Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Ojej kriza... Tema o Technoalpinu in Sufagu..

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Ojej kriza... Tema o Technoalpinu in Sufagu.. « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 8:30 pm    Naslov sporočila: Ojej kriza... Tema o Technoalpinu in Sufagu.. Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Ojej.
Tako dolgo sem premikal to temo gor in dol da sem jo na koncu po pomoti izbrisal. Želel sem izbrisati zgolj sled do teme, pa je šla celotna tema. :/
Bom pogledal malo po backupih, če bi se dalo dobiti to nazaj.. Ker je kar velik kup prispevkov. Hm, tole je bil pa konkreten kiks. Glede na razgretost nekaterih forumašev v zvezi s to temo verjamem da zgolj opravičilo ni dovolj, ampak v tem trenutku ne morem narediti drugega kot se opravičiti za neumnost, ki sem jo naredil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jani
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 8:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 19:28
Prispevkov: 195
Kraj: Kranjska Gora



ojej na kvadrat, pa je šla najbolj tekmovalna tema...

Upam, da za tole nisi dobil komande...

... pa še zgodbica o zlobnem zelenem topu... šmrc...

lp Jani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Vsak ima pravico da se zmoti. Če ne druga, bi bilo fajn vsaj, če so ti še slikice ostale? No, meni je ena. In to tista kjer sem potegnil črto med kupoma.
Moderatorji, ali ima ta forum mogoče kakšne varnostne kopije, da bi se to dalo obnovit?

Ena slika mi je ostala:



Nazadnje urejal/a technoalpin56 Pon Nov 08, 2010 9:44 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Matic
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


@Jani: ne, ni blo nobene komande. Preprosto sem želel izbrisati sled ampak kot kaže če izbrišeš prvo sled izbrišeš tudi temo. To sem prvič počel in ... ne bom nikoli več.
@technoalpin: ravnokar iščem po backupih kako in kaj, težava je ker bi z obnovitvijo baze iz backupa šli vsi prispevki na forumu "malo nazaj", torej bi novi izginili...

EDIT: bomo videli, morda uspemo do jutri kaj obnoviti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Brez panike Matic tema je na koncu tako čisto zašla. (lahko bi obnovil le komentarje Ledenkota in Janija mislim, da sta edina na tem forumu, ki lahko na podlagi izkušenj iz prakse pametujeta glede zasneževanja)

Sploh pa so čisto mimo te "strokovne" ocene technoalpina 56. Zakaj nisi potegnil črte še naprej potem bi lahko ugotovil, da je kup skoraj tako visok kot žirafa, res izjemen rezultat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Hm, na sliki se vidi da je malce povišal kup od TA, pa tisto ni žirafa, ampak je reflektor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Jaz da sem povišal kup?!

Jani, upam da imaš še original. Nato bomo to sliko primerjali z njegovo! Vsekakor ne bi šel delati photoshopa, da bi dokazoval, kateri top je boljši. In tisto res ni žirafa.

Ledenko se vsekakor spozna na topove bolj kot vsak od nas. Sicer je povedal vse realne podatke, ampak TechnoAlpin ni tako slab, kot ga predstavljaš.

Edini realni podatek iz tega testa je lahko bil samo od tistega, ki je to videl v živo. On ga je tudi objavil.


Nazadnje urejal/a technoalpin56 Pon Nov 08, 2010 9:46 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


technoalpin56 je napisal/a:


Ledenko se vsekakor spozna na topove bolj kot vsak od nas, ampak nisem edini opazil, da mu Techno Alpini gredo v nos.



Poglej test, "test" in tvoje nakladanje, tuhtaj nekaj dolgih let in nekoč boš morebiti ugotovil kaj mi gre v nos. TA vsekakor ne!
Misliš, da z Sufagom skupaj rožice sadimo in sem zato "navijal" zanj? Ko gre zares bi oni mene ali jaz njih utopili v žlici vode, če bi šlo!

Ker verjamem, da je bil izbris nesrečno naključje še enkrat lepim tiste tri strani iz TESTA:
Dodaten komentar ali kakršno koli risanje rdečih, modrih ali kakršnih koli črt je vsaj za moje pojme povsem odvečno, če ne bedasto dejanje, to spodaj pove vse!


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Ledenko lahko bi podal še kakšno obrazložitev za amaterje Tako ne vem najbolj kaj mi ta test pove. (gre tu za 2 testa prvi je delovanje T60 pri -6 in drugi pri mejnih pogojih -2 ?)

V primeru, da je potekal ta test za več topov vzporedno, je verjetno pomembno koliko vode je top v enakih pogojih spremenil v sneg (iste kvalitete) in koliko energije je porabil za m3 snega. In na podlagi teh podatkov za različne tope lahko dobimo zmagovalca.

Torej je najboljši top, ki pri -2 in -6 spremeni največ vode v sneg in zato porabi najmanj energije, hkrati pa je najcenejši in zanesljiv (sanjski top)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


@Kotulc;

Tvoj zaključek je precej natančen. Slučajno so bile na merilnem mestu objavljene temperature. Ob testih drugih topovih so bile tudi drugačne, a to ne pomeni nobene neznanke. Vsaj v fizikalnem smislu ne, vsekakor pa dopušča komerciali, da veselo ribari v kalni vodi natezanja kupcev in omogoča nekaterim alkimistom, da se gredo svoje fore. (Ne mislim na Kranjskogorce!)


Na vsakem listu je en test pri katerem so merili:
- temperaturo vlažnega termometra na začetku, v sredini in na koncu testa
- smer in jakost vetra
- hrup na različnih oddaljenosti in na različnih mestih
- dejansko teperaturo in vlago
- temperaturo vode
- vodni tlak na topu
- vodni pretok za optimalno snežno kvaliteto
- poraba energije topa samega
- specifično maso snega na štirjih razdaljah
- višino snežne odeje na merilnih mestih
- količino brozge na merilnih mestih
- sledijo podatki o porabi topa, črpalke...
- na koncu je podan največji izmerjen vodni pretok topa, ki je merjen neodvisno od snežne kvalitete, le koliko vode dejansko spravi skozi šobe pri največjem dovoljenem tlaku

Iz navedenih podatkov je povsem enostavno določit zmogljivost topa. Z nekaj malega fizike lahko iz teh dveh meritev potegneš črto pod celotno dejansko zmogljivostjo topa in v kolikor si tehniški zanesenjak lahko točno veš kaj bo dalo od sebe to kar kupuješ.

Ker se za T60 podatki precej razlikujejo od tistega kar se navaja in kar je bilo izmerjeno na "testu" si nisem mogel kaj, da jih neobjavim. Tudi komentarja kdo naj bi bil pošten zmagovalec tega "testa" se nisem mogel vzdržat, čeprav sem izpadel navijaški cepec kot vsi ostali udeleženci te debate. Vse navedbe sem temeljil na testih iz Lecha.

Rezultati iz Lecha za T60 sploh niso kaj slabega, so povsem na nivoju ostalih topov z podobno porabo energije. Razlika je le v tem, da se pri ostalih topovih zmogljivosti na testu v Lechu vsaj približno ujemajo z podatki, ki jih navajajo proizvajalci.

Podatkov za vse topove ne bom objavljal, ker se mi ne da. Če kdo hoče si jih lahko priskrbi pri tvorcu testa ali pri gospodarski zbornici Vorarlberg.



p.s.
Vege žal ne boste našli na tem testu. V 2010 bo namreč "izšel" njen precej zanimiv naslednik in topa, ki gre v pokoj se nam ni zdelo vredno voziti na test.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Fajn da si razložil, sicer jih večina ne bi vedela za kaj se gre na teh papirjih. Ampak kljub temu je T60 zmagal na testu v KG.

P.S.: Jutri grem na smučanje v Italijo na Helm, kjer so vsi topovi Techno Alpin. Vse bom poslikal in posnemal v delovanju, nato pa to pride v temo Techno Alpin.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Matic
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 5:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Žal kot kaže ne bo šlo kar tako obnoviti samo te teme, celotne vsebine foruma pa mislim da nima smisla prepisovati z 1 dan staro, ker bi s tem naredili še več zmede.
Tako da predlagam da če ima kdo kaj bistvenega za povedati naj pove tukaj, pred objavo naj premisli o kvaliteti prispevka (da ne bo spet koga od urejevalcev foruma zagrabilo premikanje teme v čvek, kot je mene včeraj... ), jaz pa bom ob naslednjih premikih tem 3x premislil preden grem urejat sledi do premaknjenih tem.

Hvala za razumevanje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
whistler
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 5:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


technoalpin56 je napisal/a:
Fajn da si razložil, sicer jih večina ne bi vedela za kaj se gre na teh papirjih. Ampak kljub temu je T60 zmagal na testu v KG.


Ma dej zdej pa že nehej ker te mam dost s temu T60...
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amater
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 5:54 pm    Naslov sporočila: Re: Ojej kriza... Tema o Technoalpinu in Sufagu.. Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:26
Prispevkov: 13


Matic je napisal/a:
Ojej.
Tako dolgo sem premikal to temo gor in dol da sem jo na koncu po pomoti izbrisal. Želel sem izbrisati zgolj sled do teme, pa je šla celotna tema. :/
Bom pogledal malo po backupih, če bi se dalo dobiti to nazaj.. Ker je kar velik kup prispevkov. Hm, tole je bil pa konkreten kiks. Glede na razgretost nekaterih forumašev v zvezi s to temo verjamem da zgolj opravičilo ni dovolj, ampak v tem trenutku ne morem narediti drugega kot se opravičiti za neumnost, ki sem jo naredil.


Probi ročno dodati nazaj (če maš backup-e). Sicer pa brez mysql znanja ne bo šlo...
_________________
Sezona 09/10
4 × Krvavec
-------
Sezona 08/09
4 × Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 6:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


@Amater: tudi sam sem najprej pomislil na to. Ampak žal je forum zgrajen tako, da so podatki o posameznem prispevku zapisani v več tabelah, ki niso vse povezane na temo ampak so povezane med sabo, tako da je zadeva bolj komplicirana kot sem najprej pričakoval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Ojej kriza... Tema o Technoalpinu in Sufagu..
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB