Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Snowpark na Pohorju

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Snowpark na Pohorju « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 11:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Citiram:
Vem da me bodo zaradi zapisanega nekateri, predvsem mlajši uporabniki, sovražili: kak fajn ! Za boxe, rejle, kickerje, lendinge (sem prav zapisal vso to novodobno sr***e ??), parke itd. ni škoda snega?

Eh, saj so verjetno že navajeni, da "se ne splača" bit jezn. Tak kot si ti navajen na "naravovarstvenike", ki vedno najdejo kakšnega posebnega hroščka na kateri od tras, kjer bi lahko smučali... ker oni pač ne smučajo. Vsaka stvar je za kaj dobra in za kaj slaba, stvar perspektive je kdo je bolj in kdo manj vesel...

Citiram:
in lani jeseni sem bil dovolj pogosto na Pohorju, da si upam trditi, da nisem videl nobenih zemeljskih priprav za kak park

Tako je, zemeljske osnove letos ni, tam je bila prej speglana proga. Ker je zadeva nastala zelo na hitro v letošnji sezoni in se pred sezono kolikor vem še ni nič konkretno razmišljalo o tem parku.
Sem pa prepričan, da če bo zadeva zalaufala, bodo že kaj iz zemlje narili tam za naslednjo sezono, kot praviš lenko...

Citiram:
Da bi pa zasnežili Videc, ali pa progo mimo Luke kot se spodobi (= da na njej ne bi več bilo šodra), pa je škoda snega? Whatever, ampak Pohorci že vedo kaj delajo, kajneda ... itak ... pa kaj se jaz sploh vtikam v delo profijev ??

Kakorkoli, upam da boste "neuporabniki" parka uspeli pogrešati tistih nekaj kubikov snega, za "šoder" na smučišču pa tudi verjamem, da bi pri tem topništvu to skoraj lahko uspeli pokriti, ne glede na to ali je park ali ga ni...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2011 2:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Podpiram....sicer pa sem si letos malo pogledal zadeve V Alta Badii in Passo San Pelegrino....OK zadeva za mladino...no ja, pa stari smo tud malo skakali, tak da še nismo vsega pozabili..... Miki, ne bit no zatežen...Peace...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2011 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Snowpark Pohorje
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2011 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, moram še jaz malo lonček pristavit, skrajni čas, da so postavili park na Pohorju, bolje pozno kot nikoli. Tukaj nimaš kaj, mularija ne mara več smučat na klasičnih dilah, ker jim je z njimi dooooolgčas. Moj starejši, ki ima 21 let je že odpisal park, samo še freeride in klasika (na robnikih), mlajši (16 let) pa še rad drgne po parku, čeprav ga je starejši zdaj navlekel na 'ceuca' . Smučarska industrija je našla tržno nišo za otroke in mladostnike med 6 in 18 let - Freestye dile, saj hodiš na vzhodno Tirolsko, v Sillianu, Lienzu in St.Jakobu lokalni otroci vozijo samo še s freestyle dilami, boardi so šli v pozabo, še 5 let nazaj sem tam videl vsaj 40% deskarjev v parku, zdaj je deskarjev samo še za vzorec, pa so to vaški otroci/mladostniki, da ne bi o kakšnih mestnih razvajenih nadutežih. Še v Turrachu so lansko sezono naredili park. Ne moraš otrokom vzeti 'sneg' za tistih par sto metrov za kickerje, raile, skakalnice..., to je danes način življenja, status odraščajočih mladostnikov. Zaradi njih bodo družine prišle na Pohorje, njihovi otroci hočejo park, pa ga na Pohorju ni bilo do zdaj.
Jaz sem kritičen tukaj samo do tega, ker se ti mladostniki-freestylerji ne naučijo smučat kot je treba, to mi je padlo v oči med mojim opazovanjem le teh na smučiščih. Kaj pa potem ko odrastejo, kaj bodo punci pri 19/20 letih rekli, da grejo v park (peskovnik) skakat, haha, katera jih bo pa resno jemala. Konec koncev sem tudi jaz skupaj s sinovoma užival na raznih igračkah v parku, saj smo fantje večni otroci ane, hehe.
miki kot pravi fischerpro3, ne bit preveč zategnjen, .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freeskifreak
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2011 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Feb 2011 22:41
Prispevkov: 10


Park bi moral biti na vseh smučiščih . Na žalost je pa park precejšen strošek za smučišče. Park mora biti redno vzdrževan in pregledan (poškodovane drsne površine na railih box-ih in ostale stvari.) Npr: na smučušču Kronplatz dela ratrak vsak dan 3 ure in nekaj ur šejprji šejpajo in pregledujejo park. Čez cel dan pa se tam vozi 10 freestylerjov na pro line nekaj več jih je na medium line in še več v easy line. To sem videl v januarju med tednom v nizki sezoni pa vseeno je potrebno delo v parko. Je pa res da je park kraj kjer se zgodi največ poškodb glede na število ljudi ki se zadržujejo v parku. Če si resen freestyler in hočeš vedno več delati različne trike ti kakšen zlom na leto ne odpade. Največkrat pokne kakšno zapestje kak prst smučarski palec je pogost in kakšna ključnica. http://www.fsp.uni-lj.si/COBISS/Diplome/Diploma22053620MatelicTomaz.pdf priporočam branje.
"fristajlanje" je lep šport samo tudi tvegan. Zanimivo pa je tudi da se največ poškodb naredi na valovih in lahkih objektih.
LP!
_________________
Switch skiing!
Sezona 2011/2012 (7x)- 1xMoelltal 1xNassfeld 2xPetzen 3x Koralpe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 6:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Če nič drugega, mi je vsaj uspelo malo poživiti to temo in pripraviti age-ja, da je nekaj napisal pod temo 'Pohorje', že zaradi tega se je splačalo malo provocirati .

Age je napisal/a:
(...) saj hodiš na vzhodno Tirolsko, v Sillianu, Lienzu in St.Jakobu lokalni otroci vozijo samo še s freestyle dilami, boardi so šli v pozabo, še 5 let nazaj sem tam videl vsaj 40% deskarjev v parku, zdaj je deskarjev samo še za vzorec, pa so to vaški otroci/mladostniki, da ne bi o kakšnih mestnih razvajenih nadutežih. Še v Turrachu so lansko sezono naredili park.

Priznam, domačinsko mularijo težko vidiš brez 3 številke prevelikih hlač in neskončno širokih twintip smučk - zanimivo da je tako ekstremno samo na V. Tirolskem, na Koroškem bistveno manj. Ampak o tem naj razglablja kak sociolog, jaz bom obrnil vprašanje: zagotovo si videl res lep in velik park v Sillianu? Menda so ga tvoji nadobudneži tudi preizkusili. Pa se spomniš kdaj so park odprli? Po tistem ko so zasnežili, steptali in uredili vse proge za alpsko smučanje! Enako vprašanje bi lahko postavil tudi Fischerpro-ju 3: koliko prog, ki imajo zgrajeno zasneževanje, je bilo nezasneženih in zaprtih v Alta Badii in Passo San Pelegrinu? Vsaj za Alta Badijo lahko trdim, da januarja takšne proge ni bilo ...

Da me ne bo imel kdo za starokopitno tečnobo: prav nič nimam proti parku, naj mularija uživa in upam da se kdo ne polomi, edino kar mi ne paše je vrstni red. Dragi Pohorci: meni Videc, mulariji park, pa bomo vsi prijatelji . Upam si trditi, da bi dodatna ponudba v obliki Videca na Pohorje pripeljala vsaj toliko dodatnih obiskovalcev kot park na Piskru - park za mladino, Videc za zategnjene starce . Bom pa v bodoče še bolj pazil pri komentarjih s Pohorja, v bistvu najbolje da limam samo še fotke brez komentarjev . Svojega mnenja seveda ne bom spremenil, bom ga pač še bolj pogosto kot do sedaj obdržal zase.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

No, pa še ena retorična...kje na V.Tirolskem in v sistemu Top skipass si konec februarja prismučal na 304 n/v?? Videc?? Nekaj se pač vedno najde...tisti ki hoče se lahko lepo nasmuča in ja pozdravljam, da so naredili nekaj za naše otroke...je pač tak, da jih ta moda začasno odvrača od konvenciolnega smučanja-vse enkrat mine.....vsak je šel skozi tako obdobje....jaz sem npr. takrat hotel biti akrobatski smučar-hotdoger.... pa se je nehalo, ko je fotr videl skakalnico na stari Fiski...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Dragi Pohorci: meni Videc, mulariji park, pa bomo vsi prijatelji

Lahko bi že prvič napisal bolj jasno, hehe.
Tukaj se pa strinjam s tabo, kdo ima CASH na smučišču, gospe in gospodje, zato prvo zasnežene proge in udobne krmilnice, potem pa park, tak odnos do gostov jaz opažam v tujini (pa tudi marsikje pri nas), bolj gledajo na tiste s pravim denarjem, mladostniki so samo posledica, itak za njih mi blesavi starši naredimo marsikaj. Jaz zelo podpiram park na Piskru, samo sem po vsem napisanem dobil občutek, da je to bolj en obupen poskus vsaj malo rešiti slabo sezono, me ne prepričate da je drugače, ker se resna podjetja tega lotijo sistematično, predvsem pa ne sredi sezone.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Borba, če lahko tako rečem, za snowpark poteka že nekaj let. Že od takrat ko so tisto nekaj malo, ukinli pri koči luka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2011 9:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Kul zadevscina. Saj res... Zakaj se je sploh ukinil park pri Luki? Tisti del proge je zelo neizkoriscen in atraktiven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2011 12:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

malo sem prebiral temo, in vidim kako nekateri nasprotujete parku.zaradi takih pa je situacija glede parkov pri nas taka kot je. no in ko je ravno nekdo omenil da bi videc na pohorje privabil vsaj toliko ljudi kot park, naj povem da jaz sem šel na pohorje ZARADI PARKA, ne zaradi videca ali ne vem katere druge proge.
in lahko ste veseli da imate kar dober park, pri nas na krvavcu pa ne morejo postaviti niti enega kikerja, boxa... in se zato vozimo bordat na pohorje, roglo in v tujino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freeskifreak
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2011 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Feb 2011 22:41
Prispevkov: 10


Problemi parkov so da če ni dovolj ljudi in interesentov se park pač pokvari propade. Tako kot je na osojščici park je obupen nič zrihtano. Kaj si moremo turisti naj zraven nesemo še lopato pa "pošejpamo" park potem pa še 1 ura ostane za vožnjo nalednji teden je pa park že isti. Park mora biti pač redno vzdrževan. Npr. Kronplatz tam je pa park kot se spodobi "šejperjev" je recimo 5 oz. čez dan se vozijo in vsake par dni park zaprejo proti koncu in "pošejpajo" vse objekte. V Kronplatzu dela tudi recimo 6 topov (januar) in pripravljajo velike kickerje. To je finančno velik zalogaj (čez dan sta 2 ratraka delala kickerje) ura ratraka ni poceni. Pač moje mnenje je park naj bo povsod kjer imajo "lokalci" dost interesa da resno naredijo park in ga tudi "šejpajo" kot se spodobi. Na primeru gerlitzna se pa točno vidi sposobni "lokalci" postavijo park potem jih pa ne briga več kaj se dogaja raje grejo na eno JOLO park se naj pa sam postavi (po nekaj dneh vožnje ko se naveličajo).
_________________
Switch skiing!
Sezona 2011/2012 (7x)- 1xMoelltal 1xNassfeld 2xPetzen 3x Koralpe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2011 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

se strinjam park je treba redno urejati, ampak če bi postavili 3 jumpe par railov in boxov (govorim za krvavec) ne bi bilo veliko dela s šejpanjem in urejanjem pa še mi bi končno dobili to kar potrebujemo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PohorskaVzpenjača
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2011 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Avg 2011 11:46
Prispevkov: 276
Kraj: Maribor

miki je napisal/a:
Vem da me bodo zaradi zapisanega nekateri, predvsem mlajši uporabniki, sovražili: kak fajn ! Za boxe, rejle, kickerje, lendinge (sem prav zapisal vso to novodobno sr***e ??), parke itd. ni škoda snega? Kolikor mi je znano, vse te zadeve potrebujejo ogromno snega, če ni osnova pripravljena z zemeljskimi deli (in lani jeseni sem bil dovolj pogosto na Pohorju, da si upam trditi, da nisem videl nobenih zemeljskih priprav za kak park). Da bi pa zasnežili Videc, ali pa progo mimo Luke kot se spodobi (= da na njej ne bi več bilo šodra), pa je škoda snega? Whatever, ampak Pohorci že vedo kaj delajo, kajneda ... itak ... pa kaj se jaz sploh vtikam v delo profijev ??


Zame osebno je snowpark potrata prostora in snega, saj smučam in ne bordam... lani sem se enkrat peljal tam preko, pa mi je na štangi smučko odpelo... upam, da ga letos ne bo oz. da bo manjši ali pstavljen drugje ( kot že obljubljajo, da bodo rušili Habakuk in da bo to stalo tam)
_________________
2013/14 1x dnevna 13x nočna
2012/13 25x dnevna 20x nočna
2011/12 23x dnevna 18x nočna

Najnovejši video: http://youtu.be/Cc4PfsCz4hI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2011 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Sam pa sem mnenja da prinese dober snow park veliko obiskovalcev. Recimo, na mašinžagi je dejansko ena vlečnica zasedena z samimi uporabniki snow parka. Pohorje če želi ostati konkurenčno v tem, nujno potrebuje večji snowpark, lani je že blo kul, vendar postavljeno vse poskusno, na koncu pa se je itak lahko ostanek snega razgrnil nazaj na obstoječo progo, vendar koliko se spomnim se ga večina ni. Ta 2 topova kaj bi letno rabili za snow park, pa se itak lahko da njim. 2 topova več na habakuku nebi nič pomenila, pa itak je sistem tam skorajda na meji. Tam kjer je pa bil lani postavljen, je bilo kar primerno, saj ni zavzel več kot 25m širine na 100m širine proge... Kar pa se itak ni poznalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Snowpark na Pohorju
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB