Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Očala z dioptrijo + smučarska očala = rošenje?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Očala z dioptrijo + smučarska očala = rošenje? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Poldy
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 7:14 pm    Naslov sporočila: Očala z dioptrijo + smučarska očala = rošenje? Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 19:11
Prispevkov: 2


Prosim za odgovor nekoga z iskušnjami, kako je z rošenjem, če pod smučarskimi očali nosiš očala z dioptrijo. Pa recimo da si še bolj nagnjen k potenju?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Nobenega problema, res pa nisem nagnjen k potenju. Izjemoma se lahko malo zarosijo (pa ne med vožnjo), če je res veliko vlage, a pomaga že nekaj sekundni dvig smučarskih očal. Se pa zarosijo, če nosiš masko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@poldy, moja žena je imela do letošnje sezone večne probleme z dioptrijo, katerakoli smučarska očala je probala, je ob zelo slabem vremenu bila vedno ista zgodba, rošenje. Letos je začela prakticirati z tedenskimi in dnevnimi (te so ji boljše) lečami in rezultati so odlični, nič več rosenja. Edini problem je bil v začetku, da se je jih je navadila vstavljati notri. Glede na to, da je že v letih, ko rabi očala za branje, ne more brati z lečami, recimo, ko naročamo hrano ne more prebrati menija... Cena leč pa tudi ni preveč velika, pri Clarusu v LJ, so imeli popust: 6 parov leč za 7 dni= 19.4 EUR in 30 parov enodnevnih= 30 EUR. Mislim, da moraš naredit prej pregled, samo je zastonj, če pri njih kupiš leče, dostava tudi na dom. Upam, da je kaj koristnega zate.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Obstaja ena tekočina za stekla, ki preprečuje rošenje. Jaz sem jo pred mnogo leti uporabljal, ker me je motilo, ko sem pozimi vstopil v lokal. Zdaj je ne uporabljam več. Očala se mi rosijo le ko ne smučam, če imam masko čez nos. Ko se ustavim, dvignem očala in jih nataknem šele, ko spet začnem smučati. Rosenja tako ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 11:19
Prispevkov: 23


definitivno so kontaktne leče najboljša rešitev, uporablja jih tudi moja žena
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snela
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 26, 2009 10:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Ljubljana

clarus + 1 dnevne lece pa mas za vse sporte pokrit: snezne in dvoranske variante, potapljanje, hribi + soncna ocala...

jz sem lece probaval od 2000 naprej pa sem jih sele lani lahko zacel dejansko nosit, ker mam neki obcutljiv uc in zdej so neke ultra vlazne pa mehke tko da jih nosim kamot pol dneva - pol jih pa moram ven dat.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sernk
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2009 12:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 21:33
Prispevkov: 127
Kraj: Stanežiče

Če že vzameš kontaktne leče se najbolj splača vzet msečne, en škatlicaje ponavadi po 6 leč, če imaš raclično dioptrijo na očeh uzameš dve škatli, to ti že strokovnjak za to pove. Sam uporabljam diopterske z UV zaščito(ker se veliko ukvarjam s športom na prostem mi je optik svetoval take). Drugače pa pridejo leče za 6 mesecev(2 Škatlici) z UV zaščito 75eur. Kot so že prej rekli, z lečami nimaš kaj zgrešiti.
_________________
Sezona 14/15 2x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2009 8:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Si ne predstavljam nositi pod očali še ena. Sam prakticiram z lečami in kot so povedali, je to najboljša varianta.

Letos imam sicer očala (za vsak dan) z dioptrijo, ki se hudo lepo zatemnijo takoj, ko pridem na zrak, pa ni važno ali je sneg ali je poletje. Zadeva je sicer glede bleščanja čisto OK, malo manj pa glede pihanja vetra, saj dosti ne ubranijo vetra. Je pa tudi to nekakšen kompromis, če se ti ne da ubadati z lečami.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snela
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2009 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Ljubljana

Men se mesecne ne splaca, ker so drazje kot dnevne.

Pri dnevnih ne rabis tekocin za pucanje, ki nanesejo kr neki ojrov, nakupna cena je sicer ista. Jz mam razlicno dioptrijo pa kupim Acuvue od Johnsona lece 1x letno: 30kom za levo in 30 kom za desno pa je mir.

Pa se sekirat se mi ni treba, ce zjebem eno leco, ko jih dajem not pa ven, ker so itaq dnevne
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2009 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Jaz imam J&J Oasis 14-dnevne, pa jih je nemogoce uniciti, pa se "lahke" so za nosit. V primerjavi s tistimi izpred 13, 14 let nazaj ko sem zacel nositi lece cista poezija in ne grem nazaj na ocala.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davor
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 14:05
Prispevkov: 53


blagor vam, tisti ki imamo samo cilinder mamo mal več problemov )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Poldy
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 19:11
Prispevkov: 2


Hvala za vse odgovore.

Ja, saj to je problem, sam imam tudi cilinder + dioptrijo. Dnevnih leč ne dobiš, je pa ena nova varianta 14 dnevnih. Leča se v oz. na očesu ne sme vrteti, kako to zaobidejo mi ni jasno, vendar kot berem po internetu - vidiš dobro, pomežikneš, vidiš megleno. Zato se leč izogibam.

Davor, si že probal "antiastigmatiztične" torične kontaktne leče ? Že sliši se boleče...

Očitno se bom moral sprijazniti z rošenjem... baje da pena za britje pomaga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davor
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 14:05
Prispevkov: 53


huh veš da nevem sicer cilinda mam čist "mal" (-1.25) deoptrije pa nič. Tako da ni glih strašno, smučat se da čisto ok, sam problem je ko se moram mučit, da preberem kak napis na malo bol daleč in to mi gre na živce, ker če je veliko tega me začne kar glava bolet ://
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vrabec
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 1:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2011 11:23
Prispevkov: 11
Kraj: radolca

Ali ti lahko leča pade ven ali kaj drugega medtem ko smučaš (smučam ne ravno po turistično, freestyle/freeride). Drugače nosim očala, pa je zelo zoprno ker jih med smučanjem ne morem zaradi smučarskih očal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Zelo težko.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Očala z dioptrijo + smučarska očala = rošenje?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB