Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nastavitev vezi oz. teže pri vezeh

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Nastavitev vezi oz. teže pri vezeh « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 11:09 am    Naslov sporočila: Nastavitev vezi oz. teže pri vezeh Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Pozdravljeni,

včeraj se mi je spet zgodilo, da mi je sred ovinka smuč enostavno dol padla. Prvič sem imel nastavljeno na 75 kil, pa mi je že pri lažjem ovinku dol padla (takrat sm mel 70 kil). Včeraj pa sem mel naštelano na tam okol 90 kil (mam jih 75) in mi je spet dol padla v ovinku.

Zdaj pa vprašanje, na koliko si naj nastavim, da se to ne bo dogajalo, hkrati pa mi ne bo skija ostala na nogah, če me orng razmeče.

LP!
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Za zacetek poglej ce imas okovje sploh pravilno nastavljeno (glede na dolzino cevlja, ne na tezo). Ogromen del pre-releasov je povezan prav z napacno nastavitvijo okovja (prevec/premalo skupaj) in ne z nastavitvijo povezano s tezo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

mislim da je, vsaj upam da je. dobil sem tako kot se je na servisu nardila montaža. lahko pa popoldne eno sliko gor prilimam, ker res ne vem, kako na tesno mora biti narejeno.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

ne vem če je važno, ampak ko pancar dam na skije, se zadnji avtomat, lih preden se zapre, malo nazaj prestavi.

še slike



_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 7:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


No, definitivno problem ni v kilaži. Če reš ne delaš kakšnih zelo napačnih gibov, potem ti ob rahlih zavojih ne bi smelo vržti ven niti pri še manj zategnjenih vezeh.

Tako na uč je videti, da definitivno niso vezi premalo skupaj. Prej za kakšno malenkost preveč, bi bilo pa treba v živo pogledat . Poskusi nastaviti točno na dolžino pancerja (če vezi seveda imajo skalo za nastavljanje, čeprav dvomim da bi zaradi tega metalo ven. Možno, da je vez poškodovana?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 1:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

roxky bi se kr z bobom strinjal, da pa bolj razdelam: A mehanizem skrit v ohišju točneje fedra je počila B skala na eni izmed vezi ne prikazuje realnega stanja napetosti mehanizma. V kolikor je v tvojem primeru možnnost A ali B pozabi na te vezi in začni iskati nove. Kot možnost C izraba sm. čevlja na sprednjem in zadnjem delu - rešitev ploščice na čevelj ali pobrusiti čevelj ali oboje hkrati. Obvezno preveri ali je vez montirana v središče, oznaka na čevlju in oznaka na smučki morata biti poravnani, kar je logično - seveda pri zaprtih in vpetih vezeh. Kot opciji D in E sta tu še nedelujoča podložna plošča v kombinaciji z pre "mehko" smučo ali pa zamaknitev levo - desno pri montaži. O sami nastavitvi skale pa poznam premalo podatkov da bi ti lahko pomagal, saj je le-ta odvisna od mnogih faktorjev, lp

PS rahla zamaknitev vezi tik pred zaprtjem je normalna - če pa ta zamik izdatno prekaš tistega na drugi smučki, je možen tudi mahanski problem pri zatičih pod peto
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 8:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

hvala vsem za pomoč.

ata je pred časom odkril serviserja blizu nas, ki je več let servisiral smuči svojega poba, ki je treniral. menda se dobro spozna, tako da bom kr njemu peljal smuči skupaj s čevljem, pa bom videl, kaj bo rekel. sam ne bom mogel to rešiti.

lp
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 9:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Zares ti iz slike ne znam povedati ali je ok ali ne. Pri mojih vezeh (Fischer RC4 Z16 in Z18) imas zadaj en vijak s katerim premikas vez (peto) naprej in nazaj (po mm ali 2 v koraku). Ko zapnes cevelj v vez mora biti ta vijak poravnan z vezjo. Ce je prevec zunaj, ali prevec notri v vez, potem vez ni nastavljena pravilno. Kako gre ta nastavitev pri doticnem okovju pa na zalost ne vem. Vendar pa imajo ponavadi okovja eno "grobo" nastavitev. Tako se pri Fischer/Tyrolia/Elan ze pri montazi nastavi dolzina freeflexa na eno stevilko cevlja natancno, "fino" nastavitev pa potem delas s tistim vijakom na peti. In pri malenkost napacno nastavljeni vezi ti bo definitivno metalo ven... ne glede na to, na kaksno tezo bos imel nastavljeno.
PS: Montaza na sredino smuci ni pogoj za pravilno delovanje vezi. Vez je lahko zmontirana tudi par cm naprej ali nazaj, pa bo vez se vedno pravilno delovala. In recimo v tekmovalnem svetu se montaze izven centra uporabljajo bolj pogosto, kot montaze direktno na sredino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Popov
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 12:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 13:02
Prispevkov: 13


Ce mas 75 kil in mas nastavlen na 90 potem ni variante da ti ob
normalnem oz.rekreativnem gibanju vrze pancer iz vezi in glede na sliko
je dobro nastavljeno, mozna sta 2 problema:

1) kilazo moras nastimati na prednjem"kosu" vezi ter tudi na zadnjem tako da preveri to drugace pa

2)vez je pokvarjena tudi to je mogoče pojdi na servis in vprasaj ce je vez dobra se je tudi meni to dogajalo pri vezeh za tekmovalni slalom tako da to je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R13
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2010 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2010 12:26
Prispevkov: 1


Pozdravljeni!

Ne bom odpiral nove teme ampak bom kr tukaj vprasal... Imam 65kg na vezeh pa je nastavljeno na 9. Ce me spomin ne vara je 9 = 90kg. Torej morem sedaj spredaj in zadaj vez nastavit med 6 in 7?

Hvala za odg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2010 1:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


jst mam vezi ELX 12 (elan slx). pri 75kg imam naštimano na vezeh 7. pa se mi zdi čist preveč. sem dvakrat kar lepo padel...pa mi smuč ni odpelo.
prej sem imel ELX 11, pa sem imel naštimano okol 8-9. pa je bilo ravno prav. smuči so se odpele kadar je bilo to potrebno.

se mi zdi da je veliko odvisno tudi od vezi...
bo pa kakšen ekpert to bolj točno razložil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2010 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Mogoče bo to pomagalo....

http://www.dinsetting.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SpidiGonzalez
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 2:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2010 19:06
Prispevkov: 18


OK ker je moja tema zaklenjena bom pač tukaj vprašal, če lahko:

Kot sem že omenil, smučke so speedwave 14 (176), vezi so do 12, imam 140kg, 195cm, pancar dolžina 360, srednji-dober rang smučarja.

Problem je v nastavitvi vezi, ker vsi DIN kalkulatorji in tabele "nesejo" samo do 95kg. Opazil sem tudi da velikost čevlja igra zelo veliko vlogo, ker se din z velikostjo zelo manjša, nekako bi pomojem 12 moralo zadostovat tudi do 150kg če je pancar 330+mm.

Torej kakšno nastavitev mi priporočate zame? Bo 12 za ziher dovolj da se mi ne bo odpenjalo za brez veze?

Hvala za kakršnokoli pomoč, evo še tabela:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 7:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Zadnjo vez zategni do konca pol pa 3/4 obrata nazaj, sprednje vezi zategni do konca pol pa en obrat in pol nazaj. Pri teh nastavitvah je treba upoštevati podlago po kateri se bomo smučali, za mehkejše pogoje naj bo sila ki je potrebna da se vez odpre manjša, za trdi sneg pa večja, lp
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 7:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


12 bo čez glavo dovolj. Odpenjala se ne bo. Prej obratno.

To "pravilo" koliko obratov vijaka narest je pa, oprosti, butasto. Zakaj le je potem skala na vseh vezeh?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nastavitev vezi oz. teže pri vezeh
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB