Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » TAM-ov teptalec snega GAMS

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 TAM-ov teptalec snega GAMS « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
jnova60
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 1:50 am    Naslov sporočila: TAM-ov teptalec snega GAMS Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2010 2:10
Prispevkov: 15
Kraj: GUNCLJE

Lepo pozdravljeni vsi na forumu. mene zanima vse v vezi s tamovim ratrakom (GAMS) . če ga je kdo upravljal, če ga je kdo slikal bi prosil za slike,če se kje kakšen prodaja bi prosil za info. zanima pa me tudi ali je ta zadeva delovala ali so bili v glavnem po garažah. vsem hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 8:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Kolikor sem se pogovarjal z ratrakisti je bila scena zelo podobna tej z Formaticom:

- vsaj 2.000 kg pretežak in zato neprimeren za teptanje, dober pa za razgrinjanje umetnega snega.
- Tamov motor se je rad pregrel in je precej hitro rabil generalko.
- zaradi neprimernega jekla se je cel skrivil in tudi kak del je rado odtrgalo.
- freza mislim, da je bila enodelna.
- mislim, da je bil plug enodelen.
- kolikor hočeš manjših napak, ki ti zagrenijo življenje.
- že ob projektiranju zastarela hidravlika, moderno je rezerviral Kassbohrer.

V glavnem so jih nabavili le zaradi carinskega "embarga", ki ga je takrat zganjala bivša država, a takoj ko je bila možnost so se jih znebili in menjali z Kassbohrerjem, ki je bil takrat merilo kvalitete.




p.s.
Mislim, da ga je na Gunclje brez veze vlačit. Dokler nimate umetnega snega je celo stari Ratrac bolj uporaben. Če uredite zasneževanje, boste pač morali malo pokraspat in nabavit kaj bolj uporabnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jnova60
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2010 2:10
Prispevkov: 15
Kraj: GUNCLJE

Ledenko hvala za informacije! Ja naš RATRAC u Guncljah je sicer v letih ampek še sedaj v precej dobri kondiciji. Pomanjklivosti sta po mojem mnenju dve: bencinski motor,nimamo freze. temo pa sem odprl ravno zato ker je bil eden naprodaj v Kropi. Bil je stacioneran na Zatrniku(saj mislim tako), kjer je deloval samo dve zimi nato pa je smučišče nehalo obratovati. Letnik izdelave 1987 malo delovnih ur pa frezo je imel,ter vseh 10 novih gum,diesel motor pa 190 konj. cena je bila 3500 eur pa so ga hitro prodali,sedaj pa mi neda mira da nebi zvedel kaj več o gamsu. Aja če bi pa znal kje kej pokrast bi se pa verjetno zanimal za kakšnega PB-ja za ene 100 jurjev. sam škoda ker se s prazno rito ne da kakat. A progo v Guncljah poznaš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Progo poznam kolikor sem jo videl s ceste od daleč.
Bencinar naj vas ne moti preveč. Verm, da tale Ford kuri ko zmešan, a v najboljši sezoni ne boste napravili 100 delovnih ur, torej 200-300 litrov bencina, kar miže pokriješ z eno sončno nedeljo.
Če se konkretno organizirate, progo zasnežite in poskrbite za spremljajočo ponudbo bi to moralo biti eno redkih majhnih smučišč z dobičkom, saj lahko črpate iz istega bazena kot Krvavec. Ste sicer miniatura, a v centru in to čez teden na nočni smuki veliko šteje.




p.s.

P.B je bil sinonim za kvaliteto v Gamsovih časih, zdaj niti ni več. Za vaše potrebe bi jaz iskal nekaj v rangu 25.000 evrov in kakih 5.000 delovnih ur. Recimo Bombardier bi bil ravno pravšnji, saj nima veliko elektronike in ga lahko skoraj sami popravljate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomic sl12
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 20:21
Prispevkov: 197
Kraj: maribor

Sicer pa tudi za okrog 30.000 euro dobiš pb 300 z okoli 5.000 delovnimi urami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jnova60
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 7:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2010 2:10
Prispevkov: 15
Kraj: GUNCLJE

Stvar pri nas v Guncljah je taka,da je Mestna občina Ljubljana (tovariš Jankovič) lansko jesen rekel,da občina v smučišče nebo vložila niti centa ker je smučišče neperspektivno,društvo ki pa ima pogodbo o upravljanju smučišča sklenjeno z lastniki zemljišč pa nima sredstev za osnovno vzdrževanje. Tako se nas je letos zbralo nekaj vaških intuzijastov,ki imamo kar nekaj tehničnega znanja.Odločili smo se da je treba v gunclje zopet pripeljati ratrak. Iz lastnega žepa smo nabrali denar in nabavili 40 let star teptalec znamke ratrac ki je odličen, vendar sem bil mnenja da bi za sorazmerno majhno razliko nabavili gamsa. Ima dvojno kabino zadaj frezo in diesel motor,kar se za take vrste delovni stroj spodobi. Žal so enega v Kropi prodali ,če pa še kdo ve za kakšnega pa naj le piše. Dobrodošle bodo tudi kakršne koli informacije in slike. vem da bi se za cca. 30 tisoč evrov dobilo spodoben stroj samo to je za nas prevelik zalogaj. S kartami ne pokrijemo stroškov,ker se za smučanje poberajo samo prostovoljni prispevki. Ko bo zopet zapadel sneg pa ste vsi vabljeni na smučanje ali pa samo na ogled smučišča in našega stroja. Lep smučarski pozdrav pa cele kosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


Na smučišču Bukovnik al kako se mu že reče so enkrat prodajali gamsa... in sicer zrihtanega gamsa... bil je na neki nemški spletni strani ko se prodajejo te stvari. Kontaktiraj uporabnika foruma tspg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jnova60
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2010 2:10
Prispevkov: 15
Kraj: GUNCLJE

BoziceK hvala za info. TSPG-ja sm kontakterov pa se mi ni do sedaj oglasu. Samo mislim da so oni GAMSA prodali. V sredo bomo spet ratrakeral,pravjo da bo lahko zapadlo do 30 cm snega. Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 8:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Enega so včasih imeli (dobili so ga od ŠC Pohorje) na smučišču Sv.Duh na Ostrem vrhu, katero je zaradi zelenih zim prenehalo obratovati...Zdaj ali ga prodajajo ali ne, ne vem...predlagam pa da pokličete na občino Selnica ob Dravi ali nekoga iz ŠD Turbina (malo poguglajte), pa se pozanimajte...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tspg
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 9:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 19:39
Prispevkov: 206


Prodali smo GAMS 190d!

Imamo pa GAMS 241td!

Motor deutz zračno hlajen! Stroj smo kupili iz poseke (Ravne) tam stroja niso znali popraviti zato so ga prodali.

Jaz sem popravil elektroniko, sprednje osovine nove,...

S strojem sem delal celo sezono in morem reči stroj gre kot raketa. V primerjavi z PB 170, PB 200 je tank. Plug ima več funkcij kot PB 200, freza pa prav tako paše od Pisten Bully-a.

Kar se hidravlike tiče je enaka kot pri PB 170, 200 samo, da ima upravljani ročici namesto volana. Gams ima SAUER GETRIEBE hidravliko ter elektroniko, PB 170 - 200 pa MOOG hidravliko ter elektroniko.

Kar se tiče delovanja hidravlike enak sistem le različen proizvajalec!

Res pa je, da je treba ojačati podvozje samo to je najmanjši problem par diagonalnih ojačitev,.. pa stvar dela kot šus!

Kar se tiče pregrevanja motorja ni res. Motor ja zračno hlajen zato je zelo pomembno, da se ne ugasne takoj ko prehaš delati z njim. Sicer se res lahko zgodi, da temperatura v motorju naraste in naredi škodo!

Gams 241TD je zelo hiter, ko pa se ga navadiš se ga da prav lepo upravljati.

Enega, ki deluje imajo še v Vuhredu GAMS 241td, sem ga pred letošnjo sezono poštimal, niso moglo verjeti kako to gre, ko sem ga šel še stestirati po snegu so samo gledali in se čudili

Če potrebujete pomoč pri gamsih me pokličite, vse se da poštimat

Tel: vam pošljem po ZS.
_________________
http://bukovnik.net

lp: Franjo Grobelnik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jnova60
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 11:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2010 2:10
Prispevkov: 15
Kraj: GUNCLJE

Tspg hvala za odgovore. Men se zdi GAMS ful hud stroj.Kaksna pa je razlika med 190 d pa med 241td razen v motorju in turbini. Zanima me tudi poraba goriva. pa prosu bi te za kake fotografije. Aje pa zanima me ce imajo gamsi jeklene ali aluminjaste precke na gosenicah. Ker vidm da se na gamse spoznas te prosim se za kaksne okvirnecene teh strojev.Lep pozdrav!
_________________
PREVIDNOST JE MATI MODROSTI!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tspg
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 19:39
Prispevkov: 206


Gams 190 ima preslab motor nasploh mu manjka moči za frezo! Ampak vseeno je kos strminam!

Poraba našega Gams 241td približno 10l/h. Odvisno v kakem bregu delaš in kaj delaš: samo frezaš, frezaš in zraven režeš sneg z plugom,..

Gamsi imajo v osnovi jeklene gosenice vendar ni problema, zamenjaš pogonski zobnik in namestiš aluminijaste gosenice od PB.

Cene od 6000 do 9000?.
_________________
http://bukovnik.net

lp: Franjo Grobelnik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jnova60
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2010 2:10
Prispevkov: 15
Kraj: GUNCLJE

Ful majhana poraba za tak stroj.A sta kabina pa notranjost ista kot pr190-ki? A kej ves od kdaj pa do kdaj so jih delal v Tamu?Mel je 190-ko en mozakar v Kropi je naredu ta velik servis zamenjal vseh 10 gum pa spredaj osovino,prodajal pa ga je za 3500 eurov. Smo predolgo razmisljal pa ga je prodal. Mi je se dons hudo! Mogoce se pa cez poletje najde kje kaksen 241 td.Tspg bi ga enkrat k vam prsli pogledat,ce je mozno? Lep pozdrav!
_________________
PREVIDNOST JE MATI MODROSTI!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tspg
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 8:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 19:39
Prispevkov: 206


lahko!

v četrtek, petek, soboto bom zagotovo delal z njim lahko pridete na vožnjo!
_________________
http://bukovnik.net

lp: Franjo Grobelnik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jnova60
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2010 2:10
Prispevkov: 15
Kraj: GUNCLJE

Z veseljem se bomo odzvali povabilu. Cifro tvojo mam tko da se samo se s fanti zmenmo ker dan gremo. Komaj cakam da vidm stroj. HVALA!!!
_________________
PREVIDNOST JE MATI MODROSTI!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » TAM-ov teptalec snega GAMS
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB