Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Zillertal

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Zillertal « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 2:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Hvala za slike in info! še dodatno vprašanje, na H-Krimmlu sta tudi dve 4-sedežnici (Speedy in Duxeralmbahn), mogoče veš, ali sta prav tako stari fiksni, ali pa z malo sreče (globina avstrijske denarnice daje upanje) nista?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Duxeralm je fiksna, Speedy pa, kot že ime nakazuje, odklopna Krimml tako ni ravno problematičen zaradi počasnih naprav, saj je samo ena sedežnica fiksna.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Danes je bil spet na vrsti obisk Zillertal Arene. Tako kot včeraj zjutraj v Innsbrucku -4, prav tako še v Zellu, na vrhu Karspitzbahna pa že kakih 1-2 stopinji plusa. Vreme spet večinoma brez oblačka, okoli dveh se je prikazalo nekaj visoke oblačnosti. Sneg zjutraj trd, pomrznjen, dosti ledenih grud, pa vseeno boljša priprava prog kot včeraj na Kühtaiju. Najprej nekaj voženj v Zellu, nato prehod proti Gerlosu, kjer so bile okoli pol enajstih proge že lepo južne, vendar se je dalo dobro smučati, predvsem ob Isskogelbahnu. Po kosilu sma se odpavila nazaj v Zell, kjer je bil sneg dokaj mokast, vendar pa proge v boljšem stanju kot v Gerlosu, še najboljša je bila Sportabfahrt ob Karspitzbahnu, ki je postala moja najljubša proga v Zillertalu 800 m višinske razlike in hitra gondola Se pa na progah že pojavljajo rjave zaplate, predvsem tam, kjer ni zasneževanja, tako da ohladitev, še bolje pa obilne snežne padavine, so nujno potrebne.

Prva jutranja vožnja s Karspitzbahnom


Hanser X-Press


Ebenfeld X-Press v Gerlosu


Zoom proti Falsbachbahnu in progam ob njem, kot vidite, je ena že zaprta zaradi preveč kopnin.

_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


nekaj cm naj bi zapadlo v soboto, bomo videli, je tole nonstop sončno vreme že kar malce dolgočasno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2011 4:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Današnji snežni dan je bil planiran za SkiWelt, ker pa mi je zjutraj kolegica odpovedala zaradi mačka, sem se nato odpravil v ZillertalAreno. Zaradi čudnih snežnih razmer - ledena podlaga, prek pa 15 cm težkega novega snega, sem naredil samo 3 vožnje ter se nato vrnil v Innsbruck. Na progah je bila tudi dokaj velika gneča, predvsem Nizozemci in Nemci. Slikal nisem zaradi slabega vremena.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
starac84
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 31, 2012 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Okt 2011 22:39
Prispevkov: 2


Zdravo! V 2mesecu se odpravljam u dolinu Zillertal na skijanje. Smješteni sm u Hippach-u. Na katero skijalište nam se najbolj splača iti? i Kje je najboljši apres ski te kakšne su cene pijač? Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 1:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz sem že prenočeval v Hippachu. Ta je v vznožju enega manjšega smučišča (Ramsau), ki ga ne poznam. Še najboljše se mi zdi zapeljati do Zillertal Arene (torej v Zell Am Ziller), ki je le par minut stran. Jaz bi vsekakor preiskusil tudi druga odlična smučišča v regiji: Mayerhofen, Hochziller-Hochfugen, pa tudi par km bolj oddaljeni ledeniški Tux.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 10:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Včeraj sva zaključila z enotedenskim smučanjem v dolini Zillertal.
Kljub izjemno slabi vremenski napovedi, večina internetnih strani je namreč za vseh 7 dni napovedovala oblačnost z meglo in sneženjem, sva jo na koncu še kar v redu odnesla . 3 dni je bilo v glavnem sončno z občasno oblačnostjo, 2 dneva v presledkih sneženje-megla-sonce, nekakšno aprilsko vreme bi rekel, in en dan zgolj oblačnost, megla in sneženje. Dobra stran sneženja je seveda bila, da sva zjutraj kako uro uživala v neokrnjenem mokastem pršiču...
Pretirane gneče ni bilo, a glede na vremenske napovedi bi pričakoval še manjšo... Na napravah se je včasih čakalo do tri minute, ponavadi pa nič. Na progah je bilo potrebno paziti predvsem na začetnike oz. slabše smučarje, ki jih je bilo veliko. Procentualno zagotovo največ od vseh smučišč, ki sem jih do sedaj obiskal.
Slovenske govorice nisem slišal, nemško bolj poredko, ogromno pa je bilo nizozemcev, rusov, čehov,... oz vseh vrst slovanskih narodov. Seveda tudi angleži niso manjkali...
V najslabšem vremenu sva obiskala smučišče Zillertal Arena, zato o njem ne morem napisati veliko, saj je bila vidljivost resnično zelo slaba.
V lepem vremenu sva obiskala smučišča Mayrhofen, Hochzillertal in ledenik Hintertux in vsa so nama bila zelo všeč, a kar se naju tiče je tokrat brez dileme zmagal Hintertux!

Na njem sva preživela zares prečudovit dan... Super sneg - sem že skoraj pozabil, kakšen je, če se čez dan ne stali in ponoči pomrzne... Cel dan mehek, puhast, a kljub temu ni bilo niti ob štirih pretiranih kupov (razen seveda ob zadnjem spustu v dolino...). Off-piste terenov ogromno... V glavnem, nadmorska višina, panorama, velikost in mogočnost ledenika sta mene navdušila. Tudi proge so široke, dolge in zanimive.

Hochzillertal...
Del nad Kaltenbachom je področje z zelo lepo sončno lego, širokimi in kar dolgimi progami ter v glavnem z modernimi sedežnicami. Proge super za karvanje - spominja me na polovico (sončno stran) Saalbach-Hinterglema. Me je pa v nasprotju z mojimi pričakovanji zelo razočaralo drugo področje Hochzillertala in sicer Hochfugen, kjer res ne najdem nekih pozitivnih komentarjev... Saj, če si že tam, je za pogledat, a res nič posebnega... Za moje pojme temna senčna luknja s starejšimi napravami in progami speljanimi nekako na silo.

Mayrhofen...
Meni v nasprotju s prejšnjimi komentarji forumašev nič kaj slabše smučišče od Hochzillertala... Predvsem se mi zdi, da lahko celo nekolko več raziskuješ med posameznimi dolinami. Naprave v glavnem moderne, se pa še vedno najde kak biser (npr. dvoseda Lammerbichl...).
Seveda sem moral preizkusiti tudi Harakiri in Devil's run... No, pa da še jaz pokomentiram...
Predvsem Devil's Run se mi, ko se pelješ po njej, resnično zdi kot čisto običajna črna proga in razen čisto spodnjega dela prav fina za smuko (pa nisem ravno ljubitelj črnih prog). Je pa res, da iz nasprotnega vrha (Penken) izgleda prav strašljivo...
Harakiri pa ravno obratno - sploh ne izgleda strma, a je dejansko precej bolj kot Devils Run. A še vedno se mi zdi, da ne pretirano oz. da je precej položnejša kot npr. spodnji del črne iz Zwolferkogel-a v Hinterglemu ali kakšnih odsekov na Kronplatzu... Sem pa s sedežnice opazoval ?torpeda?, ki ste jih opisali... Ja, res je bilo menda na progi več ?kaskaderjev? na riti, kot na smučkah, ampak verjetno bolj zaradi strahu, kot da bi bila dejansko proga tako zelo zahtevna. Kot ste že zapisali, vsak, ki je tam, jo pač očitno mora sprobati neglede na svoje smučarsko znanje...

Še nekaj slik, seveda zgolj lepše (tiste iz največje megle izpuščam), ne mi zamerit...

Hintertux




Razgled na Alpe s 3250 m nadmorske višine









Pavza na nekje 2600 m in pogled proti vrhu Tux-a









Naravni nepomrznjen sneg - ledenik sem si predstavljal čisto drugače...




Hochzillertal

















Dva dni naju je zjutraj pričakalo med 10 in 20 cm mokastega pršiča






Mayrhofen




Devils run izgleda iz sedežnice zelo lepo....



...iz nasprotnega hriba pa prav grozno...



Gondola za 150 ljudi Tux 150









Pršič in lesket svežih snežink (kristalov) v soncu



Igra narave - oblakov






"Padalci" na Harakiriju... brez komentarja...




V glavnem, destinacijo priporočam predvsem bolj nomadsko naravnanim smučarjem, ki se jim zjutraj ni problem sesti v avto in se zapeljati par kilometrov.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


ZILLERTAL 23. 1. - 30. 1. 2016



V tednu med 23. 1. in 30. 1. smo presmučali celotno dolino Zillertal. Gre za izjemna smučišča, ki s skupno karto ponujajo kar 506 km smučarskih prog. V osnovi gre za 4 večja smučarska središča. Ta so: Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch, Zillertal Arena, Mayrhofen in Hintertux. Vsa smučišča so med seboj dobro povezana z brezplačnimi skibusi in pa tudi vlaki, ki vseskozi vozijo po dolini. Če stanuješ v dolini in se ti ni muka nekaj kilometrov prevoziti tudi z avtom ter če seveda izbereš pravi termin, gre zagotovo za najboljši smučarski sistem v Avstriji.

Vreme je bilo cel teden zelo solidno. Večinoma je bilo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, le temperature so bile nekoliko previsoke, kar pa ni skazilo občutka, da smo preživeli fantastičen smučarski teden na najvišjem nivoju. Ojužile so se namreč le najnižje ležeče proge. Gneča je bila znosna, saj v tem terminu z izjemo Poljakov počitnic niso imeli praktično nikjer v Evropi. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da znajo biti razmere na teh smučiščih v februarju precej bolj kaotične.

No pa še nekaj o samih smučiščih. Vsa so odlična

http://www.bergfex.si/hochzillertal/
Zlasti me je presenetil Hochzillertal, ki je na našem forumu v preteklosti dobil še najbolj negativno konotacijo od vseh smučišč v tej dolini. No pa da še jaz povem svoje mnenje na podlagi letošnje smuke v januarskem terminu. Smučišče sploh ni slabo, meni se je praktično še najbolj dopadlo od vseh v dolini. Dolinski gondoli iz Kaltenbacha z obratovanjem začneta vsak dan že ob 7.30. Vse naprave so moderne, progo odlično pripravljene in raznolike, pred nekoliko večjo gnečo v osrednjem delu smučišča nad Kaltenbachom pa se lahko kadarkoli umakneš v smeri Hochfügna, kjer je ljudi ponavadi precej manj, proge pa še boljše, saj tam prevladujejo odlično pripravljene črne in rdeče proge. Od letošnje seznone proti novi gondoli Geols na vsakih 15 minut vozi tudi skibus, tako da je povezava s Spieljochom zelo solidna.

http://www.bergfex.si/zell-am-ziller/
Tudi Zillertal Arena je, kot že preverjeno, odlično smučišče, kjer pa je nekoliko več fiksnih naprav, zlasti na področju Königsleitna. Kljub temu pa je potrebno poudariti, da tudi tu veliko vlagajo v nove naprave. To zimo so odprli celo novo progo v samo dolino Zillertal, ki pa je zelo strma. Večinoma prevladujejo velike strmine, ki jih le občasno zamenjajo povezovalne ceste. To me je precej presenetilo.

http://www.bergfex.si/mayrhofen/
Mayrhofen je najbolj elitno smučišče v celotni dolini. Tako so letos s središča mesta odprli novo spektakularno napravo 3S, ki te popelje na področje Penkna. Smučarske proge so tu najbolj zgoščene. Vse so odlično pripravljene, prav tako so smučarske naprave zelo moderne - fiksnih sedežnic tu ne boste srečali Tudi slavni Harakiri, ki naj bi bil najstrmejša urejena proga v Avstriji, je bil odlično pripravljen. Gneča se je nabirala zlasti pred nihalko 150-er Tux, ki z osrednjega dela smučišča vodi proti Rastkoglu in preko katere je omogočen dostop proti Eggalmu. Velja omeniti, da je najmanjša gneča na področju Mayrhofna na delu smučišča na Ahornu, na katerega se pride s še eno nihalko s samega središče Mayrhofna. Med spodnjo postajo 3S-a in spodnjo postajo Ahornbahna vseskozi vozijo skibusi, razdaljo pa je možno tudi prepešačiti. Z Ahorna v dolino vodi zelo razgibana črna smučarska proga, pri kateri se izmenjujejo strmine in vmesne ceste. Na samem vrhu Ahorna sta tudi dve moderni sedežnici z nekaj variantami modrih in rdečih prog.

http://www.bergfex.si/hintertux/
Še nekaj besed o Hintertuxu. Povezave s skibusom iz Tuxa, kamor prismučaš s smučišč na področju Mayrhofna, so zelo solidne. Vožnja s skibusom traja kakih 15 minut. Pri Hintertuxu gre za ledeniško smučišče, na katerem pa je bila ob našem obisku, glede na to, da smo sredi zime, presenetljivo velika gneča. Odprta je tudi proga s samega ledenika v dolino.

No sedaj pa še nekaj slik


Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch - 24. 1., 27. 1. in 29. 1.

Kristall-Express s prilegajočimi carving progami


Letošnja novost - panoramska vlečnica Hirschbichllift


Mizunbahn v osrednjem delu smučišča, kjer je največja gneča


Proga ob novi gondoli Geols


Na dolinski progi s Spieljocha proti Fügnu


Stephan Eberharter Goldpiste v Kaltenbachu


Proga ob Wedelexpressu


Odlična proga 7 na področju Hochfügna


Odlična črna proga ob Zillertal Shuttle


Na progi ob sedežnici Holzlalm


Schnee - Express



Zillertal Arena - 26. 1.

Zgornji del nove proge v Zell am Ziller


Spodnji del nove proge v dolino


Kreuzwiesn-X-Press s prilegajočimi progami


Črna proga ob gondoli Falschbach


Križanje Dorfbahna in Gipfelbahna v Königsleitnu


Na področju Hochkrimmla ob sedežnici Plattenkogel-X-Press


Speedy


V smeri Gerlosa


Ciljna strmina v Gerlosu


Pogled proti Pomini fiksni štirisedežnici Stoanmandl


Na legendarnem Krimml-X-Pressu


Pogled z vrha proti Zillertalu


Obvezen postanek v Schnitzelhütte



Mayrhofen - 25. 1. in 28. 1.


Kombibahn Penken


Sedežnica Knorren s Harakirijem (78 % strmina)


Osrednji del smučišča


Topništvo


Proga št. 12


150-er Tux


Pogled z vrha po dolini


Novi 3S


Zgornji del Ahorna


Dolinska proga z Ahorna


Ob šestsedežnici Lattenalm na področju Eggalma


Spodnji del prog ob sedežnici Eggalm Nord


Zgornji del prog ob sedežnici Eggalm Nord


Proga ob sedežnici Lämmerbichl


Področje Rastkogla



Hintertux - 28. 1.

Olperer


Letošnja novost - sedežnica Lärmstange


Pogled proti zgornji postaji Gletscherbusa 3


Osrednji del smučišča


Na progi 2


Pogled z vrha samega


Ob trisedi Schlegeis


Progi z vrha


Na sedežnici Tuxerjoch


Proga v dolino

_________________
Lep pozdrav!


Nazadnje urejal/a mihek Tor Feb 02, 2016 4:21 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@mihek, tole poročilo je pa čisto v tvojem stilu , odličen report, sem ti kar mal fouš za tole smuko.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


V bistvu je zelo lepo videt, tudi iz stališča snežnih razmer, ki so letos bolj boge. A to si mel Zillertal Superskipass, enotno karto za celo dolino ?

Proge so na fotkah videt precej prazne, katerih gostov pa je bilo največ ?
Nizozemci imajo letos počitnice zelo pozno. (po 20.2 ali celo 27.2)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


@Age, hvala za pohvalo
@udi, snežne razmere so zelo solidne, celo v sami dolini je bilo na začetku kakih 10 cm snega, ki ga vse do konca tedna ni pobralo, tako da kakšnih težav s kamenjem na progah ni bilo Največ je bilo sicer Nemcev in Nizozemcev, pa tudi kar nekaj Poljakov in Čehov ter Madžarov. Nasploh je bilo kar veliko starejših smučarjev. Večdnevna karta je enotna - velja za celo dolino
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Malo pozno tudi od mene pohvala za odlično reportažo. Kar zasrbelo me je, da bi ... saj vemo kaj . Povsem se strinjam z oceno da gre za
Citiram:
najboljši smučarski sistem v Avstriji
Saj recimo Ischgl mi je kot posamezno smučišče pred katerim koli v Zillertalu, ampak če pa gledaš ponudbo celotne doline (Paznaun : Zillertal), pa pri meni zmaga Zillertal. Tudi termin - zadnji teden januarja - je po moje idealen glede na višino Zillertala. Februarja je norišnica, marca pa zna biti že pretoplo, sploh na progah v dolino in sončnih pobočjih.

Seveda pa imam nekaj komentarjev / vprašanj, največ glede novosti ki jih ob mojem zadnjem obisku v Zillertalu pred 9 leti še ni bilo:

- nova proga v dolino v Zell am Ziller: kot se vidi na fotkah, si jo prevozil zjutraj, kar je tudi edino pravilno. Vedno znova se čudim ljudem, ki neko progo v dolino prvič presmučajo ob štirih, potem pa razlagajo vsem ki jih hočejo poslušat, kako je bilo 'zgoraj dobro, proga v dolino pa katastrofa'. Mislim, kaj pa pričakujejo ob koncu dneva? Kako bi ocenil strmino te proge - je upravičeno črna ali je oznaka bolj za odvračanje Nizozemcev ?

- vlečnica Hirschbichl: je bila tako prazna samo ko si ti smučal tam ali vedno? Smisla te naprave čisto ne razumem. OK, bejbika za začetnike, ampak te se običajno postavijo nekje blizu glavne dostopne žičnice, ne pa na zadnjem koncu smučišča, do koder je treba presmučati kar nekaj konkretno rdečih prog?

- sedežnica Lärmstange (2) na HiTuxu: na Alpinforumu je bila deležna zelo negativnih kritik, da je uporabna samo enkrat na dan, za povezavo od centralnega dela smučišča do Kasererjev. Je res tako hudo? Kako je urejena povezava oz. prehod od recimo najbolj desne proge na kasereju do spodnje postaje nove sedežnice?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


@miki, hvala za pohvalo
Pa seveda še nekaj odgovorov Najprej glede nove proge v dolino v Zell am Zillerju. Morda najprej kar glede strmine - zagotovo ni pobarvana črno le zato, da bi odvračala Nizozemce. Je namreč konkretno strma, vsaj 2 spodnji strmini sta zelo dolgi in zelo strmi, le vmes sta kaki dve položni cestici, da se malo premestiš in da so strmine lažje povezali. Najstrmejši je zagotovo zaključni del, kar je lepo razvidno že iz same doline - proga izgleda precej strašljivo. Sicer pa se na koncu dneva zlasti v spodnjem, strmejšem delu, naberejo večji kupi. Ob našem obisku je bil tudi sneg zelo južen.

Na zadnjem popoldanskem spustu sem naredil tudi nekaj slik (vse sicer v zgornjem, nekoliko položnejšem delu):







Vlečnica Hirschbichl je bila praktično vedno tako prazna. Ob njej je simpatična panoramska lahka proga. Z njeno pomočjo pa lahko prideš tudi od zgornje postaje Schnee-Expressa do zgornje postaje žičnice Krössbichlalmbahn, ki ne deluje in izgleda precej zapuščeno. Glede na to, da sem tokrat na področju Hochzillertala smučal prvič, ne vem od kdaj in zakaj ta sedežnica že ne deluje več. Skratka: vlečnica nekako omogoča tudi spust s samega vrha nedelujoče sedežnice Krössbichlalm, natančneje po zgornjih delih prog 7, 15 in 6, kar sicer ne bi bilo mogoče

Glede sedežnice Lärmstange bi se precej strinjal - je precej neuporabna, edina njeno konkretno progo ima skupno z vlečnico Kaserer 1. Črna 11b je bila ob našem obisku neurejena, do povezovalne proge proti področju Olpererja pa je potrebno ˝štamfati˝kar nekaj časa, tako da se precej utrudiš...povezava na progo 11a je torej zelo slaba, saj moraš najprej sam s smučkami v hrib da se nato lahko spustiš, ko prideš do proge z vlečnice. Tudi s skrajne desne proge Kaserer je možna povezava od nove sedežnice po povezovalni progi 11.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2016 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Glede dileme okoli nove šestsedežnice na Hintertuxu :

Tole je izstop iz nove 6-sedežnice Lärmstange 2.
Meni je deloval v prvem trenutku zelo impresiven.


Potem pride trenutek streznitve, če želiš proti Tuxer Fernerhausu.
V kolikor črna proga 11b ne deluje (očitno letos še ni), potem je potrebno kar nekaj prakticiranja Siitonen drsalnega koraka do rdeče proge 11.
Ni pa taka blazna drama, da bi bila sedežnica neuporabna.
Zakaj ne gre še 60 višinskih metrov višje, pa vedo najbrž samo Zeleni.


In tole je še en pogled na zgornjo postajo.


Izstop na Kaserer 1 je direkten. Prečkaš traso vlečnice in si na progi.
Iz Kasererja nazaj na spodnjo postajo vodi cesta. Pripelješ se normalno, je ša spet res, da moraš zadnje 3-4 zavoje prej končat.
Al zusamen torej na vlečnici proftiraš 150 dolžinskih metrov zgoraj in 150 spodaj. Daleč pa je od tega, da bi bila sedežnica samo za enkratno uporabo. Jazd sem decembra na njej naredil sigurno 5-6 fur po Kasererju, pa ni bilo nekega mraza. Če bi bila normalna zima z normalno količino snega (11b potem deluje) in normalno mraz, potem je hauba in ogrevani zici luksus proti izgubljenim 100 višincem.

Tukaj se najbolj vidi razlika med pozicijo zgornje postaje in Kaserer 1 vlečnice.


Tukaj pa je spodnja postaja, vlečnica je v ozadju. V bistvu sta na zelo podobni višini, je pa res, da te prečkanje po cesti zmoti in pobere kot rečeno nekaj lepih zavojev v primerjavi z vlečnico.


Pod črto : Meni se je zdela sedežnica zelo uporabna, je pa seveda tudi vprašanje, zakaj ni daljša, zelo na mestu.

Imam pa tudi jaz eno vprašanje za poznavalce :
Ali 2-seda Larmstange v zadnjih zimah sploh kdaj dela ?
Je tam v dobri razmerah sploh kakšna ratrakirana proga, ali je to off-piste poligon ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Zillertal
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB