Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » Stari vrh - aktualne informacije 2010/2011

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
 Stari vrh - aktualne informacije 2010/2011 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2011 12:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


malo off topic. za vse ki ste par postov višje pisali o debelini snežne podlage.Kolega ima nasledno formulo za izračun debeline snežne oddeje: debelina oddeje napisana na spletni stranu / 2 -15 = skoraj vedno prava
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stenmark
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2011 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Mar 2008 0:53
Prispevkov: 54


Včeraj je bilo na nočni solidno. Sicer sem prišel šele ob 20:15, vendar je proga dobro držala, ker je spodaj trda podlaga, čez pa je padlo nekaj novega snega. Sicer je dobro imeti zrihtane dilce, ker je smučanje veliko bolj udobno. Obiskovalcev ni bilo veliko, komaj za polovico sedežev ali še manj. Megla je bila nekaj časa okrog zg. postaje, potem pa se je dvignila, tako da ni bilo moteče. Temperatura na zg. parkirišču ob odhodu -6, kar je seveda omogočilo primerno kvaliteto prog. Ocena 8 po mednarodni (stenmarkovi) lestvici od 1-10)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2011 6:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


hvala za info
če bo pa kdo gor danes ali pa jutri pa seveda info dobrodošle.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pelican
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 7:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2008 8:00
Prispevkov: 61


Včeraj ni bilo gneče. Sneg je bil, kot bi nekdo posul sladkor... . Za dve urci je že kul, cel dan pa po takem snegu ne bi bil ravno užitek.
_________________
Sezona 2009/10 > 1x Nassfeld, 2x Stari Vrh, 7x Dolomiti

Sezona 2010/2011 - 2x Krvavec, 1xKranjska Gora, 1xNassfeld, 3xStari vrh, 4xIschgl, 1xGerlitzen

Sezona 2011/2012 - 1x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
decko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 21:58
Prispevkov: 36


Danes bil na dnevni...ob 9.00 -6, čez dan -3...nekje po enajsti sonce na polno...sneg je bil dober, na najbolj obremenjenih delih precej ledenih plošč...zgornji del proge nad sedežnico pa čisti užitek čez cel dan Skratka pogoji so zaenkrat zelo dobri edino ljudi je bilo precej..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Podpis pod zgornjo objavo.
_________________
Prevajanje | Tečaj angleščine | Optimizacija | Verzi za rojstni dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
stenmark
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 10:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Mar 2008 0:53
Prispevkov: 54


Tudi jaz potrjujem zgornji "Deckotov" zapis. Danes je bilo res fenomenalno še posebej v zgornjem delu. Špure na vlečnicah vključno s sidrom so zelo dobre in se da normalno pripeljat na vrh tudi za zmerne smučarje. Tudi "cuker" se ni tako pojavil, kot včeraj na nočni. Verjetno se pozna, ker proga pred dnevno smuko počiva bistveno dlje, kot pa pred nočno.




Vlečnica sidro, dokaj dobro zasedena




Tekoči trak na Kopi


Kot zanimiva možnost se je v popoldanskem času pokazal prehod čez vlečnico Zapreval na Valentina, kjer je bila proga v zgornjem delu še skoraj nedotaknjena. Spodaj, kjer pa je zelo prometna, pa je seveda pokazala kar nekaj ledenih plošč.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Proga Valentin obratuje, ampak obratuje tudi vlecnica sedaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 5:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Ne, vlečnica Valentin ne obratuje.
_________________
Prevajanje | Tečaj angleščine | Optimizacija | Verzi za rojstni dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 1:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


dans na nočni je blo mokasto, sneg neugoden, spodaj pa na večih delih ledeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 8:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


kot je povedu Mazyk razen tega bi dodal še, da je ta sneg lahek in se ne sprijema tako, da se da lepo vozit tudi ko se ga nekaj narine na kup
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučar
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 9:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 10:07
Prispevkov: 315


Včeraj sem bil na nočni in sem bil pozitivno presenečen. Smuka ne samo odlična ampak perfektna. Priporočam vam dokler je še sezona
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stenmark
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Mar 2008 0:53
Prispevkov: 54


Tudi jaz potrjujem odlične razmere na smučišču. Dobrodošel pa je tudi popust na vozovnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kokekec
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 2:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 8:48
Prispevkov: 37


Tudi jaz sem bil na nočni v četrtek in bil zelo presenečen nad kakovostjo podlage, glede na vremenske razmere. Presentjivo je bil tudi močno nadpovprečno znanje smučarjev. Vsekakor pa ne morem potrdit, da so ble razmere na smučišču odlične. Kljub temu, da količina smučarjev ni bila velika je bilo veliko mojstrov, ki naredijo točno toliko zavojev, kot jih ima smučišče. Povprečna hitrost na smučišču je bila izjemna, tudi za dnevne razmere. Človek se sploh ne more sprostit in mirno vijugat, da bi si vsaj tretjino širine smučišča lahko privoščil, ves čas upadajo mimo paketi smucarjev z dvojno hitrostjo in zelo različnimi sposobnostni nadzorovanja smeri smučanja. Ko se je proga že kar fletno razrila tam nekje do 20:30 in ni več dovoljevala odrsavanja v dolino brez zavojev, so se razmere zame normalizirale, očitno so "taboljši" tudi že pustili svoje smučke pred kočami. Ob 21h so bili tastrmi deli že posejani z jasninami prozornega ledu, tako da sem odnehal, srednji, položnejši del pa je ostal v perfektnem stanju.

Kljub temu, da sem z dnevnih smuk pri nas navajen na veliko smučarsko nekulturo, neprilaganjanje smučanja znanju in razmeram na smučišču, me je dogajanje na Starem vrhu (spet) presenetilo. Nazadnje sem bil tu ravno tako na nočni pred 11 leti, ko se je smučalo še čisto drugje. Takrat mi je v spominu najbolj ostalo neznanje in "pogum" smučarjev in sem se počutil kot da res ne pašem tja (zato tudi 11 let pavze). Kljub temu da se je krog smučarjev močno razširil očitno ostaja del klientele z res posebno (smučarsko) mentaliteto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Se spomnim upam, da se ne motim, starih časov, ko je imela sedežnica še vmesno izstopno postajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja Stran 14 od 15

Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » Stari vrh - aktualne informacije 2010/2011
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB