Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Kanin 28.3.2010 - polom!

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Kanin 28.3.2010 - polom! « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smučar7
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 9:17 am    Naslov sporočila: Kanin 28.3.2010 - polom! Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 9:09
Prispevkov: 2


Ža, zopet ena od marljivosti na Kaninu!
V nedeljo 28.3. smo se zjutraj odpravili na smuko na Kanin. Vreme lepo, karte drage, pa glej ga zlomka. Že ko smo prišli z gondolo na vrh - proga zaprta. In tako smo čakali 20 minut, brez kakršnega koli pojasnjevanja. In nato končno odprta proga Skripi, vse ostalo stoji. Po presmučani progi na vstopu na trosedežnico pa katastrofa. Zaposleni so nas usmerjali na gondolo, čeprav je zjutraj nabito polna in to samo zato, ker je bil vstop popolnoma nepripravljen za odprtje. In fantje so lepo počasi popravljali ograje in se lepo zabavljali, mi pa čakali... Da ne omenim slabo pripravljenih prog! Prevala in s tem povezava na italijansko stran ni delovala do 11 ure, zaradi istega razloga. Fantje pa lepo počasi...
žal mi je, ampak za tako drage karte bi pa od osebja pričakoval dosti več. Kanin ima vse pogoje za dobro smuko do maja, ampak osebje je pa katastrofa. In mi to toleriramo in ker nam ne ostane drugega stisnemo zobe in hodimo smučat na Kanin...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 3:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


baaaaaaaaaaah

tudi vel.graben ne obratuje, in se mi zdi, na ni res zveze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
jazbec
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

Pač tudi to se zgodi ...pač nekje večkrat, nekje pa skoraj ali pa nikoli ......in v tolikih letih ni napredka - vsaj kar se tiče odnosa določenih ljudi, ki bi morali poskrbeti za zadovoljstvo gostov - torej nas!!

Bodi srečen, da nisi že v dolini čakal pol urice in več in pri tem opazuješ kako skozi stranski vhod marljivo gredo BREZ ČAKANJA "posebni gosti" v gondole...in ti pa čakaš in dočakaš...pa probaj ti tam skozi

sorry - to je le ena izmed neštetih budalaštin in neresnosti,ki se gor dogajajo....mi, ki pa živimo tle blizu, nam kaj drugega niti ne preostane...in tako gre, dokler gre, a gret mora
_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slikca
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2010 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 0:48
Prispevkov: 61


točno tko kot je napisal jazbec

Citiram:
mi, ki pa živimo tle blizu, nam kaj drugega niti ne preostane...in tako gre, dokler gre, a gret mora


sicer prevala ni delala do 10ih, in to zato ker jim je skurilo katico, ki so jo mogli menjat, je pa res da preden niso popravli sedežnice tud pucali niso kukr je blo videt...graben ne dela zato ker ni dost zaposlenih da bi lahko delal...

jah, to je blo samo pojasnilo, da ne bo kdo razumel kot opravičilo slučajno...

dokler ne bo korenitih sprememb v vodstvu in načinu dela bo tko kot je...jst sem že sprejela to dejstvo in se ne ubadam več, še manj pa da bi me take stvari spravljale v slabo voljo...

pa še kak lep dan spomladanske smuke vam želim
_________________
08/09 ; 3x Moelltal, 1x Koralpe, 28x Kanin, 5x Tignes, 1x Nassfeld, 2x Kr. Gora, 1x Višarje, 1x Krvavec, 1x Vogel
09/10 ; 12x Kanin, 1x Črna, 1x Zoncolan, 1x Poseka, 1x Kope
10/11 ; sploh še nisem stala na smučkah, razen s kajtom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
and3r3
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2010 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 23:30
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

Lepo povedano, slikca. Glede na vaše komentarje mi ni žal, da ta vikend nisem šel. No grem pa mogoče naslednji vikend. Upam, da so na italijanski strani kaj boljše razmere. Pa sej, kolikor vem je bližje od Ljubljane do Selle Neveje kakor do Bovca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucifer
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2010 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 12:27
Prispevkov: 343
Kraj: Planina pad Golico

glede na tele komentarje, ki jih pišete tukaj gor imam kar nekaj dvoma ali naj se naslednji vikend odpravim na kanin ali nj izberem rajši avstrijo

_________________
2008/09 15*Španov vrh, 4*kranjska gora, 2*višarje, 3*mokrine, 1*vogel, 1*katchberg, 1*turacher, 2*molltal, 3*kanin
2009/10 3*kranjska gora,6*španov vrh,3*višarje,2*turacher2*krvavec,2*mokrine
2010/11 2*molltal, 1*španov vrh, 1*višarje, 1*kanin
2012/13 1*mokrine, 3*turacher, 5*kranjska gora
2013/14 2*molltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snezinka
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 11:35 am    Naslov sporočila: Pozdravljeni ljubitelji Kanina Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Apr 2010 10:50
Prispevkov: 1


Vse vas razumem, a žal smo še vedno v Sloveniji, čeprav nas vsi prepričujejo, da smo v Evropi.
Še dobro, da vsaj karte še nimajo Evropskih cen. Žal Kanin nima zaledja, ki bi prinašal dobiček. Še posebno v teh časih je težko, zato je skoraj nemogoče pričakovat investicije.
Glede na to, da je Kanin edino visokogorsko smučišče daleč naokoli, sem prav vesela, da ga imamo. Vsaj moja zima ne bi bila niti pol toliko vredna, če ga ne bi bilo.
Se bojim, da bomo še prekmalu jokali za njim in njegovimi lepotami, razgledi, pršičem....
Vesela sem, da so fantje na takih višinah in v takih - včasih smrtno nevarnih - razmerah (ampak medtem se mi preseratorji grejemo na toplem in tega ne vidimo) še toliko pridni in potrpežljivi, da ga vsaj za silo urejajo. Ste mogoče kdaj pomislili, da Kanin nima denarja za helikopter za proženje plazov, kot denimo v Sela Nevei. Fantje morajo v nemogočih razmerah lezti na hrib in ga sprožiti ročno, medtem ko vsak dan po televiziji poslušajo - no pa tudi sami se tega dobro zavedajo - kakšna nevarnost snežnih plazov je v hribih.
Se mi zdi, da ima njihovo vodstvo srečo, ker se zaveda, da v današnjih časih ni lahko dobiti druge zaposlitve. Če se pa komu zdi, da se tako lepo počasi "zabavljajo", se jim lahko pridruži. Gotovo ga bodo veseli. Veseli pa bomo tudi mi, ker bodo z več ljudmi lahko tudi Graben zalaufali.
Prepričana pa sem, da mu bo že pri prvi plači žal. če bo sploh imel srečo in dobil plačilni listek, ki ga baje včasih tudi po več mesecev ni.
Fantje in dekleta Sonce, zrak, svoboda!
Uživajmo življenje. Ne bodimo pikolovski! Ko morate malo počakati, poglejte okoli sebe in vsrkajte lepote Kanina.
Pazite na pškodbe pri pomladanski smuki. Hkrati pa se zavedajte, da novozapadlega in južnega snega ni lahko krotiti ne s smučkami, ne z ratraki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


Naj se na Kaninu odločijo ali se bodo šli posel ali pa jokanje.
In potem eno ali drugo tudi speljejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


No tisto nedeljo sem bil tudi jaz na Kaninu vendar sem prišel gor z italijanske strani in smo morali res čakati ene 10 min na Spodnji postaji na Prevali ,da so očistili sedeže in potolkli ledene sveče s stebrov.
Venadr mislim ,da Kanin en dan prej v soboto ini delal ,pa še URO SO PREMAKNILI in jim je bilo mogoče malo za oprostiti.

Tako ,da se ne sekirat preveč.Sicer je bila pa smučarija res super tja do ene 13 ure .Spomladanske razmere ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 04, 2010 9:27 pm    Naslov sporočila: Re: Pozdravljeni ljubitelji Kanina Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


snezinka je napisal/a:
Vse vas razumem, a žal smo še vedno v Sloveniji, čeprav nas vsi prepričujejo, da smo v Evropi.
Še dobro, da vsaj karte še nimajo Evropskih cen. Žal Kanin nima zaledja, ki bi prinašal dobiček. Še posebno v teh časih je težko, zato je skoraj nemogoče pričakovat investicije.
Glede na to, da je Kanin edino visokogorsko smučišče daleč naokoli, sem prav vesela, da ga imamo. Vsaj moja zima ne bi bila niti pol toliko vredna, če ga ne bi bilo.
Se bojim, da bomo še prekmalu jokali za njim in njegovimi lepotami, razgledi, pršičem....
Vesela sem, da so fantje na takih višinah in v takih - včasih smrtno nevarnih - razmerah (ampak medtem se mi preseratorji grejemo na toplem in tega ne vidimo) še toliko pridni in potrpežljivi, da ga vsaj za silo urejajo. Ste mogoče kdaj pomislili, da Kanin nima denarja za helikopter za proženje plazov, kot denimo v Sela Nevei. Fantje morajo v nemogočih razmerah lezti na hrib in ga sprožiti ročno, medtem ko vsak dan po televiziji poslušajo - no pa tudi sami se tega dobro zavedajo - kakšna nevarnost snežnih plazov je v hribih.
Se mi zdi, da ima njihovo vodstvo srečo, ker se zaveda, da v današnjih časih ni lahko dobiti druge zaposlitve. Če se pa komu zdi, da se tako lepo počasi "zabavljajo", se jim lahko pridruži. Gotovo ga bodo veseli. Veseli pa bomo tudi mi, ker bodo z več ljudmi lahko tudi Graben zalaufali.
Prepričana pa sem, da mu bo že pri prvi plači žal. če bo sploh imel srečo in dobil plačilni listek, ki ga baje včasih tudi po več mesecev ni.
Fantje in dekleta Sonce, zrak, svoboda!
Uživajmo življenje. Ne bodimo pikolovski! Ko morate malo počakati, poglejte okoli sebe in vsrkajte lepote Kanina.
Pazite na pškodbe pri pomladanski smuki. Hkrati pa se zavedajte, da novozapadlega in južnega snega ni lahko krotiti ne s smučkami, ne z ratraki.

Se podpišem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
smučar7
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 2:23 pm    Naslov sporočila: Kanin - polom! Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 9:09
Prispevkov: 2


Odgovor Snežinki!

Veš draga snežinka, razumem jaz razmere na Kaninu, obiskujem ga že dolgo let! Ne razumem pa početja na Kaninu! Vsi vemo, kako je dobiti službo v tistem koncu, ravno zato bi človek pričakoval en dober odnos do dela, pa ga na žalost ne vidim. (Ne zmeraj in ne pri vseh!). Dejstvo pa je, da Kanin ni zastonj, je povsem na cenovnem nivoju slovenskih smučišč in zaradi tega kupec karte pričakuje urejeno progo in odlično smuko. Vem koliko stane oprema in ne pričakujem ne vem kaj... Nisem zahtevem, da takoj rešimo... pričakujem pa pošten odnos do mene in ne stokanja kako je. Imam občutek kakor da ste vsi v tistem koncu vdali v usodo zmešanega vodstva na Kaninu in namesto da bi znali na glas povedati, samo ocenjujete in hvalite naravo na Kaninu. Res je enkratna, zato tudi sam hodim na Kanin. Ne mi pa jokat koliko vse stane in mi omenjat da nimate zaledja. Pa poglejmo z druge strani! Koliko zaledja ima na primer Cerkno, koliko naravnega snega ima? Snežni topovi v primernih vremenskih razmerah delajo dan in noč in tudi zaposleni delajo dan in noč. Preverjeno! Pa ne stokajo da ni cvenka. Ampak ga morajo krvavo zaslužiti in tudi vzdrževanje tako nizkega smučišča ni zastonj, pa je na koncu plus! Torej suma je: Brez trdega dela in pravega odnosa do smučarja, ki ni Bovčan in ni vdan v usodo, ampak pričakuje pošteno opravljeno delo za svojo karto, prav zagotovo ne bo svetle prihodnosti. Razen če so zgodi čudež in Kanin pobere Promotur in zamenja vodstvo in sfura zadevo! Do takrat pa se vidimo na Kaninu še nekajkrat letos, ampak samo zaradi naravnih danosti - lepote visokogorja in naravnega snega, verjetno pa ne zaradi silne želje osebja po napredku.... Moje razmišljanje pa je verjetno zgrešeno za vas, ker pač nisem vaš!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
t600
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 5:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 23:44
Prispevkov: 20


Pod to izjavo se pa podpišem jst, dejstvo je da "brez nč ni nč", česar se pa na Kaninu ne zavedajo. Najlaži je jamrat, pa nč narest za to, da bi bilo bolše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 7:09 am    Naslov sporočila: Re: Pozdravljeni ljubitelji Kanina Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


snezinka je napisal/a:
Vse vas razumem, a žal smo še vedno v Sloveniji, čeprav nas vsi prepričujejo, da smo v Evropi.
Še dobro, da vsaj karte še nimajo Evropskih cen. Žal Kanin nima zaledja, ki bi prinašal dobiček. Še posebno v teh časih je težko, zato je skoraj nemogoče pričakovat investicije.
Glede na to, da je Kanin edino visokogorsko smučišče daleč naokoli, sem prav vesela, da ga imamo. Vsaj moja zima ne bi bila niti pol toliko vredna, če ga ne bi bilo.
Se bojim, da bomo še prekmalu jokali za njim in njegovimi lepotami, razgledi, pršičem....
Vesela sem, da so fantje na takih višinah in v takih - včasih smrtno nevarnih - razmerah (ampak medtem se mi preseratorji grejemo na toplem in tega ne vidimo) še toliko pridni in potrpežljivi, da ga vsaj za silo urejajo. Ste mogoče kdaj pomislili, da Kanin nima denarja za helikopter za proženje plazov, kot denimo v Sela Nevei. Fantje morajo v nemogočih razmerah lezti na hrib in ga sprožiti ročno, medtem ko vsak dan po televiziji poslušajo - no pa tudi sami se tega dobro zavedajo - kakšna nevarnost snežnih plazov je v hribih.
Se mi zdi, da ima njihovo vodstvo srečo, ker se zaveda, da v današnjih časih ni lahko dobiti druge zaposlitve. Če se pa komu zdi, da se tako lepo počasi "zabavljajo", se jim lahko pridruži. Gotovo ga bodo veseli. Veseli pa bomo tudi mi, ker bodo z več ljudmi lahko tudi Graben zalaufali.
Prepričana pa sem, da mu bo že pri prvi plači žal. če bo sploh imel srečo in dobil plačilni listek, ki ga baje včasih tudi po več mesecev ni.
Fantje in dekleta Sonce, zrak, svoboda!
Uživajmo življenje. Ne bodimo pikolovski! Ko morate malo počakati, poglejte okoli sebe in vsrkajte lepote Kanina.
Pazite na pškodbe pri pomladanski smuki. Hkrati pa se zavedajte, da novozapadlega in južnega snega ni lahko krotiti ne s smučkami, ne z ratraki.
v bistvu je vseeno , kdo je kriv. Če nimajo za helikopter, plače , etc.. , ter vsaj približno urejanje prog naj zaprej štacuno dol. In ravno zato ker je kanin večini precej od rok ob enem pa le ni prav veliko smučišče , si takšne spodrsljaje kot so opisani težje privoščijo. Če seveda hočejo preseči status "vaškega" smučišča, če pa lokalcem in vodstvu to ustreza pa tudi prav. hmmm ne vem zdi se , da Vogel in Kanin čakata , da se Tito zbudi iz spanca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
and3r3
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 5:16 pm    Naslov sporočila: Re: Pozdravljeni ljubitelji Kanina Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 23:30
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

Pustimo malo kritike Danes bil (prvič) na Kaninu oz. šel sem preko Italijanske strani. Obratovale niso: Dvosedežnica Veliki Graben (popravite me, če sem napisal narobe) in dve vlečnici na Italijanski strani. Sicer je bilo malo gužve in južni sneg ampak sej bo Glede urejenosti smučišča in naprav nimam posebne pripombe. Žal nimam slik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
proton
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 1:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2009 0:01
Prispevkov: 29


Prosil bi, da moderator spremeni naslov teme, ker tako v oči vbijajočih in slabih besed, si Kanin res ne zasluži. Se pač najdejo ljudje, ki so vstali z levo nogo ali pa imajo življenje zagrenjeno zaradi tečne žene, to pa potem stresajo na druge... ponavadi si taki lastijo razne drage avte, super dobro smučarsko opremo v vrednosti 500 EUR in podobno, ko pa je treba na smučišču dati 5 EUR več je pa že cel hudič, pa še časa imajo preveč, ko pišejo slabe stvari po forumih, namesto, da bi se preden so se odpravili na pot pozanimali o razmerah.

Na Kaninu se pač trudijo kolikor se morejo. Pogosto jim jo zagode vreme (prevelike količine snega, veter, plazovi itd.), teren je strm in kamnit, visoka nadmorska višina, morda nimajo najboljšega vodstva, ki bi jim dajalo pravi zgled, denarja je tako kot povsod malo, naprave na slovenski strani so takšne kot so - imajo pa zato boljše na Italijanski strani. Morda pa prog tekom noči niso mogli zratrakirat zaradi tega ker je čez noč zapadla velika količina snega, kar je na Kaninu običajno itd.?

Svetujem vam, da preden se odpravite na Kanin si ogledate tole spletno stran in se prepričajte katere proge in naprave bodo obratovale http://www.sellanevea.net/SkiArea/SellaNevea/StatoDellePiste_eng.php za vreme pa si poglejte tole http://vreme.zurnal24.si/prosti-cas/smucanje/slovenija/kanin/

Zame je še vedno Kanin najboljše Slovensko (pol je Italijansko) smučišče prejšnje sezone 2009/10. In to zaradi dolgih in odlično pripravljenih smučarskih prog ter bajnega razgleda. Res pa je, da sem bil pameten in sem bil gor samo ob lepem vremenu in ko so bile obenem odprte praktično vse proge.

Aja pa da me ne bo kdo obtožil, da sem v kakršnikoli denarni ali drugačni povezavi s Kaninom, oz. njihovimi zaposlenimi NE NISEM.

Se vidimo na Kaninu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Kanin 28.3.2010 - polom!
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB