Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan 2010/11

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Elan 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
classic
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 4:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 22:48
Prispevkov: 19
Kraj: Velenje

Res je, da ni funkcionalna napaka. Ampak kam pisati, da bo vsaj malo uspešno. Če pišem na info, dvomim, da bo kaj. Pa tudi narediti nimajo kaj, razen, da avtomate zamenjajo. To pa je pri nas skoraj nemogoče.
Mogoče pa forum bere tudi kdo iz Elana?
Dejansko imajo probleme z vsemi avtomati na teh smučeh. Za ostale ne vem. Tudi moj brat vozi letošnji model in ima iste težave, kar pomeni, da gre za serijsko neobladovanje proizvodnje. Sigurno se je že kdo "bunil" pri Elanu in me zanima kaj se da doseči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 4:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Glede na to, da vezi za Elan dela Tyrolia, bi mocno dvomil, da je kvaliteta barvanja drugacna kot pri recimo Tyrolia (na Headu), Fischer in ostalih vezeh narejenih pri istem proizvajalcu. Mocno dvomim, da za Elan uporabljajo druge vrste lakiranje kot za ostale. Je pa res, da pri Fischerju (z16 in z18) sam taksnih "problemov" do sedaj nisem opazil, vendar pa je verjetno razlika med posameznimi modeli vezi. Pa se prav natancno ne gledam tega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classic
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 22:48
Prispevkov: 19
Kraj: Velenje

Vem, da ostali modeli Tyrolie tega problema nimajo. Problem vseeno ostaja.
Ker tudi sam delam na razvojnih podjetjih, poznam potek dela. Dobavitelj (v tem primeru Tyrolia) se prilagaj zahtevam naročnika. Lahko da Elan ni priznal večjih stroškov lakiranja posebne barve, lahko da je kaj v vezi z osnovno plastiko, lahko da te avtomate izdelujejo na drugi lokaciji, .....
Kakorkoli gre za Elanov top model z napako, ki je prisotna vsa ta leta. Šlamparija. To je tako kot da bi kupil Audi A8 in bi se začela luščiti barva, proizvajalec bi pa odgovorili, da je to nemogoče, ker pri A4 se pa to ne dogaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 4:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Piši jim na mail ... če so vsja malo resno podjetje ti bodo odgovorili.

Glede luščenja barve ... pred kratkim sem testiral nove SLX, ki so bile v odličnem stanju (očitno še niso dale skozi veliko testov) pa klub temu sem opazil, da je del zelene barve na vezi že odstopil... res bi se lahko bolj potrudili, glede na to da je to njihov TOP model.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 5:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


tudi pri meni je isto...ampak me res ne moti.

najbol simp rešitev bi bila, da bi bil tisti del plastike črne barve...potem tega nihče ne bi opazil.
kar je verjetno tudi pri ostalih smučeh...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Meni so vedno odgovorili. Tako, da poskusi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Qwert
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 22:21
Prispevkov: 25
Kraj: Maribor

Tudi sam vozim SLX(5 smučarskih dni), pa sem opazil samo dve črni pikici, vendar bi rekel, da je to od udarca od "pancarjev".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_nyc_
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 0:48
Prispevkov: 351
Kraj: kranj

mislim da je to zaradi tega ker pancarje ˝pucate˝ po okovju.
_________________
sezona 07/08: Krvavec 69x
sezona 08/09: Krvavec 70x. Stari Vrh 2x
sezona 09/10: Krvavec 56x. Stari Vrh 1x
sezona 10/11: Molltal 2x. Krvavec 64x. Kranjska gora 4x
sezona 11/12: kaprun 2x, Krvavec 79x
12/13: Krvavec 110x, Rogla 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 10:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Palco vzet, pa vdarit malo gor, pa gre bolše kot pa da vdarjaš po vezi.

Glede luščenja pa. Avto probaj malo z ključem počohat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classic
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 9:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 22:48
Prispevkov: 19
Kraj: Velenje

8 let sem bil tekmovalec. Star sem 33 let, torej smučam cca 28 let. Zamenjal sem nešteto parov smuči znamk Elan, Atomic, Head, Fischer. Luščenje barve na vezi se dogaja samo na Elankah zadnje 3 sezone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 09, 2010 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Če kdo še ni opazil, ima Elan 5 % prenovljeno stran in nove (prebarvane) modele online. Zelo všečne kante.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

Zdravo, mene pa zanima če je gdo vozu elanove smučke za po celcu ali za po parku?
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_nyc_
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2010 5:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 0:48
Prispevkov: 351
Kraj: kranj

imel sem pinballke za po parku, ampak sem tudi v cevca zavil z njimi.
_________________
sezona 07/08: Krvavec 69x
sezona 08/09: Krvavec 70x. Stari Vrh 2x
sezona 09/10: Krvavec 56x. Stari Vrh 1x
sezona 10/11: Molltal 2x. Krvavec 64x. Kranjska gora 4x
sezona 11/12: kaprun 2x, Krvavec 79x
12/13: Krvavec 110x, Rogla 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2010 7:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Smučal sem tri glavne smuči v kategoriji freeride: 888 alu, Spire in 1010. Od najožjih do najširših:
- 888 alu (2009/2010): dolžina 177cm, 128-88-108, R: 21,1. Smučka je lahko vodljiva, občutek sem imel da je krajša kot 177cm, robnik dobro drži. Je zelo dobra all around smučka in je zelo dobro na progah. Le na trdih (lahko ledenih) podlagah in pri višji hitrosti je težje karvat, saj je smuča relativno mehka. Zunaj urejenih prog se na trdih podlagah, skorji in južnem snegu dobro odnese. Žal pa je za deep powder še preozka. Primerna je za turno smuko in ekstremne spuste. Letošnja bo Apex, ki je praktično ista.
-Spire (2010/11): dolžina 175cm, 130-98-120, R:21,8. Smuča je širša sestrca apexa. Smuča se presenetljivo dobro, tako kot 888, le da je na južnem, celcu in skorji še malo boljša. Zelo dobro je držala tudi na ledu in trdi podlagi. Če človek ni navajen na širše smuči, potem se mora še malo navaditi.
-1010 alu: dolžina 183cm, 140-110-130, R: 23,9. Ta smuča me je, od vseh, najbolj navdušila. Prav tako, kot pri spire in 888, se tudi s to smučo lahko smuča vse. Robnik dobro drži, tudi pri karvanju po progi. Ni pa tekmovalna GS dilca, čeprav je v mehkem boljša, ker je širša in se lahko zelo nagneš v zavoju, saj pancarji ne ovirajo. Ta smuča mogoče ni za vsakogar. Morda zahteva močnejše boljše smučarje. Letošnja bo Olympus Mons, tudi tukaj ni večjih sprememb, le zelo blag rocker.

Vse tri smučke imajo malo dvignjene repe, tako da se da malo v parku peljati in igrat, ni pa to prava twin tip dila.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 14, 2010 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

_nyc_ kako so se odrezale smučke po cevcu? ker bi rad kupu smučko tko d jo mam za po parku in po cevcu.

samokham hvala lepa za predstavitev, zanima pa me kero smučko bi predlagal da bi bila za v park in po cevcu. pa ker sm bol nov v tem me zanima kaj pomeni twin tip dila?
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB