Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarske jakne..

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Smučarske jakne.. « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 2:32 pm    Naslov sporočila: Smučarske jakne.. Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Pozdravljeni,

forum sem odkril preko googla in sem bil presenecen da tudi pri nas nekaj takega obstoja, upam da me boste lepo sprejeli medse in mi pomagali !

V BTCju sem opazil znamko IcePeak, jakne so na otip izredno kvalitetne, zape ima take oz na takih mestih kot jakne mnogo visjega ranga, vodotesne zadrge in mislim da sem prebral na etiketi da je meja vodotesnosti 3000 ali 6000 mm nisem preprican ! Cena je kot sem si zapomnil okrog 25k-30k vendar utegne biti zadeva znizana ker se mi zdi prekvalitetna jakna za ta denar, ko sem probaval je bila podobna jakni Völkl ki pa je stala cca 70 tisocakov. Zadeva je opremljena z Recco (resevalni oddajnik v primeru plaza) in me zanima kako to kaj drzi oz ce se zadeve obnese v praksi..

Torej ima kdo kaksne prakticne izkusnje ali pa samo pozna te bunde/jakne ?

Za odgovor se ze vnaprej zahvaljujem, Gaj


Nazadnje urejal/a Gaj Pon Jan 30, 2006 6:40 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 11:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Glede na moje podatke, je to vrjetno firma ki si želi uspeti, zato je vrjetno tut cenejša. Zdej večina tekstilnih firm uporabl svoje membrane, ker se jim bl splača. Membrane, ki ima pod 10000 vodnga stolpa, ni teško narest, seveda je pa teško narest, da dobr diha. Itk je pa tko da če ma večji vod. stol. tut slapš diha, načeloma je pa za smučanje in zimske radost zadost 3000. Za npr. ledno plezanje je pa fajn če je čim več, sej je tm ponavad pritisk vode na membrano konstalen in dokaj velik. Ni pa vse v membrani in materialu. Men je od lan še bl pomenben kroj. Mam eno trislojno gore-tex jakno od Maye Maye, ki sm jo dubu zlo pocen, sam je men osebno izredno slab kroj, širok in neroden. Zdej bi raj mal dlje šparu pa kupu kakšen še enkrat dražji, ožji in bolj tehnično dovršen kroj od kakšne alpinistične firme.
Recimo za smučanje je fajn da maš v jakni gamašo (ledvični pas) in, če se sploh še dobi, "rokavičici" na rokavih, to dvoje nablj prav v celcu. Jest ti predlagam tm okrog 5000 v. st., ker tko jakna še vedno dobro diha, v južnem mokrem snegu nebo premočila, seveda more met varjene šive. Mislm pa da se za smučanje ne splača kupvt jakne z nad 10000 v. st., ker se več potiš in tut predrago je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2005 2:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

aha, zato tudi cena potem takem malce bolj ugodna od konkurence, jakno sem probal in bolj "ulite" jakne moji konstrukciji se nisem imel na sebi, ima ledvicni pac (beri: lovilec snega) + rokavne gamase (beri: neoprenski material ki ti objame zapestje (lovilec snega)), izredno mi je vsec tudi kapuca, ker ponavadi so odvecne kapuce na teh bundah ker so tako velike, tu se pa tako sklada z jakno da jo prov pase imeti gor in prav tako na glavi.. skratka zelo sem navdusen in mislim da si jo bom sel kupit, sicer pa ni to nevem kako velik denar da bi nevem kaj premisljeval tako da ce mi je bila ze tam tako vsec nevem ce je se kaj dost za premisljevat,..

drugace pa hvala za odg. in seveda se ne branim se kaksnega novega !

lahko noc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2005 2:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Mislm, da navš nč zgrešu. Drgač pa se ti pomojm splača uzet uno z 6000 v st.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2005 4:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

bundo sem kupil, vsec mi je zelo, izdelava, zepi, mateterial vse skratka super, sedaj pa komaj caka prvi snezni dan da jo stestiram na snegu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2005 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Gaj je napisal/a:
bundo sem kupil, vsec mi je zelo, izdelava, zepi, mateterial vse skratka super, sedaj pa komaj caka prvi snezni dan da jo stestiram na snegu


Kje pa? Iščem eno rezervno bundo za mal manj denarja.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2005 6:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

BTC / City Park / trgovina ki ima tudi veliko superg, zal nevem imena, lahko pogledam na racun, ampak moram pogledat tudi ce imam le tega

je pa super, nebo ti zal, sej pravim sem bil pripravljen dat 50k letos za novo jakno in ko sm zagledal to, pa sem dal pol manj denarna pa je super, material, izdelava in smucarska uporabnost,..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jakec
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 19:48
Prispevkov: 115


najbolše met jakno Burton ali pa Billabong
_________________
121 smucarskih dni 71 mb pohorje 30 dachstain in 20 vogel v planu se ledeniki poleti in se kaken krvavec8)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

smeh ? ok, my bad, vem da je totalno off, samo nisem se moral zadrzat, da se nebi odzval na tako nizko nivojen komentar..

a res, bos nam malce razsiril obzorja in razsvetlil duha in povedal zakaj pa naj bi bile burton ter billabong jakne najboljse ? Ok ena firma je boarderska druga skejtarska, to se ne pomeni da so jakne dobre, lahko so povprecne oz dobre, saj se za tist dnar ko odstejes v kakem obsesion-u ali madnessu spodobi, se vedno pa niso najboljse.. mah bom raje nehal..

be cool
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jakec
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 19:48
Prispevkov: 115


jas mam billabong bundo že ful doglo pa bordam z njo bajkam in skejtam in te jakne so ful trpežne lahko pa si kupiš tudi Spyder(zelo trpežne in dobre jakne)
_________________
121 smucarskih dni 71 mb pohorje 30 dachstain in 20 vogel v planu se ledeniki poleti in se kaken krvavec8)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andy
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2006 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 19:19
Prispevkov: 41


Kupujem smučarsko jakno pa se obračam na vas, ker nevem kaj naj kupim?

Nekaj sem gledal po trgovinah, kakšno je vaše mnenje glede znamke SNOXX
, ker sem gledal eno jakno za 10000 SIT v Hervisu.

Katere znamke mi še predlagate, za jakno bi dal max 20k SIT.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2006 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Danes sem letal malo po btcju in spotoma se malo cekiral jakne, ker si mati kupuje novo, videl sem v mega factory outletu helly hansen jakno znizano za 50% mislim da za okrog 20-25k, bila je super, prav tako sem videl eno atomicovo bundo za cca 25k v maxiju, glede na to da imas jakno za kar nekaj let lahko, bi sam raje dal kakega tisocaka vec in da je tista dobra..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarske jakne..
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB