Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2010/11

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Naslednja
 Mölltal 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2011 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Glede na prejšnji teden za odtenek slabša smuka,vendar še vedno zelo dobro.Sneg je bil trd do dvanajstih na ledeniku),spodaj pa je bil mehak že zjutraj.Ljudi nekaj več kot prejšno soboto,čakalo se je sedež,dva.Kljub temu,da je sneg postal mahak,je bila smuka še vedno zelo dobra,brez kupov.V glavnem sem se zadrževal na šestsedi in panorambahn,na koncu sem se pa spustil do kabinke,kjer je bil spodnji del poln kupov(okrog treh).Ob takih temperaturah bom najverjetneje zaključil sezono kar na Meliju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2011 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

V bistvu je boštl povedal skoraj vse: kar polno je bilo danes, na gondoli se je dopoldan čakalo tudi minuto ali dve, na sedežnicah manj.

Prilagam nekaj fotk s komentarji:

Jutranja idila ... za nekatere. Meni je bilo zgoraj do dvanajstih čisto pretrdo, z betonom se letos ne nameravam več ukvarjati:


Gneče ob pol desetih še ni bilo:


To pa je zame: 'avtocesta' v dolino, v ravninskem delu je bila zjutraj še trda, ampak na položnem me ne moti (zadnja strmina pa je res spuščala že pred deseto):


Nekaj dopoldanskih fur na štirisedežnici, kmalu je postala proga celo meni preveč južna (!):


Dopoldan sva v glavnem smučala na gondolo, najprej po avtocesti, nato po črni progi, prvič v sezoni pa nama je uspelo presmučati tudi žleb direkno pod žičnico:


Po dvanajsti je zgoraj ravno prav spustilo, da je bilo prijetno:



Zadnji dve uri sta bili najboljši progi ob dvosedežnici, sploh ta strma je bila še ob pol štirih brez kupov in le rahlo ojužena, pa še prazna:




Skratka, lep dan in dobra smuka, je pa žalostno da moramo že prvi vikend aprila bežati na ledenik. Še potrditev informacije o obratovanju:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2011 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Kaj naj rečem za danes...enako kot je že @Miki napisal...

Smo pa tukaj smučali danes prvič in sem zelo zadovoljen...je pa bilo danes zelo toplo in so proge kar spustile(vseeno odlična smučarija). Proga v dolino (proti gondoli) pa kar katastrofalna-rodeo no...mene niti ni motilo. Prevozili tudi žleb naravnost proti kabinki....v glavnem preizkusili vse kar se je dalo proga ob dvosedežnici pa je bila odlična tudi še po tretji uri popoldne
lep smučarski dan je bil danes...

lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2011 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Aja, še to: popoldan sem žičkota pri spodnji postaji Panoramabahn (ki se je lepo sončil pred hiško) vprašal, če bo letos kaj s sedežnico na Alteck. Odgovor je bil pozitiven, rekel mi je da začnejo graditi maja in naj bi delali 'maj, junij in julij'. Dvomim sicer da bodo res končali v 3 mesecih (pa ne z žičnico, ampak predvsem z zemeljskimi deli na progah), pa saj ni važno, glavno da bo gotova do oktobra. Morda pa bo 15. maja že kaj za videti?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
march
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2011 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 10:17
Prispevkov: 15
Kraj: Polzela

Kje pa nabavljate karte?Skipass ima dnevno karto 37.5e kar se mi zdi kar veliko.Se jih da kje dobiti ceneje?
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2011 4:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Mi smo karte kupili kar tam, pri spodnji postaji železnice...pač glede na to da smo šli prvič in hodimo poredko na take zadeve, ne gledamo preveč na ceno...

lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2011 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes na Mölltalu očitno zelo vetrovno (starker Wind), na spletni strani piše, da je odprto samo 3 km prog, štiriseda spodaj in vlečnica. Za jutri je prognoza podobna, med 70 km in 86 km na uro, nedeljska je boljša, hitrost vetra med 41 in 63 km na uro. Torej, tisti ki imate namen na smučarijo/deskarijo, bodite pozorni na vetrovne razmere.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 21, 2011 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


kako je gor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Celski
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 21, 2011 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2010 19:45
Prispevkov: 37


Živjo!
Danes je bilo do poldvanajstih zelo trdo. Uživaško smučanje se je začelo šele, ko je sonce malo omehčalo podlago. Zame sta bili najboljši progi ob dvosedi ter na novo pripravljena proga pod šestsedo, kjer so zjutraj trenirali super G. Spodnji del proti zgornji postaji vlaka je bil mehek in neužiten že ob desetih.

Ljudi je bilo danes kar precej, parkirišče dokaj polno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2011 6:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Pravkar sem prišel z Moeltala . Kaj naj rečem? Lep dan, do 13 ure na večini prog dobra smučarija. Ko sem ob 14 uri šel do zgornje postaje vlaka po progi dol, je bila že dobro zmehčana, a je z nekaj truda kar lepo šlo . Ja, pomlad je občutiti tudi nad 2000m. Še jutri pojdem tja, potem pa bo menda za letošnjo sezono dovolj!

2010/2011 4x Moeltal, 12x Rogla, 2x Straža, 3x Gerlitzen (Osojščica), 6x Kronplatz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2011 9:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Na, pa je konec letošnje sezone . Če bo vse prav in če bo zdravje služilo, bo začetek nove sezo spet na Moeltalu v sredini septembra. Včeraj smo na Moeltalu doživeli vse možne vremenske spremembe od megle, ko sem bil zadovoljen, da proge dobro poznam, preko sonca in snega. Pa vseeno moram potrditi: dober zaključek !

2010/2011 5x Moeltal, 12x Rogla, 2x Straža, 3x Gerlitzen (Osojščica), 6x Kronplatz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 02, 2011 11:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice









Takole je bilo danes zjutraj . Sneg je bil perfekten, malenkost novega in napihanega pršiča, tako da so del prog zjutraj ponovno ratrakirali in si lahko izbiral med malo mehkejšo ali malo tršo varianto. Tudi ljudi je bilo malo , po besedah žičničarja (nekaj po enajsti uri) natančno 325. Seveda pa pravljica ni dolgo trajala, že pred poldnevom so smučišče prekrili oblaki in megla. Tako kot tudi prejšnje dni, a zaradi takih pogojev v današnjih prvih treh jutranjih urah se je splačalo na Meliju vztrajati tri dni. Včeraj je sicer bilo nekaj sonca na progi do vlakca:



Naša 'hitra' reprezentanca je v idealnih pogojih trenirala SG, bili pa so zelo maloštevilni: Perko, Kline in trije trenerji. Ne vem kje so bili ostali, zdi pa se mi precej neracionalno, saj je moralo stati kar nekaj evrov, da so za dva tekmovalca ob pol sedmih pognali vlakec, pa gondolo in seveda šestsedežnico, prejšnji dan pa so jim(a) še poratrakirali posebno progo:




Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 86 x = 21 x Mölltal, 13 x Mokrine 12 x Turrach, 9 x Sillian, 9 x Osojščica, 8 x BKK, 3 x Goldeck, 2 x Katschberg, 2 x Lienz, 2 x Innerkrems, 1 x GG Resort, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja, 2 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2011 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Preživeli smo lep vikend, danes je sicer malo ponagajal veter, zaradi katerega so žičnice vozile bolj počasi, šestsedežnico so popoldne celo ustavili in namesto nje zagnali dvosedežnico. Samega smučanja pa, razen na kakšni ravnini, veter ni oviral. Sicer pa je bil vikend čisto slovenski, vseh ostalih skupaj je bilo precej manj.
Ker predvidevam, da bo slike in še kaj najbrž prispeval Miki , naj napišem samo še dve zanimivosti.
1. Zjutraj sem na vlečnici pri vlakcu opazil Ivico Kostelića, ki je očitno prvič po operaciji stopil na smuči. Sprva sem namreč pomislil, kaj se to en začetnik v hrvaškem reprezentančnem dresu uči smučat . Nisem mu rekel osebno, a mu želim hitro okrevanje in še eno tako sezono, kot je bila letošnja (čeprav najbrž ne bere foruma ).
2. Ker je bila včeraj ob koncu dneva črna proga do vlakca čisto solidna, sem poskusil tudi danes okrog dveh. No, proga je bila danes bistveno slabša. A pri vstopu na gondolo sem doživel nekaj novega. Sicer sem navajen Avstrijcev, ki se ti 'prištulijo' ob sicer čisto praznih žičnicah, ker hočejo klepetati, a tole... Spodaj je stal tip srednjih let, mislil sem da čaka vlakec, a je šel potem za mano proti gondoli. Ker se raje peljem sam, sem pospešil in izbral gondolo čisto na koncu vstopne cone, tip pa za je vskočil za mano, tik preden so se zaprla vrata. Rekel potem ni nobene, jaz pa tudi ne. Očitno se je bal peljati sam in ker se popoldne skoraj nihče ni peljal gor, čakal na svojo 'žrtev'.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 88 x = 23 x Mölltal, 13 x Mokrine 12 x Turrach, 9 x Sillian, 9 x Osojščica, 8 x BKK, 3 x Goldeck, 2 x Katschberg, 2 x Lienz, 2 x Innerkrems, 1 x GG Resort, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja, 2 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2011 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Jaz bi dodal, da sem bil (pozitivno) presenečen nad obiskom. Kdaj si bil na progi popolnoma sam. Tako malo ljudi sem srečal le poleti. Pred tremi tedni je bilo zgoraj še veliko več življenja. Pa tudi 2 leti nazaj je bilo na "Muttertag" precej več obiska.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
daniel
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 09, 2011 10:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2007 13:52
Prispevkov: 14


Zdravo,

sam sem bil najbolj presenečen v soboto, ko smo prišli dol in vidim Slovenski avtobus z smučarji - nisem mogel verjeti da imamo še toliko želnjih smučarjev v tem letnem času.

Kar se pa vremena tiče pa lahko samo sanjamo take vikende.

Upajmo, še na zadnji vikend ki prihaja da nas preseneti z vremenom
_________________
Sezona 2010/11: 29dni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Naslednja Stran 11 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB