Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 09/10

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Osojščica 09/10 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 11:08 pm    Naslov sporočila: Osojščica 09/10 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Končno smuka tudi na meni najbližjem smučišču

Odprti sta bili dve progi, ob sedežnicah Neugarten in Bergerbahn, na slednji je bilo sicer na enem delu nekaj lepo vidnih kamnov. Ampak ta itak ni tako zanimiva. Na Neugartnu pa široka proga z dovolj snega, kot bi bili sredi zime. Sneg je mešanica naravnega in umetnega, suh, a sem ter tja se (popoldne) najde kakšna ledena plošča. Proga do gondole je uradno zaprta, na njej so postavljeni topovi, ki pa so čez dan počivali. Na zgornjem delu je bila odlična, na njej je bil svež, utrjen 'umetni' pršič. Na strmini jo je kasneje pokvaril teptalnik, ki je z vožnjo po edini špuri izkopal kamenje. V spodnjem delu jo je malo načelo tudi sonce, ki pa je kmalu izgubilo moč.
Za vikend bodo to progo odprli, ker je v kupih snega dovolj. Pognali bodo tudi sedežnico Klosterle 2, tudi ta proga je že lepo zasnežena. Ostalo pa še čaka, na progi 1 npr. topov sploh še niso postavili. A naslednji teden bo priložnosti za zasneževanje čez glavo dovolj.

Slike so....v telefonu, nagaja mi povezava z računalnikom, bom poskusil spet jutri.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2009/10: 19x Moelltal, 7x Turrach, 1x Osojščica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


START KANZELBAHN/SKIGEBIET TÄGLICH BEREITS UM 08:15 UHR!
Folgende Anlagen sind seit Mo. 7.12.2009 in Betrieb: Kanzelbahn, 4-er Gipfelbahn, 8-er Neugarten Carving-Jet, 2-er Bergerbahn;
Ab SA 12.12.09 auch 2-er Moserbahn sowie Moserabfahrt in Betrieb!

Nič ne kaže na začetek Klosterele 2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj je bilo objavljeno tako, zdaj pa so privlekli to Moserbahn
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 11:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Res čudno, na webcam dobro zgleda Klösterle 2 proga, tudi temperature so bile primerne, da jo v celoti zasnežijo.

Mogoče pa varčujejo z elektriko, za vikend ne pričakujejo dosti ljudi in je zato niso pognali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Stanje danes: mrzlo, na vrhu megla in rahel veter. Vozil sem se praktično samo po Neugarten Carving-Jet, ostale proge razen tist pri 2 sedi so uradno zaprte, vendar je bila proga pri Gipfelbahnu teptana in dobro prevozna.

Topništvo je v polnem pogonu, vode je dosti; za naslednji vikend bodo zagotovo pripravljene vse glavne proge, razen mogoče Klösterle 1.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Tudi mi smo bili danes na Osojščici.

Kot je bilo že rečeno, na vrhu tja do cca 13h precej megle in vetra, naletaval je sneg, posledično tudi precej mraz.. Vozili smo se praktično cel dan po progi zraven osemsede. Proga je bila lepo pripravljena, dopoldne je bilo sicer tudi malo gužve za sami progi, ampak se je dalo. Po 13h se je pa megla dvignila tudi na vrhu, sneženje ponehalo, tako da je prav super vreme ratalo. Smo šli še par fur potem pa okoli 15h počasi dol..

Glede na to, da je bila to prva smuka zame letos sem kar zadovoljen. Nasmučal sem se, sterstiral sem tudi kar nekaj smučk - Speedwawe 10, 12 in 14, ter magfire 78ti, tako da nisem skoraj nič smučal po svojih dilah Sem pa potešil firbec. Predvsem speedwave so se fajn obnesle, ampak mojih fišerc kljub temu zaenkart ne zamenjam
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Res je Elanov test je bil še najbolj pozitivna stvar stestiral sem Race serijo (slalom in veleslalom) in naslednje smuči bodo očitno spet race SL
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 13, 2009 5:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes zjutraj je bila na vrhu spet megla. Ko se je ob 11h na kameri pokazalo sonce, sem se odločil, da skočim gor. Sonca je bilo potem seveda bolj malo, a tudi megle ni bilo veliko. Temperatura - 11 in šibek vzhodnik nista bila preveč prijetna, a z dobro opremo ( od hčerke sposojenimi grelci za pancarje, dvojna podkapa, dobre rokavice, dvojne dolge gate ) sem zdržal dve uri, potem pa sta me pregnala rahla megla in slaba vidljivost.
Edina uporabna uradno odprta proga (Neugarten) je bila dobra, bilo pa je nakaj zdrsanih plošč, ki so pokazale, da sem malo pozabil na robnike. Testne elanke SLX so šle namreč povsod kot po tračnicah, sem bil kar navdušen, a bi potem moral vsako smuko zaključiti po dveh urah
Proga do gondole je odprta samo na internetu, na smučišču pa je znak za zaporo. Je pa kar zanimiva, svež umeten pršič in veliki kupi snega. Zasnežujejo tudi črno progo in traso vlečnice Pacheiner.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2009/10: 19x Moelltal, 7x Turrach, 2x Osojščica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Jutri se odpravljam na prvo letošnjo smuko ker na Osojščici še nisem bil bi prosil nekoga da mi pove če se splača it glede na število odprtih prog alternativa bi bil Krvavec!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 2:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Vse glavne proge so odprte... če ti to kaj pomaga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Ok pomaga!
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Tudi za naju je danes prišel prvi dan smuke na Osojščici v letošnji sezoni. Če bi termometer kazal 10 stopinj več, bi dan z mirno vestjo lahko označil kot perfekten: sonce, zelo dobro urejene proge, nobene gneče. Samo mrrrzlo .

Proti pričakovanju se je naravni sneg dobro sprijel z nastreljano podlago. Slika je sicer dopoldanska, ampak tudi popoldan ni bilo nekih hudih kupov:


Na južni strani so sedaj odprte res vse variante ob Gipfelbahn, tako zgoraj (1 in 1a) kot spodaj (direktna mimo Pollingerbahn in desna 'obvoznica'):


Tudi ob Neugartenbahn perfektna proga - odprta je samo desna:


Klosterle zgoraj: Kanonenrohr je odprt, desno progo še zasnežujejo (je pa za nas Balkance tudi že brez problemov prevozna ) - kupi so zares orjaški:


Klosterle spodaj: sicer še ne v polni širini, ampak res perfekten umetni sneg, brez plošč in grud, Čisto spodaj še zasnežujejo zadnjo strmino, odprta je 'obvoznica':


Zmrzovalnik na žici ali Bergerbahn, tu sem zrdžal samo eno furo. Me je pa razveselil pogled na vlečnico Birkenhof: sicer še ne obratuje, se pa zasnežuje in po progi so že konkretni kupi. Na spletni strani napovedujejo začetek obratovanja za 24. 12.


Na splošno moram pohvaliti Osojščico, ki je očitno močno izboljšala zasneževanje. Spomnim se sezone 2007/08, takrat recimo Birkenhofa sploh niso začeli zasneževati, določene odseke ki so danes že odprti so zasneževali šele februarja ipd. Topov imajo res ogromno, malo sem štel (pa ne me zdaj držati za en top gor ali dol): na južni strani 30, na obeh Klosterlih 50 (!), pa še trije na Bergerbahn, koliko jih je na Birkenhofu seveda nisem mogel videti. V glavnem so že vsi zloženi ob progah, zgornji dve zajetji sta prazni, nekaj vode je še v akumulaciji nad spodnjo postajo Klosterle 1.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 11:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Sedaj mi je kar žal, da so me nizke temperature, veter in nov sneg prepričale, da grem raje bližje na Peco. Na Osojščici sem pričakoval kupe nesprejetega sneaa in zmrzovanje na večinamo nepokritih sedežnicah, pa očitno temu ni bilo tako.

Upam, da čimprej dočakam kak perfekten dan. Ampak glede na napoved bomo očitno še čakali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 9:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes popoldne so bile razmere 'malo' drugačne kot v nedeljo. Odjuga, nov nesteptan moker sneg, veter in megla. Smučal sem izključno na progah, kjer letos še nisem , razen prve in zadnje vožnje pa le na Klosterle 1. Zato, ker je bila od zgoraj naštetega tam le odjuga . A sneg je bil dober, pravi pomladanski, hiter. Ker je bilo malo ljudi je bila proga dobra vse do konca. Sneg se dobro upira toploti in mislim, da ga tudi v naslednjih dveh dneh ne bo odplaknilo. Jutri odpirajo še vlečnico Birkenhof, po spletni strani sodeč je to dogodek na ravni izstrelitve Space Shutla
http://www.gerlitzen.com/











Lp, Tomi
_________________
Sezona 2009/10: 19x Moelltal, 7x Turrach, 3x Osojščica, 1x Mokrine, 1x BKK
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


tomi je napisal/a:
po spletni strani sodeč je to dogodek na ravni izstrelitve Space Shutla


Haha dobra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 1 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 09/10
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB