Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 09/10

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Osojščica 09/10 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mirkuma
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2010 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 19:43
Prispevkov: 93


Načrt je bil it pogledat na Višarje ali pa Mokrine in se ustavit za nazaj v Planici pri kolegih...ampak sem imel slab občutek glede gužve in Planice, kar se je potrdilo na avtocesti blizu Naklega. Na avtocestnem odcepu Jesenice / Tržič je bila že ob 6:50 kolona proti Jesenicam, katera se je komaj pomikala...
Takoj je padla odločitev...kar čez Ljubelj in proti Osojščici...malo na okrog, vendar bistveno bolje, kot nadaljevat v gužvi do Jesenic in skozi tunel ali bognedaj skozi Rateče proti gori omenijenima smučiščema...No pozneje sem izvedel, da so cesto proti Kranjski Gori celo zaprli!

Skratka bil danes verjetno zadnjič v sezoni na smuki. Stanje podobno, kot je že bilo zapisano v prejšnjih prispevkih o marčevski smuki. Zjutraj ok do 11h, potem pa je kmalu spustilo, sneg počasen in težak, pomlad je pač tu. Zgornji del Klosterlea in proga 8sede sta zdržali skoraj do 14 ure. Vendar vse ostalo južno in vodeno (Klosterle spodaj, ter ostale proge)..nižje kot je bila nadmorska višina, težji in počasnejši sneg je bil...lahko za nekatere smučarje celo nevaren sej se je zgodilo, da si iz hitrega snega priletel na odjugo in je precej cukalo.

Kljub vsemu lep zaključek smučarske sezone, malo je pihalo, smučarjev zjutraj kar nekaj, vendar nikjer čakanja, po 12uri pa praktično nikogar več nikjer, večidel dneva pa je bil sonček.

To je to za letos...no morda bom šel še enkrat nekam, da ne bo št. smučarskih dni ostalo na nesrečni številki!


P.S. Slik žal ni, ker sem tudi mobilni telefon pozabil doma...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 27, 2010 6:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice




Meteorologi (predvsem avstrijski) se motijo še naprej. Zaradi napovedi se mi zjutraj ob škrebljanju dežja kar ni dalo vstati, potem pa sem le pregledal razmere, na Osojščici sicer oblačno, Turrach pa 'šajba'. Panika in zaradi pozne ure ter približevanja jasnine odločitev za bližjo Osojščico. Ob devetih sem bil že na vrhu smučišča, razmere so bile čisto zimske, -4stopinje in 10cm svežega pršiča na trdi podlagi. S teptalnikom so naredili le eno špuro,ostalo je bilo na celo. Ljudi ni bilo veliko, zato se ni preveč razrilo. Kasneje, ko se je sneg ojužil, pa so se proge ob sedežnicah Klosterle 2 in Neugarten lepo utrdile in izrazvnale. Precej se je razrila le proga ob Gipfelbahnu, spodnja proga Klosterle pa je bila že prej precej mehka, čeprav je bila samo zgoraj malo pobeljena s svežim snegom.




















Lp. Tomi
_________________
Sezona 2009/10 = 72x: 19x Moelltal, 17x Turrach, 9x Osojščica, 7x BKK, 4x Mokrine, 2 x Goldeck, 2x Tromeja, 2x Kačjak, 1x Verditz; 1x Innerkrems, 1x Belo jezero, 5x Španov vrh, 1x Kobla, 1x Peca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Današnji dan se je začel z lepim vremenom, ki ga sicer nisem mogel izkoristiti takoj zjutraj, a par ur sonca pred poslabšanjem sem le ujel. Včeraj je zapadlo nekaj cm novega snega, ki je bil zato že poteptan, spodaj pa je bila precej trda podlaga. Na bolj severnih progah je sneg dolgo ostal suh. Ljudi niti ni bilo tako malo, precej je bilo raznih tečajnikov. Slike so z zgornjega dela smučišča, spodaj (Klosterle) ni nič drugače kot nekaj dni nazaj.



















Danes sem imel namen prvič prevoziti Stela Rondo, a niso delale vlečnice (od jutri bodo spet). Tako tale avtomobilček prepuščam drugim, še do ponedeljka imate čas . Smučišče bo sicer obratovalo še do 11. aprila (zgornje sedežnice).



Sem pa opazil, da so pripravljali snežne topove, ker bo še nekaj mrzlih noči. Na žičnici sem slišal, da bodo pripravili majhno snežišče s prenosno vlečnico, ki bo za popestritev omogočalo poletno smuko.




Več o tem lahko preberete tukaj:

http://www.shrani.si/f/l/t9/3hTSqZK3/snc02247.jpg



Lp. Tomi
_________________
Sezona 2009/10 = 74x: 19x Moelltal, 18x Turrach, 11x Osojščica, 7x BKK, 4x Mokrine, 2 x Goldeck, 2x Tromeja, 2x Kačjak, 1x Verditz; 1x Innerkrems, 1x Belo jezero, 5x Španov vrh, 1x Kobla, 1x Peca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 2:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

V nedeljo sva se brez velikega upanja na lepo vreme podala na Osojščico. Zakaj brez velikega upanja? No ja, vremenska napoved je obljubljala le zjutraj nekaj sonca, popoldan pa prihod hladne fronte z dežjem in snegom. Zgodnja pa nisva mogla biti, saj sva ob devetih še bila na velikonočnem zajtrku - nekaterim pač tradicija dosti pomeni. No, malo čez deseto sva v toplem spomladanskem vremenu le parkirala pod Osojščico, in to pri gondoli. Ko sem videl da se da ob tako pozni uri še dobiti parkirišče pri žičnici, mi je bilo jasno kako bo zgoraj: praaazno !

Spodaj je prava pomlad:


Praktično 100% - no obratovanje:


Brez besed:


Proge so bile po pričakovanju precej prazne, sneg pa na večini prog odličen tudi še popoldan. Ves dan perfekten sneg je bil na zgornji Klösterle z izjemo zadnje strmine, pa na osemsedežnici in na vlečnici Pacheiner, tista kratka črna strmina je bila sploh ena lepših prog dneva. Spomladna smuka z južnim snegom je bila le na spodnji progi Klösterle in na progi ob vlečnici Birkenhof.

V skladu z napovedjo so se sicer že pred dvanajsto pojavili prvi oblaki ... :




... ki pa so se sproti trgali, tako da je vedno znova posijalo sonce. Zanimive so bile velike razlike na mali razdalji: medtem ko so bila smučišča ob Gipfelbahn večji del dneva v senci, je na Klösterle sijalo sonce:




Potem ko sva vsako progo presmučana vsaj dvakrat, sva malo pred četrto zaključila. Še ob tej uri je bila proga ob Gipfelbahn le malenkost ojužena, sploh če si pri Pöllingerhütte zavil desno po 'ovinku' skozi gozd. Skratka, še en dan perfektne spomladanske smuke, kot je bilo vreme v soboto slabše od pričakovanj in napovedi, je bilo včeraj boljše. Snega pa še ogromno, niti na koncu Klösterle ni nič rjavo, tako da se za smuko prihodnji vikend ni treba bati, potihem pa spet računam na kako prvomajsko presenečenje !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Tudi midva sva bila včeraj na Osojščici, s to razliko, da sva začela že ob pol devetih (na Klosterlih). Vreme je res dobro držalo, prav tako sneg, zato sem s smuko zaključil šele ob pol petih. Za 1. maj res (še) nič ne obljubljajo, a tudi obratovanje ta teden so objavili nedolgo nazaj.

Miki, uganka: oceni, koliko ljudi je bilo včeraj gor, povedal mi je žičničar.









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

V nedeljo .....malo čez deseto sva v toplem spomladanskem vremenu le parkirala pod Osojščico, in to pri gondoli


No, danes, v sredo, precej pred deseto uro, pa je znak kazal, da je parkirišče pred gondolo zasedeno. Kar nisem mogel verjeti in sem šel pogledat. Tako nabasanega parkirišča tu še nisem videl. Izgleda, da jih je obisk presenetil in so tako pridobili čas, da so vpoklicali voznike kombijev. Tudi pri kampu je bilo že precej avtov. Zgoraj pa se mi ni zdelo, da je tolko ljudi, v nedeljo se mi jih je zdelo več. Obratovale so vse sedežnice, ki peljejo na vrh. Sneg je bil še vedno dober, sploh na severnih progah, na Neugartnu je bilo dobro vse do konca.

Pogled na eno:



in drugo stran:



Ob takih razgledih sem se poglobil v panoramske table pri Gipfelhausu in Turmu. Neverjetno, vidi se vse od Pece do Grosglocknerja in Schareka, vmes pa še Kanin, Lienški dolomiti...

Katera pa je ta proga?





Lp. Tomi
_________________
Sezona 2009/10 = 78x: 19x Moelltal, 20x Turrach, 13x Osojščica, 7x BKK, 4x Mokrine, 2 x Goldeck, 2x Tromeja, 2x Kačjak, 1x Verditz; 1x Innerkrems, 1x Belo jezero, 5x Španov vrh, 1x Kobla, 1x Peca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 09, 2010 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

miki je napisal/a:
potihem pa spet računam na kako prvomajsko presenečenje !


Bo, bo

http://www.gerlitzen.com/?cat=maincontent&type=etacarinae&artikelcat=aktuelles&file=EkVFkZuyllpscFrcas.inc.php&lid=de&sid=wi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sus@nn@
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2010 1:57 pm    Naslov sporočila: Aprilska smuka Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2009 11:04
Prispevkov: 14
Kraj: Ravne na Koroškem

Meni se te spomladanske smuke zmeraj zdijo odlične sploh, ker je v naši bližini.
Včeraj smo bil zopet na Osojščici . Sicer na začetku vreme ni bilo ravno vauuu, se je pa po napovedih dopoldne za dobri dve uri pokazalo tudi sonce in je bilo zelo prjetno.
Sneg pa, kaj naj rečem, fenomenalen, s5



Gornji del Giplbahna so potepatali samo polovice, vendar je bilo to več kot dovolj za količino smučarjev, ki smo bili ta dan gor.
Na vrgu pa je izgledalo takole ob 8.26:



Pogled na Noegartn, kjer je bila poteptana tudi samo polovica smučišča (šparajo sneg za prvomajsko smuko), in še ta poteptan del so zasedli tekmovalci, ki so imeli tekmo v veleslalomu.





No, letos sva s kolegom končno stopila do "najinega" drevesa, da se ovekovečima, ker ne vem, kako dolgo bo najino drevo še stalo



Seveda so zimske razmere še vedno impresivne, saj je na vrhu še vedno okrog 1m snega (takole čez palico v sneg potisnjeno, izmerjeno)



Zgornji del proge proti vrhu Klösterleabfahrt II:



Pogled s sedežnice v dolino (Klösterleabfahrt I ta teden žal ni več v pogonu)



Smučarjev je bilo res za vzorec (kolikor se spomnim, je bilo zasedeno le prvo parkirišče ob gondoli)



Še skok na južno stran Bergerbahn:



Še panorama, kjer se vidi, kako sončno je bilo na severni strani za razliko od južne proti Karavankam:



No, na koncu smo pristali zopet na Neugarten, kjer smo nizali vožnjo za vožnjo vse tja do 11.10, ko je pri spodnji postaji malo spustilo, vendar je proga zdržala do 11.30.
Smo se pa potem premaknili na Neugarten Speed Abfahrt, kjer smo malo rekorde postavljali. Smo se nekak našli skupaj s smučarji - mislim da so bilo po govorici sodeč z Gorenjske.
Fantje so postavljali hitrostne rekorde, najhitrejši je imel namerjenih 118k km/h. Res, da so bili kar dobro opremljeni - oprijeti kombinezoni in GS race smučke, pa seveda dobra drža in je šlo.
Jaz sem s svojimi slalomskimi in normalno oblečen dosegel "le" 98 km/h he,he in to ob 11.45 uri, kar pove, da je bil sneg izredno hiter. Še nikol se nisem tako hitro peljal, vsaj mislim.

No za koncec ob 12.00 uri pa se spodobi ena dobra malica v Pöllinger Hütte. Najboljša malica na deski na Osojščici - preverjeno




Takole pa na koncu


_________________
Sezona 2009/2010 22x
Sezona 2010/2011: 2 dni na snegu: Turracher Höhe: 1x, Osojščica: 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2010 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Danes na Osojščici: povsem zimske razmere s trdimi, odlično speglanimi progami, temperaturami pod ničlo in aprilskim vremenom. Ljudi pa dobesedno nekaj deset - če povem da sem ob pol desetih parkiral na najvišji etaži parkirišča pri gondoli, sem povedal vse.

Tako je zgledalo večji del dneva: oblačno, s severa prihaja naslednja snežna ploha:


Za spremembo malo sončka:




Razmere na progi po plohi sodre :


Proge ob osemsedežnici so bile do konca trde, smučarje pa preštejte sami :




Še malo sončka na zadnji furi, pred nami pa že kar grozeči črni oblaki:


Za konec: za 11. april že kar fenomenalna smuka z malo manj fenomenalnim vremenom. Glede na vremensko napoved ne dvomim, da bo sneg zdržal do 1. maja ... se vidimo gori?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sus@nn@
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2009 11:04
Prispevkov: 14
Kraj: Ravne na Koroškem

miki je napisal/a:
Za konec: za 11. april že kar fenomenalna smuka z malo manj fenomenalnim vremenom. Glede na vremensko napoved ne dvomim, da bo sneg zdržal do 1. maja ... se vidimo gori?


Absolutno!
_________________
Sezona 2009/2010 22x
Sezona 2010/2011: 2 dni na snegu: Turracher Höhe: 1x, Osojščica: 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Smo že trije (pravzaprav šest) . Saj kaj dosti več nas pa itak ne bo .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 29, 2010 5:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Kako ste se odločili za soboto? Kdo bo na Osojščici? Vremenska napoved je sicer bolj tako, od SZ prihaja fronta, ampak na Osojščici bo morda v soboto dopoldan še vzdržalo ...

Midva vsekakor imava namen narediti nekaj fur, morda bi se lahko zmenili za kako srečanje na eni od odprtih koč?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 29, 2010 7:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Midva imava namen, upam da bo vreme boljše kot je napovedano. Glede na webcam bo bolj bogo s snegom, hehe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sus@nn@
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 29, 2010 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2009 11:04
Prispevkov: 14
Kraj: Ravne na Koroškem

Mi bomo trije v soboto gor
Še povabilo smo dobili...
_________________
Sezona 2009/2010 22x
Sezona 2010/2011: 2 dni na snegu: Turracher Höhe: 1x, Osojščica: 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 01, 2010 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Kratko zaključno poročilo iz zadnjega obratovalnega dne. Že včeraj mi je bilo jasno, da bova šla smučat na s snegom bolj bogo smučišče, ta lepi sončni teden je pustil davek. Vseeno sem se veselil tega dne, ker so bile velike šanse, da se nas bo danes srečalo vsaj nekaj forumovcev v živo, kar se je na srečo tudi zgodilo. Tako sem že na spodnji postaji prvo srečal frontmena našega foruma tomija (91 dni) in pozneje na smučišču še guruja mikija(61 dni), smo se na koncu kar zaklepetali na sončku v koči pri spodnji postaji osemsede.

Še malo slikovnega materiala, slabe snežne razmere in fino vzdušje na nerformalnem srečanju smučarskih zagrizencev. (še dobro, da sem sledil mikiju na imageshack, če bodo res zaprli shrani.si)

Na sedežnici sva srečna opazovala velikanske količine snega

Bolj smo šli gor manj ga je bilo, pa še kakšen izgubljeni smučar se je našel.

Tudi na osemsedi so bile podobne odlične pomladanske razmere, hehe.

To pa nisem do danes vedel, da na vrh Osojščice pelje asfaltna cesta.

Naša dopoldansko/popoldanska postojanka za klepet

Široka proga na progi sedežnice Gipflbahn

Pri zgornji postaji gondole, eni že pobirajo smeti za nami, drugi pa nabirajo regrat, kaj je že spomlad?

Spodaj preklemansko ozka proga. Ko smo se vračali na gondolo, je vmes čez dan sonce že pobralo del proge, in smo morali kar peš en majhen košček, hehe.

Še zadnja slika, Spektakularni sestop (svetlo zelena bunda) Jeseniškega župnika Fra tomija, z osemsedežnega oltarja.


Lep skupni zaključek na Osojščici, smo vdihavali planinski zrak. Naslednji vikend pa mogoče ob lepem vremenu še skupinski seks na Mölltalu. (zadnji dan koroške karte)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 4 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 09/10
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB