Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Italija, novosti 2010/2011

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Italija, novosti 2010/2011 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 4:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Res lepo. Me pa zanima, kolikšen vodni tlak so imeli topovi, koliko je bila zunanja temperatura, mogoče pretok na topu? Vbistvu me zanimajo vsi podatki o zasneževanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


Vodni tlak v ceveh je med 20 in 85 bari. Na sredini proge je booster črpalka, ki dvigne tlak, da ga je dovolj za vse topove.
Temperatura? Na vrhu med -5 oC in -6,5 oC, na dnu med -2 oC in -5 oC in zračna vlaga okrog 75%. Pretokov posameznih topov se mi ni ljubilo preverjat. Naša vloga je bila start neke skupine topov, preverjanje osnovnih funkcij delovanja in nato ponavljanje vaje do dna, kar vzame dovolj časa in ti pobere zanimanje za vse ostalo.
Vseh 46 je imelo skupni pretok med 130-160 l/s, delali pa so povsem suh sneg, ki se ga je dalo takoj preparirat. O pretoku je pri avtomatiki precej težavno razpravljat, ker se vseskozi nekaj spreminja in za relevantno informacijo bi potreboval kronološko tabelo, ki se mi je ne da iskat po njihovem računalniku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

6. januarja letos je v Peju (Val di Sole) končno začel obratovati novi Funifor Pejo 3000. Gradnja se je hudo vlekla in bila vmes tudi prekinjena (najprej zaradi nekih papirjev, nato zaradi pomanjkanja denarja), no, zdaj je to pozabljeno. Novi tereni med 2000 in 3000m vsaj na slikah prav lepo zgledajo . Glede na to da je regija med Slovenci kar priljubljena, upam da bo še v tej sezoni kakšna reportaža!

Plan prog: http://www.ski.it/upload/files/Skiarea_pejo.pdf

Nekaj lepih fotk na knjigi fac :
http://www.facebook.com/album.php?aid=49927&id=133749956654255

Pa še uradna spletna stan, splača se klikniti na videoposnetek:
http://www.ski.it/IT/Pejo/

@ledenko: hvala za lepe fotke in čestitke za uspešen zaključek zares obsežnega projekta. Malo sem se igral s kalkulatorjem in prišel do zanimivih številk: ta sistem torej 'požre' nekako 12000 - 13000 kubikov vode v 24 urah oziroma v 4 dnevih 50000 kubičnih metrov, kar ustreza eni povprečni akumulaciji - to pa so hude cifre! Ni čudno da nova jezera že marsikje presegajo 100000 m3, pri takšni porabi ne gre drugače ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2011 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 19:29
Prispevkov: 62


ledenko je napisal/a:
Do sedaj sem videl le eno težjo progo v kraju La Villa in ob utrjeni podlagi se na primer.....


A na črno Gran Riso misliš, ali na katero drugo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MILAN
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2011 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2010 17:24
Prispevkov: 16


Ne vem če ima Ledenko malo nazaj čisto prav. V La Vili je proga Gran Risa, ki je presej strma, ampak se jo da kar lepo prepeljat, so tudi bolj strme npr. Piculin na Kronplacu, Hlolzreise na Rotwandu in še kje..blizu je tudi del Podkorena.
Z vrha Gran Rise ki je v Alta Badiji se pa sigurno ne vidi v Adamelo v Brenta Dolomiti, saj je precej predaleč.

lep pozdrav vsem dričačem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2011 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


MILAN je napisal/a:
Ne vem če ima Ledenko malo nazaj čisto prav.




Ja in ne.



Slike so iz proge Tulot v Pinzolu, ki je od Madone oddaljen za streljaj v smeri Adamella in je praktično ukleščen med Brento, ter Adamello.

La Vila je napaka, nastala zaradi moje skreganosti z Italijanščino.
V resnici je to La Thuile čisto na koncu doline Aosta. Mislim, da je povprečni nagib nad 70%. Proga je ena sama ravna drča in je tako strma, da se je na primer treba pripeti na vrv, če hočeš kakroli počet z žirafami ob progi. Dvomim, da se po njej dnevno spusti deset smučarjev. Imajo jo v bistvu le za prestiž.

Tulot ni tako strm kot tista drča v La Thuile, a je vseeno vreden spoštovanja. Šment je v konkretnih prelomnicah in, če se malce preveč spozabiš imaš precej možnosti, da se nalepiš na kako smreko pod progo.
Meni deluje nekako tako, kot da bi zapovrstjo postavil vsaj deset ciljnih strmin starega Vitranca, vmes pa dodal 100 m dolge odseke Podkorena.
Huda je v glavnem povezava konfiguracije in dolžine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Italija, novosti 2010/2011
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB