Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Stanje na progah 2005/06

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Stanje na progah 2005/06 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2006 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana


Nekaj slik iz sredinega smučanja v Kranski gori.Podkoren je prazen,precej je zdrsano,preveč strmo za " turiste."

Dolenčev rut pa preveč položno.Vožnja s sedežnico ti vzame skoraj 10 minut,če pa je še sneg pust kot v sredo pa je živ dolgčas.

Kranjska gora nima višine,pa bi bilo prav dobro ko bi bile proge zelo široke,brez stebrov(sedežnica,rasvetlava,žirafe....otočki,drevje)in dobro poteptane,glede na ceno karte in prepoznavnost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2006 4:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


dedi je napisal/a:

Dolenčev rut pa preveč položno.Vožnja s sedežnico ti vzame skoraj 10 minut,če pa je še sneg pust kot v sredo pa je živ dolgčas.


Tebi gre pa ura zelo počasi, če praviš da si se vozil 10 min, tudi če sedežnica ne dela s polno hitrostjo se ne voziš več kot 5.5 min

Pa še eno moje opažanje o KrGori - občutek imam, da jev medijih in med ljudmi največkrat kritizirano smučišče v SLO (muzej na prostem, slabe in neurejene proge, slabi tereni,...) ob vsem tem mi samo ena stvar ni jasna - zakaj je vedno večja gneča in za kaj je vsak sončen vikend smučišče skoraj prepolno?

dedi je napisal/a:

Kranjska gora nima višine,pa bi bilo prav dobro ko bi bile proge zelo široke,brez stebrov(sedežnica,rasvetlava,žirafe....otočki,drevje)in dobro poteptane,glede na ceno karte in prepoznavnost.


Odločil bo trg - če je cena kart previsoka bo smučišče enostavno prazno - premika v to smer pa na še nisem opazil. Nekako pa tudi zastopim lastnike, da z veseljem dvignejo ceno kart, če se jim to ne pozna pri obisku...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2006 5:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

A je včerej deževal a snežil v Kranjski gori,a kdo ve?Kr v Kranju je kr močno deževal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
morel
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2006 5:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

kranjska gora ni več muzej na prostem. V zadnjih dveh sezonah se je zelo razvila, če pogledamo prejšnje stanje. Sploh glede žičnic in hotelov. Z naslednjo sezono je predvidena nova dvosedečnica Kekec. Vid se, da se razvijajo. Hvala bogu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dedi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 1:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

No nikoli ni prav,če hvališ Avstriska smučišča si "šuvinist"če pa hvališ naše pa si najbrž podkupljen.Kjer v sredo ni bil dober sneg,tudi vreme slabo,sem bil slabo raspoložen in bolj kritičen.So tudi dobre strani KR.Glede časa vožnje,sem udaril približno ,se mi je zdelo zelo počasi.Naj bo veliko ljudi, stem samo pridobimo vsi.Nove naprave, nove proge.
Sezona 5/6=19x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2006 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

V nedeljo sva s hčerjo bila v Kr.gori.Ob enih je bilo tako mehko kot bi smučal po marmeladi .Tudi na poligonu ni bilo nič bolje.k sreči ni bilo preveč ljudi.
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2006 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

jah sj ni čudno. Sj je blo ceu tedn med +3 do +6
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2006 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

V soboto sem - po dveh letih - spet obiskal severozahodni kot Slovenije in si privoščil dan v Kranjski Gori. Kaj naj rečem? Perfektno vreme, enkratna gorska kulisa, zelo dosti snega. Ostalo pač tako kot je: mnogo predolgi fiksni štirisedežnici Podkoren in Vitranc 1 (obe sem preizkusil prvič), pa vseeno neskončno boljši kot stare enosedežnice. Na nobeni od njih ni bilo gneče, čeprav so bili skoraj vsi sedeži polni. Dolenčev Rut kot edina res posrečena in uporabna žičnica je bil zjutraj kar precej poln, bolj kot 5 minut čakanja pa me moti izjemno nerodna čakalna vrsta v obliki lijaka, kjer moraš obračati smuči za 90 stopinj, kar neobhodno vodi do hoje po smučeh.

Snežne razmere niso bile tako dobre kot zgleda na fotkah: v petek je padal težek nov sneg, ponoči je pomrznil v obliki večjih in manjših grud. Čez dan je na soncu spustil, v senci pa niti malo. Podkoren je moral biti pred novim snegom hudo leden, v soboto pa je bil mešanica ledenih plošč in kupov mehkega snega. Tudi če me boste proglasili za čudaka: najbolj se mi je dopadla Velika Dolina, prazna žičnica in proge, ravno dovolj strmo za karvanje. Predvsem pa tam ni bilo 'ta boljše' publike, ki kraljuje na preostalem delu smučišč, nobenih (pre)glasnih tipov v Spiderjevih bundah, nobenih stokilskih štiridesetletnih divjakov z RC4 in čeladami, nobenih 'veselih družb' ki so se že ob enajstih na terasah nacejali s pivom in s seboj prinešenim Ballantines-om, le nekaj očkov in mamic z otroki.

Zdaj pa raje k fotkam, preden še kaj preveč napišem:









Še komentar k gostinski ponudbi: čeprav je bilo na njen račun tukaj izrečenih že kar nekaj kritik, se meni ni zdelo slabo. Vsaj v primerjavi z barakami na Pohorju je recimo Hitova brunarica pri spodnji postaji Dolenčevega Ruta videti kar profesionalno. 400 SIT za belo kavo je sicer hudo, ampak sem jim odpustil ker so vsaj vrteli slovensko muziko. Res da bolj v stilu Atomik Harmonika, ampak tako pač je na smučiščih, saj tudi avstrijska 'apres' glasba ni niti malo boljša. Vsekakor ni bilo tako kot na Pohorju, kjer na nekaterih kočah vrtijo tudi do 50% hrvaške (jugoslovanske) glasbe .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2006 5:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

pa se kranska le malce zeloo počasi popravla..hude slike
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2006 5:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


morel je napisal/a:
kranska le malce zeloo počasi popravla


Če bo šlo s takim tempom naprej, vsako leto ena nova naprava (sploh če bo še kakšna izklopna) je to v primerjavi z ostalo SLO (razen cerkna) zelooooo hitro.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


Po dolgem času zopet bil v KrG.. še vedno polno snega, nič ljudi, zelo solidne proge.

miki je napisal/a:
Še komentar k gostinski ponudbi: čeprav je bilo na njen račun tukaj izrečenih že kar nekaj kritik, se meni ni zdelo slabo. Vsaj v primerjavi z barakami na Pohorju je recimo Hitova brunarica pri spodnji postaji Dolenčevega Ruta videti kar profesionalno.


S kolegom hočeva na pico -> Pr'Pic nama povedo, da imajo bolj majhne in slabe pice in naj greva raje v hotel Prisank (predaleč za pancarje) al pa Pr'Klobasc kjer imajo tudi dobro lasagno (mislim, da se jim sploh ni dalo delat). Situacija Pr'Klobasc - ponovno nekoliko zdolgočaseno osebje, o lasagni ne duha in sluha, prostor čisto zakajen od prežganih klobasc (saj bi si glede na ime lohka mislu, sem pa tut čuden). Naslednji premik Pr'Juhc: v ponudbi naj bi imeli razne jedi na žlico, nekaj na žaru in tudi dnevni menu. OK super... Najprej čakava natakarja, ko se le primaje ga vprašava kaj je danes za kosilo on pa: "Ja nekaj bomo že našli!" Halo.... Ne si pustit uničiti dneva si rečem in nekaj poiščem na jedilnem listu. Za pijačo pa seveda naročim Laško, dobim pa točeno Union, ki je zelo sumljive kakovosti in vonja. Lepo prijazno rečem, da sem naročil Laško on pa mi nazaj zabrusi, da je bil sigurno Union, ker drugega takoalitako nimajo. OK bom preživel si mislim, ker se mi res ni dalo kregati... No malo za tem pa opazim kozle pri sosednji mizah HALOOOO!!!! Pika na i pa je bila, ko ni hotel izdati računa in je cifro povedal kartako iz glave, dam denar in grem za zelo dolgo časa nekam daleč proč od gostinske ponudbe, ki pade pod Hit Alpinea... Veliko raje se bom premaknil do kakšne duge dobre gostilne ali picerije, ki jih ne manjka ali pa do kake privat brunarice na vročega psa!!!

Vtis Pr'Gurman je bil boljši, vendar pa tam nisem jedel, sem samo nekaj popil in je vsaj osebje delovalo prijazno!

In to naj bi ti bil monden turistični center, bljah... No vsaj smučarija je bila super, samo tale fiksna Vitranc I pa res mal najdea (maš kar prov Miki)...

Pa še nekaj - redarjev na parkirišču raje ne bom omenjal, pa tega ne kako so si na vrhu dolenčevega ruta žičničarji prelepili okna z folijo, da se nič ne vidi notri v kabino...

Nove naprave in urejeno proge bodo premalo, če se ne bo kaj premaknilo v glavah (seveda je tukaj krivo vodstvo, ki ne zna zmotivirati zaposlenih). Primer iz Cortne - troseda s tekočim trakom, na vsaki strani traku stoji en žičničar, celo jutro te pozdravlja in je nasmejan, vsak sedež ti nekoliko pridrži, tako da je (kljub traku) čim manjša verjetnost, da bi te udarilo pod koleno. To je na žalost v KrG redkost in ne pravilo...

No zlajal sem se, jutri pa novim sneženim dogodivščinam na proti...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2006 9:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Zgleda da sem pri izbiri lokala pač spet imel srečo.
Redarjev v mojem prispevku nisem omenil, bom pa zdaj: cesta proti parkiriščem je bila prejšnjo soboto zjutraj ledena, neposipana, na parkiriščih kaos, vmes pa so hodili trije tipi ki sami sebe imenujejo redarji, vendar predvsem niso urejali parkiranja. Eden je raje gledal vstran ko smo se vozniki mučili po ledu, drug je skomigoval z rameni, tretji je izdavil nekaj takega kot 'peljite naprej ... nekaj boste že našli' ... skratka, škoda da jih plačujejo .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2006 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja na pico pa pejte h Kotnik kukr majo najbolše v Slo.!!!!!!!!!!
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 18, 2006 10:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Če pustiva ob strani da je Kotnikova pica meni absolutno premastna (saj vemo, stvar okusa ), ostane objektivno dejstvo da je Kotnik malo predaleč od smučišč da bi sredi smučarskega dneva skočil tja na pico ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2006 5:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

a v tistih dveh "gostiščih" pri Kekcu še vedno ponujajo samo hod dog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 6 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Stanje na progah 2005/06
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB