Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 09/10

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Osojščica 09/10 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2010 10:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Že spet me je nekdo prehitel s poročilom, tokrat Kotulc (pa nisem nič jezen, mi ne bo treba toliko pisat ).

Nekaj komentarjev pa bi rad vseeno dodal:

- prvi vtis na parkirišču (bila sva bolj med poznimi, prispela sva okoli 10. ure) je bil šok: toliko avtov pod Osojščico še svoj živ dan nisem videl!

- proti pričakovanju ne na kabinski žičnici ne na Gipfelbahn ni bilo nobene vrste

- krajše vrste so bile le na progah ki so ležale nad meglo, nikjer pa ni bilo hudo

- edino ob pol petih smo na kabinki stali 15 minut za povratek v dolino. Pojma nimam kje je bil ves ta folk čez dan, smučal zagotovo ni

Da probam še s kakšno fotko, nisem doma in se šlepam na enem nezavarovanem wirelessu, ki pa je hudo počasen:




Še najdaljša vrsta dneva, ampak osemsedežnica hitro požira (razen če se kaka skupina Madžarov tako dolgo zlaga skupaj, da na koncu sedež odpelje z dvema smučarjema


Tako pa je zgledalo pod meglo: ni tako lepo kot na sončku, ampak solidna vidljivost, nobene vrste in zelo dosti nastreljanega snega, prvič sem videl Klosterle zasnežen v (skoraj) polni širini:


Moja ljubezen: vlečnica Birkenhof s progo, sicer ne najboljša vidljivost - sonček je bil le čisto na vrhu - ampak praaazno in še ob treh odlična proga:


Pa še dve večerni: zasneževanje na Neugartnu ... :


... in pogled na Julijce:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2010 2:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Kje se najbolj splaca iti do Osojscice, ce se zelimo izogniti Karavanskemu predoru - cez Kranjsko goro ali Ljubelj (iz Ljubljane). Viamichelin pravi, da je bolje cez Ljubelj?

Pa se to, kje je bolje parkirati - na spodnji postaji gondole Annenheim ali se je bolje zapeljati do Klosterleja(Klosterla?)... se prihrani kaj pri guzvi?

Kaksne so ceste tam, z letnimi gumami ne bi smelo biti problemov? Gre za to, da je na izbiro en enoprostorec kamora lahko nabasemo vse noter, ampak ima letne gume in limuzina z nosilcem za dva para smuci na strehi, dva pa gresta v avto, ima pa zimske gume, ampak je meni bolj udobna voznja z enoprostorcem...

EDIT: berem na letaku, da je mozen dostop tudi brez avstrijske vinjete... se splaca? Pa glede na to, da nameravamo cez en teden iti v BKK in bi sli lahko z isto 10-dnevno vinjeto?

Vem, da je za koga mogoce brezvezno kompliciranje, ampak ce imas kot student omejene dohodke, vsak evro pride prav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2010 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Jaz ga v tem času nebi sral z letnimi gumami čez Ljubelj in Korensko sedlo (oba sta na Avstrijski strani svinsko strma). Brez vinjete se da priti do obeh smučišč: Ljubelj - Celovec-Feldkirchen, ali pa Korensko sedlo - Beljak (za natančnejšo pot poglej na Google earth ali kaj podobnega...)
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2010 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Za Ljubelj ne vem, čez Korensko sedlo pa je cesta ne samo kopna, ampak praktično suha.
Če nisi dovolj zgoden, ne moreš več parkirati pod gondolo, ampak nekoliko dlje, od tam potem vozi skibus. Do Klosterlov pa je še dodatnih 15km vožnje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 1:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


No, saj Ljubelj dobro poznam... pac strmina in ovinki, ampak ce ni snega, itak ni panike, ce je sneg pa tudi samo z zimskimi gumami brez verig mimogrede kam zletis. Ce je cesta kopna, ne bi smelo biti problemov, sem pa slisal, da je na Korenskem sedlu ena huda strmina na avstrijski strani, zato se ga ljudje izogibajo? Varianta je obvoz do Trbiza in potem po AC do Beljaka...

Kakor kaze, ne bomo med najbolj zgodnjimi, zato bo verjetno kar skibus, saj ni problema. Itak po letaku sodec vozijo na par minut in glede na to, da so meni ze tisti pod Krvavcem cisto ok, ne bi smelo biti prevec problemov.

Hvala za vse odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Na Korenskem sicer je strmina, ampak ce je suha cesta oz. ni snega, potem ni problema, tako kot na Ljubelju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Je sel sneg na Jesenicah, pa nismo nic komplicirali in sli skozi predor.

Sicer pa cel dan nizka oblacnost do 1600 - 1700m in ker je bila v megli vidljivost prakticno nicna, smo smucali samo nad to mejo in na zalost nisem poskusil proge do Klosterla, pri miru pa smo pustili se ene par prog pod mejo megle. Je bila pa na vrhu toliko vecja idila z razgledom na Triglav, Skrlatico in ostale vrhove slovenskih Alp.

Ljudi je bilo spodaj veliko, potem pa so se kar precej porazgubili, najbolj oblegana pa je bila seveda carving proga Neugarten, kamor smo sli mi sele popoldne, ko se je ob dobrem timingu dalo ujeti precej prazno progo za siroko karvanje... najbolje je bilo pa itak ob 15.45. Skoda, da je bilo ze precej kucljev, ampak to je pac cena lepega nedeljskega popoldneva... cijazenje v guzvi ali pa malo hitrejsa voznja po razriti progi. Ker ze tako ne maram gnece, se manj pa hitre voznje v gneci, sem se pac odlocil za slednje.

Panorama je bila torej cudovita, precej manj pa je bil za meni cudovit sneg. Bil je zelo suh in trd umeten sneg, na kar nekaj mestih precej hitro zdrsan do letu, skratka prevec agresiven za moj okus. Ne vem sicer tocno kaj bi bila bistvena razlika, ker sem kar nekaj presmucal na slovenskih smuciscih, ki imajo tudi umetno zasnezevanje, ampak takega snega nisem srecal nikjer. Mogoce bodo kaj vec vedeli strokovnjaki za topove tukaj?

Za ta teden je napovedano 3 dni snezenja, ki bo Osojscici kar prijal, glede na to, da je tistih 40 cm na nekaterih (redkih) mestih tudi ze 0 cm.

Se nekaj slik...


Tole nas je pricakalo ob prihodu iz gondole:





Po voznji s 4-sedo je takoj izgledalo bolje:







Prav nic nisem zavidal tistim spodaj:






Klosterle II in Kanonenrohr od spodaj:




Gneca na Neugartnu ob 14.00, tukaj dol se je kotalilo vse - od popolnih zacetnikov do divjakov na smuceh in boardu, neuzitno zame:





Overall v redu, bi si pa zelel malo bolj naravnega snega. Verjetno se pridem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2010 6:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes sem se namenil v BKK (brez skrbi, nisem zgrešil teme ). Zjutraj so bili na kamerah povsod oblaki, na drugi strani predora nobenega sledu o novem snegu in kmalu se je prikazala s soncem obsijana Osojščica. Hitro sem spremenil odločitev, a ob 8.45 je znak že kazal zasedeno parkirišče pod gondolo. Zato sem se obrnil in nadaljeval prvotno pot, nato pa vseeno zavil na Klosterle. Ob začetku smuke se je seveda sonce že skrilo za oblaki in le nekajkrat na kratko posijalo na progo. Smučal sem samo ob spodnji sedežnici, le na koncu štiriurne smuke sem šel pogledat do vrha in naprej do gondole. Pa še to je bilo odveč. Saj tudi te proge niso bile slabe, a Klosterle 1 je bila odlična, zjutraj skoraj perfektna, ta 'skoraj' pa je le zaradi grudic na parih mestih. Ljudi je bilo veliko, a jih je žičnica dobro požirala, prav tako tudi široka proga.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2009/10: 19x Moelltal, 13x Turrach, 6x Osojščica, 4x BKK, 3x Mokrine, 2 x Goldeck, 1x Tromeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Taša
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2008 3:16
Prispevkov: 14
Kraj: Ljubljana, Krško

včeri olimpijsko, brez oblačka, minus 14, vrhunske proge, ob pol devetih parking pod jajčki, fenomenalno

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2010 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes je bil lep zimski dan, sonce in ne preveč mrzlo. Tudi ljudi ni bilo preveč, kljub začetku koroških počitnic. Novi sneg je prispeval lepo kuliso, za kvaliteto prog pa ni bil preveč dobrodošel. Predvsem zgoraj je bil sneg precej mehak, najboljša je bila proga ob spodnji sedežnici Klosterle.

Lp.
_________________
Sezona 2009/10: 19x Moelltal, 13x Turrach, 7x Osojščica, 4x BKK, 3x Mokrine, 2 x Goldeck, 1x Tromeja, 2x Španov vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2010 4:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes je bilo sončno, le veter je bil zoprn. Proge so bile odlične, take so bile še tudi ob enih, ko sem moral zaključiti. Veliko ljudi, ob 8.30 je bilo že treba parkirati pri kampu, pa že tam je bilo veliko avtov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkuma
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2010 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 19:43
Prispevkov: 93


Je bil kdo v marcu gor? Kakšno je stanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 1:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Prejšnjo soboto nobene gužve proge v nulo le sibirske razmere sicer sonce ampak mrzlo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

V soboto, 13. marca, verjetno najboljša smuka sezone na Osojščici. Sneg je prava poezija, podlaga trda, ampak ne ledena, na vrhu pa malenkost svežega. Sonce se je menjavalo z oblaki, s tem da je bilo več sonca zjutraj in po 15. uri, čez opoldan pa precej oblačno. Ko je sijalo sonce, je bilo prav prijetno, ko pa so ga zakrili oblaki je bilo še zelo mrzlo. Ni pa nič spuščalo, niti na južnih progah ne.

Folka glede na letni čas še precej, čakali pa smo samo na kabinki - zjutraj 5 minut, ob pol petih za povratek pa slabih 10. Na smučišču so bile žičnice sicer polne, ampak več kot minuto nismo stali nikjer. Presenetilo me je, da je bila dopoldan polna tudi vlečnica Birkenhoflift, tega na tej napravi še nisem doživel. Smučajo pa tam v glavnem domačini in vmes izjemoma kak Slovenec, Čehov in Madžarov tam še nisem srečal. Kot da na vrhu stoji tabla z napisom 'prepovedano za vzhodnoevropejce' .

Perfekten sneg, na katerem je z lahkoto uspelo vse - od karvanja do ozkih zavojev:


V naših Julijcih je bilo večji del dneva precej oblačno, obratno pa je bilo na Tromeji in na Višarjah bistveno bolj sončno kot na Osojščici:


Zmrzovalnik na žici ... tole dvosedežnico sem v letošnji mrzli zimi zasovražil skoraj tako kot 'pokojni' Stolp na Pohorju: počasna, pogosto se ustavlja, pa neskončno mrzla:


Nekateri na našem forumu so se sposobni do onemoglosti prerekati kateri topovi so najboljši, tukaj pa stojijo proizvodi vseh treh vodilnih znamk lepo složno na vrhu Osojščice in se prav nič ne prepirajo, kateri je lepši ali boljši :


Na polovici spodnje proge Klosterle so imeli dopoldan neko mladinsko tekmo (sicer pa sem tega vajen iz dolgih let smuke na snežnem stadionu ), je pa zato bila leva stran perfektna ko so malo pred dvanajsto pospravili svojo ropotijo:


Golosek desno od vmesne postaje Klosterle, tu bo prihodnjo sezono nova proga ki bo (upam) razbremenila obstoječo. Sicer so to progo oglaševali že kot novost sezone 2009/10, pa jih je očitno decembra presenetil sneg . Nič zato, bodo lahko še eno leto prodajali isto novost:


Tudi še popoldan odlične razmere na Klosterlu:


Med obema žičnicama je skoraj 20 let razlike: medtem ko so konec 80ih očitno bili prepričani da je okoli zgornje in spodnje postaje odklopnih sedežnic nujno potrebno sezidati velikansko poslopje (podobno npr. na Mokrinah), je današnja gradnja mnogo manj komplicirana:


Izlet v preteklost v koči na spodnji postaji Klosterle 1:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Lepa reportaža. Res je bil super dan, osebno pa mi takšna podlaga ni tako zelo všeč, zgoraj je bil sneg zelo počasen ... proga ob 8sedežnici mi je drugače zelo pri srcu, zdaj pa je bila le za začetnike. Spodaj pa je bilo super, samo tista tekma je naredila kar nekaj gužve na progi... se je pa potem dalo toliko boljše vozit.

Glede hitrosti snega: na speed-abfartu sem dosegel hitrost malo nad 60km/h ob običajnih razmerah pa dosežeš z lahkoto prek 80 km/h (v obeh primerih smuk čez celo progo).

Naslednji dan na Peci so bile snežne razmere čisto druge - odličen in hiter naravni sneg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 09/10
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB