Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Akrobatsko in ekstremno smučanje » Trik ski / Acro ski / balet na smučeh

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Trik ski / Acro ski / balet na smučeh « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Živa&John
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2010 4:43 pm    Naslov sporočila: Trik ski / Acro ski / balet na smučeh Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:42
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

Ta disciplina akrobatskega smučanja (Hot Doga) je bila včasih zelo priljubljena med avantgardnimi smučarji, imeli smo državne, evropske in svetovne pokale. Tudi na dveh olimpiadah je bila demonstracija. Po odločitvi, da se na OI ta zvrst športa ne sprejme, pa je šlo vse navzdol. Vedno manj tekmovalcev, manj tekem?.. Trenutno tekmovanj sploh ni več, je pa zadeva precej ?simpatična? za kakšen ?šov?, predvsem pa za lastni užitek in popestritev smučarije.
Sva ena redkih, še aktivnih ?plesnih akrobatov? na snegu. Ker nebi rada, da vse skupaj utone v pozabo, sva pripravljena zainteresirane naučiti par osnovnih trikov. Če bi se zadeva ?prijela?, pa lahko nadaljujemo z zahtevnejšimi akrobacijami.
V letih, ko je bil Acro Ski na vrhuncu razvoja, se je naša oprema precej razlikovala od alpske, predvsem po dolžini smuči. S karving opremo pa se je tudi dolžina smuči izenačila in misliva, da ni več ovir, da se ?smučarski triki? malo bolj popularizirajo. Leta in smučarsko znanje niso pomembni, važna je le želja po ?nekaj novega?. Teren za izvajanje trikov mora biti bolj položen ? kot npr. Mojca, Kekec v KG. Prvič bi se dobili na kakšni nočni smuki, morda že med tednom.
Preden se začnemo meniti kje in kdaj se dobimo, pa naju zanima, koliko vas je zainteresiranih za učenje trikov. Prijave, pripombe in želje sporočite v tole temo, na ZS, ali pa na mail.

Tule je pa še link do tematike na TV: http://tvslo.si/predvajaj/zakaj-pa-ne/ava2.60313428/

Živa & John

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Živa&John
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2010 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:42
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

Jutri, v nedeljo, 21. feb. bova na Črnem vrhu (Idrija - Ski Bor, "družinsko smučišče"). Če se želi kdo pridružiti - dobrodošel / dobrodošla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Živa&John
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2010 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:42
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

Nadaljujemo v soboto, 6. marca: nočna v Kranjski, Dolenčev rut, ali pa Kekec - odvisno, kje bo bolj frej.

Hkrati imamo tam tudi srečanje smučarskih akrobatov - veteranov. Živahno bo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Zala
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2010 8:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2010 20:19
Prispevkov: 1


Pozdravljeni,
moje ime je Zala in prihajam iz Kranjske Gore. Pravkar sem po televiziji videla prispevek o baletu na snegu, ki me je navdušil. Sama sem trenirala alpsko smučanje dobrih 10. let in imam narejen tudi tečaj za učiteljico alpskega smičanja 1. Poleg tega pa obiskujem 3. letnik umetniške gimnazije za sodobni pes v Llubljani. Tako smučanje kot ples sta pomemben del mojega življenja in ves čas sem se spraševala, kako sta me lahko pritegnila tako raznolika si športa. Lahko si mislite, da sem ob gledanju tega prispevka končno dobila idejo, kako obe dejavnosti združiti. Če Vam ni odveč sem z Vami pripravljena navezati kakšen stik...
Lep (in ne preveč žalosten) konec zime Vam želim,
Zala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Živa&John
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2010 12:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:42
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

Bravo Zala, ravno takim, kot si ti, je namenjeno tole pisanje in snemanje oddaj. Če imaš čas, se lahko že jutri popoldne dobimo v Kranjski, ko se vračava iz Planice. Danes sva na nočni malo "plesala", pa kaj dosti se že ne da več, ker sneg zelo popušča. Bolj podrobno se dogovorimo na ZS.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Živa&John
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:42
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

Nadaljevanje v soboto, 27. marca na Rogli - Mašinžaga - ob snežnem parku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Živa&John
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2011 11:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:42
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

Tale "kulturniško" podaljšan vikend bova izkoristila za snemanje kratkih "šolskih" filmčkov z napotki za izvajanje osnovnih ski-akro-plesnih trikov.

Vsi linki na YT bodo objavljeni tu.

Snemala bova pa v Ribnici na Pohorju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Živa&John
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 4:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:42
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

Tule je poskusni posnetek ene od osnovnih lekcij:

http://www.youtube.com/watch?v=7L1g1eqzPlM

Malo bo treba še na kvaliteti slike delat. Ampak, vidi pa se, kako naj bi izgledal posamezen lik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Akrobatsko in ekstremno smučanje » Trik ski / Acro ski / balet na smučeh
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB