Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Supermarket » Smuči in oprema FIDA - Mitja Kunc

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Smuči in oprema FIDA - Mitja Kunc « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 5:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Fida, testiral sem zgolj SL-ko. Sicer nisem imel namena direktno primerjati smučke s SW14, primerjal sem jo z drugimi smučmi podobnega ranga.
Primerjavo s SW14 sem omenil zato, ker imam na tej smučki verjetno kar krepko 50+ dni letno in me kondicija ponavadi ne matra kaj preveč, medtem ko me je ta vaša slalomka kar malo dotolkla - bolj kot morda kakšna druga trgovinska smučka iz tega ranga. In da ne bo pomote, rad imam trde smučke - za uro, uro in pol na dan...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomek
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Sem se potrudil bit korekten, se mi zdi da se v našem okolju to vse preredko zgodi, vsi bi samo kritizirali. Naslednje leto bom pa z veseljem ponovno testiral vaše smuči, če mi le uspe naleteti na kakšen test Še posebej če boste kaj zaokrožili na avstrijsko Tirolsko Drugače pa, le tako naprej, lepo je videti domačo smučarsko opremo
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tbostjan
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2010 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2009 11:11
Prispevkov: 13


V nedeljo sprobal "rdeče slalomke" ne laser gold, moram reči da kar sem jo sprobal zelo lušna dilca.So bile pa razmere premehke da bi lahko dal bolj konkretno oceno.Me pa moti nekaj, da v smučko takšnega cenovnega razreda ne dajo lesa in tlačijo notr plastiko,pa titanal gor in dol.In mene osebno že to odvrne od nakupa (šparanje na materialu),sem pač predstavnik stare šole in v smučki mora bit les, že zvok smučke brez lesa je ćisto drugačen.Tko da fantje drugo leto le les v njo:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benhur
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 12:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 13:27
Prispevkov: 108


pohvalno da se odlocili za tak pogumen korak v teh casih. podpiram slovenske proizvode in njihov razvoj. ampak na zalost se pogosto ustavi pri ceni. drugace pa kapo dol in zelim velik uspehov
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


tbostjan je napisal/a:
V nedeljo sprobal "rdeče slalomke" ne laser gold, moram reči da kar sem jo sprobal zelo lušna dilca.So bile pa razmere premehke da bi lahko dal bolj konkretno oceno.Me pa moti nekaj, da v smučko takšnega cenovnega razreda ne dajo lesa in tlačijo notr plastiko,pa titanal gor in dol.In mene osebno že to odvrne od nakupa (šparanje na materialu),sem pač predstavnik stare šole in v smučki mora bit les, že zvok smučke brez lesa je ćisto drugačen.Tko da fantje drugo leto le les v njo:)

nič nimam kontra lesu , ampak vse je kompromis. les prinese tudi svojo težo in za slalomko na splošno ni vedno najoptimalnejša izbira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tbostjan
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2009 11:11
Prispevkov: 13


sj pravim,da jaz sem stare šole,men je les za smučko zakon in vse boljše smuči ga imajo.in mi je to šparanje,da ne daš lesa v smučko takega cenovnega ranga...
če je plastična ima že čuden glas,zven...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


No, saj sredico iz lesa ima večina (vsi malo bolši modeli) Elana, Fischerja, ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gunter
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2010 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 17:32
Prispevkov: 100


kotulc je napisal/a:
No, saj sredico iz lesa ima večina (vsi malo bolši modeli) Elana, Fischerja, ...


80% modelov smuči FIDA ima leseno sredico!
Sam sem pristaš lesa, vendar primer uveljavljene znamke:
Atomic ima vedno manj modelov z lesenimi sredicami, ker zna PU maso z dodatki ojačati do te mere, da zagotovi boljše lastnosti od lesa. Posledično poenostavi, pospeši in poceni proizvodnjo. Cenovni razred smuči pa je enak ali višji kot pri znamki, ki jo komentiramo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FIDA
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2010 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 13:13
Prispevkov: 78
Kraj: Prevalje in Ljubljana

Laser red je edini model, ki nima lesene sredice, a to ni posledica šparanja pri materialu. Daleč od tega, saj smo pri vseh odraslih, neglede na končno ceno, ki sega od 345 EUR do 1234 EUR, izbrali tekmovalno maso (visokomolekularen grafit) in robnike ojačane s kromom ter enako vrhunske vezi (Tyrolia RFD). Bistvo najboljše in najdražje mase je, da vpije največ voska in zato so smuči po servisu še zelo dolgo ''namazane'', enako pa robniki ojačani s kromom po servisiranju zelo dolgo obdržijo ostrino. Vse to nam je seveda zelo povišalo proizvodne stroške. Najlepše se to vidi s primerjavo cene Xenon Blue in Laser Red; Xenon Blue ima leseno sredico, pa so bili proizvodni stroški za ca. 20% nižji kot pri Laser Red, ki nima lesene sredice.

Torej, polycore sredica ni zaradi šparanja, saj potem ne bi izbrali najdražje mase in najdražjih robnikov ter karbona in ABS-a, ampak ker smo v sodelovanju s proizvajalcem, in po številnih testih, ugotovili, da je takšna sestava za nekoliko mehkejšo slalomko, z malo manj agresivno geometrijo pač najboljša.

Les je za večino modelov zagotovo najboljša, a najdražja izbira, vendar je včasih zaradi določenih konstrukcijskih zahtev zelo težko uporabiti les, zato ga je potrebno nadomestiti z nekim polimerom.

Večina znamk ima v svojih najboljših in najdražjih modelih seveda leseno sredico, a ko gremo po modelski lestvici navzdol, les zelo hitro izgine in ga nadomesti plastika. Med velikimi proizvajalci je zagotovo svetla izjema le ELAN, ki ima v več kot 50% leseno sredico, vsi ostali pa imajo po navadi le v najboljšem modelu serije/razreda les, vsi ostali pa so potem le po izgledu podobni, v notranjosti pa je večinoma plastika. Kar prebrskajte malo kataloge Atomica, Fischerja, Rossignola ...

Da ne bo pomote, ne pljuvam po ostalih znamkah (so prevelike, da bi jim FIDA bila konkurenca). Imajo pač povsem drugačen pristop, filozofijo, načrte ... kot mi, saj se zavedamo, da ne bomo nikoli veliki, in da bi zato morali za vsako ceno zniževati proizvodne stroške in prodati na 100.000 parov. Kot ostale butične znamke se moramo pač obnašati drugače, kar pa je za končnega kupca-smučarja zagotovo najbolje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Rotty
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2010 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2005 17:08
Prispevkov: 186
Kraj: Črnuče

Evo kot sem danes na Krvavcu fantoma obljubil...

Danes sem končno v roke..noge dobil te tako opevane smučke Laser gold...zgolj za primerjavo, sedaj imam SLX WC 155cm, letnik 07/08, brušene na 87°. Danes preskušene FIDA LG pa so bile brušene na 88° in dolžine 155 ter 165 cm.

Torej na dnu strmine, ko sem prvič spustil dilo 155cm, sem lahko samo rekel enkratno in hkrati komaj čakal, da pridem na vrh hriba, da jih ponovno spustim! Trda in zahtevna dila, ki se drži strmine kot vlak tirov, vendar ne mara lenuhov ampak zato nagrajuje delavca (še posebej to velja pri kratkih zavojih). Enakega mnenja sem bil kakšno uro kasneje, ko sem dobil 165 cm dile, vendar sem bolj navajen na moje, zato sem ponovno zamenjal dile in za dve rundi ponovno vzel 155cm. Resnično sem navdušen in vam jih toplo priporočam. Ponavadi potrebuješ dan dva, da se spoznaš z dilo, s tole sem bil pa po parih furah skoraj na "ti".

Naj bi pa imeli ponovno testiranje 7. marca, zato le dajte za mašo ali pa dve, da bo takrat lepo vreme.

Za primerjavo, včeraj sem na primer stestiral Fischer ženske WC SL dile in Elanove SLX za drugo sezono, pa vendar se takoj odločim za Fida LG. Je pa hkrati res, da so bile včerajšnje in današnje snežne razmere na Krvavcu precej različne.

P.S. Je pa Fida nasplošno resnično "hot news", saj so me kar 4 pocukali za rokav, ko sem stal v vrsti za sedežnico z vprašanjem kako se obnese ta dila

P.P.S. Žal mi jih ni uspelo stestirat na ledu, saj je edina zaplata ledu (na Spomladanski) bila vedno okrašena s kakšnim smučarjem ali bordarjem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tbostjan
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2010 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2009 11:11
Prispevkov: 13


jaz bi bil ap zainteresiran,drugo leto za "tardečo" slalomko,ker mi je zlata pretrda,ampak če bo les notr:) FIDA kej veš,dej mal predlagi:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FIDA
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2010 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 13:13
Prispevkov: 78
Kraj: Prevalje in Ljubljana

tbostjan je napisal/a:
jaz bi bil ap zainteresiran,drugo leto za "tardečo" slalomko,ker mi je zlata pretrda,ampak če bo les notr:) FIDA kej veš,dej mal predlagi:)


Že pred začetkom prodaje letošnje prve kolekcije smuči FIDA Mitja Kunc series smo se odločili, da modelov in designov ne bomo menjali vsako sezono. Zakaj? Predstavljajte si kupca, ki februarja ali marca kupi smučko za 500 ali 600 EUR, se z njo do konca sezona smuča 2x ali 3x, ko pa pride novembra na smučišče, ima star model smuči? Verjetno mu je v trenutku žal, da je odštel toliko denarja, da lahko sedaj v vrsti stoji s starim modelom. A to se dogaja pri večini ostalih znamk. Pri FIDI se ne bo!

Modeli in dizajni bodo ostali enaki vsaj 2 ali 3 sezone. V pripravo kolekcije smo vložili ogromno truda, časa in denarja, zato smo prepričani, da smo pripravili takšno kolekcijo, ki bo tudi čez 2 ali 3 sezone še zmeraj vrhunska in bo ustrezala večini smučarjev. Seveda pa bomo prisluhnili željam in mnenjem kupcev in bomo naslednje kolekcije pripravili v skladu z njihovimi željami ter našimi tehničnimi zmožnostmi.

Glede sredice iz lesa ali polimera, pa sem podrobno razložil že v enem izmed prejšnjih ''postov''.

Torej, vsi vaši predlogi, pohvale in graje so zelo dobrodošli, saj nam bo to pomagali pri izboljšanju naših izdelkov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Rotty
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2010 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2005 17:08
Prispevkov: 186
Kraj: Črnuče

FIDA je napisal/a:
@Rotty
Take imamo radi ...


Hehehe v to ne dvomim...

Vendar pred nakupom le pojdite in stestirajte smuči (katerekoli!), sej veste, vsake oči imajo svojega malarja in vsake noge imajo svoje smuči! Meni osebno FIDA res sedejo, drugim pa mogoče tudi ali pa pač ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FIDA
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2010 6:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 13:13
Prispevkov: 78
Kraj: Prevalje in Ljubljana

V soboto, 27.2. ob 14.30, bo na smučišču Poseka-Ravne na Koroškem tekmovanje v veleslalomu za Memorial Jake Valtla. Pokrovitelj tekme bo FIDA Sports. Jaka Valtl je bil smučarski trener, ki je svoje življenje posvetil vzoji mladih smučarskih talentov v občinskih in državnih selekcijah - med njimi je bil tudi Mitja Kunc. V spomin svojemu dolgoletnemu trenerju bo Mitja Kunc otvoril tekmovanje kot predtekmovalec.

Za podrobnosti in prijave na tekmovanje obiščite uradno stran organizatorja - ASK Fužinar (www.fuzinar-ask.com) in pokrovitelja FIDA Sports (www.fidasports.com).


Za vse tekmovalce smo pripravili bogate nagrade, brezplačen test smuči FIDA in zabavni program.

Vabljeni!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2010 12:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Tud na južnih trgih se zanimajo,
http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=3410, lp
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 4 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Supermarket » Smuči in oprema FIDA - Mitja Kunc
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB