Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
 Katschberg « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 27, 2009 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Kačjak je Staroslovansko ime prelaza ki so ga Germani poimenovali Katcshberg in nima nobene besedne povezave.Na samem prelazu pa tako ali tako ni bilo naseljeno nikoli,razen zadnjih 60 let odkar je cesta in posledično tudi turizem.(smučarija)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 27, 2009 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

OK zadovoljivo. Sem mislil, da je pač nekdo prevedel ime.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2009 1:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


a se najde kje na njihovi strani katere proge obratujejo?
za lifte sm našel, za proge pa nikjer.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2009 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Ravnokar prišel iz Kačjaka,vse proge in naprave delujejo in so odprte,ampak je strašna gneča,toliko obiska pa še ne pomnim. Na šestsedi in novi gondoli še gre,na vlečnici in trosedi pa je obup ob špicah.Sneg dobr,a se hitro zdrsa do trdega.
Kamnov malo a je treba pazit na nevešče smučarje veliko bolj.Moja ocena 5/10 Vreme lepo brez vetra.Nekateri topovi celo delajo sneg.Tem.malo pod minusom.
5x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tbostjan
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2009 11:11
Prispevkov: 13


Včeraj je blo v katschbergu super.Edin malo gužva.Proge super speglane, na določenih mestih malo ledenih plošč pa zaspoznanje kamenja ampak brez pritožb.Vreme pa super,tko da bil perfekten smučarski dan z dobro družbo...
Pa še mal nacionalističen pogled, me veseli da v Katschbergu na vsakem koraku srečaš Elanke, tudi testne, in to se mi zdi dober napredek, da tud Avstrijci spoznajo našp kakovost:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stevilka99
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2010 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 16:22
Prispevkov: 7


Nedelja 03.januar na Kačjaku: na 2220 metrih na vrhu Ainecka -12 stopinj Celzija, v dolini pri sedežnici Aineckbahn -6 stopinj. Sončen dan brez oblakov, pihal je le rahel severni veter, proge pa so bile zelo dobro pripravljene iz umetnega snega s kombinacijo naravnega. Sem ter tja so bile tudi kakšne ledene plošče na izpostavljenih delih, ampak nič pretresljivega. Podobno je bilo tudi na drugi strani na vrhu Tschanecka. Nikjer pa ni bilo kakšnih kupov ali pa granulata (kep oziroma snežnih kroglic), ki se rad naredi iz umetnega snega. Obisk: ni bilo prazno, a tudi ni bilo gužve.

Parkirišča na Katschberghöhe na desni strani iz smeri Rennwega so bila ob 9:15 še napol prazna, nato pa so se tja do desetih napolnila, kar se je lepo videlo iz sedežnice, ki te popelje na vrh Tschanecka.

Kdor je hotel, se je lahko nasmučal po mili volji in kolikor mu je pasalo brez daljšega čakanja na vožnjo nazaj na hrib. Obratovale so vse naprave. Proga v St. Margareten je zelo lepa in dolga, nazaj pa te po sedežnici in nato sidrih pripeljejo na vrh nove Doppelmayerjeve gondole in ni več zmrzovanja na sidrih in krogcih, ki so bili prej. Če potegnem črto, zelo lep smučarski dan na Kačjaku.
_________________
Sezona 10/11: 2xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2010 11:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


To nedeljo smo z družbo nameravali skočiti do Kačjeka, vremenska napoved pa ni najbolj obetavna: http://www.snow-forecast.com/resorts/Katschberg-Aineck/6day/mid

Mene oblačnost in kakšna snežinka sicer ne motijo, dokler so oblaki dovolj visoko, da ni megla. Ima mogoče kdo kakšne informacije kakšne druge vremenske strani, ker jaz na zgornji (in še parih drugih) ne najdem ničesar o višini oblačnosti. Kakšne izkušnje iz prve roke pa tudi ne bodo napačne, jaz na Katschbergu še nisem bil, zato si tudi ne predstavljam kaj tako vreme pomeni za to smučišče...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2010 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Petek,15.1:Stanje;brez megle,sončno in ne vetrovno,tem.malo pod minusem a ne prehladno,malo obiska,proge in sneg so super,še najsabša je A1 zadnji del.Moja ocena 9od10 se izplača obiskat vse odprto.Črna proga 11a je zelo dobro pripravljena,snega na pretek,za lep izgled so vse smereke še lepo bele in je kar malo kičasto.Napoved tudi v prihodnje dobra.Nova gondola Aineck je bp,vse deluje profesjonalno.Gostinska ponudba pestra in kvalitetna a seveda dražje kot pri nas.Navdušen sem nad lepimi in različnimi pivskimi kozarci,kakor tudi svežim pivom
7x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2010 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Tudi danes nič posebnega,torej vse OK se izplača preizkusit,napoved še naprej dobre.
8x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2010 8:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Včeraj na Katschbergu:


Mrzlo (-11), sončno, zjutraj je prelaz še prekrivala meglica, ki pa je kmalu izginila. Začela sva na črni progi na Tschanecku, ki pa me tokrat ni prepričala, bila je polna grebenov, grud, ledenih kep - ne vem ali se je kdo učil vozit ratrak ali kaj ??


Res pa je, da je bila takšna samo črna proga, rdeče ob Gamskogelexpressu so bile OK:


Na zgornji fotki sicer ne izgleda tako, ampak v primerjavi z zaspanimi smučišči na katerih sva smučala zadnje dni (predvsem Ankogel in Molletal) se nama je zdel Katschberg zelo poln, sploh na lažjih progah je kar mrgolelo začetnikov. Šestsedežnici sta bili dobro zasedeni, čakanje pa vseeno minimalno, mogoče minuto:


Ampak leva stran Katschberga ni in nikoli ne bo najina velika ljubezen, preveč enakih vzporednih prog na istem pobočju . Vlečnice sva izpustila in raje zavila na desno stran:


Obe progi sta bili dobro porihtani, le prva strmina Diretissime je precej ledena - bolje je bilo prvi del presmučati po rdeči progi in šele nato zaviti na črno:


Zdaj pa veliko pričakovanje - nova Gipfelbahn! Nasvet za lenuhe -kot sva midva: če se želiš izogniti potiskanju s palicami prvih 100 metrov od trisedežnice do začetka A1, je najbolje od trisedežnice spustiti ravno, desno od ograje na sliki, desno od gondole in nato po progi 28 ali 29 na gondolo, z gondolo gor, od njene zgornje postaje pa se A1 doseže povsem brez 'štamfanja' :




Odličen sneg:


Vse tri odprte proge ob Gipfelbahn (nove 'Snowbowle' nekako ni videti) so ves dan obilno zasneževali:




Seveda tudi A1 nisva izpustila. Na splošno so bile proge proti Sv. Margareti za razred boljše kot na prelazu, manj ledene in bolj prazne:




Dvosedežnica v sv. Margareti: kljub mrazu sva se na njej zadržala kar nekaj časa, naprava je za fiksno dvosedežnico kar hitra, nič čakanja, vse proge ob njej pa odlične:




Potem pa spet na toplo, v kabine nove lepotice. Po mojem mnenju je Gipfelbahn velika obogatitev za smučišče, če bi zgoraj bili še stari vlečnici se tam včeraj zagotovo ne bi sedemkrat peljala . Zanimanje je kar veliko, ampak naprava tudi hitro požira, več kot dve minuti nismo nikoli stali, v glavnem pa manj:


Ena panoramska z Diretissime na levi del smučišča:


Pa še ena večerna z zadnje fure navzdol na prelaz:


Pod črto: fajn dan je bil, tudi po zaslugi nove gondole se mi bo Kačjak nazadnje še prikupil . Vsekakor pa naju boste bistveno pogosteje videli na Ainecku in progah proti Sv. Margareti kot na levem delu, tisti kup paralelnih žičnic in prog pač ni zame (enako kot npr. nikoli nisem prav vzljubil Kranjske Gore ali pa sem bil neskončno razočaran nad opevanim Passo Tonale - stvar okusa pač).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2010 10:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

Videm da sta imela odličen vreme
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

2.dan naše mini turneje smo smučali na 'Katschiju', tukaj smo tudi stacionirani v mali vasici St.Margarethen v odličnem kmečkem turizmu Biohof Sauschneider (Svež domači kruh, mleko...). Tukaj imajo vse nekaj bio, komplet hrano in pijačo, pa še internet, prav fajn, sploh za mlade družine. Sem kar malo čakal, da po dveh sezonah spet smučam tukaj, medtem so naredili progo A1 in novo gondolo. Vmes sem prebral še mikijevo poročilo, jaz sem dobil malo drugačne vtise, kot on. Meni se je vsaj danes bolj dopadlo na Katschbergu, ker je bilo na zgornjem delu A1 in Snowbowle, kar precej kamenja, precej prog sploh ni bilo ratrakiranih čez noč, na koncu, ko smo se vračali v Margareto, pa so bile proge zraven še ledene. Presenečen sem bil, kako lahka proga je A1, vendar se lepo navoziš sploh za karverje(bordarje) je OK. Se strinjam z mikijem, nova gondola je super pridobitev, sploh danes, ko je bil zgoraj na Ainecku veter, pri vračanju domov iz Katschija je bilo na odprti trisedi mrzlo kot pes, da ne govorim o 2 dveh odpadlih vlečnicah. Vreme je bilo napovedano spet dokaj slabo, vendar je bilo na koncu prav lepo sončno, temperature pa solidne od -4 do -7.

Še malo slikovne podobe
Začnem kar s sliko za forumsko topniško brigado, danes je delovalo kar precej topništva na celem smučišču. tole so topovi Gemini, jaz še nikoli videl, verjetno nova pridobitev smučišča


Še par slikic nove gondole, čeprav me je prehitel miki, naš guru majster, Modra stekla obeh postaj naredijo stvar zanimivo



Spodnja postaja vlečnice Aineck

Zgoraj A1, zgornji del katastrofa s kamenjem, sicer nisem nič fasal danes na smučeh, samo smo vedno vozili skoraj po celcu.


Srednji del A1, tudi tukaj se je našel kakšen kamen

Spodnji del A1, kar dolga proga je , sploh pa danes prazno

Desna proga zgoraj je imela manj kamenja, užitek za pa fur

Po kosilu na drugo stran v Katscberg, klasična slika, tukaj pa še popoldan proge v odličnem stanju, brez kamenja, vsaj jaz ga nisem videl, pa še sonček je dokončno prišel.

Tschanek, samo ena fura, zmatrani


Štiriseda Sonnalm, tukaj si pa lahko kar sam smučal

Gamskogel, drugače sem vedno sovražil te ograjene proge, danes pa ne vem, kar všeč mi je bilo tu


Klasična, še pogled na Aineck

Na Ainecku, vračanje nazaj v Biohof na biopivo (tudi to imajo, hehe), Gor je pihalo k pr norcih, na trosedi je bilo fajn mrzlo. Tako kot je napisal miki čisto levo ob ograji do A1, pa se ni treba preveč porivat


Jutrišnja napoved pa čisto zares bolj boga, sneženje itd, Obertauern odpade, verjetno bomo ostali kar tu. Malo se bojim vikend gneče.

Lep smučarski pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2010 5:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes spet na Katschiju, pravzaprav Aineck/Margareti. Zjutraj je vreme kazalo, da so zmotili pri vremenu, do 11 ure sončno/bolj oblačno, potem pa se je smučišče zgoraj zaprlo s snežnimi oblaki. Nismo niti poskušali smučat na drugi strani, kdo se bo pa s trosedo potem v tem vetru in mrazu varčal nazaj. Jutranje temperature , spodaj -10, zgoraj pa -14 pa še veter, juhuhu, sranje. Danes je bilo bolj tako, tako. Eden od dveh slabših smučarskih dni to sezono, kako že, samo da smo na svežem zraku.

Jutranja ob 9 uri, slabo ratrakirane proge, vendar presenetljiv sonček, sem se že sekiral, ker nismo odšli v OT.


Pogled na Aineck čez vrh proti Katcshiju je bilo še slabše vreme že zjutraj

Zgoraj na gondoli pa od vetra vse pomrznjeno.


Proga na vlečnici Aineck, pogled proti spodnji postaji gondole

Po kosilu smo smučali več ali manj samo na spodnji sedežnici v Margareti, nobene gneče, dobra vidljivost in predvsem bolj toplo, spodaj -4. Končali smo kar zgodaj ob 14:45. Dost je bilo mraza, hehe.



Nazadnje urejal/a Age Ned Jan 31, 2010 9:19 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 1:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Citiram:
Zgoraj A1, zgornji del katastrofa s kamenjem
Zanimivo, od kod se je v dveh dnevih vzelo to kamenje. V petek zvečer sva se v Flattachu dobila z znanci, ki so tisti dan tudi smučali na Katschbergu in tudi oni so jamrali zaradi kamenja. Prisežem, da v sredo nisem videl več kot dveh ali treh kamnov, in to malo pred mestom kjer A1 gre skozi podvoz pod vlečnico, približno na tem mestu:

Kako se je v dveh dnevih solidna proga spremenila v šodrjamo? Veter, nerodnost pri teptanju ali kaj tretjega ??

Citiram:
Jutranja ob 9 uri, slabo ratrakirane proge

Jasno, tisti ratrakist ki je v sredo teptal črno progo na Tschanecku se je v petek zvečer preselil v Sv. Margareto ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, mislim da so problemi z vetrom, v soboto je bilo že manj kamenja zgoraj na A1, verjetno zaradi zasneževanja ponoči in ratrakiranja. Upam pa, da se bo uresničila bolj radostna vest. V pogovoru z lastnico biohofa, iz katerega smo odšli z velikimi količinami njihovih izdelkov (biomleka, biosira, bioklobas...), je dejala, da so pred gradnjo spodnje gondole (nekje do Ainecklifta) in to, če bodo vsa dovoljenja in podpisi lastnikov, mogoče že v sezoni 10/11, najverjetneje pa 11/12, denar za gradnjo baje je. Kar se mene tiče supeeer, mi je bolj všeč Margareta, ker je bistveno manj smučarjev, kot na prelazu.

Aja, evo še biopir, Stieglov pir že poznam, malo bolj sladek okus.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja Stran 10 od 12

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB