Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine 2009/2010

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Mokrine 2009/2010 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
pelican
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2010 8:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2008 8:00
Prispevkov: 61


Včeraj je bil gor sonček, drugače pa nizka oblačnost.
Zjutraj se je dalo kar lepo smučati na Garnitzen progi, proti koncu proge malo megle.
Millenium gondola - prazna, prazno smučišče... nasmučal smo se full!
_________________
Sezona 2009/10 > 1x Nassfeld, 2x Stari Vrh, 7x Dolomiti

Sezona 2010/2011 - 2x Krvavec, 1xKranjska Gora, 1xNassfeld, 3xStari vrh, 4xIschgl, 1xGerlitzen

Sezona 2011/2012 - 1x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2010 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Upam, da tako ostane tudi drug teden... samo da bo se vreme ok. Oddelam se tale Maribor, potem pa namesto v Kitzbuhel (hvala bogu) direktno v Nassfeld do konca drugega tedna Je bil ze cas za malo dopusta
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2010 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes je bila dobra smuka, ljudi ni bilo preveč. Nekaj čakanja je bilo predvsem na Gartnerkoflu, pa še tu bi bila vrsta krajša, če bi zlagali četvorke, kot jih običajno. Sneg je bil odličen samo prvo uro, potem se je na posameznih mestih zdrsalo, nekje tudi do ledu. Zjutraj sem bil navdušen, kasneje pa kar malo razočaran, a sem vseeno vztrajal do konca. Saj sploh ni bilo slabo, a me je najbrž razvadil sredin Goldeck . Mogoče bi se morali iti tja učit pripravo prog, saj so bile marsikje drobne grudice, sploh na Trogkoflu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 12:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Od celega tedna je bilo danes dalec najslabse (ceprav je bilo dalec od slabega). Med tednom je bilo smucisce popolnoma prazno, tako da sem po dolgem casu lahko po "odprtem" smuciscu smucal kakor sem zelel, brez da bi moral paziti, da bom naletel na koga, ki bi lepo pocasi vozil od levega dela do desnega dela smucisca. Za povrh pa je bilo vreme cel teden idealno.
Hvala bogu za tak FIS koledar kot je bil, in tako nisem mogel vzeti dopusta ze prejsni teden
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2010 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Danes dober smučarski dan v Mokrinah. Ljudi veliko, ampak ne pretirano ... se je dalo vozit praktično brez čakanja. Snežna podlaga je bila odlična, dosti boljša od (pre)mehke včeraj na Peci. Tudi ob 16h se je dalo odlično vozit , na obremenjenih delov pač preko kupov.

Tudi statistika 10.000+ višinskih metrov in presmučane praktično vse naprave ni slaba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2010 10:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


danes sem bil (prvič) gor , dejansko je sam sneg precej slabši kot na sončni strani alp. gneča pa nekako znosna ( sploh v tistem delu kjer se pelje v dolino). nekeko mi je uspelo prevozit celo smučišče. celo ujet nekaj apress skija in suma sumarum , bi bila ni se treba hodit daleč učit kaj storit pri nas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Od včerajšnje smuke nisem preveč pričakoval, in dejansko je bil včerajšnji dan na Mokrinah eden najslabših smučarskih dnevov sezone. Združilo se je vse česar ne maram: gneča (OK, to sem pričakoval), ogromno novega snega (ki je seveda zjutraj bil 'speglan', že ob enajstih pa so bili meter in več visoki kupi), popoldan pa še mraz in slaba vidljivost.

Frajerji so zjutraj še čistili parkirišča, folk pa ni imel kje parkirat :


Na Milleniumu sva čakala 20 minut, in to na zadnjem vhodu - spredaj je bila vrsta še bistveno daljša. Zgoraj je bilo sicer sončno, a že zjutraj zelo vetrovno:


Slike, čeprav samo z mobitela, so mnogo lepše kot je bila smuka!




Dopoldnan se je pokvarila ta daljša vlečnica na Rudniku in medtem ko so trije žičkoti plezali po stebrih in odpravljali napako, je na krajši vlečnici izgledalo tako (popoldan so usposobili tudi drugo vlečnico):


Nekaj časa sva smučala na šestsedežnici Mossernbahn (gretje ni delalo ?!), kjer začuda nismo čakali več kot minuto, zato pa so bile proge izjemno grbinaste. Nato pa sva se le premagala in se postavila v vrsto na Rudniku, z nekaj pohorsko - balkanskih izkušenj se je čakalo 15 minut. Je pa zato bilo razmeroma prazno na obeh gondolah Zweikofel in Trogkofel, tudi proge - čeprav tudi ne več nedožne - so bile nekoliko manj 'zrite':






Okoli poldneva sva si drznila odsmučat eno furo v dolino:




Z vsakim metrom proti dolini je bila smuka boljša, saj je bilo manj novega snega, pa tudi tisti ki je bil je očitno padel moker in se je dal dobro steptat, potem pa je ponoči pomrznil. Vrsta na gondoli pa je čudežno izginila, okoli pol enih sva bila v kabini sama (po mojih izkušnjah se na Mokrinah, sploh če je zgoraj gneča, splača peljati v dolino tako da si spodaj malo po 12. uri):


Okoli pol dveh pa je vrhove zagrnila megla, smuka pa je postala povsem neužitna - medtem ko se po grbinasti progi ob dobri vidljivosti še da nekako smučati, pa je ob slabi vidljivosti, ko ne vidiš ene grbine pred sabo, ena sama muka . Pa še veter se je okrepil, na vrhu je bil pravi metež:




Dan sva zaključila - povsem netipično - z dvema vožnjama na prvem odseku gondole, torej z Gmanberga v dolino, edino tam je bila solidna vidljivost, prijetne temperature in tudi najboljša proga.

Snega pa je zapadlo res ogromno, v dolini nekje med 20 in 30 cm, zgoraj pa uradno 70 cm, meni se je zdelo več. Malo sem se poskusil v celcu in na več mestih sem uspel palico potisniti v novi sneg do ročaja! Tako da sezona še bo dolga, samo včeraj žal ni bil idealen dan.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prisma
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 14:47
Prispevkov: 3


Je bilo pa zato takoj zgodaj zjutraj, enkratno smučanje po steptanem celcu. Čeprav so potlačili vse, je bilo izredno mehko ampak, če si uspel se peljati med prvimi, zelo zanimivo in uživaško. Je pa bila takoj zjutraj zaprta FIS proga in obe gondoli zaradi mineranja. Na Mileniumu pa zjutraj ni bilo vrste, verjetno je nastala, ko se je gondola ustavila zaradi okvare za 10 min. Tudi druge žičnice so se občasno ustavljale. Verjetno so imeli tak dan saj drugače delajo normalno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki ene par fotk je pa čisti kič , še dobro da nisem imel časa za smučanje včeraj, ker bi mogoče ravno Mokrine padle, še nisem bil tam to sezono, poročila kažejo na veliko gnečo povsod. Imam pa občutek, da se recesija vseeno pozna, v preteklih sezonah je znalo bit še več smučarjev in še večje vrste, v Mokrinah se je spodaj na gondoli čakalo tudi po 1 uro v top sezoni. Na rudniku, pa so bile take vrste kljub temu, da sta delali obe vlečnici. Verjetno si spet prišel prepozno na smučišče, hehe, vsaj po @prisminem postu sodeč.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Na Mokrinah sicer nisem bil, me pa hči nagovarja za jutri. Ampak Miki, pa tudi Age: sta me čisto razočarala, od vaju bi pričakoval več izkušenj . Mokrine so v takih pogojih samo za gledat .
Včasih se je še dalo nasmučati po celcu, zdaj pa je freriderjev in 'freeriderjev' čisto preveč. Proge pa že prej niso zdržale več kot eno uro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2010 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Poročilo od včeraj (27.2). Vreme kičasto, ljudi pod pričakavanjih (maksimalno 5 minut čakanja na Gartnerkoflu, proge so kar dobro zdržale, sploh glede na nov sneg. Je pa bila zelo opazna meja sneženja, ki je bila malo nad 1450m, tako da so bili zadnje strmine prog na zgornjem delu smučišča trde in ledene in posledično cel dan brez kupov . Ob enih je sledil še spust v dolino, kjer je bila trda proga, na ravninah južna, ampak brez gneče in kupov.

Klasika

Sonnleiten

Gartnerkofl

Spodaj:

_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rookie
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 11:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Feb 2006 10:12
Prispevkov: 17


Čez vikend imam namen iti smučat v Mokrine, pa me zanima iz vaših izkušenj kateri dan je bolj ugoden glede gneče. Do sedaj sem bil vedno ob sobotah. Vem, da je v soboto tudi skipasstravel akcija zato bo malo več slovencev. Vreme pa naj bi bilo oba dneva lepo.

Hvala, lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Če sem za sobotno Osojščico zapisal da je bila smuka odlična, mi za nedeljske Mokrine zmanjka besed. Fenomenalno? Fantazija? Tokrat je res vse bilo perfektno: odličen sneg, trd, a nič leden in sončno vreme s temperaturami za spoznanje pod ničlo - sneg ni spuščal, zeblo pa tudi ni . Hude gneče ni bilo, na Milleniumu zjutraj manj kot 5 minut (ob uporabi zadnjega vhoda, se razume), na smučišču od nič do 3 minute, nekaj čakanja je bilo dopoldan na kabinkah Trogkofel in Zweier, popoldan na sedežnici Gartnerkofel.

Jutranji pogled na progo v dolino. Ni bilo malo 'strokovnjakov', v glavnem zelen(kast)o obarvanih, ki so pred dobrim desetletjem, ko so projektirali in nato gradili to smučišče, opozarjali kako kratkovidna je ta investicija in da čez 10 let tu smuka sploh ne bo več možna in da bodo zaradi klimatskih sprememb tu kmalu rastle palme in podobne oslarije ... :


Fantastične proge:


In še lepša panorama:




Brez besed ...


Proge pod Trogkofelbahn: včeraj so bile vse odlične!


Pogled na še zasneženo dolino:


Do tu je bila proga v dolino fantazija, edino na zadnji strmini se najde nekaj ledenih plošč, pa ni sile. Spuščalo pa ni niti malo:


Ena za ljubitelje žičnic:


Popoldan pa še skok na levo stran:




Snega je res ogromno:


Garnitzen 2, tu je bil za moj okus še najmanj dober sneg - ne da bi bil slab, ampak ne tako odličen kot drugod:


Povratek na desno stran:


Zadnje pol ure pa še nekaj fur po sončnih progah ob Mossernbahn:


Stanje proge ob pol štirih:


Na zadnji progi pa sva se ustavila pri Joklu in si na ležalniku privoščila 'Weizen' . Kaj je na tem posebnega? Bil je prvi v sezoni, zadnje tri mesece sem se grel v kočah s čaji, jagateji, zakuhanim moštom in podobnimi vročimi napitki. Upam da se je zdaj končno začelo obdobje pomladne smuke?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blurej
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2009 20:59
Prispevkov: 29


Jaz sem obiskal Mokrine včeraj, v ponedeljek. Bil sem tam prvič in bil navdušen, nad smučišem samim in razmerami. Sneg je res krasen in gori je še prava zima, čeprav je v dolini 10 stopinj! Pričakoval sem pomladansko smuko, grobozrnat, južen sneg, našel pa sem ga samo pozno popoldan spodaj, ko sem sem se spustil v dolino.
Nasmučal sem se kot že dolgo ne. Povsod sem se direkt vsedel na sedežnico, nobenega čakanja. Zdi pa se mi, da če ima človek možnost, se splača vzet dopust in se zapeljat tja med tednom. Smučišče je bilo zame, glede na to da je bil ponedeljek, pozno marca, presenetljivo živahno (večinoma Čehi, Madžari, Slovaki...)! Ok, bilo je lepo vreme, ampak na lep sončen vikend sredi januarja mora biti pa obupna gužva!?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2010 12:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


a se kej ve kdaj majo letos zadnji dan obratovanja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 4 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine 2009/2010
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB