Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Verditz

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Verditz « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 9:17 pm    Naslov sporočila: Verditz Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Danes sem se na poti v Bad Kleinkircheim spotoma še ustavil v omenjenem manjšem smučišču, ki se nahaja približno 15 km pred Bad-om.
Smučišče je sestavljeno iz treh zaporednih sedežnic in manjšega "baby lifta" vzodlž spodnjega dela druge sedežnice po vrsti.

Že pogled s ceste na spodnjo postajo prve dvosedežnice ni vzbujal pretiranega optimizma saj vse izgleda bolj ali manj zapuščeno, proga pa neurejena, vendar sem se odločil zapeljati višje do druge sedežnice, ki pa je obratovala. Gre za sestrski tip enosedežnice kakršno imajo tudi na Krvavcu, vendar se mi zdi, da je ta v Verditzu še za odtenek počasnejša, za pot od sp. do zg. postaje potrebuje 9 minut.

Tretja povrsti, zgornja, najdaljša, je stara dvosedežnica, ki za pot do vrha potrebuje 17 min.

Proge (progi), solidne, na mestih sicer rahlo zdrsane, vendar nemoteče, ledu nisem zasledil, vprašanje je tudi če ratrakirajo vsak dan, morda ni potrebe, saj je bilo avtov vsegaskupaj okoli deset in danes verjetno ni bila izjema. Če sem povsem iskren sem po smučišču naredil le en krog, se mi ni ljubilo prevažati s počasnimi napravami, in se nato odpravil dalje v Bad.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

V nedeljo sva dan začela na Osojščici, po dveh urah sva imela gneče dovolj, spomnil sem se na Mikijevo izkušnjo od prejšnje nedelje in preselila sva se na bolj 'levo' (saj na zemljevidu tudi je ) smučišče Verditz. Tu je bila gneča le na parkiriščih in malo po enajsti uri sva s težavo našla prostor, pa še to na cesti. Spodnja sedežnica zaradi pomanjkanja snega ne dela, na srednji (enosedežnici) in vrhnji dvosedežnici ni bilo potrebno čakati prav nič. Spodnja proga je bila trda, le malo pobeljena z novim snegom, zgoraj pa ga je bilo kar precej, proga je bila kljub temu do konca dobra. Tu se seveda pokaže prednost starih žičnic. Za dodatek nostalgiji pa lahko pred vstopom na dvosedežnico vzameš odejo, se pokriješ in jo zgoraj spet vrneš v zaboj. Glede na dolgo vožnjo, večinoma skozi senčen gozd, to niti ni bilo odveč.
Na takole počitniško in sveže zasneženo nedeljo torej to sploh ni bila slaba izbira.






















Nazadnje urejal/a tomi Sre Feb 24, 2010 10:31 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Uf, tomi, tole pa so spomini na otrostvo in neke smucarske kolonije al kam sem ze hodil na to smucisce Sem pa mislil, da so vseeno sli v korak s casom medtem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2010 12:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi, si pa naredil(še boš) pravi Tour de France ta teden, najbolj me je navdušil obisk Verditza, madona, vidva z mikijem (Flattnitz, Hochrindl) sta v zadnjem času po avstrijskem Koroškem priredila pravi zgodovinsko-geografski krožek .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2010 11:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Danes sva nadaljevala turnejo po 'vaških' smučiščih avstrijske Koroške, najprej sva zavila na Verditz - bilo je prvič da sva obiskala to smučišče. Kot piše že Tomi, spodnja enosedežnica ne dela, zato se moraš zapeljati po ozki asfaltirani cesti do spodnje postaje drugega odseka, kjer nas je malo do pol desetih parkiralo maksimalno 30 avtov, od tega po moje polovica turnih smučarjev.

Enosedežnica v 2. odseku, kolikor mi je znano je to zadnja obratujoča enosedežnica avstrijske Koroške:


V 3. odseku dela dvosedežnica, ki pa ne izgleda bistveno mlajša:




Proga od vrha dvosedežnice do parkirišča je kar dolga, mislim da ima blizu 900 m višinske razlike, sneg pa tako: zgoraj nekaj cm novega, pravi tepih, v srednjem delu malo manj prijetno zaradi grud, spodaj pa začuda spet boljše, trdo, a ne ledeno:


Spustilo je samo zadnjih 200 metrov čez travnik proti spodnji postaji enosedežnice, pa še to le za odtenek:


Po dveh urah sva imela dovolj: smučišče je res 'eksotično', zanimivo in predvsem na vrhu tudi lepo, pa nobene gneče ni. Res pa je sestavljeno praktično iz ene proge in se ga hitro naveličaš. Reden gost na tem smučišču ravno ne bom postal , vsekakor pa bi mi bilo žal, če ga ne bi obiskal, glede na to koliko prog so že opustili (v boljših časih so imeli tri proge v dolino in poleg sedežnic še dve vlečnici), je veliko vprašanje kako dolgo bodo še 'živeli' ...

Glede na to da je Tomi prilepil že dovolj fotk od obeh žičnic, bom jaz raje dal še nekaj panoramskih - proti Osojščici:


Po dolini priti severu z manjšima, še zmrznjenima jezeroma Afritzer See in Brensee:


Zoom proti BKK - ju, natančneje Nationalparkbahn s progo:


Za konec pa še pogled proti našim Julijcem:


(dan se s tem seveda še ni zaključil ... )
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2012 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Ker ni nobenih poročil z vikenda , sem pogledal še na Alpinforum in našel tole:

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=117&t=41227&p=4812355#p4812355

Malo je sicer napisal narobe, obratujeta seveda sekciji 2 in 3.

Zanimiv pa se mi zdi zadnji stavek: zadnja sezona na oldtajmerskih napravah. Kaj to pomeni: nove naprave ali zaprtje smučišča???

Še domača stran, če koga zanimajo znižane cene v januarju:

http://www.verditz.at/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2012 7:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Citiram:
Ausserdem ist die heurige Skisaison vl. die Letzte Also vl. die letzte Chance mit den "Oldtimer-Liften" noch zu fahren

Meni tole deluje, kot da misli zadnja zadnja. Ali mogoce zadnja, ce vl. pomeni vielleicht.
Skoda, vem da sem tukaj bil v neki smucarski soli pred kakimi 15 leti. Pa izgleda vse se isto..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2343


ali bo to smučišče letos obratovalo
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 7:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Spodnjo sedežnico so odmontirali,... pravtako "sankaško" progo
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2343


sej ta je bla ze tko zanič .Samo lani se je nekej govorilo da bodo ustavili tudi vrhnji dve
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Glede na spomladanske ''novice'' kaže bolj slabo:

http://www.kleinezeitung.at/kaernten/villachland/3023964/verditz-fuer-bergbahnen-fix.story

http://kaernten.orf.at/news/stories/2525065/

Se pa tile Avstrijci res znajdejo. Sedeže prodajajo po 100 evrov kot spominke . In to nikakor ne neuspešno .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Verditz
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB