Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Lienz - Hochstein

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Lienz - Hochstein « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 8:50 am    Naslov sporočila: Lienz - Hochstein Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Kar nama ni uspelo konec decembra - smučišče je bilo takrat zaradi priprave proge in tekme za svetovni pokal zaprto - sva nadoknadila včeraj, 29. 1. 2010. Od Flattacha do Lienza je navszadnje samo 40 minut vožnje, na Hochsteinu pa nova žičnica ki sem jo seveda moral preizkusiti, moja boljša polovica pa tudi rada gre smučat v manjše mesto kjer lahko popoldan še malo zaviješ po trgovinah (v Flattachu si zvečer res nimaš kaj počet, razen da sediš v apartmaju in pišeš poročila ...).

Temu se pa res lahko reče 's smučmi do avta':


Severno od glavnega alpskega grebena je včeraj krepko snežilo, v Lienzu pa se je sonce menjavalo z oblaki, vmes je po zraku zaplesala kakšna izgubljena snežinka. Ampak gremo si ogledat novo 'Kombibahn', na 2 sedeža pride ena kabina:






V 2. odseku obratuje prastara dvosedežnica proizvajalca Vito, takšna je do lani stala tudi v 1. odseku. Zgleda slabše kot katerakoli pohorska, ampak glavno da dela. En zgovoren žičko je povedal, da bi jo radi zamenjali, ampak nima pojma kdaj in predvsem kje bodo vzeli denar:






V 3. odseku obratuje dolga vlečnica s skoraj 500 m višinske razlike:


Plan prog s tehničnimi podatki: http://www.lienzer-bergbahnen.at/zettersfeld/winter/downloads/panorama-lienzer-bergbahnen.pdf

Zdaj pa proga s 1330 višinskimi metri, za razliko od podobno dolgih prog na Peci, Goldecku ali v Mokrinah je ta brez kakršnihkoli vmesnih cest in ravnin:


Strmo, prazno, speglano, čeprav je v spodnjih 2/3 skoraj izključno umetni sneg, ni prav nič ledeno:






V ciljni strmini se obe progi 1. odseka združita. Glede na to da so tukaj pred 1 mesecem vozili svetovni pokal, sem pričakoval trdo progo - in se zmotil: odličem mehek umetni sneg, brez ene same plošče :




Lienški Dolomiti:


Pa še dve fotki nove lepotice za konec:




Zaključil bom z višinskim profilom včerajšnje smuke: vem da 10000 višinskih metrov ni kaj posebnega, ampak začela sva malo po 10. uri, imela tričetrt ure pavze, zdornji dve žičnici sta stari, pa se je še dalo nasmučati do sitega. Lepo malo smučišče, še kdaj pridem!

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.


Nazadnje urejal/a miki Ned Jan 30, 2011 8:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 8:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Da nadaljujem tam, kjer sem končal prejšnje poročilo:
Citiram:
Lepo malo smučišče, še kdaj pridem!

Po treh dnevih smučanja na Južnem Tirolskem sva se v sredo prestavila na 'domače' terene, natančneje v Sillian, in nato v 'najin' apartma v Lienzu. V četrtek zjutraj je seveda bil na vrsti Hochstein. Sonce sva žal videla le na prvi vožnji, potem so se privlekli visoki oblaki, ki sicer niso posebej motili, vidljivost na progi je bila solidna:


Novost sezone je celoletno sankališče 'Osttirodler' podobne kostrukcije kot na Turrachu:


Podobno kot na Turrachu, so tudi v Lienzu postavili posebno transportno žičnico za sanke, ki poteka nekoliko desno od 'Kombibahn':


Sicer pa so bile odprte vse proge, spodaj kjer zasnežujejo so bile perfektne, zgoraj na vlečnici kjer je v glavnem naravni sneg (zasnežuje se le spodnjih 100 viš. metrov) pa se je našlo nekaj kamnov:


Kljub omenjeni pomanjkljivosti sem se - kot vedno na Hochsteinu - med deveto in dvanajsto do sitega nasmučal, proge in žičnice so bile kot vedno povsem prazne. Na sliki Fis - proga pod 'Kombibahn', letos na njej ni bilo tekme, vseeno pa je bila perfektno zasnežena in steptana. Na splošno je preparacija prog na Hochsteinu povsem na dolomitskem nivoju in vsaj za razred boljša kot na Heiligenblutu, o katerem pišem v drugem poročilu. Stopnic, robov, grud nisem srečal, ledenih plošč prav tako ne:


V 2. in 3. odseku seveda še vedno obratujeta muzejski žičnici - dvosedežnica in vlečnica, vsaka z viš. razliko preko 500m. Nostalgično in glede na obisk smučišča tudi povsem zadostna kapaciteta, ob mrazu kot je bil prejšnji teden pa sem si vseeno želel zamenjave ... :


Na travniku desno od vlečnice (katere trasa je v tem delu zasnežena) se vidi, kako malo naravnega snega je tudi tukaj na 1500m nmv:


Namesto konca: vem, da je moja 'ljubezen' do Hochsteina nekoliko nenavadna. Načeloma rad obiskujem velika smučišča s sodobnimi napravami, po možnosti v visokogorju, tukaj pa leto za letom hodim na en vaški (pardon, mestni) breg s tremi žičnicami, dve od njih sta približno tako 'sodobni' kot večina pohorskih. Ampak saj ljubezen ni racionalna . Ob prvi priložnosti spet pridem!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 12:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Preizkusil 21.2.2011 in lahko samo pritrdim Mikiju. Najmodernejša kabinka kar sem ji do zdaj preizkusil in tudi najbolj muzejska naprava zame do zdaj. Proga odlična še popoldan razen ciljne strmine in bypassa med njo in črno progo. Tam skorajda nemogoče smučati. Totalka razrita proga. Sicer pa zelo vredu smučišče za smučarja ki ima rad dolge proge. A tule le ena res dolga. Je pa tole pravo nasprotje smučišča Zettersfield na drugi strani Lienza. Tukajle je pretežno senčna lega Zettersfield pa v celoti sončen.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Zadnji dan počitnic sva smučala na nižjem, mestnem smučišču, da se privadiva na nadmorsko višino in okolje domačega kraja . Vreme je bilo boljše od napovedi, vsaj skozi oblake je ves čas sijalo sonce, ki ga je v tem času precej že na celotnem smučišču. Proge so bile dobre ves dan, celo spodnja (črna), popoldne sicer rahlo južna. Na napravah in progah je bilo prazno, le za gondole so že dopoldne čakali sankači, popoldne pa obiskovalci prireditve. Skoraj več kot ''žičniških'' je bilo ''turnih'' smučarjev. Turne sem dal v narekovaje zato, ker včasih le ti niso hodili po smučiščih. Zaključek: še en odličen smučarski dan.





















Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 59 x = 18 x Mölltal, 9 x Sillian, 6 x BKK , 6 x Turrach, 5 x Osojščica, 4 x Mokrine, 3 x Goldeck, 2 x Katschberg, 2 x Lienz, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Lepo turnejo sta si spet privoščila, kar uživam ko berem tvoja poročila in gledam fotke. Ampak pika na i je pa 'moj' Hochstein, bi se kar spet zapeljal tja. Žal pa se moram zadovoljiti s fotko narejeno na smučišču nad Belim Jezerom (tudi zelo simpatičen košček Koroške), nisem vedel da se 3. odsek Hochsteina od tam tako lepo vidi:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Miki, na tejle sliki se pa kar ponuja še 4. odsek .
Pa še glede mojega, malo pozabljenega favorita. Ne strinjam se, da tukaj smuka ne more biti vrhunska, mogoče bi prej rekel, da je ravno na takem smučišču lahko, prav zaradi praznih naprav in prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2011 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Tale je za mikija, na poti na visokogorski smučišči, še žalostni pogled na posledice toplotnega vala na Hochsteinu.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Triglavski
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2012 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2012 18:00
Prispevkov: 56


Vceraj sem bil na tem lepem malem smuciscu.Guzve ni bilo proge so bile fantasticne le dvoseda v drugem odseku je izreeedno pocasna.na njej skoraj zaspis.je pa pozitivna tocka to da ti jo zicko preden se gor usedes pridrzi da te ne butne tok.na fis progi so imeli treninge ampak se je okrog dvanajstih vseeno dalo smucat po njej.ocena dneva:8(smucisce je premalo za kaj vec)
_________________
Srecno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Sicer je minil že en teden, a vem za enega , ki ga bo zanimalo.

Prejšnjo nedeljo sva začela smuko na Zettersfeldu, ko je kmalu zmanjkalo sonca pa sva se preselila na Hochstein. Zelo dobra snežna podlaga je bila ob spodnji in zgornji žičnici, le ob srednji je bilo, presenetljivo, precej zdrsano. Ob enajstih sva komaj našla parkirišče, vendar gneče na smučišču ni bilo sploh . Par slik s srednjega in zgornjega dela:










Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 73 x = 32 x Mölltal, 13 x Gerlitzen, 9 x Nassfeld, 4 x Tromeja, 5 x Sillian, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

V nedeljo, zadnji dan vzhodnotirolske mini - turneje, sva izbrala poldnevno smuko na Hochsteinu. OK, priznam da nisva izbrala ampak sem izbral . Vem da ni najbolj racionalna odločitev da se ob zgodnjepoletnih temperaturah spraviš na najnižje smučišče regije, po drugi strani pa je v tem vremenu lega bolj pomembna od višine, in vsaj delno zasenčene gozdne proge na Hochsteinu so se mi zdele bolj obetavne kot samo 200m višji Zettersfeld, kjer so bolj ali manj vsa smučišča obrnjena na jug in brez vsake sence. Predvsem pa, to moram priznati, so me vznemirile govorice (našel sem jih na Alpinforumu, povzete pa so po zapisih v tirolskem časopisju) o morebitnem ne-obratovanju 2. in 3. odseka Hochsteina v prihodnji zimi. Celo smučišče menda prinaša s svojim obratovanjem krepko izgubo, predvsem pa je problematično vzdrževanje dvosedežnice v 2. odseku, ki je stara 40 let in povrhu proizvod 'eksotičnega' proizvajalca Wito; baje se deli dobijo samo še po naročilu.

Torej, od samega strahu da mi zaprejo najljubše smučišče V Tirolske, sva se v nedeljo zjutraj iz Kalsa zapeljala do Lienza in nato na Hochstein, čeprav je že pogled iz doline obetal precej 'pisano' smučarijo.

Tekmovalna proga pod 'Kombibahn' je še povsem bela, perfektno teptana, v senci trda do zgodnjega popoldneva:




Malo več fotk sem naredil od dvosedežnice v 2. odseku, za vsak slučaj, kdo ve če ni zadnjič :




















Pa še vlečnica v 3. odseku, med 1500 in 2000m. Po poročanju zgoraj omenjenih virov sicer sama vlečnica še ni problematična, seveda pa brez dvosedežnice v 2. odseku tudi vlečnica v 3. odseku ne bo obratovala:




Proga pa ... pač, vremenu primerna. Predvsem na vlečnici, kjer se zasnežuje samo zadnja strmina, je na sončnem levem robu bilo že precej kopno, na desni v senci pa je snega še dovolj, zjutraj je bilo še pretrdo. Progo so zožili na polovico, kar je bilo glede na skromen obisk več kot dovolj:


Črna proga ob 2. odseku dvosedežnice: tudi tukaj ponekod že primanjkuje snega, ampak zjutraj je bilo še kar vredu 'poflikano', čez dan pa se je pokazalo kar precej rjavega. Predvsem pa je bilo zjutraj zelo nemarno steptano, vsaka ratrakova 'špura' je bila od sosednje ločena z mogočnim grebenom . K sreči so se sledovi nočne nemarnosti v mehkem snegu hitro izgubili:






Posebej zabavno je bilo v zadnjem delu desne proge. Prehod čez cesto je bil itak kopen, ampak tudi malo nad cesto je proga zožena na eno 'špuro':


Podobno tudi pod cesto ... :


Za nežne duše je bila primernejša leva varianta (po cesti, mimo bejbike in nato pod Kombibahn), snega je še dovolj in tudi ob pol dveh si še našel sveže sledove teptalca:




Ob pol dveh sva imela dovolj, od zgornje postaje 3. odseka je 10 minut zeeelo zmerne hoje do planinske koče Hochsteinhaus ... :


... z lepim razgledom na Zettersfeld ...:


... in odlično hrano, za enak denar je hrana en razred nad povprečjem prehranjevalnic po smučiščih:


Pod črto: sicer sem na Hochsteinu že bolje smučal, ampak vseeno ni bilo slabo. Predvsem je smučišče skoraj povsem prazno (preštejte smučarje na žičnicah na vseh mojih fotkah skupaj ), 'turnih' smučarjev je definitivno več kot alpskih. Posledično se tudi mehke proge zelo malo razrijejo. Kar se tiče snežnih razmer, sem bil malo razočaran (če primerjem pogled na Hochstein s pogledom na Pohorje danes iz Maribora, imajo Pohorci bistveno bolj bele proge!). Po drugi strani pa kapo dol, kako lepo gospodarijo s preostalim snegom - dokler se da urediti še dve ratrakovi 'špuri', bo proga odprta. Če pomislim kako so na Pohorju lani in predlani zapirali dolino čim so se pojavile prve kopnine velikosti rjuhe ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2013 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Na silvestrovo sva zjutraj zavila najprej na 'domače' smučišče, seveda brez Hochsteina smučarski teden v Lienzu ne sme miniti. O smučišču ni kaj dosti povedati - saj smo vse komentirali že v prejšnjih prispevkih. Razen da po poročanju več neodvisnih virov trenutno ni nevarnosti da bi smučišče v bližnji prihodnosti zaprli oz. 'amputirali' 2. odsek, menda so upravljalci spoznali da tako 'varčevanje' ne bi imelo smisla. Ker pa denarja za investicije tudi ni, bodo še nakj časa vzdrževali pri življenju staro dvosedežnico. Men' je prav

Zgleda obetavno ... :


Proga ob vlečnici je bila fenomenalna ... vsaj zgornja polovica:




Pod 1800 metri količina naravnega snega hitro pada, kar se pozna tudi na progi, kar nekaj trave, zemlje in kamnov je ležalo po smučišču, ampak se je še dalo izogniti in se pregoljufati do višine 1600m, kjer se konča zasneževanje. Dalje pa spet fenomenalno:


V 2. odseku je proga odprta samo do prvega odcepa na levo in nato ob bejbiki do spodnje postaje dvosedežnice; direktno progo so ta teden šele začeli zasneževati (mislim da samo eno noč ali dve, ni bilo pravega mraza):


Spodaj sta seveda odprti obe varianti, desna 'čez travnik':


... in leva tekmovalna, ki so jo za navadne smrtnike odprli okoli 11. ure, ko je trening končala francoska reprezentanca:


Skupna zadnja strmina:


'Moj' Hochstein me ponovno ni razočaral, čeprav sem ga doživel že v boljšem stanju. Vedno znova me preseneti, kako kvaliteten umetni sneg znajo tukaj narediti in vzdrževati. Razmere pretekli teden so bile na spodnjem delu Hochsteina vse prej kot idealne, dvakrat je deževalo, enkrat je padel prst mokrega snega, vsak dan je bil plus, vsako noč pa minus - skratka, pričakoval bi drsalnice. Ampak v resnici ni bilo nič od tega, samo dober sneg, na tekmovalni progi morda malo 'cukrast', zagotovo pa niti grudast niti leden. Pohvalno, lahko bi še koga naučili svojih skrivnosti ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Poročilo s šestdnevne (od četrtka do torka) vzhodnotirolske ture začenjam na sredini, in sicer na 'mojem' Hochsteinu. Apartma sva tokrat rezervirala v Sillianu, kjer sva smučala trikrat, preostale dneve sva se vozila naokrog. V petek je bil na vrsti Hochstein, od Silliana do parkirišča pod Kombibahn je slabih 20 minut. Precej me je presenetilo dokaj polno parkirišče, vsaj 15 kombijev s hrvaško registracijo je bilo, ostalo pa sami domačini - s tem ne mislim Avstrijcev na splošno, ampak konkretno lienške tablice. Na tekmovalni progi so južni sosedje vozili državno prvenstvo, ob enih so (precej zdelano) progo odprli tudi za navadne smrtnike.

Smučarija je bila, kot je na Hochsteinu običajno, spet perfektna. Za razliko od konca decembra so odprte vse proge, tudi desna v 3. odseku kjer je samo naravni sneg (to progo sem v 6 letih, odkar se potepam po V Tirolski, šele tretjič doživel odprto in drugič v dobrem stanju). Presenetil me je zelo dober obisk, tu in tam smo celo počakali sedež ali dva na 1. odseku ali sidro na 3. odseku, edino za staro dvosedežnico v 2. odseku ni bilo zanimanja:




Zimska idila na vlečnici:






O snegu ne bi izgubljal besed: ogromno ga je in odličen je bil. Zjutraj lepo speglan, zmerno trd naravni sneg, ki je nato čez dan na soncu rahlo popuščal, v senci pa je ostajal suh. Omenjena desna proga na vlečnici ob pol desetih , zadaj debelo zasnežen Lienz (za 1. marec ne povsem običajna slika):


Proga ni kakšna buldožerska avtocesta, ampak lepo naravno zvijugana po gozdu, širine 20 - 30 metrov ... paše za spremembo:




Dalje proti dolini ob 2. odseku:






In še ob 1. odseku, tukaj je bilo zjutraj na prvi furi morda za odtenek pretrdo (zato pa pozneje tak prijeten marčevski putrček):


Vožnja s kombibahn nad glavami 'kockastih'. Zaprte tekmovalne proge niti nisem preveč obžaloval, dopoldan je bila itak pretrda:


Desna proga na vlečnici na drugi vožnji malo pred pol enajsto:


Topovi gredo na zaslužen počitek :


Leva proga malo do dvanajstih, seveda ne več nedolžna, ampak še vedno perfektna - karvanje do onemoglosti na čvrstem naravnem snegu, brez ledenih plošč, ampak tudi brez kupov. Za razliko od sončne desne proge, kji je opoldan že vidno spuščala, je na levi sneg ostal ves dan suh:


Ciljna strmina opoldne, odličen sneg. Namesto da bi plačevala (pre)drago hrano in pijačo po kočah, sva zavila v M-Preis ki leži neposredno v izteku proge na desni in ima tudi svojo pekarno:


Spet na vrhu, ob pol enih so bile proge spet prazne - kot na večini manjših smučišč kjer smučajo v glavnem 'lokalci', tudi tukaj večina smučarjev najpozneje opoldan izgine. Ker je bil delovni dan, so zjutraj na progah prevladovali penzionisti iz Lienza in okolice, ki imajo tri ure smučarije povsem dovolj:


Panorama markantnih lienških Dolomitov:


Slika s Kombibahn na tekmovalno progo, sedaj odprto za javnost. Trije dečki so pospravljali žirafe in jih zlagali na ratrak:




Še malo panorame z 2. odseka:


In še enkrat lienški Dolomiti:


Za konec: 'moje' smučišče me ponovno ni razočaralo - ni ravno neke visokogorske romantike, ampak eno lepo 'urbano' smučišče sredi manjšega mesteca. Do dveh se da prevoziti čez 10000 višincev, potem pa v Lienz na šoping :

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Zgleda da tukaj samo jaz limam fotke s Hochsteina, tokrat sva si ga privoščila na novoletno jutro 2014. Zjutraj je bilo seveda zelo prazno - Hochstein itak skoraj nikoli ni poln, na novoletno jutro pa je bil še posebno prazen.

Dobro znana muzejska dvosedežnica v 2. odseku:


Ogromno snega na trasi sedežnice ... :


... in na progi. Kljub temu so progo ob 2. odseku ponoči zasneževali, tako da smo imeli na dobro utrjenem naravnem snegu še svež Sufagov pršič:


Znan pogled z vrha 3. odseka na globoko zimski Lienz, ne vem če je trenutno v Alpah kakšno mesto s tako skromno nadmorsko višino (650m) tako na debelo zasneženo. Proga odlična, dobro steptan naravni sneg brez kopnin ali kamnov. Na pogled je morda malenkost grudasta, ampak te grudice iz naravnega snega so povsem druge vrste kot tiste ki nastanejo na umetno zasneženih progah in dajejo včasih vtis vožnje po krogelnih ležajih , :


Iz meni nerazumljivih razlogov je bila leva (tekmovalna) proga v dolino zjutraj zaprta, zato sva se enkrat peljala po desni, ki je bila uradno zaprta, na njej pa je vsaj 10 topov proizvajalo kupe perfektnega suhega snega :


Čez tričetrt ure, kolikor traja ena 'runda' na Hochsteinu, je bila tudi tekmovalna proga odprta. Spet pohvala odgovornim: 3 dni po tekmah ni bilo na progi niti ene ledene plošče, ne vem kaj so naredili, ali so celo progo 'razkopali' in ponovno poteptali, ali so pritisnili nazaj naravni sneg ki so ga pred tekmo potisnili s proge? Večkrat sem smučal dan ali dva po tekmi, pogosto na Pohorju, občasno v Kranjski Gori in Schladmingu, in povsod sem se ubijal po ledu na katerega so organizatorji tekem tako zelo ponosni. V Lienzu pa čista uživancija:






Čeprav je bilo dobro v vseh 3 odsekih, sva največ smučala zgoraj na vlečnici, kjer je največ sonca:


Malo jim zamerim da desna proga ni bila sveže steptana, res da je bila prejšnji dan zelo malo vožena, ampak z rebrci je lepše . Če že šparajo z nafto, bi raje steptali široko levo progo v polovični širini ... :




Lepo je bilo, in nobene gneče, ampak po 13. uri je Hochstein v tem času žal popolnoma senčen, zato sva se spravila v avto in se odpeljala na sonček na Zettersfeld (kratko poročilo sledi).
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 07, 2014 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Evo, danes sem bil pa jaz prvič na Hochsteinu. Moram rečt, da mi je smučišče precej simpatično - ni gužve, nakloni prog so ravno pravšnji, ima pa tudi nekakšen oldschool pridih. Pa redkokje drugje se tako gosposko lahko parkiraš 10 metrov od žičniške postaje.

Kar se tiče smučarije, je bilo na zgornji vlečnici sanjsko. Predvsem desna proga (gledano od zgoraj) me je navdušila s svojimi dinamičnimi zavoji. Ne vem, zakaj so mi take proge všeč, ker tehnično gledano niso ravno idealno zasnovane, ampak jebiga. Sneg je fino škripal, ljudi je bilo za vzorec (domačini, pa nekaj Čehov in Hrvatov), vreme je bilo pa ravno prav povprečno, da ni privabilo več ljudi, pa da je hkrati vse skupaj vseeno zgledalo kot lep dan.

Spodnja dva dela smučišča sta bila bolj uboga. Na dvosedi so bile precej neprijetne grude, tekmovalna proga pa je bila dopoldne zaprta. Ko so jo kasneje odprli, so ostale le še ledene plošče, pomešane z manjšimi zaplatami zemlje. Res je, da je Lienz pod snegom, ampak pod 1500nm je le ta precej slabe kvalitete. Ampak ob res popolnem zgornjem delu in Zettersfeldu za popoldne se sploh nisem preveč sekiral...

Saj verjetno ste o teh stvareh že kdaj debatirali, ampak: a so kdaj nameravali tale Hochstein kaj razširjevati? Oziroma, a je vsaj v planu kakšna modernizacija zgornjega dela? Saj ne, da se mi zdi nujno potrebna, samo radoveden sem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 8:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ta teden sva na enotedenski smučarski turneji, tokrat za spremembo izven Koroške in V Tirolske. Na poti v Nauders, kjer sva nastanjena, pa sva si seveda še privoščila eno od smučišč 'na sezonsko'. In kaj je bolj ob poti kot Lienz ?

Hochstein obratuje samo še ta konec tedna, potem ga - kljub še vedno več kot zadostni količini snega - zapirajo. Snežne razmere? Po pričakovanju je bilo zjutraj perfektno, potem je sneg hitro spuščal (navsezandnje spodnja postaja leži na 668m nadmorske višine), ker pa je bilo smučarjev zelo malo, se tudi mehek sneg ni skoraj nič razril. Meni je pasalo, do pol dveh sem imel 'v riti' svojih 7000 višincev, potem pa še malo 'u šoping' in dalje proti Naudersu.

Vreme je bilo solidno, na trenutke povsem jasno, občasno pa so nebo prekrili koprenasti oblaki skozi katere pa je sonce še vedno dovolj svetilo, da je bila vidljivost dobra.

Desna proga v dolino ob enajstih:


In skoraj povsem nedolžna tekmovalna proga:


Skupni imenovalec naslednjih fotk: prazno, prazno:








Leva proga ob zgornji vlečnici je bila še najbližje temu kar se tukaj na forumu navadno poimenuje s frazo 'proga je zdržala' , torej se je najmanj ojužila, na desni strani ki je delno v senci je ostala celo razmeroma trda:




Rebrca na progi, to ni nič takega. Ja, res ni nič posebnega - ampak to je slikano ob 13:22:


Za konec še enkrat po tekmovalni progi, tudi ob pol dveh si še kje ob robu srečal povsem nedolžne 'špure' od nočnega teptanja:




Skratka, moj Hochstein me ponovno ni razočaral. Danes pa greva odkrivat nov svet, bom poročal!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Lienz - Hochstein
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB