Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Hochpustertal

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Hochpustertal « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 10:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Tole je zlo zanimiva bitka, kdo bo koga. Ne vem sicer kje ti je ratal videt, da so nove proge že čist sfrizirane in opremljene s topovi, mogoče v kakšnih lepih sanjah ? Pušterija bi s to povezavo res postala super smučišče, mal se sicer bojim, da bi se potem 20% folka iz Kronplaca preselilo na Pušterijo in pol ode dosedaj njena glavna prednost, to pa so prazne proge. Le te so ozke v primerjavi z dolomitskim povprečjem, v primerjavi s Kronplatzom pa že kar malo klastrofobične Tud tele nove 3Čime bi lohka mal bl na bogato zastavl, preden so se dvignl Zeleni, sponzorirani od Gospoda Schulza.

Glede na maseker, ki so ga že naredili, povezava vsekakor nekoč bo, očitno pa ne letos. Hriba Rotwand in Helm vsekakor bosta povezana v obe strani, tista povezava na Padolo je pa zate in zame itaq brezvezna.
Tam bi blo samo hudo, če bi naredil eno pisto iz vrha Helma proti Padoli, hudo po višinski, bi blo pa verjetno malo preveč izpostavljeno jugovini.

Drgač pa je men Pušterija top in v bistvu edino Dolomiti smučišče, ki je še v nekih razumnih mejah dostopnosti za vikend smučarijo.

Aja, sori, zdele sem šele opazu, kaj te moti ? Una tretja kratka naprava.
Po moje so kabinko potegnil do te spodnje postaje in naredil vmesno postajo. Čeprav tud jazd čist ne štekam, komu je namenjena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

marko je napisal/a:
Dveh stvari jaz tule ne razumem:
1. Piše (sicer nekoliko dvoumno), da so dela začasno prekinili, zraven so pa slike praktično končanih prog in naprav, celo že nameščeni topovi. Nikjer v seznamu naprav tudi nisem videl novih naprav in prog.
2. V prospektih je povezava narisana kot projekt, podobno kot drugi projekti, ki bodo uresničeni kdovekdajčesplohkdaj. Povezava je narisana drugače, kot je po projektu (z dvema napravama).
3. Glede na opis meni izgleda, da je s to napravo možen prehod samo iz smeri Rotwanda proti Helmu, ne pa tudi nazaj, ker ni povezave med Helmom in Stiergartnom (vsaj glede na prejšnje projekte direktna povezava ni možna).

Seveda so dela avgusta prekinili, ker je upravno sodišče v Boznu tri dni po začetku gradnje na pobudo nekih nebodigatreba zelenih organizacij razveljavilo izdano gradbeno dovoljenje. Upravljalec žičnic se je nato septembra pritožil na ustavitev gradnje, pa izgubil, potem so novembra imeli razpravo na sodišču v Rimu, ki je potrdilo odločbo sodišča v Boznu, in zdaj čakaji na kao 'glavno obravnavo', mislim da 4. decembra.

Proge so samo izsekane, drugega niso uspeli narediti v dveh dnevih in pol. Sem pa prepričan, da bodo, če dobijo decembra zeleno luč, vsaj začeli z zemeljskimi deli, že iz principa .

Glede povezave: seveda bo možna v obe smeri, s tem da bo kratek odsek med črno progo s Helma in vmesno postajo žičnice Stiergarten treba uporabiti kabinko v obe smeri. V prvotnem projektu iz leta 2010 je bila na tem odseku načrtovana modra proga (od Helma proti Stiergartnu) oz. vlečnica v obratni smeri. Po prvi zavrnitvi so projekt spremenili in 'žrtvovali' omenjeno progo, mislim da ni ravno neka huda izguba.
Citiram:
preden so se dvignl Zeleni, sponzorirani od Gospoda Schulza.
A veš da sem tudi sam že posumil na kaj takega ... imaš kakšne oprijemljive informacije?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 12:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Informacije so valda po principu Rekla Kazala. Kao da si Schulz neznansko želi, da Sillian priklopijo v sistem Dolomiti Superski in čezmejne povezave in verjetn znajo bit pol tud kakšne EU sredstva v pozadini in so ga Italjani gladko odpikal. Zdaj pa se Gospod pač mal maščuje.
Jazd take stvari takoj kupim, ker se mi zdi, da je vedno v ozadju denar, ne pa nek metulj in lubadar, ki uspešno živi samo v pušterijski dolini

A iz Steirgartna se ne bo dal smučat vse do doline (Sextna) in bo treba vmes na kabinko ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winni
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2013 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


Jaz sem šele danes opazil da ima Google Maps vrisane in poimenovane celo žičniške naprave, ter nekatere proge
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2013 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

udi je napisal/a:
Tole je zlo zanimiva bitka, kdo bo koga. Ne vem sicer kje ti je ratal videt, da so nove proge že čist sfrizirane in opremljene s topovi, mogoče v kakšnih lepih sanjah ? Pušterija bi s to povezavo res postala super smučišče, mal se sicer bojim, da bi se potem 20% folka iz Kronplaca preselilo na Pušterijo in pol ode dosedaj njena glavna prednost, to pa so prazne proge. Le te so ozke v primerjavi z dolomitskim povprečjem, v primerjavi s Kronplatzom pa že kar malo klastrofobične Tud tele nove 3Čime bi lohka mal bl na bogato zastavl, preden so se dvignl Zeleni, sponzorirani od Gospoda Schulza.

Glede na maseker, ki so ga že naredili, povezava vsekakor nekoč bo, očitno pa ne letos. Hriba Rotwand in Helm vsekakor bosta povezana v obe strani, tista povezava na Padolo je pa zate in zame itaq brezvezna.
Tam bi blo samo hudo, če bi naredil eno pisto iz vrha Helma proti Padoli, hudo po višinski, bi blo pa verjetno malo preveč izpostavljeno jugovini.

Drgač pa je men Pušterija top in v bistvu edino Dolomiti smučišče, ki je še v nekih razumnih mejah dostopnosti za vikend smučarijo.

Aja, sori, zdele sem šele opazu, kaj te moti ? Una tretja kratka naprava.
Po moje so kabinko potegnil do te spodnje postaje in naredil vmesno postajo. Čeprav tud jazd čist ne štekam, komu je namenjena.

Slike so objavljene na že objavljenem linku (drugem) čisto spodaj. Tudi v vmesnih fazah je vidna praktično zgrajena postaja, ob slikah proge pa tudi zajle in topovi. Lahko, da so si pomagali s fotoshopom, ampak je zelo nenavadno, da objaviš slike iz gradnje, pa gradiš samo na računalniku. Glede na Mikijevo pojasnilo je tako.

Mene je zmedlo to, ker sem mislil, da gre samo za eno napravo (v resnici gre za dve), po prvotnem načrtu (ki je še vedno objavljen) pa so bile 3.

Mi je pa zanimivo, kako pišeš o praznih progah v Pusterski dolini. Jaz se namreč že enih 10 let pripravljam, da bi na poti v večja smučišča v Dolomitih prvi dan smučal tu, pa me je vedno odgnala velika gneča na spodnji postaji v Viershachu, če bi jim že odpustil relativno drage karte za tako vaško smučišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 26, 2013 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Ma kaki stoji, to so simulacije. Na fotko so napopal modele postaje, k je v njihovih projektih, pa nikjer drugje.

Posekal so na grobo proge in to je vse, kar so lahko naredil v treh dneh.

Jazd se vedno ustavim v Versiachu, tukaj sem pobiral brezplačne karte za otroke in ti lepi časi so žal mimo. So nadprijazni na teh blagajnah in tudi malo bolj počasni. Črna proga iz Helma je praktično vedno prazna, na Rotwandu pa je ljudi še manj.
Tako kot ti razmišlja večina v stilu če sem že prišel do tukaj, grem še tiste pol ure naprej do Olanga in se potegnem na Kronplac.
Edin Hrvatov zna bit več, zato je fajn pogledat, kdaj imajo oni počitnice. tisti, ki so po hotelih okoli Dobiacha, pa itaq vsaj pol dneva laufajo na tekaških
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 26, 2013 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Upam, da ni tudi poseka samo na fotoshopu. Ker je res sumljivo veliko narejeno, glede na to, da naj bi že drugi dan ustavili dela. Glede gneče pa pri meni ni šlo samo za razmišljanje. Jaz sem pred par leti 2x celo ustavil na smučišču. Enkrat je bila gneča neznosna že pri kartah, na žičnici pa še večja. Drugič smo prišli sredi dopoldneva in smučišče ni imelo nobenih cenejših kart (recimo po 11. uri), lahko bi čakal na popoldansko, ali plačal dnevno po enaki ceni kot za mnogo večja smučišča. Ljudi pa tudi kar veliko. Mene bi sicer zadeva vseeno zanimala, a moji sopotniki so seveda raje odločili za še eno urco dremanja v avtu in potem popoldanska na Kronplatzu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 26, 2013 12:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Se strinjam, da spodaj zgleda slabo. V Versiach prideta dve progi, rdeča naokol in črna direkt pod gondolo. Razmerje med zasedenostjo je ene 90% na rdeči in 10% na črni. Kabinka spodaj je 6-seda, loadajo pa se v glavnem po štirje. Nima neke presunljive zmogljivosti v primerjavi z ostalimi v Dolomitih. Zgoraj na Helmu nimaš nekih naprav, ki bi ble zanimive. Maš počasno, kratko 3 sedo, še počasnejšo in še krajšo 4-sedo in počasno 2-sedo. Vse fiksne seveda. Zaključek : Vsi torej smučamo v dolino.
Proti Sextnu maš kao črno progo, ki ima nekaj odsekov črne, drugače pa je nekje med rdečo in modro, ta je vedno praktično prazna. Iz Sextna nazaj te potegne nihalka in zmogljivost je še manjša kot kabinka iz Versiacha. Velik ljudi odbije že samo misel na nihalko.
Zdej ti pač sleduje bus in premik na Rotwand hrib, kjer imaš dve gondoli z odličnima carving pistama. Gužve je tukaj velikoooo manj kot na Helmu.
S povezavo bi se ves folk bistveno bolj enakomerno razdelil, pa še nove proge bi bile.

Pod črto :
a) stal si na najslabšem možnem mestu glede gužve.
b) cene kart so pač Dolomitske, in če maš Superski je dan smučarije tukaj dobra naložba. Več kot dan pa seveda nimaš kaj počet v primerjavi s smučišči, ki so pol ure ali uro naprej. Gužva na blagajni je res neokusna, pa še delat začnejo šele takrat ko odprejo gondolo. V bistvu raje prej odprejo gondolo za tekmovalce in žičničarje, pol pa šele blagajno. S tega stališča so res hlodi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miha7
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 1:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 0:53
Prispevkov: 48
Kraj: Slovenj Gradec

Z mojo drago sva se odločila da greva letos tudi na krajši smučarski dopust. Do sedaj nama so bili v navadi enodnevni smučarski izleti.

Izkoristila sva akcijo Golden-ski in tako dobila apartma z zajtrkom za 178?/osebo za 4 nočitve, vključno z smučarskimi kartami v terminu od 20.12 do 24.12.

Nastanila se bova v kraju Sexten, v hiši Garni Hofer. http://www.garnihofer.com/eng/home.php

Po slikah sodeč ni pričakovati luksuza, vendar če si navajen skromnosti ne bi smel biti problem.

Kot pa lahko razberem, vas je večina bila izredno zadovoljna z ponudbo smučišča.

Bom poročali kako se je obneslo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miha7
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2014 6:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 0:53
Prispevkov: 48
Kraj: Slovenj Gradec

Evo krajše poročilo iz Helm-Rotwand-a.

20-21.12 super uživaška dneva, brez gneče.

Potem pa se je čez vikend začela praznična norišnica. Proge zglajene kot se spodobi. Bo pa drugo leto to smučišče še bolj zanimivo ker se obeta povezava med Helm in Rotwand.





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Alta Pusteria se je v zadnjih letih lepo razširila. Pridobila je tudi povezavo Helma s sosednjim smučiščem - Rotwand. Vredno obiska !







_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miha7
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 11:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 0:53
Prispevkov: 48
Kraj: Slovenj Gradec

Mi gremo semkaj, smo bili ze lani in tole smucisce lepo raste. So pa sedaj koncno dobili izdatnejso posiljko snega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 7:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Včeraj po letu 2003 spet na tem smučišču, ko smo še družinsko obiskovali Dolomite in je bil Versciaco vedno zadnji dan smučanja pri vračanju domov.
Lepo malo smučišče, kjer si se lahko vedno do sitega nasmukal. Pravzaprav na tej strani smučišča ni nobene spremembe od takrat. V Rotwand pa tako nikoli nismo šli. Glavne sprememba je lanska povezava Rotwand/Helm in gondola Signaue v Rotwandu, ki pa je že nekaj časa. V tem času je v glavnem večina prog v Rotwandu v senci, bolj sončne proge, kot so tista iz Steirgartna proti Rotwandu in na Helmu pa precej obljudene. Ker so proge na Helmu veliko bolj sončne v tem času sva se tukaj vseeno zadrževala več časa. Je bilo pa lepo narediti turo po celem smučišču in ker je bilo za mene veliko novega, sem toliko bolj užival. Gneča na smučišču je bila relativno znosna, trenutno je odprtih 65 km debelo zasneženih prog, tako da si lahko vedno našel kakšen kotiček zase. Sva pa parkat uletla v kakšno gnečo na progah, kot enkrat v vrsto na nihalki. Ker sva tenutno stacionirana v Lienzu in smučava že šesti dan po vzhodno tirolski siromašiji, te kar zbode, ko vidiš kaj se da vse narediti drugače. Medtem, ko so na Tirolskem zadovoljni z ozkimi in slabo pokritimi progami (20 cm prekrite trave) s snegom so tukaj vse proge široke in zalite z vsaj 50 cm, pa tja do enega metra, posebej v ovinkih, kjer se odriva sneg. Tako je kamenje skoraj nemogoče zaslediti. So pa cene smučarskih kart v Italiji so precej zasoljene, tako da opažam vsako sezono več Italijanov v Avstriji, kjer je zdaj marsikaj ceneje za njih.
V glavnem lep smučarski dan, še posebej sva oba z ženo zadovoljna, ker je toliko sonca, kar precej pomaga, da ne razmišljava toliko o slabih snežnh razmerah, bolj o tem kako srečni smo, da lahko uživamo v tem prazničnem času v tako lepih toplih sončnih dnevih.

Še slikovni material:

Jutranja na vrhu gondole Vierschach - Helm

Po črni odlični progi v Vierschach

Iz vrha Iz vrha trisede Helm (najvišje ležeče) proti Sextnu

Črna proga (jaz ji rečem tepih) proti Sextnu

Pred srednjo postajo na novi povezovalni gondoli Orto del Toro, ki ima do te postaje svojo progo iz enega dela na drugi del smučišča pa se moraš peljati.

Zgornja postaja Gondole Te Cime

Pripadajoča, zelo lepo zasnežena proga v tem času zelo sončna

Spodnji postaji Tre Cime in Signaue. Na slednjo lahko prideš samo s tekočim trakom.

Pogled na Stiergarten in pripadajočo lepo progo

Spodnja postaja zelo znanega tipa gondole iz Tirolske, hehe, Croda Rossa/Rotwand

Del proge iz gondole Signaue

Spet nazaj na Helm, zgornja postaja gondole Orto del Tore.

Tu sva se zadrževala nekaj časa, ker ni bilo gneče, pa še delno sončna proga je tu.

Spet srednja postaja iste gondole, tu se moraš napokat na gondolo, če hočeš nazaj na Helm


Spet na rdeči dolgi progi v Vierschacho

Proga na zgornji trosedi Helm


Pogled iz vrha na Rotwand in povezavo (Orto del Toro).

Še pogled na Kronplatz

Naslednje slikice iz črne proge, ki se kopala v soncu do poznega popldneva.




Rdeča proga v Vierschach



Še en pogled pozno popoldan, desno od stebra je vidna zgornja postaja Sedežnice Thurnthaler v Sillianu


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2016 11:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Nekaj utrinkov iz smučarije prejšnji teden v dolini Pustertal







_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2016 12:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Podobno kot v Sillianu je bilo danes tudi na sosednjem bregu (HELM). Zjutraj zelo užitno po 11.00 uri pa pravi pomladanski pogoji. Žal tudi napoved za prihodnje dni ni najboljša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Hochpustertal
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB