Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Skiwelt

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Skiwelt « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 10:26 pm    Naslov sporočila: Skiwelt Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Za letošnjo zimo je padla odločitev za Skiwelt http://www.skiwelt.at/de/winter ,sam sem bil tam samo enkrat jeseni,sedaj pa na plan vsi, ki imajo kakšne lastne izkušnje
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2010 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Dobra odločitev.
Na tem smučišču sem do sedaj smučal le dva dneva (obakrat ob povratku domov iz Ischgla), obakrat je bila sobota, pa kljub najavam, da so tam ob sobotah gneče zaradi bližine večjih mest (Munchen), gneče ni bilo.
Zakaj si tam še nisem organiziral tedenske smuke? Predvsem zaradi relativno nizke nadmorske višine, pač imam raje visokogorje.
Pa še za tiste ki tega ne vedo: Skiwelt je največje povezano avstrijsko smučišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2010 1:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Hvala, Polde
Sicer sem pričakoval malo bolj širši odziv, a je kot kaže tako da naše smučarske lovke ne sežejo v to območje.
Ja, tudi jaz bi rajš Ischgl ali FLS a za 1000 E tam ne dobiš hotela s pol penzinom in karto za dva odrasla in dva mulca.
Po vrnitvi pa bomo poročali
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2010 2:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Sam upam, da bo v prihodnjem tednu zapadlo dovolj snega, da tudi v SkiWeltu zaženejo naprave, potem pa bomo šli malo stestirat, ter seveda tudi poročat, da ne bo ta tema tako kilava kot je zaenkrat
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 10:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

No danes sem končno uspel prilezti do SkiWelta. Torej, kot je pisal že Polde je SkiWelt največje povezano avstrijsko smučišče z 279 km prog in 91 napravami. Proge ležijo med 700 in 1900 m, podobno kot sosednji Kitzbühel, torej ne ravno najvišje.
Dan smo začeli v Itter-ju, od koder vodi stara štirisedežna kabinka proti Söllu, nato smo presmučali večji del v Söllu, Hopfgartnu, Scheffauu in Elmauu, tako da sta za naslednjič ostala še Going in Brixen. Proge so povečini izredno široke, kljub temu, da niso nad gozdno mejo, žal pa je priprava katastrofalna, še na izjemno položnih predelih so med posameznimi teptanimi področji stopničke, ne vem kak to teptajo? Prav tako je dosti položnih povezav, podobno kot na Pohorju, le da jih je še več. Prav tako imajo zanimivo naložbeno filozofijo, večina naprav je odklopnih šestsedežnic brez bubblov, medtem ko so letos postavili kratko (ca. 500m, 125 višinske razlike) odklopno osemsedežnico z ogrevanimi sedeži in bubbli. Prav tako imajo recimo dve vzporedni fiksni štirisedežnici, ki sta med najpočasnejšimi sedežnicami, kar sem jih videl v življenju

Slike so žal bolj slabe, saj mi je baterija na fotoaparatu odpovedala, takoj ko sem ga vklopil, tako da sem moral uporabiti telefon.

Pa še vremenske razmere: pretežno jasno, temperature med -15 in +2, proge večinoma ledene, novega snega na progah ni čutiti, se je pa čutilo nastreljan sneg, tako da so bile proge neenakomerno hitre ledene in počasne z novim umetnim snegom, tako da splošno gledano smučarija danes ni bila ravno v užitek. Svoje k temu je dodala tudi ogromna gneča, še posebej na glavnih povezovalnih sedežnicah smo čakali tudi več kot 15 minut.

Panoramska karta

















_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomek, a tale gneča na drugi sliki je taka ogromna vrsta, jao, se vidi da so vsemogoče počitnice.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Jap, tole je bla vrsta za sedežnico, samo s te strani ko je slikano smo še hitro skoz prišli, samo v 15 minutah, ne vem kak dolgo so mogli na drugi strani čakat, ker je bla vrsta približno dvakrat daljša.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 11:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Po tednu dni smo se vrnili s smučanja iz Scheffau-a, ki spada pod smučarsko območje Skiwelt. Bilo naj bi največje povezano smučišče v Avstriji z več kot 90 napravami in skoraj 280 km. prog( no pa saj vemo kako je s z dolžinami prog v Avstriji )
V glavnem če naredim povzetek, je bilo kljub nizki nadmorski višini dobrih 700 do maksimalno 1920 Mnm smuka čisto v redu.Snega v dolini ni nič, višje pa je bila babica zima tudi skopa z belo radostjo, a s pomočjo več kot 1000 snežnih topov za Johane ni problem, da si nebi naredili popolne zimske sezone.
Naprave na smučišču so večinoma sodobne odklopne štiri in šestsedežnice, nekatere tudi z ritogrelci. Za transport iz doline skrbijo odklopne gondole iz Ellmau-a po vlakec, ki pa ne gre pod zemljo.Se pa kje najde tudi še kakšno sidro.Celo območje nima nekega glavnega centra, vse skupaj sestavlja osem vasi ki so razporejene okoli kopaste gore, do vsake vasi pa tudi vodi proga v dolino, vsi ti˝abfarti ˝ pa so tipično avstrijski, cesta, ki jo na vsake toliko prekine strmina.
Gostinska ponudba na samem smučišču je najboljša, kar sem jo doživel do sedaj pa tudi cene niso zasoljene tako kot recimo v Ischgl-u ali FLS.Kuhano vino 2.5-3.5?, čaj 2? pivo 3-3.5? in moja najljubša golažsupe 4.5-5.5?.Koč je menda na smučišču več kot 70 vse katere smo obiskali pa so bile prostorne z samoposrežnim sistemom za hranoin ekstra barom za pijačo, kar pa mi je tudi zelo važno z prostornimi, čistim in toplimi WC-ji.

Pogled iz pensiona na zadnjo strmino proge v dolino v Scheffau

Vrh gondole Brandstadl 1650Mnm.

Testni center Elana v Scheffau.Vsi Agleži in Nizozemci so furali elanovke.

Najvišja točka smučišča Hohe Salve na vrh prideta dve gondoli, poleg tega pa je na še restavracija, oddajnik, nekaj baznih postaj in cerkvica, za vsakogar nekaj.

Letošnja pridobitev Skiwelta ogrevana osemsedežnica Osthang,z avtomatčnim zapiranjem, kot varnost za otroke.

Pogled na Kitzbüheler Horn, ki je med Kitzbühelom in St.Johanom na Tirolskem.

Tetka zima je skopa, kar vidite snega je ves umetno napihan.

Pogled na Eiberg, dvojno štirisedo, ki je neodklopna, počasna pa še če se spravljaš gor z otrokom zmanjšajo hitrost.Kar se tiče personala na smučišču si vsi zaslužijo čisto 5 z zvezdico.

Kamor pogledaš, sama smučišča, pogled je proti jugu, zadnja streha ki se blešči v soncu je že smučišče nad Mitersilom, do tam se lahko presmučaš.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 23, 2014 11:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Letos sem dolgo okleval kam za ski opening in nato sva se s punco odločila, da greva na Skiwelt. NAPAKA? Sedaj pa ta sreča z vremenom, kaj reči drugega kot katastrofa. Na Tirolskem so temperature na 1000 m naverjetnih 15-17 C na 2000 pa 10. Take napovedi so ša za dobrih 10 dni. Otvoritev sezone in tako tudi najinega dopusta je 6.12. Vem, da imajo eno najboljših zasneževanj, a kot zgleda bo to totalna brca v temo. Večina smučišč ima napovedano otvoritev naslednji teden, snega pa od nikjer temperature pa rekordno visoke.
Ena opcija je da doplačava za ALLstar card in greva smučat na Kaprun, a da se furava vsaki dan 80 km v eno smer po lokalni cesti mi niti malo ne diši.

Hebi ga, upajmo, da se vremenu vsaj malo skisa in pošlje ta potreben minus. Drugače bo pojstla preveč trpela

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Hja, v naprej rezervirati začetek januarja (pardon, mislim decembra!) je res mala loterija tudi na višjih smučiščih. Tudi, če bi bili dobri pogoji, gotovo proge v Skiweltu še ne bodo optimalne.

Moj nasvet: ne kupuj karte vnaprej. Se ti od tam še vseeno bolj splača hoditi na Tux, ki je bližje in smuka je tam boljša. Jaz bi se na tvojem mestu kakšen dan odpeljal celo do Soldna.


Nazadnje urejal/a marko Tor Nov 25, 2014 2:24 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Hja, glej ketos je ekstremno kaj se tice vremena, kdo bi si pa mislil da bodo temperature za vec kot 10C visje od povprecnih. Upam le, da bo kaj minusa in naj nastreljajo ta sneg. Ce ne pa Kaprun. Karte ze imam zal. Drugace se bova s punco ze nekak zamotila Cr be s smucanhem pa kaj drugega. Se vedno pa si recem saj bo sneg:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Zdaj šele vidim, da sploh ne obstaja karta za Tirolsko (samo sezonska). Mater so Kekci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2014 12:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Sva se že razveselila, da mogoče pa bo kaj snega v začetku tedna in spet sama presenečanja, po bergfexu 1-3 cm hahahaha pa kaj ste vi nori. Škoda, ker se bo treba drajsat do Kapruna vsak dan po 90 km v eno smer. A tu nimaš kaj tak je to. V glavnem da se odpre moja smučarska sezona:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Snega enostavno ni, tako kot izgleda Tirolska (čisto zelena) si nobeden ni niti predstavljal kaj šele sanjal. Wilder Kaiser je prestavil otvoritev na 11.12, glede na prognoze vremena, je ta poskus odprtja takrat povsem jalov.
Temperature po dnevih do takrat: 2, 5, 5, 2, 1, 0, 3, 2, 3. Ni šans, da pade sneg do takrat. Kot sem že napisal, midva imava rezervirano 6.12, a ker je prišlo do kar nekaj odpovedi rezervacij, se poskušam zmeniti za en teden kasneje. Vprašanje je pa če nama ogodijo in predvsem ali bo takrat že sneg?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Hja tako je to zadnje čase za opening...
Pred 5, 6 ali 7 leti se sploh nisem sekiral in sem vedno rezerviral že tedne ali celo mesec oz. dva prej, pa so vedno bili pogoji praktično idealni. Zdaj že tedne prej gledam vremenske napovedi, pa nič od nič... (da ni ravno moja "sekirancija" kriva za takšno vreme... ) Zadnje tri sezone je bilo praktično vsako leto isto. Zelo malo padavin (kar je padlo je bilo v obliki dežja) in zelo toplo, kar je onemogočalo zasneževanje tudi nad 2000m.
Lani sem se odločil, da več ne bom tvegal in odtlej za opening ne rezervirm več kot teden ali 10 dni vnaprej, saj dobiti apartma v tem času tako ali tako ni problem. Planiram pa Saalbach, pa je tudi še vse popolnoa zeleno. Bomo videli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Skiwelt
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB