Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Supermarket » Smuči in oprema FIDA - Mitja Kunc

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Smuči in oprema FIDA - Mitja Kunc « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Marjan
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 12:07 am    Naslov sporočila: Smuči in oprema FIDA - Mitja Kunc Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2009 23:46
Prispevkov: 6


Zdravo smučarji, malo sem preletel forum in vidim, da nekateri ogromno smučate, tudi po 100 dni na sezono in poznate skoraj vse smuči.

Prosim za nasvet. Zasledil sem neko novo znamko smuči FIDA, na njih piše da je slovenska in da neki sodelujejo z Mitjo Kuncem. Po sestavi in po ocenah v Karving Magazinu zgledajo resnično vrhunske.

A morda kdo ve kaj več o njih, jih je morda že kdo sprobal? Ne bi rad kupil mačka v žaklju... Sem sicer kontaktiral firmo, ki jih proizvaja (www.fidasports.com) in so me napotili na prodajalce, ki imajo testne smuči za sprobat. Ker v naslednjih 14 dnevih zagotovo še ne bom šel na smučanje, sprašujem, če jih je sliučajno že kdo sprobal.

Hvala za vsak nasvet!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gunter
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 11:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 17:32
Prispevkov: 100


Sam sem jo imel priliko testirati na testu za Karving magazin na Krvavcu
in moram rečt, da so se pri slalomki res potrudili! Geometrijo ima po FIS normah! Zelo je odzivna, torzijsko zelo trda, vendar na upogib dovolj mehka, da na njej ni treba pretirano garat! Kar se mene tiče sem bil zelo zadovoljen. Ker pa je FIDA še nepoznana znamka pa še toliko bolj presenečen!
Lp iz Gorenjske.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 11:19
Prispevkov: 23


Sem testiral smučke FIDA in so zakon! Res.

A1 sport Rudnik v Ljubljani ima testne. Sposodil sem si najboljšo allmountain Xenon Silver, smučal sem 4 ure na Krvavcu in sem presenečen in nadvse zadovoljen. Gre kot po tirnicah, nič je ne zvija, drži smer, je zelo stabilna tudi če vmes prideš na ledeno podlago. Za vožnjo pa zahteva zelo malo napora. Ker sem se v zadnjem letu bolj malo rekreiral sem skoraj brez kondicije, a me po 4 urah noge niso bolele skoraj nič. Geometrija je super, saj s 70mm na sredini odpušča napake glede težišča in me je le redkokdaj potegnilo v zavoju naprej ali nazaj.

Navdušen pa sem tudi zato, ker gre za Slovensko znamko, dizajni so lepi, pa nekaj posebnega so, so me v vrsti vsi gledali, kaj imam na nogah

Ponujal pa mi je tudi neko posebno allmountain limited edition, ki je zame sicer občutno predraga (ca. 1000 EUR), a če jo kupiš, dobiš zraven še neke torbe, certifikate, gor je gravirana ploščica, ki zgleda super in še, pazi zdaj, za 1 dan gre s tabo smučat MITJA KUNC. A ni zakon!

Drugo leto bom začel igrat loto in jeseni si zagotov kupim to smučko, da vidim, kaj Kunc poreče na mojo tehniko. Če dobim pa 7 na lotu, pa pokličem raje Stenmarka ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 12:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


kje pa jih izdelujejo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 12:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 11:19
Prispevkov: 23


elan je napisal/a:
kje pa jih izdelujejo?


Mi prodajalec ni povedal, na njih pa piše DESIGNED IN SLOVENIA HANDMADE IN EU Predvidevam, da če bi bile izdelane v Elanu, bi pisalo MADE IN SLOVENIA. Kolikor pa vem, je v Evropi oz. v srednji evropi, v okolici Alp, kjer je smučanje najbolj doma, kar nekaj 10 tovarn, večjih in manjših, ki izdelujejo smuči, masovno in butično-ročno.

Kot serviser mi je rekel in sem se tudi sam prepirčal, saj sem tudi jaz serviser, da so narejene zelo lepo in natančno, v primerjavi z večino ostalih smuči. Masa je povsem ravna, robniki so obdelani zelo natančno, med maso in robniki ni špranj ... skratka, zelo natančno.

BOm naslednji teden vzel na test še najboljšo slalomko potem se pa odločim, katero bi kupil, če mi seveda da še kakšen praznični popust
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gunter
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 17:32
Prispevkov: 100


elan je napisal/a:
kje pa jih izdelujejo?


Kolikor jaz vem ima Mitja Kunc veze v Elanu. Najbrž jih delajo tam, saj je on vsa leta vozil na Elanu, z izjemo zadnje sezone! Tudi Slovenija je v EU in ne moreš napisat na smuči Fida made in Elan, ker potem ni Fida ampak Elan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Glede teh FIDA smuči bi se vprašal ali na njih tekmujejo tekmovalci (lahko tudi mladinci) in do zdaj še nikogar nisem videl s temi smučmi.
Tudi sin Kunca mislim da vozi na smučeh priznane znamke.

Ravno zaradi tega se ne bi odločil za te smuči, očitno ima priznana znamka neko vlogo. Verjamem, da so smuči dokaj dobre, gre pač za poskus zagona nove blagovne znamke smuči nekega no-name proizvajalca.

Glede tisth testov v Karving magazinu, pa so nedolgo nazaj v zveze kovali Orion smuči, tu na forumu pa je bilo slišat veliko kritik (iz prakse) glede teh smuči.

Če srečam kje na smučišču test FIDA smuči pa jih bom zagotovo testiral, da vidim kaj zmorejo. Bi bilo zanimivo če bi kdaj naredili vzporedni test več znamk, bi lažje izbiral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gunter
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 10:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 17:32
Prispevkov: 100


kotulc je napisal/a:
Glede teh FIDA smuči bi se vprašal ali na njih tekmujejo tekmovalci (lahko tudi mladinci) in do zdaj še nikogar nisem videl s temi smučmi.
Tudi sin Kunca mislim da vozi na smučeh priznane znamke.

Ravno zaradi tega se ne bi odločil za te smuči, očitno ima priznana znamka neko vlogo. Verjamem, da so smuči dokaj dobre, gre pač za poskus zagona nove blagovne znamke smuči nekega no-name proizvajalca.

Glede tisth testov v Karving magazinu, pa so nedolgo nazaj v zveze kovali Orion smuči, tu na forumu pa je bilo slišat veliko kritik (iz prakse) glede teh smuči.

Če srečam kje na smučišču test FIDA smuči pa jih bom zagotovo testiral, da vidim kaj zmorejo. Bi bilo zanimivo če bi kdaj naredili vzporedni test več znamk, bi lažje izbiral.


Malo sem se pozanimal in izvedel da je bila znamka Fida lansirana na trg letos Novembra in verjamem, da jih ni še veliko na smučiščih, tudi pri tekmovalcih ne!
Bi bilo pa zanimivo za mnenje povprašati Kunca samega! A ga kdo pozna osebno??

Sam sem srečal smučarja s Fido na Molltalu, Turracherju in Weinebenu!
Letos imam že 43 smučarskih dni.

Baje pa bo v kratkem test smuči pri vas na Peci!

Pozdrav z Gorenjske
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marjan
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2009 23:46
Prispevkov: 6


Včeraj sem bil pri prodajalcu smuči FIDA v Ljubljani (A1 Sport Rudnik). Možakar si je res vzel čas zame-ca.30 minut! Vse mi je podrobno predstavil, razložil, svetoval in na koncu posodil kar 2 testna modela (najboljšo slalomko-Laser Gold in najboljšo allmountain-Xenon Silver). Danes sem ju testiral na Krvavcu in sem NAVDUŠEN! Res, tako dobrih smuči že dolgo nisem vozil, pa sem imel v prejšnjih sezonah na nogah že marsikaj svojega ali izposojenega (Elan SLX, Elan Speedwave 14, Fischer RC4 WC SL, Fischer Progressor, Volkl Tihershark 11 ...).

Laser Gold je prava FIS tekmovalna smučka, ko jo nastaviš na robnik, se ne premakne niti za 1 mm, trda in zahtevna, tako, da so me po 1 uri že kar malo bolele noge, saj sem bolj slab s kondicijo. Ker se približujem svojim 40-tim, bom moral očitno začeti gledati za modeli, ki nimajo titanala, da jih bom lažje komandiral. Laser Gold me je s svojimi 2 plastmi titanala dobro namučila.

Še bolj pa sem navdušen nad Xenon Silver, saj rad vozim zelo hitro. Imel sem dolžino 169 cm, ki ima radij 16,9 m, okoli poldneva je bilo smučišče dokaj prazno in sem spustil do konca (mislim da vsaj 80-90 km/h), smučka je pa bila povsem mirna, v zavoju je šla kot po tirnicah. Nobenega zvijanja, nobenega tresenja, enkratno. Ker je ta nekoliko mehkejša od slalomke, sem se odločil za nakup te, a bom počakal do naslednjega tedna, saj mislim, da se bo dalo dobiti kakšnih 20% popusta, ko se začnejo razprodaje (mi je namignil prodajalec ).

Veliko na tem forumu vas pljuva po vsem, kar je slovensko. Po slovenskih smučeh, po slovenskih trgovcih, slovenskih smučiščih in velikokrat hvalite vse, kar je tuje, samo zato, ker je tuje. Res je, da sem sam velik pristaš vsega, kar je slovensko, a le, če je resnično vrhunsko in ima seveda primerno ceno. Z veseljem sem v prejšnjih letih kupoval Elanke in v Avstriji pred sedežnico zmeraj očistil sneg s smuči, da sem lahko ponosno kazal slovensko znamko. Tudi s FIDO bom storil enako, kupil z veseljem (ker dobim še popust) in kazal s ponosom, saj bom zaradi neznane znamke deležen še veliko več pogledov in vprašanj v vrsti pred sedežnicami in vlečnicami.


Pa še to, za domov mi je dal preštudirat katalog FIDA smuči-takšnega kataloga še nisem videl in držal v rokah. Že sam katalog je vreden verjetno 50 EUR in na osnovi moje izkušnje s smučmi in prodajalcem, vam vsem svetujem vsaj test, če ne nakup smuči FIDA.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gunter
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2009 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 17:32
Prispevkov: 100


Marjan ti si se pa res potrudil pri testiranju. Vsa čast.


Danes sem bil na smučišču Weiebene in sem srečal tudi g. Mitjo Kunca, saj so tam imeli neke dirke, mislim da vzhodna regija, pionirji.
Ker me res firbčen glede smuči Fida sem ga pocukal za rokav in ga malo povprašal to in ono.
Pravi, da je proizvajalec smuči poslovna skrivnost, vendar naj bi bile proizvedene v eni od proizvodnih enot svetovno znane in priznane znamke in da on sam jamči za kvaliteto.
Ker je bil zelo zaposlen s tekmovanjem me je napotil do enega od trenerjev pri Fužinarju, ki mi je po tekmi celo posodil svoje smučke Fida Laser Gold World Cup.
Naredil sem 7 voženj in moram reči, da se strinjam z vsem napisanim v predhodnem Marjanovem postu.
Res sem navdušen in so me znova prepričale. Saj se po lanskem testu na Krvavcu nisem mogel odločiti oz sem pustil zadevo prespati in se odločil, da jo bom ponovno testiral. Pripravljen sem odšteti tudi nekaj več za "neznano" vendar kvalitetno smučko. Meni je pomembna kvaliteta, za znamko pa mi je kratkomalo vseeno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 12:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 11:19
Prispevkov: 23


Sem testiral še najboljšo slalomko Laser Gold-perfektna je!

Kolega je v Hervisu kupil letošnjo Elan Race SLX 165, jaz sem šel v A1 na Rudnik in si sposodil Fida Laser Gold 165 cm. Obe smučki sta skoraj povsem enake geometrije in radijev ter sestave (lesena sredica, ABS stranice, 2 plasti titanala ...) in sva jih lahko super primerjala. Na trenutke mi je Laser Gold delovala bolj trdo kot SLX, saj mi le Elanko na občasnih ledenih ploskvah malo zatreslo in zvilo-ne močno, a ravno toliko, da za trenutek izgubi oprijem. Laser Gold je bila ves čas torzijsko zelo zelo trda in je ni zvilo niti enkrat. Na osnovi tega sem zaključil, da je izmed obeh super vrhunskih smučk meni nekoliko boljša in trda FIDA, zato sem jo tudi kupil (z 20% popustom )

Kolega ni rekel, da mu je žal, da je kupil Elanko, a če bi lahko obe testiral vzporedno pred nakupom, bi najverjetneje oba pristala na FIDA smučkah, pa še ceneje bi prišel skozi.

Se bom pa odpravil za vikend na Roglo, kje bodo imeli test vseh modelov FIDA (http://www.fidasports.com/KV/Aktualno/Novice/noviceizpis/tabid/133/smid/617/ArticleID/11/Default.aspx), da čisto iz radovednosti preizkusim še vse ostale modele in morda srečam še Kunca ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 3:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Zdaj pa že malo fejst hvalite te smuči, mislim da bi to spadalo pod oglase, pa še forum smučišča.net bi malo zaslužil.

Mislim, da se pod imenom Robi skriva "Šport Robi" - lastnik te blagovne znamke smuči iz Prevalj.
Vsaj glede na to, da se je pojavil v zadnjem času, hvali te smuči in ve kje bodo testiranja, kakšni so popusti in praktično vse poste objavi v tej temi. Poleg tega pa je v drugi temi zapisal, da je pooblaščen Tyrolia serviser, zanimivo tudi Šport Robi je serviser

Isto je sumljiva oseba Marjan, čist mogoče, da gre za isto osebo

Zakaj to pišem, na forumih se pojavlja veliko prekritega oglaševanja in to znižuje kvaliteto foruma, saj "vsak cigan svojega konja hvali". Če že imate neke poslovne povezave z izdelkom to priznajte, mogoče lahko tako še kaj več napišete o izdelku, kot pa da vse zakamuflirate pod neko anonimno ime.

Če pa sta Robi in Marjan prišla na forum čisto slučanjo (močno dvomim) in iz svojega lastenga veselja hvalita te smuči in jim pomagata pri promociji pa tudi prav - v tem primeru se vama opravičujem, da sem rekel, da sta povezana z znamko Fida.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


He, he, kotulc. Se podpišem pod tole.

off ...Poznam to trgovino v Prevaljah...pač nekdanja stranka.

Vendarle pa če je vse res, kar piše, lahko nenazadnje vsakdo stestira to čudežno smučko in se dalje odloča o morebitnem nakupu...
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 11:19
Prispevkov: 23


kotulc je napisal/a:
Če pa sta Robi in Marjan prišla na forum čisto slučanjo (močno dvomim) in iz svojega lastenga veselja hvalita te smuči in jim pomagata pri promociji pa tudi prav - v tem primeru se vama opravičujem, da sem rekel, da sta povezana z znamko Fida.


Opravičilo sprejeto

Z znamko sem povezan toliko, da moj bližnji sosed na Rudniku v Ljubljani prodaja smuči FIDA, v trgovini A1. Roman-lastnik trgovine in servisa, je res pravi mojster, bivši tekmovalec in se resnično spozna na smučanje. Občasno mu pomagam v servisu, zato dobim tudi super popuste, če pri njem karkoli kupujem. Te smučke mi je predstavil novembra in jih resnično zelo zelo pohvalil, zato sem v decembru, ko je zapadel sneg takoj vzel testne in jih šel preizkusit. Ker sem tudi sam dober smučar (učitelj III.) sem se lahko res prepričal, da so zelo dobre.



Hvalim jih zaradi naslednjh razlogov:
- res so me prepričale, da so vrhunske
- je slovenska znamka in sem ponosen na vse, kar je slovensko (brez kakšnega nacionalizma, obožujem tudi čevapčiče )
- ko je še Kunc tekmoval, mi je bil zakon, zameril se mi je le, ker je po 30 letih smučanja na Elanu zadnjo sezono šel na Fischer
- dizajni so mi prekrasni, ker so zelo drugačni od večine smučk, zato izstopaš, z izgledom in imenom smučk, kjerkoli se pojaviš (preizkušeno)
- ker je Roman (A1 Sport Rudnik) moj sosed in mu rade volje delam reklamo, ker vem, da ne govori tja v en dan, ampak če hvali, potem je to res vrhunska roba (prodaja le smuči Fida in Stoeckli)

Kaj pa jaz mislim o postu 'kotulca':
- piše da si doma iz Kotelj
- kolikor vem, je tudi Kunc doma iz Kotelj
- tako kot je Roman (A1 Sport Rudnik) moj sosed, je verjetno Kunc tvoj sosed
- jaz se s svojim sosedom super razumem (skupaj pečeva čevapčiče, daje mi popuste) ti pa si se verjetno s Kuncem skregal (vsakdanja reč v Sloveniji) in ti gre sedaj na živce
- predlagam, da pokadita pipo miru, še ti napišeš nekaj postov in pohvališ smučke FIDA, pa ti bo morda podaril kakšne smučke (enostavna pot do vrhunskih smuči, pa še s flumastrom se ti lahko podpiše na smučke, ti jih pa potem na bolhi prodaš kot unikatne in boš zasllužil)

Zaključek:
- jaz sem Robi
- jaz nisem Šport Robi
- doma nisem iz Prevalj (kjerkoli je že to)
- Roman je moj sosed
- delam reklamo za svojega soseda
- očitno je tudi Marjan skoraj moj sosed, a ga žal ne poznam, čeprav sva podobnega mnenja (Marjan, čaka te ZS, da greva na pivo)
- Kotulc in Kunc sta skregana soseda, ker Kunc parkira na zelenici od Kotulca (prereži mu gume )
- glede na to, da se sedaj kregamo zaradi Marjana, mislim, da se pod imenom Marjan skriva Marjan Jerman, ki si pripravlja novo zgodbo za prispevek Nedeljsko oko v TLP (zakaj se Slovenci kregajo zaradi slovenskega izdelka)


P.S.
Malo heca mora biti. Kotulcu dam prav, da če je podvomil o postih, da to tudi glasno pove in opozori na prikrito oglaševanje. Kljub temu, da sem pri Romanu že kupil smučke in dobil popust, jih še enkrat pohvalim, ker so res vrhunske in vam vsem svetujem, da jih preizkusite in kupite. Seveda pri A1 Sport Rudnik ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Je podvomil, vendar tudi ni dosti falil

Robi saj si nekako tudi povezan z znamko Fida, no posredno preko Romana, lastnika A1

Sicer pa, če piše Designed in Slovenija in Handmade in EU, je tale EU skoraj sigurno kakšna drugorazredna država iz Evrope, kakšna Bulgarija, Romunija, Madžarska
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 1 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Supermarket » Smuči in oprema FIDA - Mitja Kunc
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB