Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Peca (Petzen) 2009/2010

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Peca (Petzen) 2009/2010 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 4:19 pm    Naslov sporočila: Peca (Petzen) 2009/2010 Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Z začetkom nove sezone odpiram novo temo, da bo forum bolj pregleden.

Poročilo od danes:
Zelo mrzlo, rahel veter in sonce. Snežna podlaga je mehka, ker se novozapadli sneg ni sprejel s podlago. Drugače pa je snega dovolj, vendar se kljub temu najde kakšen kamen.
Obratuje samo: vlečnica pri parkirišču, gondola-za dostop, zgoraj pa samo Sibenhuttenlift! - vendar se ni čakalo več kot 1 sidro ali 2.

Progo ob vlečnici pri parkirišču so zasneževali, tam imajo velike kupe snega ali zasnežujejo tudi progo v dolino mi ni znano. Zgoraj pa so zasneževali vlečnico pod gondolo, snega je tako na oko dovolj zato ne vem zakaj ni obratovala. Je pa čudno, da ima vlečnica sidra samo na eni strani - se je mogoče pokvarila in zato niso zmontirali vseh sider in posledično ne obratuje ???

Upajmo, da do Božiča poženejo tudi drugo vlečnico in progo v dolino. Glede na mraz in število topov bi jim to moral uspeti, vendar na Peci nikoli ne veš.

Glede na trenutno stanje je Peca bolj izhod v sili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2010 4:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Danes lep sončen dan in cca. 20cm novega snega (ki se je dobro sprejel s trdo podlago) = odličen smučarski dan. Proge so dolgo zdržale in tudi manjši kupi po 13h niso motili.

Odprta je proga v dolino, vendar je bila na progi zelo gosta megla, pod strmim delom je veliko rjavih grud in kamenčkov - očitno manjka še par dni zasneževanja + lahko bi pobrali (odstranili) te grude in malo pazili pri delu s teptalcem.

Ljudi pa veliko, vendar se ni kaj veliko čakalo, še največ cca. 5min na kabinski (tudi ob 11h).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2010 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Kaj naj dodam? Natančno tako je kot je zapisal Kotulc. Predvsem sneg na obeh zgornjih vlečnicah me je zelo prijetno presenetil, po prvi furi na Siebenhuettenlift sem celo izjavil (no ja, mogoče sem malo pretiraval ), da na tako dobrem snegu letos še nisem smučal: naravni sneg na umetni podlagi, ne premehek, ampak dobro utrjen in sprijet s podlago. Pa še vreme je bilo daleč boljše od napovedi, zgoraj je bilo ves čas sonce - koliko ga posveti na severne proge je drugo vprašanje - na progi v dolino pa občasno megla:




Idila:




Uršlja sramežljivo gleda iz megle (občasno pa jo je megleno morje tudi povsem pokrilo):


WC v kontejnerju - ta rešitev me malo spominja na Pohorje (kar nikakor ni mišljeno kot kompliment ):


Na obeh zgornjih vlečnicah so snežne razmere res perfektne in tudi zgornja polovica proge v dolino, vključno s strmino (na sliki), je zelo dobro pripravljena. Spodnja polovica proge v dolino, torej nekje od tam kjer proga na sliki izgine na levo, pa bolj tako, očitno tam z zasneževanjem še niso končali in so po petkovem sneženju odprli malo na silo, dve pobočji sta precej kamniti, ampak se da za silo priti mimo. K sreči sta obe najslabši mesti nad daljšimi ravninami, najbolje nič vijugat, ampak nekje po robu s stisnjenimi zobmi (lahko tudi z zaprtimi očmi ) ravno navzdol. Po sedmih furah v dolino na opisan način nisem staknil vidnejših poškodb na masi ...


Skratka, zelo dobra smuka, z nekaj dnevi zasneževanja na progi v dolino pa bo perfektna.

Imam pa eno vprašanje za poznavalce pece (kotulc?): se samo meni zdi ali so na desni progi ob Stollenliftu izsekali nekaj gozda (na prvi fotki levo od ograje)? Tu bi se dalo lepo razširiti progo, upam da bodo nov del znali tudi dobro zasnežiti:



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2010 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Citiram:
Sem celo izjavil (no ja, mogoče sem malo pretiraval ), da na tako dobrem snegu letos še nisem smučal


Sam zagotovo lahko trdim, da na tako dobrem snegu letos še nisem smučal. Če se samo spomnem kako je bilo na Peci v torek 12dni nazaj, ledene plošče, kupi snega, grude, kamenje,....


Kakšen poseben poznavalec Pece nisem, zaradi bližine pa kar dosti smučam tam. Vseeno pa lahko potrdim, da tiste poseke pri Stollenliftu lani ni bilo. Očitno imajo namen odpraviti ozko grlo, na tistem delu se proga zoži in se pogosto naredijo kupi. Mislim pa, da bo to bolj aktualno za prihodnjo sezono, ko bodo odstranili tiste šture in (upajmo) malo poravnali teren. Sploh na progah ob Stollenliftu bi buldožer imel kaj za delati

P.S: Sem pa slišal, da so hotel ob spodnji prodaji kupili Rusi (lani se je prodajal), prav tako naj bi imeli v načrtu izgradnjo še enega hotela..... bomo videli, mogoče se pa Peca le razvije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FIDA
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 13:13
Prispevkov: 78
Kraj: Prevalje in Ljubljana

Vse zainteresirane vabimo na brezplačno testiranje novih smuči slovenske blagovne znamke FIDA Mitja Kunc series. Konec tega tedna jih boste lahko preizkusili na kar 3 brezplačnih testih:

- petek, 15. januar, ob 9.00, smučišče CERKNO
- sobota, 16. januar, ob 9.00, smučišče PECA
- nedelja, 17. januar, ob 9.00, smučišče ČRNA NA KOROŠKEM

Vabljeni, saj bomo za vse udeležence pripravili dodatne ugodnosti ob morebitnem nakupu!

http://www.fidasports.com/KV/Aktualno/Novice/noviceizpis/tabid/133/smid/617/ArticleID/11/reftab/39/Default.aspx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Peca (Petzen) 2009/2010
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB