Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Zakaj bolečine v stopalih?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Zakaj bolečine v stopalih? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
blurej
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2010 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2009 20:59
Prispevkov: 29


Če smem dodat svoje izkušnje. Mene pa so ravno obratno stopala večkrat bolela če sem se smučal po ranih progah. In to še prej, ko sem imel še stare dolge smuči (ne karving). Na ravnini imaš avtomatično težišče pomaknjeno malo nazaj, da ne zaviraš, in v takem položaju dolgo stojiš na celem stopalu, brez razbremenjevanja. Po takem smučanju so mene ponavadi bolela stopala. Dodatno sem se utrujal še sam, ker sem hotel po ravnem na starih, nenamazanih smučeh vozit po robnikih in sem še bolj pritiskal s celim stopalom, da so ja noge bolj trpele.
Na zmerno strmih progah pa mi je / je bilo lažje. Tam je težišče bolj na prstih, stopalo manj obremenjeno, ker se nasloniš z golenjo na prednji del čevlja in ker med zavoji lahko noge razbremenjuješ.
Zelo strme proge so pa zame itak napor za vse mišice v nogah. Stopala trpijo velikrat proti koncu dneva, zlasti če me potegne nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregorv
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 12:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 14:52
Prispevkov: 54
Kraj: Grosuplje

Očitno bo potem res nekaj na tehniki, v kateri priznam da ne blestim, ker letos smucam prvic po 5ih letih. Bom poskusil najprej na položnejših, da vidim kako se obnese.

Lp!
_________________
http://www.slo-racing.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregorv
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 12:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 14:52
Prispevkov: 54
Kraj: Grosuplje

Očitno bo potem res nekaj na tehniki, v kateri priznam da ne blestim, ker letos smucam prvic po 5ih letih. Bom poskusil najprej na položnejših, da vidim kako se obnese.

Lp!
_________________
http://www.slo-racing.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 1:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Bolecine v stopalih ali podplatih?

Meni se vcasih pojavi pekoca bolecina v podplatih in zna biti kaj na kondiciji in/ali tehniki. Zadnjic sem bil prvic letos na snegu in sem moral vmes sneti pancerje na vrhu vlecnice, da so se noge malo odpocile...

Mogoce so vzrok tudi prevec zapeti pancerji? Jaz imam navado vedno zategniti kolikor je mozno in jih potem vedno odpnem, ko pridem dol. Letos imam nove, ki so malo manjsi od prejsnjih (ki so mi bili preveliki), pa sem mogoce malo pretiraval...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregorv
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 14:52
Prispevkov: 54
Kraj: Grosuplje

Jaz imam bolečine v stopalih..ni pekoča bolečina, pač pa bolečina kot bolečina
_________________
http://www.slo-racing.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kra
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2010 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 17:46
Prispevkov: 39


Zdaj sem komaj zaznal to temo,ki je tud pri meni problem! Na položnih delih vse ok na ledenih strminah pa bolečina!!! Ni problem kondicija,tehnika ampak pretrda smučka!!!! Iz Fisher wordcup na progresor +9 in to je bilo to!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2010 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


To mam isto jaz prve 3 voznje, potem bolecina mine
Podplat se more ogreti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzii
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 19:29
Prispevkov: 6


živjo..js sm lani k sm biu na big airu pristou neki čudn in so me začele ful bulet piščali in me bulijo še letos k se mau mučnej primm..zdej me pa zanima če kdo kej ve kkšn razlog..mejbi pretrdi pancarji ??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


Da, probaj z dodatno peno, na vrhu ko te pancar prime za piščal. Mogoče tudi kakšen silikonski vložek prav pride.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Isto sem jaz imel...Alpina pancer, za katerega sem ugotovil, da je pač sranje, pa še pol številke premajhen. Ko sem zamenjal za Nordico, pa kot da bi se na novo rodil

Skratka, menjaj pancer, vse ostalo je blažev žegen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzii
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 19:29
Prispevkov: 6


hvala..js mam technika in sm lani dau zanga 300?..je dobr sam nvm če ni pretrd za delat bedarije =)...bom probu dt penoo na jezik..hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


anzii je napisal/a:
živjo..js sm lani k sm biu na big airu pristou neki čudn in so me začele ful bulet piščali in me bulijo še letos k se mau mučnej primm..zdej me pa zanima če kdo kej ve kkšn razlog..mejbi pretrdi pancarji ??

Si ko James Joyce. Kaj pa kaksna pika vejica, pa vsaj priblizno berljivo napisano ?
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzii
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 19:29
Prispevkov: 6


hahah sej se razume

a morda kdo ve, kje bi lahko kupu kakšne silikonske uložke al pa kej podobnega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


vem da imajo veliko izbiro v Deichmannu
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 9:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


V Forma+ imajo vložke conformable, ki se oblikujejo po tvojem stopalu.
Nisem jih pa še videl, tako da kaj več ne morem povedat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Zakaj bolečine v stopalih?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB