Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nepazljivost te lahko drago stane - video prispevek

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Nepazljivost te lahko drago stane - video prispevek « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 4:31 pm    Naslov sporočila: Nepazljivost te lahko drago stane - video prispevek Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Vsakemu izmed nas se lahko tudi pripeti nesreča, zato ni odveč, če si pogledate tole:

http://www.zurnal24.si/slovenija/nepravilna-smuka-stane-600-evrov-155390/video

Na Krvavcu sem se tudi sam za las izognil hujšemu "karambolu". Tam so še posebej agresivni...
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rotty
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2005 17:08
Prispevkov: 186
Kraj: Črnuče

No jaz pa v nedeljo ne...me je en smrkavec na Krvavcu nabil z leve strani (čisti mrtvi kot). Hvala bogu, da je imel 40kg manj in ga je samo odbilo. Pol je pa še ena brihta nabijala, da sem jaz starejši in da naj pazim na okolico. Še eno bi reku, pa bi dal dile dol in mu eno primazal, sam se je obrnu in šel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


Me je matral firbec, koliko smo hitri na smučeh, pa mi nihče ni znal povedati. Lani pa sem smučal z vklopljenim GPS-om, garmin si zapomni max hitrost. Bila je (pri normalni vožnji) slabih 90 km/h.
Jaz sem bil šokiran.
To pomeni če spustiš gre preko 100 km/h. Ne obvladamo, pa tudi refleksov nimamo za takšne hitrosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

...max hitrost. Bila je (pri normalni vožnji) slabih 90 km/h.
Jaz sem bil šokiran.


Jaz sem tudi . Taka hitrost je normalna za tekmovalce na zavarovani progi, ne pa za turistično smučišče. Če pomislim na meritev hitrosti npr. na Mokrinah: dosegel sem komaj dobrih 80km/h ( sem pač slalomist in lahek), pa sem se v izteku ob nekoliko neravnem terenu komaj ustavil. Zdaj si pa predstavljaj še večjo hitrost, od strani ti pa prileti en otrok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Pa še en moder predlog mojega prijatelja:

norcem na smučiščih bi morali najprej odvzeti čelade
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kaj pa so hujse krsitve oz. zgolj krsitve, katere se omenjajo v prispevku? V Italiji je nekje hitrost omejena na 30-40km/h in poznam kar nekaj ljudi, ki so ze placali za prekoracitev. Ampak sorry, ce postavijo take omejitve, mene na smuciscih ne bodo vec videli.... Po vec kot pol zivljenja prebitega na tekmovalnih smuceh in progah, mi drajsanje pri 40km/h na zalost ne nudi kaksnega uzitka. Je pa res, da je vse skupaj razlicno od posameznika do posameznika. Sam sem se do sedaj se vedno in brez tezav ustavil tudi pri 100km/h, medtem ko se nekdo ne more pri 30km/h. Zato so vsaj kar se mene tice vecji "norci" tisti, ki nekontrolirano smucajo pri 30km/h kot tisti, ki se pod kontrolo peljejo 100km/h. Ampak konec koncev je enako povsod... od cest naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Tudi tistemu, ki pod kontolo pelje 100 na uro, lahko kdo prileti iz mrtvega kota.....jaz v gužvi ratam prav paničen, ne vem več kam naj vse gledam....zato sem pač vedno prvi zgoraj, da imam vsaj kako uro mir (al pa grem gor, ko imajo treninge)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
the_one
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 17:52
Prispevkov: 53
Kraj: prevalje

Ja saj v neki pretirani gužvi ne boš menda smučal z 100 uro, verjetno se boš malo prilagodil razmeram. Lahko se pa vedno kak padalec najde, ki te bo čakal pod prelomnico na praznem smučišču, ti boš pa priletel ravno na njega z 100 na uro. Kdo bo potem kriv? Verjetno ti, ker ''divjaš''! To je logika mnogih, ki pa je žal napačna.
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
moby d***
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 4:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:50
Prispevkov: 18


Naj določijo smučišča za tiste z boljšim znanjem in one z slabšim, potem pa se lahko kaj takega grejo, po kakšnem vitrancu, zvohu, šiji definitivno ni užitek se drajsat dol, medtem ko ti tam kakšni peljejo plug. Vem da je težko določit kdo je sposoben smučati kje, vendar na strmejših smučiščih imaš 30, 40 notri v 4,5 sekundah....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

No da ne bo pomote... ne govorim o 100km/h na polnem smuciscu... toliko nor pa le nisem
The one se strinjam. Ravno zaradi tega mi gredo na jetra boarderji, ki se parkirajo direktno pod prelomnico in za povrh se na sredo smucisca. Kdo bo kriv, je v tem primeru se najmanjsi problem. Ce ga nabasem s smucmi v hrbet, pa magari pri "previdnih" 30km/h, bo zelo verjetno mrtev, jaz pa (vsaj) polomljen.
Mobyd... saj zares so... oznake prog (modre, rdece, crne) naj bi oznacevala smucisca primerna za doloceno znanje. Ampak kaj ko ni lepsega kot s totalnim neznanjem drajsati dol po ledeno trdi progi za svetovni pokal. Ok sam vseeno mislim, da moras biti malo mazohista za tak "uzitek" ce ne znas smucati, ampak glede na to, koliko je takih po smuciscih se verjetno motim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

No pa ko je že debata nanesla na drsanje po progah, ki so prezahtevne za znanje nekaterih. Kaj pa menite o (povečini) očetih, ki po takšnih progah vozijo svoje 3-4-5 letnike, ki komaj da znajo plug vozit? Ko vidim kaj takega me ma da bi kar socialnu poklical
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2010 8:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

pj je napisal/a:
No da ne bo pomote... ne govorim o 100km/h na polnem smuciscu... toliko nor pa le nisem
The one se strinjam. Ravno zaradi tega mi gredo na jetra boarderji, ki se parkirajo direktno pod prelomnico in za povrh se na sredo smucisca. Kdo bo kriv, je v tem primeru se najmanjsi problem. Ce ga nabasem s smucmi v hrbet, pa magari pri "previdnih" 30km/h, bo zelo verjetno mrtev, jaz pa (vsaj) polomljen.
Mobyd... saj zares so... oznake prog (modre, rdece, crne) naj bi oznacevala smucisca primerna za doloceno znanje. Ampak kaj ko ni lepsega kot s totalnim neznanjem drajsati dol po ledeno trdi progi za svetovni pokal. Ok sam vseeno mislim, da moras biti malo mazohista za tak "uzitek" ce ne znas smucati, ampak glede na to, koliko je takih po smuciscih se verjetno motim.


Ma ja.....če si v MB je nujno prevozit stadion, če si v KG potem velja enako za Podkoren, v La Villi Gran Riso, v Val Gardeni Sasslong, na Kronplatzu Piculin al pa Silvestra...po možnosti se malo slikati na takih štajgah, če se le da pa celo posenti v vsem svojem razkošnem znanju smučanja ....Glavno, da lahko napi...uješ kolege ob povratku domov, da pa ti res obvladaš in da si prevozil to in ono.......ostalo, kako to izgleda, je pa za k....lat....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2010 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


mami mami jst sm se pa ceu dan vozu po črni progi (če je border se pa na smučišču sliši tko: rrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrr) CAR!
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2010 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Sorty je napisal/a:
mami mami jst sm se pa ceu dan vozu po črni progi (če je border se pa na smučišču sliši tko: rrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrr) CAR!


Tako je.....bord nastavit na kant, sebe vreč v ritlago, se postavit prečno na strmino, pa lepo zaabručat v dolino.....tako to izgleda ja, al pa eventuelno spustit bord direktno v dolino, pa molit boga, da se boš spodaj skupaj sestavil....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2010 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


pj je napisal/a:

Mobyd... saj zares so... oznake prog (modre, rdece, crne) naj bi oznacevala smucisca primerna za doloceno znanje. Ampak kaj ko ni lepsega kot s totalnim neznanjem drajsati dol po ledeno trdi progi za svetovni pokal. Ok sam vseeno mislim, da moras biti malo mazohista za tak "uzitek" ce ne znas smucati, ampak glede na to, koliko je takih po smuciscih se verjetno motim.


Vcasih tudi smucisca sama napravijo medvedjo uslugo varnosti na smuciscu. En lep primer je recimo Kranjska Gora, kjer imas v Podkornu 2 idealne zacetniske proge, za prehod nazaj imas pa prvi del Poligona ali pa rdece-crni obvoz, ki je dostikrat zaprt...

Drugace mi je pa omejitev hitrosti simpaticna ideja. 30 km/h je mogoce res premalo na zahtevnejsih progah, ampak nekje je treba postaviti mejo. Vsi bivsi tekmovalci z neizzivetimi ambicijami pa se vedno lahko najamejo cel Streif za en dan, pa je. Treba je vedeti, da je smucanje rekreativna turisticna dejavnost in temu se je treba prilagoditi. Vzporednico lahko potegnem recimo z motoristi... "pravi" motoristi uzivajo v sami voznji z motorjem (in jih tudi ne vidis na avtocestah, ampak na zavitih lokalnih cestah z lepim razgledom na vrhu), dirkaci gredo na trackdaye na Grobnik, Zeltweg, Nordschleife, itn., lokalni matadorji na cbrkah se pa pac pobijajo na lokalnih cestah v natikacih brez celad. Ce je sreca nikogar ne ubijejo zraven, ce je ni, pa nastrada se kaksen nedolzen udelezenec prometa.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nepazljivost te lahko drago stane - video prispevek
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB