Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2009 / 2010

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Bad Kleinkirchheim 2009 / 2010 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 10:06 am    Naslov sporočila: Bad Kleinkirchheim 2009 / 2010 Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Zivjo,

pa zacnimo tudi temo za letosnji bkk.

Zasnezujejo.
A kdo uspe z njihove strani razbrati kdaj nacrtujejo odprtje smucisca?

Citiram:

edit: nasel v drugi temi
BKK : predvidoma v soboto 05. 12. ( ni sigurno)


lp, b






.
Citiram:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gasperv
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 10:16 am    Naslov sporočila: bad Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 9:34
Prispevkov: 27
Kraj: Dolenjska

mi imamo vplacan opening naslednji vikend. malo sem v skrbeh kako se bo izslo...
_________________
lp
G.

sezona 2009/2010: 3x Turracher Höhe, 1x Mölltal, 2x Kr. Gora, 4x Krvavec, 1x Stari Vrh, 1x Rogla. 3x Bela, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 10:29 am    Naslov sporočila: Re: bad Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


gasperv je napisal/a:
mi imamo vplacan opening naslednji vikend. malo sem v skrbeh kako se bo izslo...


zivjo,

mi smo lani v istem terminu bili na ski openingu tam ...
povezava na prispevek
snega je bilo cez glavo dovolj, ampak vseeno je bil St. Oswald zaprt ...

lp, b


.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 3:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

V temi Aktualne snežne razmere sem se malo zmotil:

Wir starten die Skisaison in Bad Kleinkirchheim!!! BERGBAHNEN Sonntag, 6. Dezember 2009 bis einschließlich Dienstag, 8.12.2009 derzeit geöffnete Seilbahnen und Lifte: Kaiserburgbahn I + II, Muldenlift Geöffnete Abfahrten: Muldenabfahrt (weitere Abfahrten folgen) SPEZIALPREIS: alle Kinder und Jugendliche bis 18 Jahre fahren GRATIS Erwachsene: ? 15,00
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
castorr
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2009 19:28
Prispevkov: 14
Kraj: Štajerska

Kaj mi lahko kdo pove kolko je cena dnevne karte v Bad Kleinkirchheimu?

Če kdo kaj več ve o tem smučišču, lahko tudi napiše
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


skipass travel je napisal/a:
BKK : V soboto 12. in nedeljo 13. decembra: Obratujejo Kaiserburg I,II, Muldenlift, proga samo Muldenabfahrt : Posebne cene : Odr: 15?, Mladina/ Otroci do 18 let= Gratis


Ne vem če je ravno ponudba da bi se peljal v BKK. Je pa res da imajo otroci zastonj.

Če pa te zanima kaj več o smučišču, preglej prejšnje strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Pa sem začel sezono tudi na mojem priljubljenem 'sobotnem' smučišču, danes je bila sicer nedelja, a je bilo ljudi tudi zelo malo. Smučal sem samo na Brunachu in čeprav je žičnica vozila zelo počasi, sem praktično vedno lahko vstopil že v prvo gondolo. Nameraval sem sicer pogledat do Nockalmbahna, pa sem se že po vožnji z vlečnico premislil in se raje vrnil v toplo gondolo. Sneg je bil zelo dober, seveda umetni, naravni je bolj za okras, čeprav se je dalo smučati tudi po celcu. Nobenega leda, kamnov, kupov, na spodnjem delu je bila proga pod žičnico še sveže 'zaprašena', drugo pa so še zasneževali in je bila zaprta. Skratka, zelo lep in zaradi sonca in tople gondole, sploh ne premrzel dan. Slike so pa vseeno narejene izza 'šipe'















Lp, Tomi
_________________
Sezona 2009/10: 19x Moelltal, 7x Turrach, 2x Osojščica, 1x Mokrine, 1x BKK
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2010 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Za konec božično - novoletnih počitnic sva včeraj 'krstila' še proge v Bad Kleinkirchheimu. Sončno, brez vetra, ampak svinjsko mrzlo, v glavnem smo se držali gondol.

Snega v BKK ni niti za vzorec, tja do 1500 m naravnega snega sploh ni. Zato pa dobro pripravljene proge z umetnim snegom, seveda je podlaga precej trda, k sreči pa pod skoraj vsemi žirafami lep kupček suhega 'umetnega pršiča', tako da se je dalo dobro smučat do konca.

Začetek dneva na Kaiserburgu:


Cilj: sončne proge nad St. Oswaldom:


Nova koča približno na sredini proge Maibrunn. Ja, kar prav bo prišla, čeprav mi osebno taka lesena kvazikustikalna arhitektura nič ne diši, mnogo bolj so mi všeč zasteklene restavracije tipa Nock - in na vrhu Nationalparkbahn:


Potem pa razočaranje: Sonnwiesenbahn II zaprt 'wegen Sturmschaden'. Očitno je prejšnjo noč res hudo pihalo, proge pod gozdno mejo so bile polne storžev, iglic, vejic in drugih zadev ki jih veter pomeče na tla. Torej nazaj na Kaiserburg ... :


... in s skibusom na Nationalparkbahn ... :


... kjer smo nato preživeli dve uri na soncu in v toplih kabinah, kjer se da dobro preživeti še tako mrzle dneve. Spodaj se je čakalo do 5 minut, ampak je vredno :




Nato pa povratek, malo smo se zadržali na sončni Schartenbahn, minuta do dve čakanja niti ni bilo moteče, bolj zoprno je bilo nenehno ustavljanje sedežnice med vožnjo (to pa imajo od svoje varčnosti, zakaj pa so gradili fiksne sedežnice namesto odklopnih):




Proge nad BKK z vrha Nockalmbahn:


Začuda je odprta tudi Wiesernockabfahrt, zelo priporočam, malo vožena in še popoldan v dobrem stanju. V obratno smer je povezava delovala:


Proge pod Maibrunnbahn so zasneževali cel dan (kako nesramno ):


Zadnji sonček dneva na Sonnenhangliftu:


Za konec pa še fura po novi 'klammerci'. V nasprotju z razširjenim mnenjem proge v BKK niso bolj ledene kot nad St. Oswaldom, kvečjemu manj, sploh popoldan! Razlog je seveda v tem, da na senčni strani smuča bistveno manj smučarjev in se proge seveda manj uničijo. Klamerca je recimo ob štirih bila v bistveno boljšem stanju kot karkoli pod Nationalparkbahn:


Dober dan je bil, meni sicer premrzel. Proge pa (ponoven) dokaz, kako danes obratovanje smučišča brez sodobnega sistema zasneževanja ni predstavljivo. Edine proge ki v BKK delujejo na 'naravnem snegu' so tiste ob vlečnici Hirschsprung, ki pa so že na pogled tako rjave da nisem niti pomislil da bi zavil tja .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2010 11:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

... kjer smo nato preživeli dve uri na soncu in v toplih kabinah, kjer se da dobro preživeti še tako mrzle dneve. Spodaj se je čakalo do 5 minut, ampak je vredno

5 min čakanja na taki napravi res ni problem, če se ne bi bilo treba drenjati kot živina . Tudi midva sva bila tam, ob takem mrazu mi primernejše smučišče ni padlo na pamet. Ob poldveh se je vrsta spet podaljšala in sva zaključila. Tja grem res samo še ob sobotah (ne me držat za besedo ). Ker pa je bilo škoda tako zgodaj zaključiti lep dan, sem skočil še na Osojščico, kjer na vlečnici Pacheiner in Gipfelbahnu (na Singel špuri) nisem čakal niti sekunde, le slabih 10min za povratek z gondolo. Poročila pa nisem pisal, ker se bodo razmere ta teden itak spremenile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2010 7:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Današnji dan sem preživel po dolgem času spet v St.Oswaldu. Že na poti v BKK je na Hrušici kampiralo lepo število smučarjev, tako da me prav zanimajo današnja poročila z bližnjih zamejskih smučišč. Vremenske napovedi nisem najbolj razumel, neki da bodo oblaki, pa da ne. Šele ob prihodu mi je bilo jasno, nizka oblačnost, dopoldne nekje do 1500m nm, popoldne pa še malo višje do 1700m. Naravnega snega je bolj malo, samo za zimsko kuliso, na progah je v glavnem umetni in ta na nekaterih mestih dobro zasneževan, na izpostavljenih delih pa je vidna zmrznjena zemlja in ponekod tudi kamenje. Je pa vseeno precej boljša snežena slika, kot pri zadnjem resnem poročilu od mikija. Temperature, za mene ravno prave, nekje med -6 do -2 stopinje. Glede na današnjo oblačnost je bilo vsaj zame boljša smuka v St.Oswaldu, kot v BKK-ju. Oblaki so prišli še višje kot tukaj. V glavnem kar dober smučarski dan, več ali manj sonček (zgoraj), nato plast oblaka(cca 150m višinske) in na koncu v dolini spet lepa vidljivost. Gneče tokrat ni bilo, prav presenetljivo, posledično malo uničene proge, precej Hrvatov in Slovencev.

Še slikovna podoba
Malo pred 9 uro gondola na Brunnach, ravno iz oblaka.

Zgornja postaja

Progi na Wiesernockbahn in Schartenbahn, zjutraj še v senci.


Priedröf, obe akumulacije so precej prazne.

Otok BKK v soncu.

Proga na vlečnici Priedröf

Tik pred meglo

Takole pa izgleda v oblaku.

Pod njim pa spet normalna vidljivost

Stara lepotica se še drži, pa toplo je notri, hehe. Matr že od sezone 05/06 niso zamenjali/naredili nove žičnice v St.Oswaldu, kaj šele v BKK-ju

Leva proga na gondoli Nockalmbahn, lepa zimska kulisa

Po kosilu so prišli razredčeni oblaki še na spodnje dele 4 sedežnic.


Proga iz višje štirisede popoldan, smučarjev res samo za odtenek, kam so vsi šli.

Črna proga

Pogled iz sedežnice, spodaj oblak

Navzgor pa takole sonce, ob cca 14:30

Pogled proti oblaku na progah Brunnacha, gremo proti parkirišču, po mikijevo do avta se smuča, končali smo ob 15 uri , oblaki so hoteli vedno bolj navzgor.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2010 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


Kaj je najboljši dsotop do smučišča z avtobusom ???

Kje je najboljše parkirat??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2010 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Če misliš parkirati avtobus, je to na največjem parkirišču, na desni (južni) strani ceste takoj za termami, oz. gondolo Kaiserburg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 12:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


tomi je napisal/a:
Če misliš parkirati avtobus, je to na največjem parkirišču, na desni (južni) strani ceste takoj za termami, oz. gondolo Kaiserburg.


HVALA

Kaj pa malo višje pri tisti povezaovalni žičnici ki povezuje oba hriba?? Oz pri sedežnici Meibrunnbahn ?? Smučišča ne poznam ampak na mapi kaže da je tam parking pa zgleda mi boljše ozhodišče za celo smučišče saj je točno nekje na sredini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 9:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Ne vem, če bo šlo. Mislim, da tam še nisem videl avtobusa. Prideš pa do tja že z vožnjo na dveh žičnicah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2010 12:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


tomi je napisal/a:
Ne vem, če bo šlo. Mislim, da tam še nisem videl avtobusa. Prideš pa do tja že z vožnjo na dveh žičnicah.


Še enkrat hvala. Kot sem rekel ne poznam smučišča, ampak na sliki najlepše zgleda na sredini. Ker tudi na koncu ni važno iz katerega hriba greš prideš do tam.

Najboljše res parkirat tam kjer vidiš še kakšen bus
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2009 / 2010
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB