Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Vprašanja v zvezi z zgodovino smučanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Vprašanja v zvezi z zgodovino smučanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 5:52 pm    Naslov sporočila: Vprašanja v zvezi z zgodovino smučanja Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Odpiram temo, v kateri lahko Alešu Gučku, ki je sicer avtor člankov o zgodovini smučanja, objavljenih na spletni strani smucisca.net, zastavite vprašanje, ki se tiče zgodovine smučanja.
Tako da če koga kaj zanima, kar na plano z vprašanjem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matej
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 1:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 12:28
Prispevkov: 5


Zdravo,

pohvalil bi prispevke g. Gučka - smucisca.net s temi strokovnimi in prijetno napisanimi prispevki postaja pravi smučarski portal.

Hvala za vse prispevke, g. Guček in se priporočamo še vnaprej.

Še na mnoga leta!

Smuk!
Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ales Gucek
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 27, 2009 2:35 pm    Naslov sporočila: Zahvala Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2009 14:27
Prispevkov: 8


Matej!

Vesel sem pohvale. Zgodovina smučanja je moj dolgoletni hobi s pisanjem številnih člankov, učnih načrtov ZUTS in nekaj knjig. Z veseljem želim nekaj zgodbic posredovati drugim smučarjem, sicer bodo mislili, da se je smučanje začelo"predvčerajšnjim".

SMUK!

Aleš Guček
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drobizek
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2009 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 11:00
Prispevkov: 25


Pozdravljen gospod Guček!

Z veseljem spremljam vaše prispevke in v zvezi z vašim zadnjim prispevkom bi imel manjšo opazko oz. popravek. Ze skoraj 10 let se ob alpskem smučanju ukvarjam tudi z telemark smučanjem, vendar še nikoli nisem zasledil, da bi se kdo imenoval da je "telemarkist" oziroma da smo "telemarkisti". Da skrajšamo besedno zvezo telemark smučarji, si včasih rečemo da smo "telemarkerji" se pa vsi smatramo za smučarje in ne za kakšen poseben "nov šport". V glavnem, uživamo na smučeh in smo ponosni, da smo smučarji, pa čeprav z prosto peto.

Lep pozdrav in smuk!

Boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ales Gucek
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 10:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2009 14:27
Prispevkov: 8


Spoštovani smučar telemarka Boštjan!

Se opravičujem, če sem preveč posplošil mnenje kakšnega posameznika glede "telemarkista". Ker sem poznal in videl po drugi vojni še klasični telemark in kasneje obuditev tega norveškega načina smučanja, ki sem ga z veseljem opazoval. Med drugim ves teden na La skiedi, druženju smučarjev telemarka z vsega svetav Livignu. Tam sem en dan prikazal v zgodovinskem nastopu bloško smučanje. Ivančič, Ažmanova itd. so moji prijatelji. Ivančič celo trdi, da sem ga jaz navdušil nad telemarkom, da je prestopil v vrste smučanja s prosto peto.

Ko sem rekel "borderji", "telemarskisti" ... sem bolj hotel opozoriti na Zakon o varnosti na smučiščih, kjer smo vsi smučarji, da ne bi kakšen pameten odvetnik na sodišču uveljavljal, da je nekdo smučal tam, kjer ne bi smel, ko je deskarja ali smučarja telemarka zbil alpski "klasični" smučar. Še enkrat hvala za opozorilo in upam, da se boste še kdaj oglasili.

SMUK!

Aleš Guček
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 2:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Slučajno sem naletel tudi na to temo, vpr: Ali drži da je Miran Stanovnik prvi Slovenec, ki je opravil izpit za telemarkerja pri Norveški zvezi? Mit ali resnica - rad bi to razčistil s kompetentno osebo, hvala
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 6:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Zdravo, g. Guček mi je posredoval odgovor na vprašanje in ga citiram.

Ales Gucek je napisal/a:
Dragi Velenjčan!

Ker vem več o zgodovini smučanja kot o polpreteklih podatkih, sem poklical mojega prijatelja Mirana Stanovnika. Miran Stanovnik je kot prvi Slovenec uspešno opravil leta 1995 tečaj in izpite za učitelja telemark smučanja v domovini tega načina športnega smučanja na Norveškem. Torej se morebitni mit pretvarja v resnico.

SMUK!

Aleš Guček
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smitko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

Iztok Ivančin je bil tudi poleg takrat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 7:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Aha, hvala.
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Ales Gucek
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2009 14:27
Prispevkov: 8


Smitko!

Hvala za dopolnitev. Tako s epiše zgodovina. Tudi Iztoka dobro poznam. Vedno mi pravi, da sem ga jaz navdušil za telemark smulčnje, da je opustil alpski način vijuganja.

SMUK!

Aleš Guček
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 17, 2015 5:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Gopod Guček!
Ali lahko napišete kaj več o g.Josu Gorcu, ali pa posredujete kakšno povezavo.
Hvala lepa!
Frenk Goljar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 8:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Zdravo Frenk, tukaj lahko kar jaz vskočim za začetek: http://www.smucisca.net/nova/welcomepage/view/105/Neznana_znana_Planica/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 3:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Hvala za povezavo!
Ravno zaradi tega sem želel več (dodatnih) informacij o naši Planici!
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
planica
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 23, 2019 9:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jun 2018 16:44
Prispevkov: 3


Zdravo

Prosil bi za kontakt g. Gučka

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukas
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2023 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2020 17:43
Prispevkov: 80


Se mi zdi zanimiv video z kul temo pa sem se odločil pošerat, upam, da je na približno pravi temi, nisem vedel, kam drugam bi tole dal
https://www.youtube.com/watch?v=S46iJIk3t70
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Vprašanja v zvezi z zgodovino smučanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB