Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » fiska

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 fiska « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Simonzii
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 12:09 am    Naslov sporočila: Fis Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2018 23:55
Prispevkov: 1


Pozdrav! Že od otroštva, odkar pomnim, smučam na Pohorju in že takrat (15-20let nazaj) mi je oče pripovedoval zgodbe o fiski, progo mi je predstavil kot tisto po kateri peljejo samo najboljši, najbolj nevarno, najbolj strmo. Vsakič ko pomislim na to progo me popade nostalgija in malenkost strahospoštovanja do nje. Lahko bi rekel da sem na njo čustveno navezan in da sem takrat, ko sem prvič prišel do doline po fis/jonatanki/čopki bil najbolj ponosen smučar na svetu skratka, vedno ko zapade veliko snega kot naprimer letos, se vsaj enkrat peljem v dolino po tej poti čeprav ne maram neteptanega snega in je proga vedno zaprta. Ker pa nekaj let ni bilo dovolj snega ali pa takrat nisem imel moznosti da grem smucat sem letos smučal po fiski prvič po 5 letih. Mi lahko nekdo razloži kaj se dogaja s to progo? Zakaj je vedno zaprta kljub temu da je snega dovolj? Zakaj se je ne uredi? Proga je popolnoma zaraščena (predvsem jonatan), tudi z nekaj m visokimi drevesi... zgleda kot, da je čez nekaj let sploh ne bo več.. Bil sem vesel ko sem se špuščal po teh strminah in svežem powderju a tudi zelo žalosten ker proga propada... zakaj? ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 11:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Evo takole po mojem vedenju in spominu: ob ponudbi drugih prog primernih za turistično smučanje je fiska kot jo opisuješ postala prezahtevna za vzdrževanje, za nišno skupino smučarjev. Poleg tega ima zelo neroden iztek proti vlečnici Bolfenk in proti Jonatanu, ki pa ima težavo v izteku (zavoj na koncu proge in depresija).

Moja ideja je, da se v perspektivi postavi nova 4seda namesto Bolfenka in potegne po Jonatanu do tega eSa. Potem ostane še možnost povezovalne poti na Čopko, ko in če bo sneg.

Do takrat pa se uporablja fiska z vlečnico Bolfenk za treninge, Jonatan pa se poseka in zmulči ter nameni pležuhom, sankačem, pohodnikom, turnim,... torej vsem, ki si jih ne želimo na progah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


http://www.24ur.com/bin/video.php?media_id=62039680&section_id=2&article_id=4139618
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » fiska
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB