Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za začetnika

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Smuči za začetnika « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Dejan8
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2010 10:58 pm    Naslov sporočila: Smuči za začetnika Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 22:40
Prispevkov: 5


S punco sva začetnika v smučariji. bila sva v Cerknem par krat in sva si opremo izposodila. To leto je oprema malo dražja (31? dan) in sva malo gledala opremo in sva se odločila za tole:

Kako komentirate tole

http://www.gajo.si/product_info.php?cPath=60_61_163&products_id=1885
Zanjo

http://www.gajo.si/product_info.php?cPath=60_61_65&products_id=1865

Poleg tega še nameravava aktivirati kolega ki je učitel smučanja da nas malo pouči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 6:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Če sta se odločila za Elan, bi to kar bilo primerno, če so le dolžine smuči primerne za vajino višino..

Une Mag vidim, da so samo v 152 dolžini še na voljo pri Gajotu..

Zdej če si visok 170 ali več, bi jaz vzel dalše smuče.. To so allaround dile ni neka huda slalomka in če mene vprašaš je bolje imet malce daljšo smučo, je bolj stabilna in manj nemirna.

Pa glede na to, da so zdej povsod razprodaje, sem prepričan, da se jih da kje dobit tudi bolj znižane kot -10%, poglej še malo..

Drugače pa bi se jaz na tvojem mestu še raje ozrl za kakšnimi Speedwawe 8, je verjetno podoben denar sedaj ko so akcije.


Drugače pa Fischer je zakon..
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 6:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

Sedaj sta res še začetnika, a če bosta tudi letos naredila vsaj nekaj smučarskih dni in zraven tega imela še pomoč učitelja, bosta hitro napredovala. Ob malce boljšem smučanju pa bi znala biti oprema za začetnike kaj hitro "preslaba". Zato razmišljajta tudi o tem pri izbiri opreme.
Kupovanje nove opreme naslednje leto je precej dražje, kot malce večja naložba letos v razred višjo opremo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 11:19
Prispevkov: 23


sandokan je napisal/a:
Sedaj sta res še začetnika, a če bosta tudi letos naredila vsaj nekaj smučarskih dni in zraven tega imela še pomoč učitelja, bosta hitro napredovala. Ob malce boljšem smučanju pa bi znala biti oprema za začetnike kaj hitro "preslaba". Zato razmišljajta tudi o tem pri izbiri opreme.
Kupovanje nove opreme naslednje leto je precej dražje, kot malce večja naložba letos v razred višjo opremo.


Točno tako. Če resnično mislita letos smučati malo več in ob pomoči učitelja, bo napredek dokaj hiter, s tem pa bodo hitro tudi vajine nove smuči neprimerne vajienmu znanju. Ozrita se za malenksot boljšimi, bolj trdimi modeli, da vama bodo smuči služile še v naslednjih sezonah. Pa definitivno daljše od 152cm, naj segajo čez brado, a pod nos. Razumljivo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 11:19
Prispevkov: 23


sandokan je napisal/a:
Sedaj sta res še začetnika, a če bosta tudi letos naredila vsaj nekaj smučarskih dni in zraven tega imela še pomoč učitelja, bosta hitro napredovala. Ob malce boljšem smučanju pa bi znala biti oprema za začetnike kaj hitro "preslaba". Zato razmišljajta tudi o tem pri izbiri opreme.
Kupovanje nove opreme naslednje leto je precej dražje, kot malce večja naložba letos v razred višjo opremo.


Točno tako. Če resnično mislita letos smučati malo več in ob pomoči učitelja, bo napredek dokaj hiter, s tem pa bodo hitro tudi vajine nove smuči neprimerne vajinemu znanju. Ozrita se za malenkost boljšimi, bolj trdimi modeli, da vama bodo smuči služile še v naslednjih sezonah. Pa definitivno daljše od 152cm, naj segajo čez brado, a pod nos. Razumljivo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smucarka88
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2009 14:48
Prispevkov: 46


samo a ni tako, da se je priporocljivo in tudi lazje neke pravilne tehnike smucanja nauciti s smucmi,ki so primerne tvojemu znanju.. Zahtevnejse smuci bosta le s tezavo upravljala na zacetku.. Morda je bolje se ozreti po kaksni rabljeni opremi,verjetno bi za zacetek zadostovala,po osvojenem znanju pa presedlati na zahtevnejso opremo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


smucarka88 je napisal/a:
samo a ni tako, da se je priporocljivo in tudi lazje neke pravilne tehnike smucanja nauciti s smucmi,ki so primerne tvojemu znanju.. Zahtevnejse smuci bosta le s tezavo upravljala na zacetku.. Morda je bolje se ozreti po kaksni rabljeni opremi,verjetno bi za zacetek zadostovala,po osvojenem znanju pa presedlati na zahtevnejso opremo?

Seveda imaš, trda smučka zahteva več dela. Torej si prej utrujen in hitreje odnehaš. Svoje kilometre pa moraš oddrajsat. Čez prst rečeno bo moral iti vsaj ene 20x smučat , da bo v najbolšem primeru "prerastel" smučko , kar znese ~ 600?. Se pa tudi meni zdi smuča nekoliko kratka. Sicer pa nič nevemo o telesnih predispozicijah naših novih smučarjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dejan8
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 22:40
Prispevkov: 5


hvala za odgovore vsem.

Telesne predispozicije recimo da sem športnik (nogomet) punca pa ni ravno športnica (bolj suha).

Tudi sam sem bral po netu da za začetnika naj bi bila smučka ko je mehka in ne trda. tko da ne vem :S

Zase sem uzel smuče 160cm, punca 152cm.

Ja tudi za rabljeno varijanto sem bil sprav zainteresiran, samo je problem recimo ko se ne spoznaš. Rabljena smuča je rabljena, ne rečem da ni ok. Amapak kaj vem kakšna more biti. A je ok ali ne?

Hvala vam za mnenja in odgovore!

no še to ..mogoče se mi res "preveč" zdi dati za nekoga ko ne zna smučat 400? za dile. Mogoče se sliši čudno samo tako hitro pa tud ne gre - najverjetneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


sam sem si kupil tole
http://www.ski-mag.com/en/ski/clanak.php?id=19116
predlani cca. 250? pa mi povsem zadošča(smučam pa peto sezono). 200? pa raje daj za karte namesto ,da kupuješ dile s petimi plastmi "titanala".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dejan8
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 11:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 22:40
Prispevkov: 5


Citiram:
250? 200? pa raje daj za karte namesto ,da kupuješ dile s petimi plastmi "titanala".


Ne štekam sory.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smucarka88
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 12:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2009 14:48
Prispevkov: 46


hotu je samo povedat, da si kupi smuce cenejse variante. Tako si bos tudi lahko privoscil večkraten obisk naših smučišč, ki niso prav poceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo02
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 12:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 17:54
Prispevkov: 77


? je evro (znaka za evro ne izpiše)

Moj predlog - kupita si malo rabljene smuči (kakšno sezono ali dve rabljene). Take začetniške dobiš relativno poceni (250 evrov je max). Ostanek denarja pa raje porabita za smučarske karte in pojdita večkrat smučat.

Važno je, da so smuči brez globokih zarez na spodnji strani, da so robniki celi in ne odstopajo od smuči. Majhni "risi" zgoraj in spodaj ne vplivajo na kvaliteto in so pomembni le za izgled.

Sicer pa SW8 zate ne bi smele biti pretrde (glede na to, da si športnik in imaš moč v nogah), za punco pa je silver magic tudi primerna. Sta razmišljala o kakšnem testu smuči, januarja jih je veliko na naših smučiščih ... pa še ljudje, ki svetujejo.

Se bo pa tukaj gotovo našel še kakšen, ki ti bo bolje povedal!

Kakorkoli, uživajta v smučanju pa javita se še kaj! Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dejan8
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 12:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 22:40
Prispevkov: 5


Aja, ja sej mislim da novih cenejših skoraj ni! Je pa verjetno res da bi z rabljenimi skoz pršu bistveno ceneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo02
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 12:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 17:54
Prispevkov: 77


popravek:
250 evrov je preveč za take smuči, rabljene sezono ali dve (edine SW8 na Bolhi so 170evrov, silver magic pa testne 180evrov)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dejan8
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 12:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 22:40
Prispevkov: 5


hvala za vzpodbudne besede samo meni se zdi smešno ko pravite pojdita na test. Kaj naj grem na test ko pa še smučat ne znam (no ja ..pelem se samo tko tko).

Ko sem lani bil v Cerknem sem si par krat sposodil opremo. Žal nisem opazil nobene razlike med tem ko sem najel 1., 2., 3..tako da sploh ne vem kakšna je bila razlika v smučah, pancarjih itd...

Bomo vidl
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za začetnika
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB