Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » velika planina (zaklad narave)

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Naslednja
 velika planina (zaklad narave) « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 27, 2023 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


27.5 že bager čaka da žačne rušit


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Murislav
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 22, 2023 11:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Maj 2023 16:12
Prispevkov: 1


a kdo kaj ve kaj se dogaja z novo šestsedežnico na Veliki Planini?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dominicelzi
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 23, 2023 8:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 9:32
Prispevkov: 78


Mogoče so prekinjena, mogoče delajo. Namreč dostopno cesto v vasi Krivčevo je nasulo in težko verjamem, da že dobavljajo material ali beton.

Sicer pa ena pozoomirana slika z vrha Velikega Zvoha proti Veliki planini. Se dogaja nekaj:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Husky1
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 26, 2023 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2014 12:05
Prispevkov: 24


So kr pridni:









[img]https://ibb.co/B3RLQ8G[/img]







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2023 1:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Našel sem en zanimiv link (spodaj), kjer vidimo različne "ski map", do takrat še "kao delujočih naprav". Kje so časi, ko so obratovale vlečnica Purman, Tiha 1, 2 in 8.....

https://skimap.org/skiareas/view/1972
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 12:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Popravite me, če se motim, ampak jaz ne vem, da bi kdaj delalo vseh 8 naprav. Me tudi zanima, če kdo ve, zakaj so se imenovale naprave Tiha 1,2 in 8. SO morda načrtovali več naprav v Tihi? Na skupno število naprav najbrž ne, saj jih ob izgradnji Tihe 8 še ni bilo 8.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smukmiha
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2020 19:10
Prispevkov: 36


Vseh 8 verjetno res nikoli delovalo, ker ne vem če sta kdaj delovali hkrati Purman in vlečnica Zeleni rob, ki je bila postavljena zadnja. Jaz sem smučal, ko je delovalo vseh 7 preden je bila postavljen Zeleni rob. In tudi potem, ko je delalo vseh 7 razen Purman. Pri Purmanu je bil problem pomanjkanje snega (veter je spihal) in ratrakiranje. Kolikor imam v spominu so Purmana bolj na ozko ratrakirali, če sploh, ostalo pa smo zvozili. Na Veliki smo družinsko v letih 82 - 90 smučali 2 ali 3x na leto po 4 dni (firma je imela kočo) in vem, da če je delal Purman je bilo meni zakon, ker na ostalih napravah je bila res gneča. Sem pa bil te sreče deležen bolj malokrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smukmiha
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2020 19:10
Prispevkov: 36


Sem pa na vlečnici Zeleni rob smučal še preden je stala na Veliki planini. Vlečnica je bila na Veliko prestavljena iz smučišča Trebeljevo, kjer smo v petem razredu imeli zimsko šolo v naravi in tudi velikokrat smo šli iz Liitje smučat tja, Po mojem se je kakšno leto celo poklopilo, da sem se peljal na vseh 8 napravah (7 na Veliki in 1 na Trebeljevem) . Ni bilo pa isti dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Smukmiha je napisal/a:
Sem pa na vlečnici Zeleni rob smučal še preden je stala na Veliki planini. Vlečnica je bila na Veliko prestavljena iz smučišča Trebeljevo, kjer smo v petem razredu imeli zimsko šolo v naravi in tudi velikokrat smo šli iz Liitje smučat tja, Po mojem se je kakšno leto celo poklopilo, da sem se peljal na vseh 8 napravah (7 na Veliki in 1 na Trebeljevem) . Ni bilo pa isti dan.


Kje so te lepi sneženi časi?!? Morda sva pa kdaj skupaj smučala na Trebeljevem hehe. Kok je svet majhen. Zdaj hodim gor samo še na suho klobaso mmmmm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 05, 2023 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Jaz sem na Velki smučal nekje 30-50 krat. Največ v začetku 70-ih let, sredi 70-ih smo imeli gor tudi šolo v naravi. Potem sem bil gor še v 80-ih 1 teden v koči, v 90-ih pa nekajkrat učil otroke (svoje). Purman niti enkrat ni obratoval, osemka pa precej redko. Če se prav spomnim Jurčka in Zelenega roba še ni bilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 05, 2023 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Mi lahko kdo razloži, v čem točno je poanta srednje postaje na Veliki Planini?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 06, 2023 10:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Mislim da poletni dostop "turistov" do hišk in Koče al gostišča Zeleni rob.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matotej
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 06, 2023 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 19:42
Prispevkov: 6


Pozimi se uporablja tudi za nočno sankanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Husky1
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 06, 2023 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2014 12:05
Prispevkov: 24


Velika planina d.o.o. obvešča, da nihalka na Veliko planino, zaradi montaže nosilnega kabla na novi šestsedežnici Šimnovec, od 10. do 12. oktobra 2023 ne bo obratovala. V tem času bo popolnoma zaprta tudi cesta Zeleni Rob – Šimnovec, omejeno pa bo tudi gibanje na območju delovišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 07, 2023 9:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Zares mi je fascinantno, da je lahko ena vmesna postaja tako uporabna slabih 200 m pred zgornjo postajo.
Je potrebno komu na Pohorju reči, da ko, če, bodo gradili novo Sleme, da naredijo eno novo vmesno postajo na Bejbiki pri Mirču .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Naslednja Stran 23 od 25

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » velika planina (zaklad narave)
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB