zentraler Lage

? Freundliche Appartements alle mit Dusche/WC, Kabel-TV
? Bestens ausgestattete Appartements

? Direkt an der Schipiste ? Schivergnügen von und bis zur Haustür

? In mitten der Sportwelt Amade ? Ausgangspunkt für Ihren Schispaß

? Topmoderner Schischuhtrockner für angenehme trockene Schischuhe

? Langlaufloipe und Rodelbahn in unmittelbarer Nähe

? Brötchenservice ? Gebäck täglich frisch vom Bäcker





Unser Angebot für die Zeit vom 22. ? 29.1.2011:



2-Bett-Appartement: Euro 38.- pro Tag/Appartement Der Preis versteht sich inklusive aller Steuern, Heizung, Strom, Kabel-TV-Gebühr und exklusive Kurtaxe und einmalige Endreinigungsgebühr von 30.- Euro.



Gerne machen wir Ihnen in unserem Frühstücksraum ein erweitertes Frühstück mit Wurst, Käse, Butter, Marmelade, Nutella, Orangensaft, Kaffee oder Tee und Gebäck): Euro 6.- pro Tag/Person (Kinder ? Preis)



Entspricht das Angebot Ihren Vorstellungen, würden wir uns über eine baldige Antwort freuen.


Für weitere Fragen stehen wir gerne zur Verfügung.
In der Zwischenzeit verbleiben wir aus der Salzburger Sportwelt Amade

mit freundlichen Grüßen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkuma
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2010 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 19:43
Prispevkov: 93


Mi lahko pošlješ kontaktne podatke tega penziona na ZS?
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2010 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


smitko je napisal/a:
evo jaz bom tukaj

Sehr geehrte Herr Smitko



Vielen Dank für Ihre Anfrage in unserem Landhaus. Es freut uns sehr, dass Sie Ihren Winterurlaub

bei uns im Alpendorf bei St. Johann verbringen wollen.



Unsere Besonderheiten:



? Familiär geführtes Haus in ruhiger, zentraler Lage

? Freundliche Appartements alle mit Dusche/WC, Kabel-TV
? Bestens ausgestattete Appartements

? Direkt an der Schipiste ? Schivergnügen von und bis zur Haustür

? In mitten der Sportwelt Amade ? Ausgangspunkt für Ihren Schispaß

? Topmoderner Schischuhtrockner für angenehme trockene Schischuhe

? Langlaufloipe und Rodelbahn in unmittelbarer Nähe

? Brötchenservice ? Gebäck täglich frisch vom Bäcker





Unser Angebot für die Zeit vom 22. ? 29.1.2011:



2-Bett-Appartement: Euro 38.- pro Tag/Appartement Der Preis versteht sich inklusive aller Steuern, Heizung, Strom, Kabel-TV-Gebühr und exklusive Kurtaxe und einmalige Endreinigungsgebühr von 30.- Euro.



Gerne machen wir Ihnen in unserem Frühstücksraum ein erweitertes Frühstück mit Wurst, Käse, Butter, Marmelade, Nutella, Orangensaft, Kaffee oder Tee und Gebäck): Euro 6.- pro Tag/Person (Kinder ? Preis)



Entspricht das Angebot Ihren Vorstellungen, würden wir uns über eine baldige Antwort freuen.


Für weitere Fragen stehen wir gerne zur Verfügung.
In der Zwischenzeit verbleiben wir aus der Salzburger Sportwelt Amade

mit freundlichen Grüßen





Še jaz bi prosil kontakt na ZS
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2010 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz sem smučal v vseh treh. Meni se zdi Obertaueren premajhen za cel teden. Izbral bi Flachau. Imaš dve možnosti. Kupiš karto za Salzburško področje in greš poleg Flachaua lahko en dan še v Obertaueren ali kam drugam (celo Kačjak, Gstein itd.), ampak je povsem dovolj zanimivih smučišč že v okolici (npr. Wagrain, Zauchense, Altenmarkt...). Druga možnost je karta Ski Amade, ki vključuje Schladming, ne pa Obertauerna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matej72
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2010 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 19:48
Prispevkov: 2


Vsa tri omenjena smučišča so moja vsakoletna večkratna destinacija...Sam imam najraje področje okrog Flachava ker nudijo največ zabave na samem smučišču (Parki, proge za merjenje časa...) so pa dejansko smučišča okrog Flachava najslabše povezana. Tukaj imajo Obertauren in Schladming res veliko prednost vendar je treba poudarit da je Obertauren zaradi izpostavljene lege na prelazu pogosto izpostavljen vetru.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
caka44
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 11:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 11:28
Prispevkov: 3


Zdravo,
tudi mi vsako leto menjamo destinacijo. Smo predelali že kar nekaj Italije, letos pa Flachau (200 metrov od Achter jeta imamo apartma). Tudi meni ni najbolj všeč da niso hribi med seboj povezani, ampak bomo videli. Smo bili že v Salbachu in Schladmingu , pa mi je bil boljši Salbach kar se prog tiče. dobro smuko vsem.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Pomoč pri izbiri dopusta: Flachau,Schladming ali Obertauren?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB