Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2010/11

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja
 Mölltal 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Stane10
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2010 7:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 11:04
Prispevkov: 31


Hja, pozabil pa sem najpomembnejše ...

Sezona 2010/11: 3 x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2010 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Supr zgleda. Čestitke obema. Tomi lepa reportaža.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 8:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Uhuhuh, vidim da bo počasi potrebno smučke spraviti iz skladišča

Hvala za reportaže!
_________________
Prevajanje | Tečaj angleščine | Optimizacija | Verzi za rojstni dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Nataša
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Sep 2006 17:31
Prispevkov: 35


Ojla,
mene pa zanima, ali je kje možno dobit kakšno cenejšo karto za cel dan al le tam za 39,50eur?
Hvala vam za info...lp Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zanm
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


20 eurov je mladinska ( to vsi kupmo)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Pri Skipasstravel je malenkost cenejše:

38,30 / 19,40
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


V čem je fora,to z mladinsko?Gre po letih,šolanju al kak?Ali jo lahko vsak kupi oz ni panike?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Velja do 18. leta starosti. Kako je s kontrolo pa ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


Noben ni preverjal lani.
Tudi 40 + ljudje se vozjo z mladinsko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2010 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Kaže, da bo za vikend bolj ali manj lepo, v nedeljo lepše, danes sicer dežuje gor, škoda, pa vendar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2010 9:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Tudi midva sva v nedeljo odprla sezono:


Vreme je bilo kičasto, ponoči je pomrznilo, čez dan pa je bilo malenkost nad ničlo. Nisva bila prezgodnja (vlak ob 10. uri), k sreči, saj je še ob enajstih bil na progah beton:


Obratuje še vedno le dvosedežnica, dopoldan je bilo včasih treba počakati tri ali štiri sedeže, po dvanajsti pa se je lepo izpraznilo:




Spuščati je začelo malo pred dvanajsto, najprej na levi, nato na desni progi. Ob enih je bilo zame idealno, prave pomladne razmere, pa tudi ob dveh, ko sva zaključila, še ni bilo preveč južno. Snega je dovolj, mnogo bolje kot lani ali predlani v tem času, celo od restavracije do ledenika se je dalo (previdno) spustiti na smučkah:


Sicer pa standardna situacija: leva proga je zjutraj zasedena s koli, desna pa odprta za rekreativce. Po enajsti začnejo kole pobirati in okoli dvanajste je tudi leva proga prevozna v celoti:


Ko je nekoliko spustilo, je bila tudi neteptana črna proga pravi užitek:


Dela na zasneževanju v zgornjem delu še niso končana, na krajšem odseku je cevovd kar na zraku, popoldan sta dva monterja nekaj delala na hidrantih:






Skratka, lep začetek, zdaj pa upajmo na kakšno novo pošiljko od zgoraj ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorazd78
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2010 4:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:09
Prispevkov: 52
Kraj: Prevalje

Tudi sam razmišljam da bi to soboto začel novo smučarsko sezono,pa me zanima,če je kakšen kandidat,da bi šel zraven,sem pa iz koroškega konca)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2010 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Še nekaj panoram od včeraj





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 14, 2010 4:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Živ. Naša tri članska družinica se je za tole leto odločila kupiti sezonsko karto za koroška smučišča: paket 2 odrasla + otrok (6let) 874?.

Karta velja na smučiščih: Ankogel/Mallnitz, Bad Kleinkircheim/St.Oswald, Baumgartner Hoehe, Bodental, Dreilendereck, Emberger Alm, Falkert, Flattniz, Gerlitzen, Goldeck, Heiligenblut/Grossglockner, Hochrindl, Innerkrems,
Kals am Grossglockner, Kartitsch, Klipitztorl,Koralpe, Kotschah - Mauthen, Lienz, Matreier Goldried, Molltaler Gletcher, Nassfeld- Hermagor, Obertilliach, Petzen, Schleppe Alm, Sillian- Hochpustertal, Somon Hoehe, St. Jakob inDefreggental, Topschiregion Katschberg,Turracher Hoehe, Verditz, Weinebene, Weisbriach- Gitschtal, Weissensee

Cenovno se mizdi ugodno za dve celotedenski smuki plus 2-3podaljšane vikende + še posamične proste dneve. Sva z ženo malo ogledovala tudi italijo vendar že za dva tedna (teden avstrije + teden italije) bi nas že stalo skoraj 800?.

Ker pa nismo dobri smučarji, začeli smo lansko leto, me je malo strah avstrijskih smučišč. Bi pa seveda začeli čim prej smučariti. Zanima me kako je smučati na molltalu če si zelo shujšan rekreativec + otrok ki sicer zelo vešče pluži, paralele pa še ne obvlada? Kdaj se začne tam gor na ledeniku snežna sezona saj po kakšnih krpah ne bi rad smučal. Ne nazadnje tudi ne vem katera koroška smučišča, ki so vključena v skipass se najbolj splača obiskat: urejenost prog, sodobne naprave in dolžina smučišč. Sem pa 40+, in ne razumem nemško. Kako se je kaj sporazumevati v angleščini? Tale hrib me je po slikicah kar fasciniral bi bil pa zelo vesel če bi me še kakšno drugo smučišče.

Lansko leto smo smučali v Kranjski Gori, vendar dokler si nisem upal na podkoren sem trpel kot hudič na križu. Gužva me je motila kot le kaj in razrite proge. Najbolje sem se počutil na Krvavcu med tednom. Letos smo pa rekli, da če smo se pripeljali do KG se bomo pa še malo naprej. Malo se bojim če zahtevajo uporabo verig na vozilu ali lepo počistijo ceste. Verig nimam.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 14, 2010 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Nič bati (glede vsega). Če že imaš karto, ne rabiš znati nemško 0. Ko prideš v restavracijo reči birzaftgermknedl ali birzaftštrudl in ponudi 10 EUR. Če se bojiš natikanja verig, potem ne rini na prelaze, če zjutraj sneži in pojdi na smučišče, na katerega pelje gondola iz doline. Smučišča si pa oglej na Bergfex.at in si preberi, koliko je modrih prog in kako so povezane. Imaš kar nekaj primernih smučišč, jaz bi se glede na tvoj opis izogibal najbolj obiskanih in nervoznih (Mokrine, Osojščica, Kačjak), katere ti bodo drugi ravno najbolj priporočali. Vsekakor ne prezri vzhodnotirolskih smučišč, ki so luštna, imaš kar nekaj zapisov o njih, pa prijetnih bližnjih smučišč (Tromeja, Simonhoe...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja Stran 2 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB