Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Rogla - aktualne informacije

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Naslednja
 Rogla - aktualne informacije « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Citiram:
No, ta je pa malo snobovska in samovšečna . Sam hodim smučat tudi po tujih smučiščih in vsako leto na smučarski dopust tudi ven, pa priznajva tudi tam kjer si letos že bil niso le nove naprave . Pa sploh ne gre zato. Če rad smučaš, mirno lahko tako po službi smučaš tudi na kakšnem slabše urejenem smučišču s kakšno starejšo napravo. Pa kaj? Poznam pa take, ki jim je najvažnejše, da gredo na znano smučišče v tujino in tam "bivakirajo" na plaži . Saj poznaš tisto: Bio sam ... . Je pa odvisno od navad in tega kako si začel in kje. Jaz sem pri 2,5 letih začel na sosednjem travniku in do 10 let več smučal tam kot na smučiščih. Zato se še vedno rad podam kam peš in po neurejenem hribu navzdol, pa čeprav v času kapitalizma, ko imam denarja dovolj tudi za kaj snobovskega. No ja, kakor kdo ..??

Seveda lahko , edino , da na dopust ne bom šel nekam kjer je 20km urejenih prog. Temu primeren je kasneje tudi doprinos smučišča in okolice. Sam tudi nisem mahnjen na nove žičnice, ampak priznajva si , če je hud mraz in veter pač prija pokrov na sedežnici. Razen , če ne greš bivakirat na plažo potem je vseeno koliko je prog in kakšne so naprave. Konec koncev , če imaš rad neokrnjeno naravo , smučke na ramo pa se pojdite turno. Ko govorimo o smučarskih centrih pa tvoja logika ne vem , če drži vodo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane10
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 11:04
Prispevkov: 31


Hobofob je napisal/a:
Najprej, očitka o snobizmu in samovšečnosti ne bom komentiral, ker prepiranje ni namen tega foruma. Po tvojem je torej tendenca po boljšemu snobizem? Torej so snobovske tudi klimatske naprave (da ne govorim o čem ostalem) v avtomobilu, saj se na cilj kar solidno pripelješ tudi v stoenki.

Se strinjam, pač, kakor komu ustreza. Na Rogli seveda lahko smučaš in se lahko nasmučaš. Ampak, želel sem povedati, da gre razvoj naprej, in da Rogla pač ne bi smela biti zadovoljna samo s ponudbo za lokalne in eno ali pol-dnevne obiskovalce ter Hrvate, ki, roko na srce, tudi ne bodo večno hodili gor.

Sam sem zrasel na Rogli in se tam naučil smučati, ampak me žalosti, ker so ostali v osemdesetih letih. Zato se mi ne zdi pametno zagovarjati koncepta večine slovenskih smučišč, ki pač računajo na to, da bodo obiskovalci že prišli, ker jim je pač blizu in udobno.


Ma ja, saj imaš po svoje prav. Mene le prehude kritike včasih pojezijo, pa dobro vem kako je po večini večjih smučišč v Avstriji in Italiji. Pač ni naravnih danosti, pa denarja je manj . Jezijo pa me tudi pavšalne izjave-tudi tvoje . Na Rogli še daleč ni tako kot je bilo v 80-tih. Razen prog (še tu je nekaj razlik-fun park) je veliko sprememb. Seveda tudi mene jezi, da ko so postavljali novi štirisedi niso šedežev pokrili, saj imamo ob dežju in snegu mokre riti. Ne vem, če je širitev v Mislinjski graben velika rešitev, saj so tudi temperature vedno višje. Mogoče...? Meni se bolje izide, da 2 tedna smučam doma, 1 teden pa v tujini. Še tako me žena, ki ni zelo zagnana smučarka včasih krega. Vmes pa kdaj v Nassfeld ali poleti na Moelltal-to se nekako da v enem dnevu in kdaj kaj doma. Kjerkoli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 5:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Upam, da nisem sprožil prehudega kreganja. Lej Hobo, jaz se strinjam, da bi se zadeva lahko hitreje razvijala. Naprave so res bolj srednja žalost, pa zasneževanje tudi, ampak na takih manjših družinskih smučiščih tudi v tujini to ni nobena redkost. Me pa pojezijo take pavšalne ocene, da je smučišče zanič. Pač ni zate. To je tako, kot da bi šel v Celje na morje, pa se pritoževal, da je plaža predaleč. Se pa strinjam, da se res hitro razvadimo. Ko sem bil nazadnje v tujini se nismo več hoteli smučati na starinskih odklopnih 6-sedah brez ogrevanja. Res je bilo -20.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 8:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
Sobota:rosenje, dež, megla, sneženje, dež..... sneg mehak
Nedelja:megla, sonce, megla... sneg zategnil
gužve ni pretirane, oz. skoraj nič čakanja.
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SeekK
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 12:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 14:21
Prispevkov: 51


Kako je pa s snegom zdej? Piše do 65, ga je dost po vseh progah al so še problemi? Načrtujem obisk v četrtek. Zdej že par sezon nisem bil, se mi je pa vedno nekako dopadla Rogla, mogoče tud zarad lepih spominov iz otroštva
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 8:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Snega je dovolj.
LP F
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matkeg
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 6:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 19:35
Prispevkov: 36


Po mojih podatkih isto snega dost js tut letim jutr gor upam d bo tako kot dons k so mel sonček, pa ne preveč gužve!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matkeg
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2010 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 19:35
Prispevkov: 36


Danes bil gor in bil mal razočaran glede vremena žal bla kar precej megla!
Drugače pa proge še najboljša MAŠIN ŽAGA,KOŠUTA,FIS in Ostruščica 1(na vsaki 1 ali 2 topa za zasneževanje),Ostruščica 2 celo zasnežujejo,Jurgovo polom na celi črti zgoraj kar precej kuclov v sredini precej poledeneli kucli ne vem kako to možno spodaj odprta samo desna stran vsa ledena!glavno strmino naravnost zasnežujejo!
Nasploh ni snega tut po moje nekje 40cm sploh jurgova kamna dost!
Sam se mal sprašujem zakaj zanežujejo če v celem dnevu ni blo pod topom 5cm snega?Ni mi ta računica glih jasna, mislm d je mal premrzlo!
_________________
Now Elan Amphibio in Salomon PRO HV100
Old Fischer race SC in Nordica BXR
sezona: 2008/2009 1×Bela, 1× Kranjska Gora, 5×Rogla; sezona: 2009/2010 5×Rogla, 2×Stari vrh, 1×Višarje; sezona: 2010/2011: 1×Gerlitzen, 1×Kranska gora,1×Krvavec
2011/2012: 1×Stari Vrh; 2012/2013:2×Stari Vrh, 2×Cerkno,1×Bela
2020/2021 4x Kranjska gora
2021/2022: 5xKranjska gora,1xRogla,1x SC Bela
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urqlle
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2005 22:59
Prispevkov: 41


a kej delajo na temo park?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2010 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Evo včeraj pršu iz Rogle kjer sem biu 5 dni..Za povedat mam več slabga kot dobrega ampak pojdimo najprej k dobrim stvarem.Imel sem takšno bol luksuz varjanto smučanja, ki se začne z dobrim zajtrkom (hrane in izbire dovolj) nadaljuje s kosilom nekje na smučišču (Mašin žaga,Jurgovo,Pesek) in zaključi z obilno večerjo (kjer se človek dobesedno nažira) Vse pohvale osebju tako v hotelu in v gostinskih obratih na smučišču.Res so fajn! Pohvale tudi za Bazen,savno,telovadnico....Do tle vse štima problem pa nastane ko se postavimo na smuči...Ratragirajo samo zvečer in čez noč je vsak dan vrglo nekaj snega in naslednje jutro smučaš po celcu oz po kosih ledu,ki se trgajo od skorje.Ok to preboliš pa prideš na Jurgovo kjer je zadnja strmina zaprta in se je možno vozit samo po skrajno desni progi.Proge seveda povsem umetne,nekje v nekaterih predelih ogromno kamenja (me kr pri srcu boli kaj sem naredu iz smuči) in, da ne govorimo o smučarjih,ki se odpravljajo na takšne proge brez osnovnega znanja.Upam, da so bli tej smučarji v večini južni sosedje, ki jih je po celi progi, se ustavljajo sredi strmin in jih je po takšnih progah težko prehiteti (če si lahko naredu 3 zavoje brez da bi se komu umikal ali bremzal je blo veliko) Levo strmino na polno zasnežujejo in mislim da bo odprta v začetku tedna.Prav tako so včeraj na vrhu pri restavraciji Jurgovo postavljali iglu.Če pogledamo še malo na drugo stran smučišča se najprej ustavimo na povezavah med progami,ki so bolj podobne makadamu kot snegu (spet stiska pri srcu) Proge so vseskozi zasneževali tako da je bla maska obvezno, temu primerne so bile proge.Na nekaterih delih kjer se je zasneževalo logično mehko,spet drugje ledeno.Zanimivo, da so kupi od topov ostali na progi 2-3 dni.V petek mislim da Košute in Ostruščice 1 in 2 sploh niso ratragirali.

Še zaključek in ugotovitev, da se na rogli bolj ukvarjajo s Turizmom in gostinstvom kar jim lepo uspeva! Če bi ble sedežnice povsod bi blo polovico manj ljudi v gostilni saj bi lahko ljudje smučali celi dan tako pa se moraš malo vsedet in odpočit po 5 vožnjah (vsaj jst)
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


He, he Sorty, bolje ne bi mogel opisati. Na žalost
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urqlle
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2005 22:59
Prispevkov: 41


jutr mam namen it na Roglo, na snežnem telefonu piše, da je park odprt, bi lahko kdo to potrdil?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


Neki parka je na rogli.
1 kickr in tasrednji del.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matkeg
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2010 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 19:35
Prispevkov: 36


Sorty je napisal/a:
Evo včeraj pršu iz Rogle kjer sem biu 5 dni..Za povedat mam več slabga kot dobrega ampak pojdimo najprej k dobrim stvarem.Imel sem takšno bol luksuz varjanto smučanja, ki se začne z dobrim zajtrkom (hrane in izbire dovolj) nadaljuje s kosilom nekje na smučišču (Mašin žaga,Jurgovo,Pesek) in zaključi z obilno večerjo (kjer se človek dobesedno nažira) Vse pohvale osebju tako v hotelu in v gostinskih obratih na smučišču.Res so fajn! Pohvale tudi za Bazen,savno,telovadnico....Do tle vse štima problem pa nastane ko se postavimo na smuči...Ratragirajo samo zvečer in čez noč je vsak dan vrglo nekaj snega in naslednje jutro smučaš po celcu oz po kosih ledu,ki se trgajo od skorje.Ok to preboliš pa prideš na Jurgovo kjer je zadnja strmina zaprta in se je možno vozit samo po skrajno desni progi.Proge seveda povsem umetne,nekje v nekaterih predelih ogromno kamenja (me kr pri srcu boli kaj sem naredu iz smuči) in, da ne govorimo o smučarjih,ki se odpravljajo na takšne proge brez osnovnega znanja.Upam, da so bli tej smučarji v večini južni sosedje, ki jih je po celi progi, se ustavljajo sredi strmin in jih je po takšnih progah težko prehiteti (če si lahko naredu 3 zavoje brez da bi se komu umikal ali bremzal je blo veliko) Levo strmino na polno zasnežujejo in mislim da bo odprta v začetku tedna.Prav tako so včeraj na vrhu pri restavraciji Jurgovo postavljali iglu.Če pogledamo še malo na drugo stran smučišča se najprej ustavimo na povezavah med progami,ki so bolj podobne makadamu kot snegu (spet stiska pri srcu) Proge so vseskozi zasneževali tako da je bla maska obvezno, temu primerne so bile proge.Na nekaterih delih kjer se je zasneževalo logično mehko,spet drugje ledeno.Zanimivo, da so kupi od topov ostali na progi 2-3 dni.V petek mislim da Košute in Ostruščice 1 in 2 sploh niso ratragirali.

Še zaključek in ugotovitev, da se na rogli bolj ukvarjajo s Turizmom in gostinstvom kar jim lepo uspeva! Če bi ble sedežnice povsod bi blo polovico manj ljudi v gostilni saj bi lahko ljudje smučali celi dan tako pa
se moraš malo vsedet in odpočit po 5 vožnjah (vsaj jst)



Se samo podpišem pod to izjavo!Drugač sem pa mislu da sem js na široko razložu pa vidm d ste še jači!

_________________
Now Elan Amphibio in Salomon PRO HV100
Old Fischer race SC in Nordica BXR
sezona: 2008/2009 1×Bela, 1× Kranjska Gora, 5×Rogla; sezona: 2009/2010 5×Rogla, 2×Stari vrh, 1×Višarje; sezona: 2010/2011: 1×Gerlitzen, 1×Kranska gora,1×Krvavec
2011/2012: 1×Stari Vrh; 2012/2013:2×Stari Vrh, 2×Cerkno,1×Bela
2020/2021 4x Kranjska gora
2021/2022: 5xKranjska gora,1xRogla,1x SC Bela
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 3:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


js že kake tri leta ne smučam več na rogli kr rogla je še sam za smučarski tek če je zadost snega ali pa s turnimi do Lovrenških jezer

čeprav majo ratrake dokaj vredu so pa pri topovih in drugi mehanizaciji (sedežnice in vlečnice) v zaostanku
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Naslednja Stran 25 od 29

Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Rogla - aktualne informacije
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB